• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه ریاضی رو تقویت کنیم

• شروع کننده موضوع

مهرنوش.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان
من یه سال با ریاضی مشکل دارم چه جوری میشه قوی کردش؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : چگونه ریاضی رو تقویت کنیم

با تمرین کردن!

وقتی مبحث رو آموزش میبینی ازش سوال حل کن ، سعی کن سوال های مختلف حل کنی ، یعنی سوال هایی که ایده های حلشون با هم فرق داشته باشن.
اصولا ریاضیات رو با تمرین باید یاد گرفت :D

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

تو کدوم بحث ریاضی ؟

برای ریاضیات راهنمایی کتاب های محتوای تکمیلی. اگه دیگه چاپ نمیشن کتاب خونه ی علامه حلی یا فرزانگان ( اون مدارس جدید نیستن فرز ۱ و ۲ علامه حلی ۱ و ۲ اینا دارن از اونجا بگیر.)

سوال هاشو حل کن.

اقای میبدی همیشه به ما می گفت دفترتون رو دو قسمت کنید هر صفحشو
توش راه حل رو بنویسید و سوال رو هم وارد کنید. تا سوال رو کامل بفهمید بعد چند تا مثال بزنید اگه اثباتی هست و بعد اون رو تعمیم بدید و سعی کنید اثبات کلی بیارید.

اگه بازم مشکل داری می تونی به خود اقای میبدی میل بزنی یا با فیس بوکش حرف بزنی. ایشون قبلن که حداقل اینطوری بودن که سوال ازشون می پرسیدی با علاقه جواب میدادن.

w.k.A

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
شهر پر دود و گوگرد من
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به قول دوستم علی(تو همین سایت):
تمرین کن :)
تمرین کن :|
تمرین کن :-w
این اصل جوابیه که دنبالشی.که حرف منم نیس.عین جواب دوستمه که طلا جهانی ریاضیه.
2 چیز از خودم :-":
- منبعتو با دقت انتخاب کن،این خ مهمه.برو یکیو پیدا کن که به اون چیزی که تو میخوای رسیده باشه،بپرس وقتی هم سطح تو بوده،چی خونده.توام همونو بخون.از این خوردم که میگم :|
واس فیزیک 2م همه گفتن هالیدی بخون بچه از اون میاد نگوشیدم.گفتم چرته سادس و...دوستم گوشید در حالی که نصف منم بلد نبود،56 شد از 60.چون هم "تیپ" اونی که ازش قرار بود سوال بیاد خونده بود.
- باید پررو باشی،ینی وقتی یه سوالو روش فکریدی نحلید،اگه تا حد خوبی به حل نزدیک نشدی،بیخیل نشی و جوابشو نبینی.لازم نیس تنهایی فک کنی؛اونایی که میبینی واقعن ایده نداری با دوستات بشیند با هم حل کنید.
موفق باشی :)

>____<

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
1396

قبل از شروع کلاس ، درس رو بخون
سرکلاس با دقت گوش بده
رفتی خونه دوباره درس رو بخون
تا جلسه بعد تمرین تمرینای زیادی حل کن

بهترین راه تمرین حل کردن هست........!اونم خیلییییییی زیاد.....!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از 伊朗女孩 :
قبل از شروع کلاس ، درس رو بخون
سرکلاس با دقت گوش بده
رفتی خونه دوباره درس رو بخون
تا جلسه بعد تمرین تمرینای زیادی حل کن

بهترین راه تمرین حل کردن هست........!اونم خیلییییییی زیاد.....!

نه بر عکس. ریاضی تاریخ و دینی نیست که به خوندن نیاز داشته باشه. سره کلاس صرفن حواست رو جمع کن.

رابطه هارو خودت اثبات کن. به جایه حفظ رابطه فقط دلیلش رو بدون. و نحوه به دست اوردنش.

مثلن من هنوز که هنوزه فاصله ی بین دو خط موازی رو نمی دونم چطور باید به دست بیارم! ولی می دونم که فاصله یک خط عمود هست. پس خط عمود باید پیدا کنم و محل برخوردشونو به دو خط و فاصله اون دو نقطه! لازم نیست که همیشه یه فرمول به قدره چی رو کسی حفظ کنه که! بعد این جوری هیچ وقت رابطه هارو با هم قاطی نمی کنی ( چیزی حفظ نیستی که اصلن با چیزی دیگه قاطی بشه!!!)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من مشکلم اینه که دیگه روحیه روبه رو شدن با ریاضی رو ندارم.
برعکس ریاضی هم درس سرنوشت سازیه برای من که به فیزیک علاقه دارم.
الان که دارم ریاضی کار می کنم چه جوری بخونم؟

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از hastikhanoom :
من مشکلم اینه که دیگه روحیه روبه رو شدن با ریاضی رو ندارم.
برعکس ریاضی هم درس سرنوشت سازیه برای من که به فیزیک علاقه دارم.
الان که دارم ریاضی کار می کنم چه جوری بخونم؟
شما برای اینکه به ریاضی علاقه پیدا کنین و صرفا با زور نخونیدش باید به این فک کنین که ریاضی یه ابزاریه که شما رو به هدفتون که به فیزیک مربوط میشه نزدیک میکنه.
برای این کار مثلا وقتی استاد یه درسی رو امروز میده و یه سری تمرین براش میذاره شما باید حتما اون تمرین ها رو تا روز تحویلش نذارین بمونه و به مرور هر روز قسمتیش رو انجام بدین.
نباید این قدر بخونین که زده بشین. سر هر مسئله که نتونستین تو اون زمان حل کنین ولش نکنید و نذارین این مسئله های حل نشده روی هم انباشته بشن تا حوصله دارین روش فک کنین و سعی کنین ایده بزنید برای حلش نباید تا کاملا از اون مسئله خسته نشدین از کسی درموردش سوالی بپرسین یا حتی جواب رو نبینین.
فقط یه پیشنهاد که رو خودم خیلی تاثیر داشته ( :) شما اگه فقط 1 الی 2 بار تو کوئیز هایی که استادتون میگیره نفر اول بشین اون وقت میشین عزیز دل استاد و تو کلاس بهتون بیشتر توجه میکنه و همین باعث میشه که علاقتون بیشتر بشه و راحتر بتونید درس مورد نظرتون رو بخونین...
موفق باشید. :) (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از 1023+1 :
شما برای اینکه به ریاضی علاقه پیدا کنین و صرفا با زور نخونیدش باید به این فک کنین که ریاضی یه ابزاریه که شما رو به هدفتون که به فیزیک مربوط میشه نزدیک میکنه.
برای این کار مثلا وقتی استاد یه درسی رو امروز میده و یه سری تمرین براش میذاره شما باید حتما اون تمرین ها رو تا روز تحویلش نذارین بمونه و به مرور هر روز قسمتیش رو انجام بدین.
نباید این قدر بخونین که زده بشین. سر هر مسئله که نتونستین تو اون زمان حل کنین ولش نکنید و نذارین این مسئله های حل نشده روی هم انباشته بشن تا حوصله دارین روش فک کنین و سعی کنین ایده بزنید برای حلش نباید تا کاملا از اون مسئله خسته نشدین از کسی درموردش سوالی بپرسین یا حتی جواب رو نبینین.
فقط یه پیشنهاد که رو خودم خیلی تاثیر داشته ( :) شما اگه فقط 1 الی 2 بار تو کوئیز هایی که استادتون میگیره نفر اول بشین اون وقت میشین عزیز دل استاد و تو کلاس بهتون بیشتر توجه میکنه و همین باعث میشه که علاقتون بیشتر بشه و راحتر بتونید درس مورد نظرتون رو بخونین...
موفق باشید. :) (;
من ریاضی رو خیلی دوس دارم.خیلی خیلی.شاید اندازه ی فیزیک. ولی خوب به خاطر اهدافی که دارم فیزیک رو انتخاب کردم.
البته سنم کمه اما همیشه دردونه ی معلما بودم توی این درسا. الانم همه به من میگن تلاشت خوبه ولی هیشکی نمی دونه چرا نمرم خوب نمیشه.مثل یه غده که توی مغزه و تمام اعضا رو با خودش درگیر می کنه ضعف ریاضی هم با من همین کارو کرده.
البته نمره ی من میشه گفت متوسطه اما خوب می دونم که خوب نیس دیگه...
الان که تابستونه و سه ماه فرصت خوبیه پیشنهادتون چیه؟

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

ریاضی فقط و فقط با تمرین کردن تقویت میشه

سرکلاس حواست کاملا جمع باشه...با خودت نگو بابا من که از ریاضی خوشم نمیاد و یاد نمیگیرم و... نه این اشتباهه مهمترین قدم یادگیری خوب گوش دادن و خوب نت برداری کردنه
بعد تدریس معلم اگه وقت داشتی سرکلاس تمرینای کتابت رو حل کن هرچقدم ساده باشه حل تمرینهای کتاب بلافاصله بعد از تدریس معلمت جزی از فرآیندهای یادگیریه
اگه هم وقت نشد زنگ تفریح فرصت مناسبیه اما برای اینکه خسته نشی چندتا از تمرینها رو به صورت انتخابی حل کن بقیش باشه برای کار در منزل
خونه که رفتی کتاب و دفتر ریاضی رو نذاری تو قفسه خاک بخوره! باید جزوه معلم و یادداشتهای خودت رو بخونی و دوباره تمرینها و مثال های کتاب رو حل کنی...
از اینجا به بعد یه کتاب کمک آموزشی خوب(کتابکار) میتونه بهت خیلی کمک کنه که هم با مسائل جدیدتری روبه رو بشی وهم به تسلط کافی برسی.

Tipo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

این تکنیکی که درس خوب رو همون روز بخونیم توی ریاضی خــــــــــــــــــــــیلی کاربرد داره من هر وقت اینکارو کردم اگر مشکلی هم پیش اومده و نتونستم شب امتحان خوب درس بخونم نمرم خوب شده (نه عالی ولی در یه حده قابل قبول) :>
. یه نکته ی مهم دیگه هم اینه که تنبلی رو کنار بذاریم تمرین زیاد حل کنیم و تمرین های متنوع {-8
و همینطور اینکه نترسیم از حل کردن مساله های جدید مساله رو که درست بخونیم راه حل هایی که به ذهنمون میرسه رو بنویسیم بعد از رو پاسخ نامه نگاه کنیم. ;;)
صرفا فرمولا رو حفظ نکنیم با اثبات یاد بگیریمشون x:
اگر توی مبحثی ابهام داریم یا خودمون بگردیم تا جوابشو پیدا کنیم یا بپرسیم :-?? نذاریم سوالی بدون بدون جواب بمونه چون معمولا تو تستا و امتحانا همین نکات کوچیک که متوجه نشدین برات مشکل ساز میشه
اگر ریاضی خوب فهمیده بشه خیلی لذت بخشه حل کردنش و بعد مدتی اصن به شکل بازی در میاد \:D/
امیدوارم توصیه ها مفید واقع بشه :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

ببخشید همسایه ی پایینی :) :)اومدم بهتون لایک بدم یهویی دیس شد.حالا دیگه نمی تونم جریان از چه قراره.
اگر خداوند مرا توفیق دهد می خوام از فردا بشینم فقط ریاضی بخونم.یه ذره ذهنم نفس بکشه.
بعد ببینم من شکستش می دم یا اون منو.البته منظورم از امتحان ریاضیه.من با ریاضی دوستم.
نمی دونم اینو باید کجا مطرحش کنم ولی ای کاش مثل کنکوریا هر کی برای خودش یه پشتیبان داشت.این طوری خیلی بیش تر از اینا می تونستیم بهم کمک کنیم

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

من با همه ی توصیاهاتون(Tipo) موافقم جز با اونی که گفتین تست های متنوع بزنین. باید یه کتاب خوب(مثل مبتکران درسته چرته ولی بدک نیست رو انتخاب کنیم)ووقتی کاملن خوردیمش کتاب یاتستای جدید رو ببینیم.تعداد منابع زیاد آدم رو سردرگم میکنه و به حد مطلوب نمیرسونه.
و اما هستی جون من زیاد مشکلت رو نفهمیدم تا کمکت کنم اگه حل نشد، پ خ بده با هم بیشتر صحبت کنیم :)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
به راستی چه جوری می شه مبتکران رو تنهایی حل کرد؟ :-s :-<

میشه مبتکران رو اصلن حل نکرد! البته این خیلی بستگی داره به چه بخش از ریاضیات علاقه مندی.

مثلن اگه ریاضایت گسسته دوست داری، برو منابعی که بچه های المپیاد ریاضی \ کامپیوتر می خونن رو ببین.

اگه ریاضیات پیوسته می خوای ( کلکیولس نویسنده : توماس انتشارات پیرسن ) رو بخون

اگه به هندسه علاقه داری ( خیلی بد سلیقه ای :)) من چون خودم خوشم نمیاد منابعشم نمیدونم! )

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
به راستی چه جوری می شه مبتکران رو تنهایی حل کرد؟ :-s :-<
مبتکران سال چندم؟ اول درسنامه هاشُ بخون با اینکه فکر میکنی جزوه رُ خوندی بلدی بازم یکبار حداقل درسنامه شُ حل کن.بعدش تمریناشُ میخوای حل کنی دیگه؟ما اینجوری بود که قوی بود ریاضیشون مینوشتن جواباشونُ و همه چک میکردیم و یا پرینت میگرفتیم یا مینوشتیم پای تخته.مگه تو خود کلاس حل نمیکنید؟
من دارم پاسخنامه هامُ خواستی بگو اسکن کنم.سال چندمی؟

• لایک
امتیازات: w.k.A
بالا