• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انگیزه‌‌ی شما از درس خوندن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
فرار از ازدواج🙄 مثلا(این برای کلا دانشگاه رفتنه) و هی نپرسن واااای پس کی میخوای مزدوج شی :((
بین اقواممون زیاد مرسوم نیست ک تا ۲۵ بخوای مجرد بمونی....
ب صورت اور ال انگیزم زیاد جالب نیس ولی چالش های درسی رو دوست دارم...
خود درس خوندن حس خوبیه واسم، اصلا بهترین حس همینه، جراحی عمومی ب نظرم جالب بوده تا الان

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی آمل
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
SUA
رشته دانشگاه
CE
به این سوال میشه به اشکال مختلفی پاسخ داد.

1. چرا اصلا دانشجو هستم: چون که به دنبال درآمدی درست و حسابی هستم؟ خیر. درآمد درست و حسابی در درس نیست. حتی پردرآمد ترین پزشک در امریکا هم باشی حداکثر سالی 200 هزار دلار میگیری. که کمه (در اهداف من بله واقعا کمه حالا یکی شاید اهدافش فرق کنه). انگیزه من برای دانشجو بودن، وقف تا حدودی اجباری زمان و انرژی و هزینه هستش. در واقع این دانشجو بودن خودش حاصل انگیزه ای جداگانه است (حداقل برای من).

2. چه چیزی باعث به وجود اومدن انگیزه برای مورد 1 شده؟ (سوال مشابه: چرا درس خوندن رو دوست دارم؟): برای اینکه رشته مورد علاقمه. برای اینکه یادگیری رو دوست دارم. همین دلیله که برخلاف همه‌ی همکلاسی هام حتی از کلاس ادبیات هم لذت میبرم. من از بچگی همیشه رباتیک رو دوست داشتم. بعد که در راهنمایی بیشتر آشنا شدم، فهمیدم که برنامه نویسی رو دوست دارم و نه رباتیک رو. و اواخر راهنمایی فهمیدم که اصلا این برنامه نویسی نیست که من دوستش دارم. این هک و امنیته که من رو شیفته خودش کرده. و اصلا پشیمون نیستم از کامپیوتر خوندن (یکمی عذاب وجدان دارم چون رشتم تجربی بود و قرار بود پزشک بشم و این داستانا. این عذاب وجدان خیلی بده، هیچوقت نگیریدش :) ).

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
img_20221207_022000_bie.jpg

حالا ممکنه شما "غیرپزشکی ستیز" باشین و بگین برای رشته تو که اصن شغل خوبی هم وجود نداره.
You're kinda right but shove your opinion Tiffany.​

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
علاقه ب درس
ب ی جایی رسیدن
آینده ی خوب بدون نیاز ب یکی دیگه.. (شوهر)

رفتن از ایرااان

Mayvarg

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
قبلا اینو جواب داده بودم
ولی الان که فکرشو میکنم
هدف بیشتر مردم درس خوندن واسه رسیدن به موفقیته
ولی متاسفانه فقط تو کشور ما اینطوریه
توی آمریکا یا کشورای دیگه ، از ۱۵ سالگی به بعد بدون هیچ مدرک تحصیلی ای میتونین شرکت حوزه دیجیتال بزنید ، یعنی اگه ایده خوب داشته باشین میتونین از همون سن ازش نون در بیارین ( کسایی مثل استیو جابز از همون ۱۶ سالگی کارشون رو شروع کردن )
ولی تو ایران اگه ایده هم داشته باشید ، باید اول کنکور بدید یا برین المپیاد ( باز حالا المپیاد بهتره ) بعد دانشگاهی برین که اغلبشون اینقدر سرتون رو با تئوری شلوغ میکنه که کلا مختون تک بعدی میشه ، مهارت هم تنها چیزیه که یاد نمیگیرین ( دکتری کامپیوتر میشناسم که html css هم بلد نیست 😂😑😐 )
در نهایت اگه یادتون نره ، میتونین ایده تون رو بطور رسمی معرفی کنید
البته اون موقع به یه سنی رسیدین که دیگه حتما باید شغلی داشته باشین که خودتون نون خودتونو در بیارین ، بنابراین فرت !
الان هزاران فوق لیسانس هممون میشناسیم که میخواستن خودون کسب و کار خودشون رو راه بندازن ولی اینقدر دست دست کردن که فقط بخوان سمتش هم برن میوفتن تو هچل
بحث سر بد بودن یا بد نبودن دانشگاه نیست ، سر اینه که روش های قشنگ تری واسه موفقیت هم هست که در دسترس ما نیست !
نمونش هم توییتر اولیه ست ، یه ایده قشنگ با یه اجرای واقعا ساده و قشنگ و معمولی که الان کلی طرفدار داره !
بنطرم تنها ارزشی که باعث میشه دانشگاه رفتن ایده خوبی باشه ارتباطاته،همین!

Aynazi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
_
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
پلیمر
قبل اینکه بیام دانشگاه:
کشف بیشتر شیمی
علاقه زیاااد به درس خوندن
رفتن به EPFl
رفتن به دانشگاه خوب برای انجام تحقیق و پژوهش در راستای شیمی سبز

الان:
به نام خدا مشروط نشم.

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
هیچ نوع انگیزه ای
فقط میخوام بزارن کتابخونه شو سر و سامون بدم
دانشجو

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
به یکسری درسا علاقه مندم و اهداف زیادی هم دارم ( البته با دسته بندی و مرتب )
به هیچ وجه هم دوست ندارم از کشور برم

بالا