• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

درود
آقا من برای هندسه پایه به نتیجه نرسیدم هنوز
من خودم برای هندسه 1 و 2 تست گاج رو دارم و +برای هندسه 1 خوشخوان(آموزش) و برای هندسه2 فار(آموزش و تست) رو دارم
و واقعا هم هندسه از پایه و اساس مشکل دارم
گفتن الگو خوبه رفتم نگاه کردم دیدم برای هندسه 1 و 2 جدا هم آموزش و هم تست رو داره و یه کتاب تست هم داره که هر دو سال باهمه
حالا به نظرتون این کتاب هایی که دارم کافی هست و یا ارزشش رو داره بیام الگو رو بخونم و اگه ارزش داره کدوم کتاب الگو رو پیشنهاد میکنین؟

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از اورنجی :
درود
آقا من برای هندسه پایه به نتیجه نرسیدم هنوز
من خودم برای هندسه 1 و 2 تست گاج رو دارم و +برای هندسه 1 خوشخوان(آموزش) و برای هندسه2 فار(آموزش و تست) رو دارم
و واقعا هم هندسه از پایه و اساس مشکل دارم
گفتن الگو خوبه رفتم نگاه کردم دیدم برای هندسه 1 و 2 جدا هم آموزش و هم تست رو داره و یه کتاب تست هم داره که هر دو سال باهمه
حالا به نظرتون این کتاب هایی که دارم کافی هست و یا ارزشش رو داره بیام الگو رو بخونم و اگه ارزش داره کدوم کتاب الگو رو پیشنهاد میکنین؟
این چیزایی که داری کافی هست من خودم گاج میزدم خوبم بود(گاج نقره ای من زدم گاج سفید تقریبا واسه هر تست ی نکته گفته که اصلا خوب نسیت کاملا گیج میشه کسی که بخونه)
ولی اگه خوندیش هنوز مشکل داری هندسه پایه نشر دریافت خیلی خوبه اگه کامل بخونیش هر چی تست بیاد میزنیش.

prometheus

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
F3
شهر
تهران

برا زبان قلمچی جامع چطوره؟برا ریاضی تخته سیاه جامع جواب میده؟

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

19صفحه بیهوده رفتین جلو
هر کی میاد یه چیز پیشنهاد میکنه میره. :|
چن صفحه پیش یه پیشنهادی شد بد نبود.کنکوری های 93 دوس دارین کمک کنین با مشورت هم چن تا منبع به ما معرفی کنین نه اینکه مارو گیج کنین.هر کسی بالاخره سلیقه ای داره یا با یه کتاب راحت تره.اما شما اونایی رو به ما معرفی کنین که از نقص کمتری برخورداره.اونایی هم که مثل همه بذارین تو یه دسته
ممنون

emadd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از bande khoda :
برا زبان قلمچی جامع چطوره؟برا ریاضی تخته سیاه جامع جواب میده؟

من قلمچی ندیدم اما گاج نقره ای کتاب خوبیه
ریاضی تجربی تخته سیاه؟ اگه اون که بد نیست درسنامه هاش خیلی آموزشی نیست بیشتر مروری هست ولی تستاش تقریبا خوبه

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من والا حقیقتا بیشتر بچه های ریاضی 93 رو پیدا کردم که بهشون پی ام بدم ، تک تکشون هم وارد کردم برای پیام همگانی ، بعد که متن رو نوشتم و خواستم بفرستم ، دیدم میگه بیشتر از 5 تا نمیشه :-| نمیدونم چجوری میشه همچین هماهنگی ای کرد ، ولی اگه تاپیکی باشه که فقط ما بچه های 93 فقط بتونیم حرف بزنیم ، شاید بشه به نتیجه رسید !
یعنی تاپیکی باشه ، به عنوان " برگزیده کتاب های کمک درسی کنکور " (به طور مثال البته !) ، بعد برای ریاضی و تجربی جدا ، اول میایم در مورد ادبیات به 2 تا کتاب خوب و مفید میرسیم ، بعد عربی بعد ... تا شیمی ! تک تک بحث میکنیم تا به نتیجه برسیم ، بعد میریم سراع کتاب های درس بعدی ، بعد میایم یه جایی که همه ببینم ، اعلام کنیم !
(حالا نمیدونم امیر رضا میتونه کاری بکنه یا نه ؟:-?)

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

لُطفن همین اقدامی که توی پست بالا بهش اشاره شُده رو عملی کنید ، لطفن ِ لطفنم زودتر ، که ما بریم کتاب بخریم :)
+توی هر درسی برای بچه هایی با پایه درسی متفاوت ( ضعیف ، متوسط ... ) کتاب معرفی بشه خیلی خوبه ، و اینکه از بین کتابای مطرح نکات مثبت و منفیشونُ بگین .
ممنون

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

درود، من تو طول سال کلا ژنتیکم تعطیل بود، کتاب تخته سیاه داشتم که خاک میخورد، فقط در حد نهایی خوندم، الان دو هفتس که شروع کردم و 60 صفحه کتاب تخته سیاه خوندم، اما بیشتر مباحثی که گفته (گامت نویسی،انواع گامت، امیزش و...) هر چی که تو ازمونا و چند کنکور اخیر نگا کردم هیچ تست خاص و مستقیمی ازشون ندیدم،مشکل چیه؟ اینا برا مباحث بعدی پیش نیازه؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

من یه جمعبندی در راستای نظر خودم میکنم ! :D
ریاضی :

ادبیات : ادبیات موضوعی گاج - کتاب های موضوعی نشر الگو - کتاب های موضوعی خیلی سبز - قرابت هامون سبطی - زبان فارسی هامون سبطی

پیشنهادی ترکیبی ادبیات :
لغت : خیلی سبز
املا : نشر دریافت
قرابت : هامون سبطی
زبان فارسی : هامون سبطی
تاریخ ادبیات : نشر الگو

عربی : عربی کامل گاج - آموزش عربی به زبان ساده(مبتکران/ایاد فیلی) - فوت و فن عربی
دینی : دینی جامع گاج - نشر الگو - خیلی سبز
زبان : شبقره - جامع گاج - جامع خیلی سیز

ریاضی پایه : تخته سیاه(مهربان) - ریاضی جامع گاج - خوشخوان
دیفرانسیل : گاج - تخته سیاه(مهربان)
هندسه پایه : میکرو طبقه بندی گاج - نشر دریافت - نشر الگو
هندسه تحلیلی : میکرو طبقه بندی گاج - خیلی سبز(هم آموزش داره هم تست که عکس غورباقه داره :D) - نشرالگو - فار
جبر واحتمال و ریاضیات گسسته : گاج چامع - خیلی سبز - نشر الگو - فار
فیزیک پایه :‌ نشر الگو - گاج نقره ای - کناب های خیلی سیز
فیزیک پیش : نشر الگو - گاج نقره ای - خیلی سبز - آموزش فیزیک پیش نشر دریافت
شیمی : مبتکران - خیلی سبز - گاج نقره ای

تجربی هم یه ریزه میتونم نظر بدم :D
ریاضی : ریاضی جامع تخته سیاه
زیست : من کلا تخصص خاصی ندارم ولی این کتابای تخته سیاه و آرامفر چیزای خوبین ! راستی همایش های عمارلو هم خیلی چیز خوبی هست بگیرید! گاجی که عکس شیر داره روش هم میگن خیلی خفنه!
زمین که فک کنم خیلی مهم نباشه ولی خیلی هفت چیز خیلی سبز به نظرم کافی باشه !

برای هر درس یک کتاب کافی هست در ضمن ! حتی تست های زوج هم بیشتر وقت ها کافیه ! :D
اونایی که مورد نظر من هست رو Bold کردم !(ترجمه فارسیش میشه کلفت :| :)) )
اونایی هم که پیشنهاد میکنم استفاده نکنید "خط خورده" کردم !
تذکر 1 : اونایی رو که Bold نکردم و یا حتا اونایی رو که خط زدم به این معنی نیست که خوب نیست ! حتی با اونایی که خط زدم میشه کمی با خرکاری زیاد تر کار رو به یه جای خوبی رسوند!
تذکر 2 : به این پست فقط به عنوان یک راهنمایی ببینین ! نظر خودتون ارجحیت ( ارجعیت ؟! ) داره !

پ.ن : هرکی پیشنهادی داره یا بگه یا پ.خ بده !

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از CrazyBóy :
من یه جمعبندی در راستای نظر خودم میکنم ! :D
ادبیات : ادبیات موضوعی گاج - کتاب های موضوعی نشر الگو - کتاب های موضوعی خیلی سبز - قرابت هامون سبطی - زبان فارسی هامون سبطی
عربی : عربی کامل گاج - آموزش عربی به زبان ساده(مبتکران/ایاد فیلی) - فوت و فن عربی
دینی : دینی جامع گاج - نشر الگو - خیلی سبز
زبان : شبقره - جامع گاج - جامع خیلی سیز

ریاضی پایه : تخته سیاه(مهربان) - ریاضی جامع گاج - خوشخوان
دیفرانسیل : گاج - تخته سیاه(مهربان)
هندسه پایه : میکرو طبقه بندی گاج - نشر دریافت - نشر الگو
هندسه تحلیلی : میکرو طبقه بندی گاج - خیلی سبز(هم آموزش داره هم تست که عکس غورباقه داره :D)
جبر واحتمال و ریاضیات گسسته : گاچ چامع - خیلی سبز
فیزیک پایه :‌ نشر الگو - گاج نقره ای - کناب های خیلی سیز
فیزیک پیش : نشر الگو - گاج نقره ای - خیلی سبز
شیمی : مبتکران - خیلی سبز - گاج نقره ای

برای هر درس یک کتاب کافی هست در ضمن ! حتی تست های زوج هم بیشتر وقت ها کافیه ! :D
اونایی که مورد نظر من هست رو BOLD کردم !
اونایی هم که پیشنهاد میکنم استفاده نکنید Italic کردم !
عاغا يادت رفته بلد كني يا من چشام نميبينه؟ :-"

sinarangriz

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی سمنان
شهر
سمنان

سلام برا بچه های قوی و متوسط رو ب بالا این کتابا پیشنهاد میشه:
گسسته:خیلی سبز و الگو و خوشخوان(البته خوشخوان یه کم سنگینه)
تحلیلی:الگو
فیزیک:الگو و گاج
شیمی:خیلی سبز+مبتکران(برا اونایی ک میخوان بالای نود بزنن هر دو لازمه)
زبان:جامع کنکور مبتکران
برای کنکور زبان هم ((کتاب جامع زبان تخصصی مبتکران))
زبان فارسی:نشر دریافت
تاریخ ادبیات خیلی سبز
املا خیلی سبز
آرایه:نشر الگو
معارف:گاج+د ر یا فت
عربی نشر الگو+فوت و فن خیلی سبز

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

همه گوش کنین. این تاپیک قراره تموم شه چون دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیمونه !!!!!! (البته برای تجربی ها)
خوب کتابا رو معرفی میکنم:
زیست : خیلی سبز - گاج جامع - تانک زیست (فار اصلا نخرید)
ریاضی : خیلی سبز (جز اونایی که نوشته کتاب کارند) - خوشخوان - مبتکران (گاج نگیرید)
فیزیک : خیلی سبز - خوشخوان - گاج (الگو و فار و ... نگیرید و کتاب های معجزه فیزیک و .... رو بیخیال شین چون الکی اند)
شیمی : خیلی سبز ( جز کتاب کا رها) - مبتکران ( جز فیل شیمی و .... فقط تست مهندس بازرگانی)
عربی : خیلی سبز ( هم غزال موسوی هم فوت و فن) - گاج محوری - ایاد فیلی
زبان : خیلی سبز جامع بیرجندی و جابری - مبتکران فقط شهاب اناری
دین و زندگی : گاج نقره ای - خیلی سبز جامع
ادبیات : املا و لغت و تاریخ ادبیات بیخود کتاب نگیرید. همون کتاب درسی لازم و کافیه. کتاب رو کامل بخورید و اعلام و شعر حفظ و درآمد رو امون ندید. گاج محوری و کلک هم برای موفقیت کافی اند ( نه لازم). فقط اگه خواستین قرابت هامون سبطی و الگو رو بگیرین (هر دوشون)
آمار و هندسه هم همون خوشخوان و خیلی سبز خوبن
ژنتیک سبز بگیرین و بس.
زمین هم کوتاه و مقوی ( اسمشو فک کنم اشتباه نوشتم!!) خیلی سبز بسه.
سال آخر هم کتابای آبی قلمچی همه ی دروس رو برای آشنا شدن با سوالای کنکور بخرین.
کتابایی که باید بیخیال شید :
انتشارات فاطمی همه کتابا - معجزه فیزیک و جادو و جمبل و .... :)) :)) :)) رو کلا ول کنین الکی اند - کتاب های گربه ای - نشر الگو جز ادبیات- گاج ریاضی - قلمچی همه کتاباش جز کتابای آبی
همیشه دنبال سخت ترین چیز ها باشین نه آسون ترین ها. از خوشخوان نترسین و تا همشو حل نکردین ولش نکنین.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

کتاب های پیشنهادی دکتر شهاب اناری:
http://shahabanari.com/?p=385
به زبان کتاب های کیاسالار و زبان جامع خیلی سبز رو اضافه کنید.
به دیفرانسیل گاج نقره ای رو اضافه کنید.
هندسه تحلیلی هم که به نظر من فقط فار و اگه خواستید بیشتر تست بزنید کانون آبی.
به فیزیک گاج نقره ای رو اضافه کنید.

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله ی اول المپیاد ریاضی 92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

یه سوال! من رفتم شیمی مبتکران سوم رو بگیرم گفت ۵ ساله چاپ نمیشه به جاش یه کتاب دیگهچاپ میشه که خیلی کوچیک تره! درست میگف؟؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از math.messi :
یه سوال! من رفتم شیمی مبتکران سوم رو بگیرم گفت ۵ ساله چاپ نمیشه به جاش یه کتاب دیگه چاپ میشه که خیلی کوچیک تره! درست میگف؟؟
چطور 5 ساله چاپ نمیشه؟ کتاب من چاپ سال 90ـه. خیلی هم گنده س. :D آموزش و تستشم دو جلد جدائن.

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-

به نقل از math.messi :
یه سوال! من رفتم شیمی مبتکران سوم رو بگیرم گفت ۵ ساله چاپ نمیشه به جاش یه کتاب دیگهچاپ میشه که خیلی کوچیک تره! درست میگف؟؟

سر کارت گذاشته من چاپ پارسالش رو دارم

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

وقتی میرید کتاب بخرید اول مطمئن شید که کتاب درس مربوطه نسبت به پارسال تغییر نکرده،چون این موقع از سال کتاب فروشی ها کتابهای چاپ سال قبل رو دارن. از طرفی هم ممکنه کتابی که از سال قبل رو دستشون مونده باشه که میدونن کتابهای جدید بیاد اون دیگه فروش نمیره و از غفلت شما استفاده کنن اونو بهتون بفروشن.

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Lily Delicated :
وقتی میرید کتاب بخرید اول مطمئن شید که کتاب درس مربوطه نسبت به پارسال تغییر نکرده،چون این موقع از سال کتاب فروشی ها کتابهای چاپ سال قبل رو دارن. از طرفی هم ممکنه کتابی که از سال قبل رو دستشون مونده باشه که میدونن کتابهای جدید بیاد اون دیگه فروش نمیره و از غفلت شما استفاده کنن اونو بهتون بفروشن.
البته این واسه کتابای سال چهارم درسته....کتابای دوم و سوم اگه عوض شدن باید کتابایی بگیرید که محتواش مال سالی باشه که شما اون سال بودین(!!!!!!!!!!!) :-? مثلا اگه شیمی 2 عوض شد باید کتابی که میخونید بر اساس کتاب چاپ 91 باشه

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

به نظر من ببینین دبیرتون کدوم کتاب رو پیشنهاد میکنه! چون معمولا دبیر با یک کتاب خاص پیش میره و شما تو خوندن اون کتاب مشکل کمتری پیدا میکنین.
ولی ی چنتا کتاب هست که اگه معرفیشون نکنم واقعا هم در حق شما نامردی کردم هم در حق اون طراحی که واسش مردونه زحمت کشیده. اگه خودم ده بار دیگه بخوام واس کنکور بخونم همینا رو میخونم.

ادبیات: قرابت سبطی - املا خیلی سبز (اما معنی لغتش تعریفی نیس). این دوتا رو حتما حتما بخونین. جدی عرض میکنم.

معارف هم که بهتر از گاج نقره ای نه کسی دیده و نه خواهد دید.... :D

عربی کتاب خیلی زیاده اما هیچ کدومشون استاندارد نیستن! ی جایی رو کم کار میکنن ی جایی رو خیلی اضافه و بیخود میگن! جزوه دبیرم کاملترین و توپ ترین چیزی بود که دیدم.

زبان: فراوونه

ریاضی: دیفرانسیل فقط تخته سیاه مهربان و همینطور ریاضی پایه. علاوه بر توضیح عالی چاشنی طنز هم داره. البته اگه ی نفر بعد خوندن دیف تخته سیاه وقت کنه که ی نگاهی به الگو بندازه عالی میشه. الگو سوالای سنگین و توپ زیاد داره اما درسنامه هاش :-s
فیزیک: نشر الگو و بس! واقعا ترکونده! گاج رو تقریبا 100% بررسی کردم اما اصلن جالب نیس! به درد ی سمپادی نمیخوره...

شیمی رو خودم مبتکران خوندم بد نبود. فضای صمیمی داره اما شاید بهتر از این هم باشه....

امیدوارم شمارو گیج نکرده باشم :)

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از FreeGate :
ریاضی: دیفرانسیل فقط تخته سیاه مهربان و همینطور ریاضی پایه. علاوه بر توضیح عالی چاشنی طنز هم داره. البته اگه ی نفر بعد خوندن دیف تخته سیاه وقت کنه که ی نگاهی به الگو بندازه عالی میشه. الگو سوالای سنگین و توپ زیاد داره اما درسنامه هاش :-s
فیزیک: نشر الگو و بس! واقعا ترکونده! گاج رو تقریبا 100% بررسی کردم اما اصلن جالب نیس! به درد ی سمپادی نمیخوره...
مگه میخوایم آزمون سمپاد بدیم ؟!
در ضمن توجه داشته باشید سطح سوالات کنکور در حد دانش آموز متوسط هست ! :-"

بالا