• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دنیای مجازی

با فیلترینگ فیسبوک موافق هستید؟

• رای‌دهندگان
    113
  • شروع کننده موضوع

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک
سلام دوستان.همون طور که میدونین صفحات اجتماعی مثل فیسبوک یا حتی برنامه هایی مثل وی چت،واتس آپ و غیره چند ساله که افکار میلیون ها جوان و نوجوان کشورمون را به خودش مشغول کرده.اداره ارشاد هم با فیلترینگ سعی کرده که محدودیت هایی را اعمال کنه.از طرف دیگه فیسبوک از طرف برخی مراجع به قطعیت حرام اعلام شده.اما اقدام فرهنگی مناسبی هنوز انجام نشده.
نظر شخصی من اینه که نوجوانایی تو سن من نیاز به همکلامی با دیگران رو دارن که الزامی نداره اون طرف با جنسیت مختلفی باشه.پس ساخت صفحاتی مثل سمپادیا که ارتباطات سالمی میشه برقرار کرد میتونه موثر باشه.اما هنوز سوال اصلی اینه:چرا این صفحات مضرند؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : فیسبوک،مفرح یا بلای زندگی...

اول : بهتره خودتون یه دور دیگه پستتون رو بخونید و ویرایشش کنید! فکر کنم خوندن یه کتاب دستور زبان خیلی واجب تر از سمپادیا باشه :))

ثانین : شما نمی تونید بزرگترین شبکه ی اجتماعی رو با شبکه ی محدودی مثل سمپادی ها مقایسه کنید.

برای افرادی مثل من که از جامعه ی سمپادی دورن. سمپادیا مثل جایی می مونه برای یاد اوری خاطرات و دسترسی به دوستایی که فقط از این طریق میشه پیداشون کرد. سمپادیا مخالفت می کنه با حضور غیر سمپادی ها. سمپادیا جایی برای تبلیغ و کسب در امد نیست

بعد فکر کنم ادما نیاز به داشتن ارتباط با افراد بیشتری دارن. ما لازم نیست خودمون رو به فقط دانش اموزای سمپاد محدود کنیم برای داشتن ارتباط.

ثالثن‌ : فلسفه فیس بوک خیلی فرق داره با سمپادیا.

تو فیس بوک شما صفحه بی بی سی رو فالو می کنی ( لایک می زنی )‌و هر روز خبر هارو رویه صفحت میاره. دیگه لازم نیست بری خوده سایت بی بی سی.

و این فقط مربوط به بی بی سی نمیشه.

شما با فیس بوک خبر هارو با تمام دنیا در ارتباط می ذاری و تقریبن تمام دوستانتون به طور خاص متوجهش میشن، ولی این اتفاق هیچ وقت برای سمپادیا نمی افته.

قضیه همون قضیه کتاب هست

یک کتاب می تونه به نفع دولت باشه و خیلی راحت مجوز چاپ بگیره ( فیلتر نشه سانسور نشه ) یا می تونه مخالف نظام باشه ( فیلتر بشه توقیف بشه درب مجله بسته بشه )

و این که مخالف یا موافق نظام باشه معیاری بر درستی یا غلطی اون نیست.

مثلن نباید یادتون رفته باشه که تلویزیون حرام بود!

ما تو دنیایی ازاد زندگی می کنیم و به عنوان انسان بالغ می تونیم تصمیم بگیریم چه چیزی برامون مفید و چه چیزی مضر هست. لزومی نیست چیزی فیلتر بشه یا توقیف بشه یا جلوی انتشارش گرفته بشه.

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

کاربردت چیه از فیس بوک ؟
دختر ادد کردن و زیر عکسش کامنت "جووون، پلیز ادد می" دادن ؟ :‌)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از صُبهان :
کاربردت چیه از فیس بوک ؟
دختر ادد کردن و زیر عکسش کامنت "جووون، پلیز ادد می" دادن ؟ :‌)

ببین کاربرد فیس بوک واقعن بستگی به فردش داره. اد کردن یک دختر یا یک پسر هم هیچ ایرادی نداره.

هر فرد خودش به قدره کافی عاقل هست که بدونه چه کاری به نفعشه.

یکی از خوبی های شبکه های اجتماعی دوست یابی هست. و یک فرد می تونی اطرافی که حتا از نظر جغرافیایی بهش نزدیکن ولی به دلایلی فرصت اشنایی باهاشون رو نداشته از طریق شبکه های اجتماعی ( گوگل، فیس بوک، توعیتر و ... ) اشنا بشه و باهاشون دوست بشه.

اینکه به خاطر رفتار بعضی ها که از نظر ما نادرسته یک پدیده رو بد بدونیم همونقدر احمقانس که بگیم اسلام بده به خاطر رفتار مسلمون ها و حکومت ایران!

من اگه می گم با اسلام مشکل دارم با خوده اسلام دارم نه با مسلموناش.

اگه شما یا هر کسی با فیس بوک مشکل داره باید با خود فیس بوک باشه، مثلن با اینکه فیس بوک امنیت نداره یا چیزی که نشون بده فیس بوک و سرویس هایی که عرضه می کنه ایراد دارن که این حرف نیاز به اثبات داره.

• شروع کننده موضوع

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

به نقل از مازیمون :
شما نمی تونید بزرگترین شبکه ی اجتماعی رو با شبکه ی محدودی مثل سمپادی ها مقایسه کنید.

برای افرادی مثل من که از جامعه ی سمپادی دورن. سمپادیا مثل جایی می مونه برای یاد اوری خاطرات و دسترسی به دوستایی که فقط از این طریق میشه پیداشون کرد. سمپادیا مخالفت می کنه با حضور غیر سمپادی ها. سمپادیا جایی برای تبلیغ و کسب در امد نیست

بعد فکر کنم ادما نیاز به داشتن ارتباط با افراد بیشتری دارن. ما لازم نیست خودمون رو به فقط دانش اموزای سمپاد محدود کنیم برای داشتن ارتباط.

ثالثن‌ : فلسفه فیس بوک خیلی فرق داره با سمپادیا.

تو فیس بوک شما صفحه بی بی سی رو فالو می کنی ( لایک می زنی )‌و هر روز خبر هارو رویه صفحت میاره. دیگه لازم نیست بری خوده سایت بی بی سی.

و این فقط مربوط به بی بی سی نمیشه.

شما با فیس بوک خبر هارو با تمام دنیا در ارتباط می ذاری و تقریبن تمام دوستانتون به طور خاص متوجهش میشن، ولی این اتفاق هیچ وقت برای سمپادیا نمی افته.

قضیه همون قضیه کتاب هست

یک کتاب می تونه به نفع دولت باشه و خیلی راحت مجوز چاپ بگیره ( فیلتر نشه سانسور نشه ) یا می تونه مخالف نظام باشه ( فیلتر بشه توقیف بشه درب مجله بسته بشه )

و این که مخالف یا موافق نظام باشه معیاری بر درستی یا غلطی اون نیست.

مثلن نباید یادتون رفته باشه که تلویزیون حرام بود!

ما تو دنیایی ازاد زندگی می کنیم و به عنوان انسان بالغ می تونیم تصمیم بگیریم چه چیزی برامون مفید و چه چیزی مضر هست. لزومی نیست چیزی فیلتر بشه یا توقیف بشه یا جلوی انتشارش گرفته بشه.
دوست عزیز.تنها شما نیستید که دارید از فیسبوک استفاده میکنید.نزدیک ده میلیونIDفیسبوک از داخل ایران ساخته شده.که قشر نه چندان کوچک انها هدفشان بی بی سی و انتقال افکار نیست.یعنی شما فکر میکنید با برداشتن فیلترینگ فرهنگ ما انقدر هست که از این صفحات سوءاستفاده نکنیم؟
از طرفی من این پست را صرفا برای کوباندن فیسبوک ایجاد نکردم.اینکه با ورود صنعتی مثل فیسبوک به کشورمون ما نتونیم از این فرصت برای ارتباط با مردم دیگر کشور ها و به اشتراک گذاشتن افکار و عقاید استفاده نکنیم،نهایت عقب افتادگی هست.اما اینکه در فیسبوک میشه کارهای غیر اخلاقی کرد را نمیشه رد کرد.به قول دوستمونادد کردن دخترا و کامنت های بی محتوا کار روزمره خیلی ها هست. x:

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ¥Farzin¥ :
دوست عزیز.تنها شما نیستید که دارید از فیسبوک استفاده میکنید.نزدیک ده میلیونIDفیسبوک از داخل ایران ساخته شده.که قشر نه چندان کوچک انها هدفشان بی بی سی و انتقال افکار نیست.یعنی شما فکر میکنید با برداشتن فیلترینگ فرهنگ ما انقدر هست که از این صفحات سوءاستفاده نکنیم؟
از طرفی من این پست را صرفا برای کوباندن فیسبوک ایجاد نکردم.اینکه با ورود صنعتی مثل فیسبوک به کشورمون ما نتونیم از این فرصت برای ارتباط با مردم دیگر کشور ها و به اشتراک گذاشتن افکار و عقاید استفاده نکنیم،نهایت عقب افتادگی هست.اما اینکه در فیسبوک میشه کارهای غیر اخلاقی کرد را نمیشه رد کرد.به قول دوستمونادد کردن دخترا و کامنت های بی محتوا کار روزمره خیلی ها هست. x:

ببینید همونطور که قبلشم گفتم در صرف اد کردن دوستانی از جنس مخالف و کامنت بی محتوا دادن هیچ عیبی نیست.

دو مشکل هست :

همه چی قرار نیست مفید باشه . لازمه پدیده ها مفرح هم باشن.

ما نمی ریم تلویزیون بخریم که مستند ببینیم. ببینید مستند میبینیم چرا ولی هدف اصلیش مستند نیست. هدفه اصلیش سرگرم شدنه.

بخشی از دنبال کرده اخبار بی بی سی هم جهت گذراندن وقت هست.

لازم نیست همه چی مفید باشه. میشه ازش طوری استفاده کرد که مفید باشه ولی میشه تفریح رو هم داشت. اگه کسی کاره غیر اخلاقی از نظره شما چون از نظر خوده اون فرد غیر اخلاقی نیست که داره انجام میده ) انجام بده باز هم تصمیم خودشه.

و تمام پیامد هاشم خودش قبول می کنه.

من اگه دستمو با چاقو ببرم خودم درد می کشم! شما که نمی تونی به بهونه اینکه چاقو می بره و ممکنه من دستمو ببرم چاقو رو ازم بگیری که!

هر کس می تونه برای خودش تصمیم بگیره.

فیس بوک هم یک پدیدست و هر کس می تونه به نوعی که علاقه داره و درست می دونه ازش استفاده کنه.

کامنت بی محتوا گذاشتن هم هیچ عیبی نداره. مثلن من میرم زیر پست یکی از دوستان می نویسم اره یادش بخیر!

این اره یادش بخیر چیزی به جیبه من اضافه نمی کنه. ولی خوب به نوعی بر قراری ارتباطه. و هیچ عیبی درش نیست.

ما لازم نیست برای همدیگه تصمیم بگیریم که چی برایه کی خوبه و چی برای کی بد.

اگه یه کتابی مخالف نظره من نوشته شده نباید برم دره چاپ خونه رو ببندم باید بخونمش و ببینم اگه واقعیت داره خودمو عوض کنم اگه هم نداره که واقعیت نداره و چاپ شدنش هیچی در من رو عوض نمی کنه.

هر کس حق داره نظره خودشو داشته باشه ما نمی تونیم نظره دیگران رو به این صرف که مخالف نظره ماست غیر اخلاقی بدونیم و اون هارو از بین ببریم.

این دقیقن مثل رفتاره بعضی از دوستانه که یهو دسته جمعی می گن بریم فلانی رو بلاک کنیم!

اخه که چی بشه ؟ ما بلاک کنیم چه اتفاقی می افته ؟ هیچی این جنبش های فیس بوکی یا توعیتری یا اینا واقعن به جایی نمی رسه و فقط نشون میده که ما هممون توی خودمون یه دیکتاتور هستیم و می خوایم تمام نظرات مخالفه خودمون رو با کسی که اون نظر رو داده با هم از بین ببریم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ¥Farzin¥ :
یعنی تو همین سمپادیا شما فکر می‌کنی کارای غیر اخلاقی وجود نداره !؟ :D همه‌ی کاربرا فرشته‌ان !؟ :D

• شروع کننده موضوع

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

به نقل از حمیـده :
یعنی تو همین سمپادیا شما فکر می‌کنی کارای غیر اخلاقی وجود نداره !؟ :D همه‌ی کاربرا فرشته‌ان !؟ :D
مگه نیستن؟ :D
ولی به هر حال چهارتا مدیر انجمن خفن که داره...اینجا حرف اضافی هم نمیشه زد.ایجاد پست های بد و زشت که جای خود دارد...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ¥Farzin¥ :
ولی به هر حال چهارتا مدیر انجمن خفن که داره...اینجا حرف اضافی هم نمیشه زد.ایجاد پست های بد و زشت که جای خود دارد...

همون طور که گفتم هدف یک فروم با یک شبکه اجتماعی ازاد فرق داره.

فروم ها طبقه بندی شدن، هدف مشخصی دارن. هر انجمن هدفی داره. چیزی براش تعریف میشه به اسم اسپم.

و فروم ها مدیر دارن و برای هر فرد معمولن یک امتیاز یا کارما تعریف میشه. بر اساس پست هایی که میده.

ولی یک شبکه اجتماعی ازاد مدیر خاصی که روی محتوا بررسی انجام بده نداره.

و میشه در یک شبکه ی ازاد اجتماعی چیزی به عنوان یک صفحه ایجاد کرد که مدیر برای بررسی محتوا داشته باشه.

به افراد چیزی تحته عنوان امتیاز تعلق نمی گیری لایک کردن یا نکردن صرفن نشون میده که پست جالب بوده یا نه.

هدف اصلی فروم ( نه لزومن سمپادیا ) با شبکه های اجتماعی فرق می کنه.

این البته به این معنی نیست که تو یک فروم نمیشه دوست یابی کرد. که نمونه ی این دوست یابی رو من چندین بار تجربه کردم.
مثلن یادم میاد زمانی که با یک دو قلو پاکستانی اشنا شدم که به نظرم بی نهایت باهوش بودن و یو تیوب تو کشورشون فیلتر شد و من تلاش کردم گفته ی یکی از استاد های انلاین رو برای اون ها بنویسم. یکی دیگه تلاش کرد ویدیو هارو دانلود کنه و جایی دیگه اپلود تا اون ها بهش دسترسی داشته باشن و هر کسی به نوعی تلاشی کرد برای کمک کردن به این دو نفر.

ولی بازم به هر حال ما نمی تونیم فیس بوک رو بر اساس رفتار ادم ها محکوم کنیم.

Niazi was devastated. She’d worked hard to master this physics class before her 12th birthday, just one week away. Now what? Niazi posted a lament on the class discussion board: “I am very angry, but I will not quit.”

In every country, education changes so slowly that it can be hard to detect progress. But what happened next was truly different. Within an hour, Maziar Kosarifar, a young man taking the class in Malaysia, began posting detailed descriptions for Niazi of the test questions in each video. Rosa Brigída, a novice physics professor taking the class from Portugal, tried to create a workaround so Niazi could bypass YouTube; it didn’t work. From England, William, 12, promised to help and warned Niazi not to write anything too negative about her government online.

None of these students had met one another in person. The class directory included people from 125 countries. But after weeks in the class, helping one another with Newton’s laws, friction and simple harmonic motion, they’d started to feel as if they shared the same carrel in the library. Together, they’d found a passageway into a rigorous, free, college-level class, and they weren’t about to let anyone lock it up.

By late that night, the Portuguese professor had successfully downloaded all the videos and then uploaded them to an uncensored photo-sharing site. It took her four hours, but it worked. The next day, Niazi passed the final exam with the highest distinction. “Yayyyyyyy,” she wrote in a new post. (Actually, she used 43 y’s, but you get the idea.) She was the youngest girl ever to complete Udacity’s Physics 100 class, a challenging course for the average college freshman.

That same day, Niazi signed up for Computer Science 101 along with her twin brother Muhammad. In England, William began downloading the videos for them.

Read more: College Is Dead. Long Live College! | TIME.com http://nation.time.com/2012/10/18/college-is-dead-long-live-college/#ixzz2wDN1wiYO

http://nation.time.com/2012/10/18/college-is-dead-long-live-college/

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از ¥Farzin¥ :
این سایت ۴ تا مدیره خفن داره ؟ :))
شوخی نکن :D
+ اینجا به اندازه کافی حرف اضافی زده میشه.

• شروع کننده موضوع

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

به نقل از مازیمون :
ببینید همونطور که قبلشم گفتم در صرف اد کردن دوستانی از جنس مخالف و کامنت بی محتوا دادن هیچ عیبی نیست.

دو مشکل هست :

همه چی قرار نیست مفید باشه . لازمه پدیده ها مفرح هم باشن.

ما نمی ریم تلویزیون بخریم که مستند ببینیم. ببینید مستند میبینیم چرا ولی هدف اصلیش مستند نیست. هدفه اصلیش سرگرم شدنه.

بخشی از دنبال کرده اخبار بی بی سی هم جهت گذراندن وقت هست.

لازم نیست همه چی مفید باشه. میشه ازش طوری استفاده کرد که مفید باشه ولی میشه تفریح رو هم داشت. اگه کسی کاره غیر اخلاقی از نظره شما چون از نظر خوده اون فرد غیر اخلاقی نیست که داره انجام میده ) انجام بده باز هم تصمیم خودشه.

و تمام پیامد هاشم خودش قبول می کنه.

من اگه دستمو با چاقو ببرم خودم درد می کشم! شما که نمی تونی به بهونه اینکه چاقو می بره و ممکنه من دستمو ببرم چاقو رو ازم بگیری که!

هر کس می تونه برای خودش تصمیم بگیره.

فیس بوک هم یک پدیدست و هر کس می تونه به نوعی که علاقه داره و درست می دونه ازش استفاده کنه.

کامنت بی محتوا گذاشتن هم هیچ عیبی نداره. مثلن من میرم زیر پست یکی از دوستان می نویسم اره یادش بخیر!

این اره یادش بخیر چیزی به جیبه من اضافه نمی کنه. ولی خوب به نوعی بر قراری ارتباطه. و هیچ عیبی درش نیست.

ما لازم نیست برای همدیگه تصمیم بگیریم که چی برایه کی خوبه و چی برای کی بد.

اگه یه کتابی مخالف نظره من نوشته شده نباید برم دره چاپ خونه رو ببندم باید بخونمش و ببینم اگه واقعیت داره خودمو عوض کنم اگه هم نداره که واقعیت نداره و چاپ شدنش هیچی در من رو عوض نمی کنه.

هر کس حق داره نظره خودشو داشته باشه ما نمی تونیم نظره دیگران رو به این صرف که مخالف نظره ماست غیر اخلاقی بدونیم و اون هارو از بین ببریم.

این دقیقن مثل رفتاره بعضی از دوستانه که یهو دسته جمعی می گن بریم فلانی رو بلاک کنیم!

اخه که چی بشه ؟ ما بلاک کنیم چه اتفاقی می افته ؟ هیچی این جنبش های فیس بوکی یا توعیتری یا اینا واقعن به جایی نمی رسه و فقط نشون میده که ما هممون توی خودمون یه دیکتاتور هستیم و می خوایم تمام نظرات مخالفه خودمون رو با کسی که اون نظر رو داده با هم از بین ببریم.
اگر شما بچه ای داشتید و بچتون با کارد بازی میکرد(چیزی که میتونه باهاش میوه پوست بکنه و بخوره)باز هم میگفتید هر کس خودش آزاده که برای خودش تصمیم بگیره؟ما که علامه دهر نیستیم.نیاز به راهنمایی پدرمادرمون داریم نه؟اینکه صرفا در هر پستی ساز مخالف بزنی معنی و مفهومش کمبوده که با خودنشانی بخواد برطرف بشه.فیسبوک به عنوان یه صفحه اجتماعی بزرگ با دو میلیارد جمعیت نباید دور از دسترس قرار گرفته بشه.اما تحت کنترل و همراه با شرایطی.جایگزینی این صفحه غیر ممکن هست اما میتشه با ساخت صفحاتی مکان سالم تری را برای جوونا ایجاد کرد.مثلا اومدن دستگاه دیجیتال و تعویض اون با ماهواره در برخی شهر ها نتونست آمار استفاده از ماهواره رو پایین بیاره؟درسته که هیچ وقت نمیتونه در حد اونها باشه اما موثر هست.
در ضمن اینکه همیشه که نباید به ضرر چیزی نگاه کرد و اون چیز باید مفرح باشه عاقلانه هست؟چیزی مفرح تر از مواد مخدر و رابطه جنسی.این حرفا تنها دلیلی هست برای توجیه کار اشتباهی هست که میکنیم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ¥Farzin¥ :
اگر شما بچه ای داشتید و بچتون با کارد بازی میکرد(چیزی که میتونه باهاش میوه پوست بکنه و بخوره)باز هم میگفتید هر کس خودش آزاده که برای خودش تصمیم بگیره؟ما که علامه دهر نیستیم.نیاز به راهنمایی پدرمادرمون داریم نه؟اینکه صرفا در هر پستی ساز مخالف بزنی معنی و مفهومش کمبوده که با خودنشانی بخواد برطرف بشه.فیسبوک به عنوان یه صفحه اجتماعی بزرگ با دو میلیارد جمعیت نباید دور از دسترس قرار گرفته بشه.اما تحت کنترل و همراه با شرایطی.جایگزینی این صفحه غیر ممکن هست اما میتشه با ساخت صفحاتی مکان سالم تری را برای جوونا ایجاد کرد.مثلا اومدن دستگاه دیجیتال و تعویض اون با ماهواره در برخی شهر ها نتونست آمار استفاده از ماهواره رو پایین بیاره؟درسته که هیچ وقت نمیتونه در حد اونها باشه اما موثر هست.
در ضمن اینکه همیشه که نباید به ضرر چیزی نگاه کرد و اون چیز باید مفرح باشه عاقلانه هست؟چیزی مفرح تر از مواد مخدر و رابطه جنسی.این حرفا تنها دلیلی هست برای توجیه کار اشتباهی هست که میکنیم.

ببینید فیس بوک محدودیت سنی داره. اگه از ۱۲ سال کمتر سن داشته باشید نمی تونید فیس بوک داشته باشید.

برای ساخت میل والدینتون باید اجازه بدن.

این تنها محدودیت مورد نیازه.

ببینید مفرح بودن مهمه خیلی مهمه. به خاطر همینه که ما بازی هارو داریم. فیس بوک رو داریم.

رابطه ی جنسی رو داریم.

دو قشر سراغ مواد مخدر میرن.

اول اون کسایی هستن که مشکلی دارن و هیچ تفریحی ندارن که معتاد میشن و ترک نمی تونن بکنن چون معمولن پولشو ندارن

و دیگه قشر ثروت منده جامعه هستن که از سره بی کاری سراغش میرن و معمولن معتاد نمیشن. چون همیشه پول برای داشتن تفریحات بهتر دارن.

لازم نیست برای همه کنترل وجود داشته باشه.

و لزومی نداره کسی علامه دهر باشه. مثلن یه ادم دنبال عکس و فیلم پورن می گرده. خوب یه ادم بالغ ۱۸ ساله دنبال فیلم پورن می گرده. خودش عقل کافی داره و می دونه داره چی کار می کنه و می خواد خود ارضایی کنه. ما نمی تونیم کنترلش کنیم، فیلتر کنیم از فیلتر شکن استفاده می کنه.ما نمی تونیم ادم هارو از چیزی که می خوان دور کنیم.

sajjadbest22

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه به اعتياد تبديل بشه بلاي زندگيه...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Pop Boy :
اگه به اعتياد تبديل بشه بلاي زندگيه...

نگران نباشید. ما تو زندگیمون به خیلی چیز ها معتادیم و از اعتیادش رضایت هم داریم.

مثلن نوشابه ؟ ادامس ؟ مدرسه رفتن و دیدن دوستان و خیلی چیزایه دیگه هیچ کدومشم ضرری نداره.

معتاد شدن به فیس بوک خیلی طبیعی نیست، کسی نمیره فیس بوک رو مثلن متر کنه. میره نوتیفیکیشن هاشو چک می کنه که خوده فیس بوک لطف کردن اونارو به موبایلو کامپیوترتون می فرستن یه موقع شما به خودتون زحمت ندید!

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

فیسبوک به طور کلی میتونه ابزار پیشرفت یه فرهنگ ؛ ارتباط با اطرافیان (مخصوصا اونایی که دورن ازمون) : ارتباط نزدیک تر با افراد معروف ؛ جمع شدن یه عده با یه تفکر خاص باشه که همه اینا خوبن . بله ممکنه بلای جون هم بشه .

مراجع حروم کردن به معنی حروم بودن اون چیز نیس . حالا ببین تا چند سال دیگه بیشتر نمی تونن محدودشون کنن این شبکه هارو میگن باید ازشون استفاده کرد برا دین . اتفاقی که رو وسایل ارتباطی دیگه افتاده .

• شروع کننده موضوع

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

به نقل از دکتــــر :
فیسبوک به طور کلی میتونه ابزار پیشرفت یه فرهنگ ؛ ارتباط با اطرافیان (مخصوصا اونایی که دورن ازمون) : ارتباط نزدیک تر با افراد معروف ؛ جمع شدن یه عده با یه تفکر خاص باشه که همه اینا خوبن . بله ممکنه بلای جون هم بشه .

مراجع حروم کردن به معنی حروم بودن اون چیز نیس . حالا ببین تا چند سال دیگه بیشتر نمی تونن محدودشون کنن این شبکه هارو میگن باید ازشون استفاده کرد برا دین . اتفاقی که رو وسایل ارتباطی دیگه افتاده .
متوجه جمله آخرتون نمیشم.از فیسبوک چه طوری برا دین استفاده میکنن؟ :D

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

به نقل از ¥Farzin¥ :
متوجه جمله آخرتون نمیشم.از فیسبوک چه طوری برا دین استفاده میکنن؟ :D
دو روز دیگه میان میگن هیئتیا بریزین تو فیسبوک صفحه بزنین مردم جهانو ارشاد کنین . یه همچین چیزی !

mahzadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
مدال المپیاد
شیمییی
دانشگاه
ان شالله سال بعد دانشگاه ته
رشته دانشگاه
ان شالله سال بعد داروسازی

درسته که اگر یه ادم 20 ساله بخواد بره فیس بوک میتونه با فیلتر شکن بره و این سد براش مفید نیس. ولی یه بچه 14-15 ساله نمیتونه و اینجاس که مفیده
تو ایران فیس بوک یه کاربردی داره که واقعا مناسب با فرهنگ ما نیست مخصوصا برای نوجوانان....
وقتی ما میاییم نت خانوادمون دقیقا نمیدونن ما تو چه سایتی میریم و ممکنه همیشه نگران باشن که خطری ما رو تهدید نکنه ولی وقتی یه همچین سایتهایی فیلتره مطمین میشن خطری ما رو تهدید نمیکنه!
شما هم که بالغ هستید و میتونید با فیلتر شکن به ارحتی برید. مشکلتون چیه؟؟
نت خیلی چیزهای مفیدی داره و البته خیلی هم خطر (مثل همین فیس بوک و.... البته برای نوجوانان و کودکان) وقتی یه محدودیتهایی باشه خانواده ها به بچه هاشون اجازه ی استفاده رو میدن برای کمک گرفتن از اون چیزهای مفید اما اگر محدودیت نباشه خودم به شخصه حاضر نیستم بذارم خواهر کوچیکم بیاد نت!
بچه ی 14-15 ساله متوجه نمیشه و راحت گول میخوره!
در ضمناینکه میگید فیس بوک محدودیت 12 سال رو گذاشته دور زدن هس! خب فرض کنید طرف 10 ساله باشه! میره سال تولدشو 4 سال زودتر میزنه میگه 14 سالم عضو میشه!!
کد ملی و شماره شناسنامه که نمیخواد!!!
و اینکه 12 سال هم خیلی زوده برای ورود به همچین شبکه هایی!!
تو خارج از ایران هم میبینیم تو اخبارشون میگن خانوم یا اقای مثلا 30 ساله برای بچه ی 13 ساله مزاحمت فلان ایجاد کردن و چقدر براش دردسر درست کردند!

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مازیمون :
نگران نباشید. ما تو زندگیمون به خیلی چیز ها معتادیم و از اعتیادش رضایت هم داریم.

مثلن نوشابه ؟ ادامس ؟ مدرسه رفتن و دیدن دوستان و خیلی چیزایه دیگه هیچ کدومشم ضرری نداره.

معتاد شدن به فیس بوک خیلی طبیعی نیست، کسی نمیره فیس بوک رو مثلن متر کنه. میره نوتیفیکیشن هاشو چک می کنه که خوده فیس بوک لطف کردن اونارو به موبایلو کامپیوترتون می فرستن یه موقع شما به خودتون زحمت ندید!
در کل فیلترینگ چیز بدرد نخور و مسخره ای هستش ...
اما با این حرفای شما موافق نیستم خودم تا یه سال پیش میشه گفت همین مشکلو داشتم و خیلیا هستن از دوستام که همین مشکلات معتاد شدنو دارن ... البته به فیسبوک هم محدود نمیشه ... شما دیدن دوستانو مدرسه رفتنو اعتیاد میدونین ؟؟؟ راه رفتن غذا خوردن تلویزیون دیدن و... اینا هم اعتیادن مثلا ؟؟؟ باشه ... اینا شدن بخشی از زندگیمون و فیسبوکم متاسفانه کم کم بعد از یه مدت میشه بخشی از زندگی فرد خودتونم که اسم اعتیادو گذاشتین روش
متاسفانه نمیشه گفت که اعتیاد نمیاره

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

بستگی به آدمش داره.برا من اینستاگرام هم اعتیاد آوره :D
و درباره این که فرموده بودید ادد کردن دوست جنس مخالف و اینا باید بگم الان یه طوری شده که فقط ملت دنبال جنس مخالفن و این بین کاربرای ایرانی خیلی بیشتره.علتش هم تمام محدودیتی هست که تو جامعه وجود داره.تو فضای مجازی کسی با کاربرا کاری نداره و به قول شما مراقبت پدر و مادر هم نیست.ولی چرا فکر نمی کنید این یک نیاز هست تو این سنین.حالا برا بعضی ها کمتر برا بعضیا بیشتر.و حتی اگه تو فیسبوک هم این اتفاقات نیفته،تو خیابون حتما میشه.اونم به شکل تیکه پرانی و چشم چرانی.پس شما نمی تونید از عامه ی مردم انتظار داشته باشید که مثل پیامبر باشن.فقط کاش در گذشته اقداماتی شده بود که الان این نیاز ها به عقده تبدیل نشه [-(
آدمی که واسه جمع کردن لایک عکس های شخصیش را میذاره رو پیجش،صرف نظر از سن،هیچ درک درستی از زندگی و روابط نداره و این با افزایش سن هم درست نمیشه.این فرد تو فیسبوکم نباشه،تو خیابون به همون شکلی که دوست داره رفتار می کنه.و نمی تونید جلوش رو بگیرید چون خانوادش چنان با فرهنگن که هر شب3تا سریال ترکیه ای میبینن :D :( (که فقط تو ایران و افغانستان و کشور های عربی پخش میشه)
پی نوشت:یه کتابخونه ای هست اینجا که درهای سالنای مطالعه خواهران و برادرانش :D رو بروی همه ولی حتی ورودیاشونم جداهه.درحدی شده ملت از سوراخای کاغذی که درو باهاش پوشوندن به هم نگاه خواهر برادری می کنن :rolleyes: :D البته همه نه فقط یه عده ای

بالا