• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هنر خوب آزمون دادن

• شروع کننده موضوع

mohammad farmahini

کاربر فوق‌فعال
2 رود

یکی از مشکلایی که بعضی از بچه ها(از جمله خودم) دارن اینه که سر آزمون گند میزنن!
هر کی چیزی به ذهنش میرسه یا تجربه کرده که میتونه کمک کنه لطفا بیاد اینجا بگه شاید رستگار بشه...
()

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : هنر خوب آزمون دادن

1)وقتی چند تا تست رو پشت سر هم نتونستی بزنی خودتو کنترل کنی:(با این جمله:"<قتی من نمیتونم حل کنم وای به حال بقیه B-)!!!")
(منبع:قلمچی با اندکی تلخیص!)

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یکی از مشکلاتی ک خود من دارم نداشتن اعتماد ب نفس کافیه
فک کنم خیلیا اینطوری باشن
هیچ وخ خودتونو دست کم نگیرین فک نکنین هیچ وخ امکان نداره شما اول بشین ب قول دوست بالایی اگ سوالیو جواب نتونستیم بدین خونسردی خودتونو خفظ کنین و بگین وختی من جواب ندادم بقیه چطوری میخوان ج بدن!!!!
هر سوالیو ک نتونستین جواب بدین وخت الکی روش نذارین برین سوال بعدی البته کمی فکر لازمه زیادیش ضرر داره!!! چون تو آزمون تیزهوشان مرحله اول همین کارو کردم فکر میکردم اصلا قبول نمیشم و این استرسمو بیشتر کرد!!!

Ar.sham

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از FaMa :
یکی از مشکلاتی ک خود من دارم نداشتن اعتماد ب نفس کافیه
فک کنم خیلیا اینطوری باشن
هیچ وخ خودتونو دست کم نگیرین فک نکنین هیچ وخ امکان نداره شما اول بشین ب قول دوست بالایی اگ سوالیو جواب نتونستیم بدین خونسردی خودتونو خفظ کنین و بگین وختی من جواب ندادم بقیه چطوری میخوان ج بدن!!!!
هر سوالیو ک نتونستین جواب بدین وخت الکی روش نذارین برین سوال بعدی البته کمی فکر لازمه زیادیش ضرر داره!!! چون تو آزمون تیزهوشان مرحله اول همین کارو کردم فکر میکردم اصلا قبول نمیشم و این استرسمو بیشتر کرد!!!
واقعا این حرفا هسچ فایده ای روی بهتر ازمون دادن نداره.......امتحان کردیم که میگم.......
یه راه بهتر بگین؟ :-??

zizooA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای کشوری نهمین المپیاد نجوم و اخترفیزیک و طلا جهانی از 8thIOAA رومانی
دانشگاه
صنعتی شریف (SUT)
رشته دانشگاه
مهندسی برق (EE)

من خودم اولاش هی سر آزمون ترس از بد دادن امتحان حالم رو بد می کرد و نتیجه های عجیب غریب می گرفتم.
یعنی امتحانی رو که فکر می کردم گند زدم اول می شدم و اونی که فک می کردم خوب دادم بد می شدم.
از یه روزی تصمیم گرفتم سر امتحان کاملا ریلکس کنم و فکر به نتیجه نکنم .این خیلی تاثیر خوبی داشت و می دیدم تاثیرشو. >:D<
بنظرم شما هم اینکارو بکنید. یعنی نه فکر کنید که دارید بد می دید نه خوب.فکر نکنید بقیه دارن چیکار می کنند!
سر امتحان سعی کنید که به خودتون بقبولونید که این امتحان نتیجش معلوم نیست که بعدا بخواهید خودتون رو سرزنش کنید.
اینجوری تمرکز لازم هم فکر کنم بدست بیارید.
عذر می خوام اگه بدجور گفتم.امیدوارم کمک کرده باشم! :)

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی

مگه اینجا دیکتاتوریه!!!