• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اناهیتا7 - 20779

• شروع کننده موضوع

anahita7

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سلام. منم یکی از اون کسایی ام که عشق رمان خوندنو و داستان نوشتنم.
گفتن اول باید اسم کتابایی رو که خوندم بنویسم اما خب این چه به درد بقیه می خوره؟
من خودم به کتابایی که بقیه خوندن توجه نمیکنم.
واما فک کردم بهتره رمان هایی رو که خیلی دوست دارم اول بنویسم و بعد برم سراغ نظر راجب بقیه کتابا.
رمان هایی که از خوندنشون هیچ وقت پشیمون نشدم:

ارزو های بزرگ.چارلز دیکنز.(چیزی که خیلی این رمان رو جذاب کرده بود این بود که درست در لحظه ای که نقش اول داستان فکر میکرد بالاخره به همه ی ارزوهاش رسیده فهمید که به هیچ کدومشون نرسیده:( ....)

مردی که می خندد(محشر بود. توش جملات ادبی و تاثیرگذاری بود که منو وادار کرد هایلایتشون کنم. داستانش خیلی خوب بود.)

شازده کوچولو
دیوید کاپرفیلد

چشمهایش.بزرگ علوی

(واقعا ناراحتم از اینکه اسم رمان هایی که خوندم رو ننوشتم.الان چند دقیقه است که دارم فکر میکن رمان های بهتری رو بگم ولی.......)

• شروع کننده موضوع

anahita7

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
پاسخ : ارتمیس فاول

همیشه دلم می خواست از این رمانا ی علمی تخیلی که چند جلدی ان بخونم ولی همیشه دوباره می رفتم سراغ رمان های عاشقانه یا اثار معروف دنیا
و با این حال باید بگم از خوندن ارتمیس فاول اصلا ناراحت نیستم و خیلی خوشحالم که خوندمش و جزو اون کتابایی که داستانش یادم نمیره.
خیلی منطقی و علمیو بااین حال تخیلی و البته خنده دار!!!
ارزش خوندنو داره

کمی راجع به داستان: ارتمیس فاول یه نابغه ی 12 ساله هست (البته تو هر جلد یه سال به سن ارتمیس اضافه میشه. این رمان 8 جلدی هست) که دنبال یه لپرکان ( یه جور جنه البته نه از اون جن هایی که ما توذهنمونه و تو قرانه یه موجود ک تو افسانه های قدیمی اروپا و ... هست و با جن و پری ها میاد) هست تا طلاهاشو ازش بگیره(جن ها اندوخته های زیادی از طلا دارند). میدونم تا اینجا داستان مسخره بوده و جلد یکش نسبت به جلدهای دیگه ضعیف تره اما داستان جالبیه مخصوصا جلد5. به هرحال اون لپرکان رو میدزده و گروگان میگیره و با اینکار تمام جن هارو بر علیه خودش میکنه و جنگی اغاز میشه.دانش جن و پری ها بسیار بالاتر از دانش ماهست و اون ها در زیر زمین زندگی میکنن تا با ادم ها مواجه نشن.جادو هم دارن که البته محدوده. بعضی جاها ارتمیس واقعا کارهایی میکنه که فکت میوفته و باعث میشه بگی: هی اون واقعا یه نابغه است!

بالا