• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حکم اعدام؟قطع دست؟

• شروع کننده موضوع

Roomina.z

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
واقعا چرا؟کسی هست که موافق با این حکم ها باشه؟؟؟

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394
پاسخ : حکم اعدام؟قطع دست؟

نه
از نظر من حتي اكرقتل هم كرده باشه نبايد حتي دستشو قطع كنن
چه برسه به اعدام
ديگه عهد قجر نيست كه :-w

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Roxan :
نه
از نظر من حتي اكرقتل هم كرده باشه نبايد حتي دستشو قطع كنن
چه برسه به اعدام
ديگه عهد قجر نيست كه :-w

حتی اگه پدرت مقتول باشه؟با مادرت حتی! (;

تجاوز از جمله جرم هاییه که در مواردی حکمش اعدامه.در مثال مناقشه نیست.اگه خواهرت بهش تجاوز بشه هم همین نظرو داری؟اعدام نکنن؟

گیریم یکی بر اثر خوردن بیش از حد مشروب مست شده بود و شب تو خیابون به پدرت حمله کنه و با چاقو به قتل برسونش.بازم میگی اعدامش نکنن که عهد قجر نیس؟

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از میعاد :

تجاوز از جمله جرم هاییه که در مواردی حکمش اعدامه.در مثال مناقشه نیست.اگه خواهرت بهش تجاوز بشه هم همین نظرو داری؟اعدام نکنن؟

گیریم یکی بر اثر خوردن بیش از حد مشروب مست شده بود و شب تو خیابون به پدرت حمله کنه و با چاقو به قتل برسونش.بازم میگی اعدامش نکنن که عهد قجر نیس؟
شايد فكر كنيد دارم اغراق ميكنم
اما باز هم نظرم اعدام نيست
نميگم دوست ندارم اعدامش كنن
نه اتفاقا شديدا دلم ميخواد اعدامش كنن و دلم خنك شه
اما اين وحشيانس و مال دوران جاهليت
دنيا عوض شده
آدما هم عوض شدن
ولي قانونها همون قانوناي قديميه و اينه كه مارو جهان سوم نگه داشته و اينهمه مشكل توي جامعه به وجود آورده
راستي
فكر كنم شما خيلي جامعه ي امروز و قوانينش رو ميپسندين و دوست دارين،چون خيلي ازشون دفاع ميكنيد
درست ميگم؟

• شروع کننده موضوع

Roomina.z

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز

به نقل از میعاد :

وقتی یکی یه کار وحشتناکی میکنه فقط تقصیر خودش نیست.تقصیر جامعه ای که توش بزرگ شده هم هست.شاید اگه همین قاتل توی یه شرایط بهتری بزرگ شده بود هیچ وقت همچین کاری نمیکرد!حالا اگه ما این رو هم قبول نداشته باشیم و بگیم خب خیلی های دیگه هم دقیقا تو همون شرایط بزرگ شده بودن ولی کسی رو نکشتن،و بیایم و قاتل رو اعدام کنیم،خب ما هم دقیقا همون کار وحشتناک رو تکرار کردیم!حالا به هر اسمی که باشه اعدام هم کشتن یه انسانه و مرگ اون خیلی انسان های بی گناه دیگه هم ضربه میخورن.شاید اون قاتل بچه ای داشته باشه.شاید خانواده ای داشته باشه که براشون عزیز باشه و تازه درسته که اگه قاتل یکی از عزیزان ما رو کشته باشه و ما با اعدام اون دلمون برا یه مدتی خنک شه ولی بعد از یه مدتی عذاب وجدان میگیریم.

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Roxan :
شايد فكر كنيد دارم اغراق ميكنم
اما باز هم نظرم اعدام نيست
نميگم دوست ندارم اعدامش كنن
نه اتفاقا شديدا دلم ميخواد اعدامش كنن و دلم خنك شه
اما اين وحشيانس و مال دوران جاهليت
دنيا عوض شده
آدما هم عوض شدن
ولي قانونها همون قانوناي قديميه و اينه كه مارو جهان سوم نگه داشته و اينهمه مشكل توي جامعه به وجود آورده
راستي
فكر كنم شما خيلي جامعه ي امروز و قوانينش رو ميپسندين و دوست دارين،چون خيلي ازشون دفاع ميكنيد
درست ميگم؟

شما میتونی یه جایگزین پیشنهاد کنی؟ضمن این که اعدام تو خیلی از کشورای پیشرفته هم هس.منتها خیلی مواقع صداش در نمیاد.آمریکا هم اعدام داره.پس ربطی به جهان سومی موندن ما نداره این قضیه.(ضمنن اون راه جیگزینی که پیشنهاد میکنی طوری باشه که تعادل رو برقرار کنه)
دوم ااینکه هیچ وقت نمیتونی خودت رو تو جایگاه کسی بذاری که از این شکل ادما ضربه دیده چون عواقبی پشت سرش هس که نمیشه جبرانشون کرد،اینجا یه سایت دانش اموزیه و خیلی ممحدودیت ها داره وگرنه یه نفر رو که تجاوز رو تجربه کرده میاوردم اونوقت ببینم حرف از جهان سومی بودن میزنی بازم!
قانون ها قانون های قدیمیه؟بر چه اساس داری اینو میگی؟هر کشوری که مجلس داره در طول هر دوره از مجلس قوانین اضافه و کم میشن و دست خوش تغییر و تحول قرار میگیرن پس این هم که قوانین قدیمیه صرفن یه نظر شخصیه!
خیلی از قوانین هم یه ملاک ثابت دارن و نیازی نیس تغییری درشون داده بشه!

در مورد سوالی که پرسیدی!شما از کجا به این نتیجه رسیدی که من جهان امروز رو میپسندم و قوانینش رو قبول داارم ؟
چون از یه جز حمایت میکنم دلیل بر اینه که به کُل اعتقاد دارم؟

به نقل از Roomina.z :
وقتی یکی یه کار وحشتناکی میکنه فقط تقصیر خودش نیست.تقصیر جامعه ای که توش بزرگ شده هم هست.شاید اگه همین قاتل توی یه شرایط بهتری بزرگ شده بود هیچ وقت همچین کاری نمیکرد!حالا اگه ما این رو هم قبول نداشته باشیم و بگیم خب خیلی های دیگه هم دقیقا تو همون شرایط بزرگ شده بودن ولی کسی رو نکشتن،و بیایم و قاتل رو اعدام کنیم،خب ما هم دقیقا همون کار وحشتناک رو تکرار کردیم!حالا به هر اسمی که باشه اعدام هم کشتن یه انسانه و مرگ اون خیلی انسان های بی گناه دیگه هم ضربه میخورن.شاید اون قاتل بچه ای داشته باشه.شاید خانواده ای داشته باشه که براشون عزیز باشه و تازه درسته که اگه قاتل یکی از عزیزان ما رو کشته باشه و ما با اعدام اون دلمون برا یه مدتی خنک شه ولی بعد از یه مدتی عذاب وجدان میگیریم.

تقصیر جامعه هم هس اما راه حل چیه؟جامعه چیه؟جامعه منو شماییم!خیلی سختش نکنید.
مثلن!اگه کسی به دختری تجاوز کرد و دلیلش ر ازش پرسیدن و اون جواب داد پوشش تحریک کننده باعث از خود بیخود شدنش شده انتظار چیه؟که تمام کسایی رو که با این شکل پوشش موجب تحریک اون فرد شدن گناه کار بدونیم؟
هیچ جای دنیا جامعه رو مجازات نمیکنن!نمیشه که بکنن!این حرفا که جامعه هم مقصر است و ... اینا به درد کتابای اجتماعی میخوره نه واقعیت!

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از میعاد :
شما میتونی یه جایگزین پیشنهاد کنی؟ضمن این که اعدام تو خیلی از کشورای پیشرفته هم هس.منتها خیلی مواقع صداش در نمیاد.آمریکا هم اعدام داره.پس ربطی به جهان سومی موندن ما نداره این قضیه.(ضمنن اون راه جیگزینی که پیشنهاد میکنی طوری باشه که تعادل رو برقرار کنه)
دوم ااینکه هیچ وقت نمیتونی خودت رو تو جایگاه کسی بذاری که از این شکل ادما ضربه دیده چون عواقبی پشت سرش هس که نمیشه جبرانشون کرد،اینجا یه سایت دانش اموزیه و خیلی ممحدودیت ها داره وگرنه یه نفر رو که تجاوز رو تجربه کرده میاوردم اونوقت ببینم حرف از جهان سومی بودن میزنی بازم!
قانون ها قانون های قدیمیه؟بر چه اساس داری اینو میگی؟هر کشوری که مجلس داره در طول هر دوره از مجلس قوانین اضافه و کم میشن و دست خوش تغییر و تحول قرار میگیرن پس این هم که قوانین قدیمیه صرفن یه نظر شخصیه!
خیلی از قوانین هم یه ملاک ثابت دارن و نیازی نیس تغییری درشون داده بشه!

در مورد سوالی که پرسیدی!شما از کجا به این نتیجه رسیدی که من جهان امروز رو میپسندم و قوانینش رو قبول داارم ؟
چون از یه جز حمایت میکنم دلیل بر اینه که به کُل اعتقاد دارم؟

تقصیر جامعه هم هس اما راه حل چیه؟جامعه چیه؟جامعه منو شماییم!خیلی سختش نکنید.
مثلن!اگه کسی به دختری تجاوز کرد و دلیلش ر ازش پرسیدن و اون جواب داد پوشش تحریک کننده باعث از خود بیخود شدنش شده انتظار چیه؟که تمام کسایی رو که با این شکل پوشش موجب تحریک اون فرد شدن گناه کار بدونیم؟
هیچ جای دنیا جامعه رو مجازات نمیکنن!نمیشه که بکنن!این حرفا که جامعه هم مقصر است و ... اینا به درد کتابای اجتماعی میخوره نه واقعیت!
اول اينكه من اگر ميتونستم يك جايگزين مناسب بيدا كنم الان يك سياست مدار يا يك قانونگذار بودم
نه دانش آموز رشته ي رياضي فيزيك!
بله، قوانين جديد و بسيار خوبي ارائه ميكنه مجلس
حق گرفتن زن دوم
حق ازدواج با فرزندخونده
خداروشكر كه اين قوانين رو وضع ميكنن وگرنه چجوري كشور رو اداره ميشد كرد؟؟؟؟
جامعه رو حكومت اداره ميكنه
اين حكومت اگر تدبير داشته باشه و معذرت ميخوام فكرش همش تو شلوارش نباشه،وضعيت جامعه اينجوري نميشه
اين قوانيني كه از نظر شما آپديت و كاملن جامعه رو كنترل ميكنن كه جامعه اينطوري شده

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

اول اينكه من اگر ميتونستم يك جايگزين مناسب بيدا كنم الان يك سياست مدار يا يك قانونگذار بودم
نه دانش آموز رشته ي رياضي فيزيك!

ربطی نداشت.کسی که یه قانونی تو ذهنش برام منفی جلوه میکنه باید یه راه جایگزین بتونه براش پیدا کنه که حداقل بتونه خودش رو راضی نگه داره!
ضمن اینکه قانون گذارها و سیاست مدار ها هم از نطفه سیاست مدار و قانون گذار نبودن!خیلیاشون همون دانش اموزای ریاضی فیزیک بودن،شمام قرار نیس قانون وضع کنی قراره راه پیشنهاد بدی اینم ربطی بهبه دانش اموز بودنت نداره

حق گرفتن زن دوم

حق گرفتن زن دوم با اجازه و رضایت همسر اوله !مشکلی داره؟

حق ازدواج با فرزندخونده

ازدواج با فرزند خونده قانون مناسبی نیس اما اولش چی بوده؟همون قوانین قدیمی که خودت داری میگی بوده با شرایط خیلی ساده تر که الان یه سری محدودیت ها داره!از قبل بهتر شده به هر حال

معذرت ميخوام فكرش همش تو شلوارش نباشه،وضعيت جامعه اينجوري نميشه

ینی چی؟منظورت چیه دقیقن؟

اين قوانيني كه از نظر شما آپديت و كاملن جامعه رو كنترل ميكنن كه جامعه اينطوري شده

چطوری شده؟

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

ربطی نداشت.کسی که یه قانونی تو ذهنش برام منفی جلوه میکنه باید یه راه جایگزین بتونه براش پیدا کنه که حداقل بتونه خودش رو راضی نگه داره!
ضمن اینکه قانون گذارها و سیاست مدار ها هم از نطفه سیاست مدار و قانون گذار نبودن!خیلیاشون همون دانش اموزای ریاضی فیزیک بودن،شمام قرار نیس قانون وضع کنی قراره راه پیشنهاد بدی اینم ربطی بهبه دانش اموز بودنت نداره
اين نظر شخصيه توئه و به خودت ربط داره
من يك فرد عادي در جامعه هستم و ايراداي قانون رو ميبينم،پيدا كردن راه حل وظيفه ي من نيست

حق گرفتن زن دوم با اجازه و رضایت همسر اوله !مشکلی داره؟
ازدواج با فرزند خونده قانون مناسبی نیس اما اولش چی بوده؟همون قوانین قدیمی که خودت داری میگی بوده با شرایط خیلی ساده تر که الان یه سری محدودیت ها داره!از قبل بهتر شده به هر حال
ینی چی؟منظورت چیه دقیقن؟

جامعه تنها مشكلش اينه؟؟ميدوني اولويت يعني چي؟؟تا زماني كه اين كشور راه پيشرفت رو حجاب ميدونه،وضع همينه

رك ميگم آقا
يا حودت رو زدي به نديدن و نفهميدن،يا واقعا نميبيني و نميفهمي يا اينكه اينقدر تو سرت خوندن كه همه چي آروم و عاليه كه باورت شده
من با شما بحثي ندارم
چون شما اصلا قبل از حرف زدن فكر نميكنيد و به عبارتي فكرتون بستست
فكر ميكنيد فقط همه چيز همونيه كه خوتون ميفهميدو اصلا روي حرف ديگران فكر نميكنيد و حاضر نيستيد عقايدتونو تغيير بديد
باشه،اگر اينطوري دلتون راضيه،پس فكر كنيد هميشه حق با شماست و اصلا نيايد توي اين تاپيكا بحث كنيد
چون من تا حالا از شما پستي نديدم كه توش بحث كرده باشيد،فقط دفاع ميكنيد از عقايد خودتون،حالا به هر قيمتي
اين بحث رو ادامه نميدم،حداقل با شما
چون از همين الان ميدونم به نتيجه اي نميرسيم
اميدوارم ناراحت نشده باشيد،يه انتقاد بود،هر چند كمي شديد
به هر حال
بدرور

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

جامعه تنها مشكلش اينه؟؟ميدوني اولويت يعني چي؟؟تا زماني كه اين كشور راه پيشرفت رو حجاب ميدونه،وضع همينه

نه!کی گفت جامعه تنها مشکلش اینه؟دو تا مثال زدی توضیحش رو هم شنیدی اگه ظرفیت شنیدنش رو نداری چرا میندازی گردن اینکه فکر من بستس؟
تکلیفت الان مشخصه با خودت؟
اول میگی چرا اعدام میکنن نباید اعدام بشه!
بعد میگی چرا زن دوم بگیرن؟من میگم زن دوم با رضایت همسره اوله!
میگی چرا ازدواج با فرزند خونده؟ میگم این قانون دست خوش تغییر قرار گرفته وگرنه از این بدتر بود این خودش یه قدم مثبته!
بعد میگی اصلن تا وقتی حجاب باشه این کشور وضعش همینه!!!!!!!همون طور که خودت اشاره کردی شما فقط مشکلات رو میبینی!

يا حودت رو زدي به نديدن و نفهميدن،يا واقعا نميبيني و نميفهمي يا اينكه اينقدر تو سرت خوندن كه همه چي آروم و عاليه كه باورت شده

اگه تحمل نداری میتونی بحث نکنی! اگه یه جمله از من تو کل مدتی که تو سایت بودم اوردی که گفته باشم همه چی اروم و عالیه هرچی که تو گفتی درسته :)

چون شما اصلا قبل از حرف زدن فكر نميكنيد و به عبارتي فكرتون بستست

فکر بسته رو چی تعریف کردی تو ذهنیات خودت؟صرفن چون من باهت مخالفت میکنم ذهنم بستس و هرکس که نظرش موافق باشه فکرش بازه؟اتفاقن پشت حرفای من فکر بیشتر نمود داشت.من هرچی گفتم از قوانین و مستندات بوده هیچ موردی از خودم اضافه نکردم. :) بازم تاکیید میکنم اگه بسته بودن فکر به اینکه که من هم فکر شما باشم اونهم در تمام موارد اره من فکرم بستس.
(ضمن اینکه درمورد قانون ازدواج با فرزند خونده تاپیکی تو سایت هس که اونجا من به صورت صریح با این قانون مخالفت کردم! احتمالن اگه بری و نظراتم رو اونجا مطالعه کنی میگی فکرت بازه (; )

باشه،اگر اينطوري دلتون راضيه،پس فكر كنيد هميشه حق با شماست و اصلا نيايد توي اين تاپيكا بحث كنيد
چون من تا حالا از شما پستي نديدم كه توش بحث كرده باشيد،فقط دفاع ميكنيد از عقايد خودتون،حالا به هر قيمتي
اين بحث رو ادامه نميدم،حداقل با شما
چون از همين الان ميدونم به نتيجه اي نميرسيم
اميدوارم ناراحت نشده باشيد،يه انتقاد بود،هر چند كمي شديد

شما تو تفکراتت چی داری که هر چیزی رو به شکل خاص خودش برا خودت تفسیر میکنی؟اول اینکه کسی نمیتونه به دیگری بگه تو بیا تو فلان تاپیک و تو نیا!
دوم اینکه بحث کردن ینی چی پس؟
دو طرف تو بحث هستن که هر کدوم از یه طیف فکری حمایت میکنه!هر کسی از عقاید خودش دفاع میکنه مگه اینکه بتونه درست بودنش رو اثبات کنه.اگه دو طرف از یه جبهه فکری باشن و هیچ تفاوت فکری با هم نداشته باشن دیگه اسمش بحث نیس.صرفن چن نفر نشستن دور هم دیگه دارن در مورد یه مسیله که همه در اون مورد یه عقیده دارن حرف میزنن و فایدش چیه؟باید عقاید به چالش کشیده بشه. :)
ضمن اینکه تو این شکل بحث کردن هم معمولن طرفین از جهت گیری فکریشون بر نمیگردن و هدف اون کسایی هستن که دارن بحث رو دنبال میکنن.مثالش رو میتونید تو مناظره هاییی که همه جای دنیا هس ببینید (; و ما هم سه تا پست دادیم شما انتظار داری من بیام بگم باشه اوکی حق با شماست؟

نه به هیچ وجه ناراحت نشدم.انتقاد کردید منم خیلی ساده جوابتون رو دادم (;
موفق باشی :)

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

ببينيد
من به شما ميگم كه آقاي ميعاد،اعدام درست نيست
شما به من ميگي:پس چيكار كنن
اين يعني اينكه شما موضعت رو مشخص كردي درست مثل من،و از نظر تو اعدام كار درستيه و حالا كه من ميگم درست نيست،تو از من يه راه ديگه ميخواي
منم الان جوابت رو ميدم و ميگم كه جناب ، من نميتونم براي تمام جرم هايي كه مجازاتشون اعدامه الان واسه شما جايگزين بيارم
شما يك شرايط خاص رو مثال بزن،با هم سر همون شرايط بحث و گفت و گو كنيم،نه اينكه شما از من توضيح بخواي،شما ميتوني با وجود اينكه نظرت مخالف منه،به من در اثبات نظر خودم كمك كني،مثلا اگر من نتونستم يك جايگزين خوب پيدا كنم،شما به من يك جايگزيني كه از نظر خودت بهترين جايگزين ممكنه پيدا كني،و بعد اشكالات اين جايگزين رو واسه من روشن كني،تا من قانع بشم و به يه نتيجه برسيم،يا برعكس من اينكار رو بكنم
اين ميشه يك گفت و گوي بدون موضع گيري و يا دفاع
ميشه يك گفت و گوي هدفدار
يا اينكه مثلا شما ميگي اعدام خوبه و من به دور از هر موضع گيري و دفاعي،اشكالاتي رو كه به اعدام وارده ميگم و شما هم مجددا بدون تعصب خاصي نظرت رو ميگي يا نظر من رو قبول ميكني
من در برخورد اول اشتباه كردم و شما هم اشتباه كرديد،حالا اگر مايل باشيد، گفت و گو كنيم،نه دفاع

• شروع کننده موضوع

Roomina.z

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز

@میعاد
من که نمیگم جامعه رو تنبیه کنن!چرا شما همش به فکر مجازات هستید؟!من میگم جامعه رو اصلاح کنن.و کسایی که جرمی مرتکب شدن رو درمان کنند.اعدام کردن فقط پاک کردن صورت مسئله ست.مثل اینه که کامپیوتر ویروسی بشه و با فلش ویروس به کامپیوتر های دیگه منتقل بشه و ما به این نتیجه برسیم که کامپیوتر های ویروسی رو به جرم ویروسی بودن و ویروسی کردن دیگران از پنجره پرت کنیم بیرون!چه کاریه اخه؟!!!
بله.جامعه من و شماییم و اون پدری که بدلیل شرایط بد جامعه معتاد شده و مادری که مریضه و بچه ای که تو این شرایط بزرگ میشه.و این بچه بزرگ میشه و جرمی رو مرتکب میشه.در این شرایط اعدام یا هر گونه مجازات وحشیانه دیگر حکم پرت کردن کامپیوتر از پنجره یه بیرون رو داره!
مثلا در همین مثالی که زدین.یکی به یه دختر تجاوز میکنه و میپرسن چرا و اون جواب میده "پوشش تحریک کننده".حالا ما باید به این جواب بسنده کنیم ؟
مسلما این تنها دلیلی نبوده که فرد مرتکب جرم شده.چون از طرفی خیلی های دیگر بودن که اون دختر رو دیدن ولی فقط یه نفر به اون تجاوز میکنه.پس دلیل این مسئله در شرایط جامعه ای نهفته هست که فرد مجرم در اون زندگی کرده.پس باید شرایط رو بررسی کنیم:
یکی از دلایل ممکنه این باشه که مجرم تا به اون موقع با چنین صحنه ای مواجه نشده باشه.خوب چرا نشده؟به علت تفکیک جنسیتی!
یا اینکه هیچ وقت یاد نگرفته که باید خودشو کنترل کنه.این دلیل های مختلفی میتونه داشته باشه.شاید یکی از این دلایل این باشه که مجرم معتقد باشه که مرد جنس برتره و زن تنها برای بقای نسل به وجود اومده و از این رو حق خود میداند که این عمل رو انجام بده و هیچ وقت نه به ذهنش رسیده و نه کسی به او گفته که این طور نیست.چرا؟به دلیل مرد سالار بودن جامعه!
حالا ما باید این عوامل رو پیدا کنیم و باور های غلط جامعه رو تغییر بدیم یا مجرم رو اعدام کنیم که عبرتی بشه برای دیگران؟!

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

.

مدیران گرامی .. این پست من پاک شه لطفا !! :)

_ _

.. عاقلان دانند ؛ دیگر حاجتِ تفسیر نـیست!

.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظرم میتونین این موضوع رو توی بخش جامعه شناسی هم بررسی کنین توی این تاپیک: مجازات جرم
که موضوعش کلا در مورد مجازات جرم هست ولی مجازات هایی که اینجا مطرح شده هم قسمتی از هدف بحثه.

• لایک
امتیازات: Liese

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

ببخشید دزدی که میره دزدی با عقل خودش میره دزدی بعد شما بجای مجازاتش بیای بگی نرو دزدی و مثلا ارشادش کنی و مجازات نکنی؟تکلیف مال و جون مردم چی میشه پس؟آیا واقعا ارشاد میشه؟
در مورد اعدامم اگر اعدام از قصد بوده خب دیگه معلومه که باید مجازات شه.کسی که کس دیگری رو به عمد بکشه،یعنی از قصد کشته.خب نبایدم می کشته.نمیشه گفت خب تو اشتباه کردی یاد بگیر دیگه نکنی و برو تو جامعه.اونم میگه بروی چشم و میره و میبینیم که چقدر عوض میشه! ;;)
کلا باید قتل ها رو بطور مفصل مورد بررسی قرار داد تا یکی به ناحق اعدام نشه.
ولی این اوج بی عدالتیه که بگیم کسی که به عمد کسی رو کشته نباید اعدام شه!پس جون اون بدبخت مقتول چی میشه اون وسط؟همینطور دنیا اومد و حالام مرد؟جون مردم که الکی نیس که بشه بخشیدش!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

فقط نظرم رو راجع به مجازات هایی مثل قطع دست و پا ، اعدام ، سنگسار و ... به تفصیل میگم!!!

هر قانون ‏كيفري یک بازتاب اجتماعی داره و تا وقتی یک قانون مجازات در قوانین نوشته شده یک کشور وجود داشته باشه ،

بازتاب اجتماعی اون هم در بین مردم وجود داره!

مثلاً شلاق زدن یا قطع دست و پا یا سنگسار و... در ملاء عام و یا حتی دیدن تصاویر این مجازات ها ایجاد رعب و وحشت بین مردم میکنه

و این خودش به تنهایی برای افزایش بزه کافیه ، چون این نوع مجازات ها حیوان خویی رو در افراد زیاد میکنه ،

و میل به خلاف رو به حد خوبی ! بالا میبره!

برای مثال بعد از این که مجازات حمل مواد مخدر بیش از 500 گرم اعدام شد و سالانه تعداد زیادی برای حمل مواد مخدر اعدام شدند

آیا واقعاً مصرف مواد مخدر و حمل مواد مخدر کمتر شد؟

خیر حتی سرانه مرگ میر ایران توسط مواد مخدر 4% بیشتر شد طی سال های اخیر! :)

+ با قانون های بسیار سختگیرانه برای مصرف مواد مخدر باز هم مرگ و میر توسط مواد مخدر در ایران دو برابر متوسط جهانی ـه!

×در نظر بگیرید که در خیلی از کشور ها مصرف مواد مخدر آزاد ـه!

یا مثلاً با وجود این که قتل در اروپا مجازات اعدام نداره باز هم دارای کمترین آمار قتل در جهان ـه (البته یک کشور اروپایی کوچیک مجازات اعدام رو داره)

یا کانادا که آمار قتل ـش ۲٫۰ مورد در هر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر هست و حداکثر مجازات برای قتل در کانادا حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط برای ۲۵ سال است.
رو با ایران که مجازات نهایی اعدام هست و به جرات میتونم بگم یکی از عوامل اصلی اعدام در ایران همین قتل عمد هست ، حالا فکر میکنید این آمار در ایران چند برابره کانادا هست؟
حدود 20 برابر!!!!!!!

×منبع×

دکتر علی انتظاری جامعه شناس و استاد دانشگاه علامه طباطبایی برخوردهای بسیار شدید با مجرمان را دارای پیامدهای منفی در آینده می داند و معتقد است: اگرچه بالا بردن دُز خشونت در برخورد با مجرمین می تواند در کاهش موقت جرائم موثر باشد ولی می تواند به اثرات مخربی در آینده منتهی شود. چنین برخوردهایی می تواند به حس انتقام جویی در مجرمین منجر شود که می تواند به وقوع جرم هایی دیگری نیز منجر شود.

واقعاً به جرات میتونم بگم این نوع مجازات بازدارنده نیستند و اثر سوء دارن!

همچین برخوردهای شدیدی واقعاً جای بحثی نمیذاره و به نظرم جز زیاده روی قانونی هیچ چیز دیگه ای نمیشه بهش گفت! :)

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

دوستان تاپیک رو اعتقادی کردید...

بحث اعتقادی یه سری تفاوت هایی با بحث های اجتماعی داره.

دلیل اجرای این حکم که مشخصه.چون دین رسمی کشور اسلام شیعه مذهبه و قوانین هم بر اساس همین دین تبیین شده.(حالا درست و غلطش بمونه)

یکی میاد داداش شما رو عامدانه میکشه...

شما چی کارش میکنید؟

مسلما بی تفاوت از کنارش نمیگذرید. ناسلامتی برادرتون رو اون هم به عمد کشته.

ازش پول میگیرید و آزادش میکنید یا می کشیدش؟

خیلی دوس دارم این رو از زبون مخالف های اعدام بشنوم...

جواب این سوال من رو بدید....

خواهش میکنم جواب بدید

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از matin320 :
دوستان تاپیک رو اعتقادی کردید...

بحث اعتقادی یه سری تفاوت هایی با بحث های اجتماعی داره.

دلیل اجرای این حکم که مشخصه.چون دین رسمی کشور اسلام شیعه مذهبه و قوانین هم بر اساس همین دین تبیین شده.(حالا درست و غلطش بمونه)

شما چی کارش میکنید؟

خواهش میکنم جواب بدید

2 حالت داره!! :د

1- بیمار روانی بوده طرف

2-به خاطر شرایط خاصی این اتفاق افتاده

در هر دو حالت باید توسط یک روان پزشک ریشه یابی بشه!!!

و در جامعه دلایلی که موجب این جرم میشن رو کاهش بدن!

مثلاً تعصبات خانوادگی ، فرهنگی ، خشونت در برابر کودکان و ...

که با فیلم و آموزش سعی کنن توی جامعه این ریشه جنایت رو از بین ببرن! نه این که بدترش کنن! :د

من به شخصه راضی نیستم کسی که میکشم! بره بالای دار!!!

حتی اگه اون لحظه من خیلی درد بکشم دوست دارم یک آدم دیگه کشته نشه! چون من که دیگه به حالم تفاوتی نداره!!!

اون آدمم شاید بتونه برای جامعه مفید باشه در آینده! چرا باید حق زندگی رو ازش گرفت ؟ :-/

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از matin320 :
شما چی کارش میکنید؟
با اعدام اونطرف هرگز برادر نداشته ی من! زنده نمیشه, توی حکومت ما بر اساس دین اسلام قصاص مطرحه و اگه کسی کسیو بکشه باید متقابلا کشته بشه ، ( ما به عنوان یک مسلمون یعنی تسلیم شده مجبوریم قوانین خدا رو رعایت کنیم ولی هنوز علت خیلی چیزا برامون مبهمه)همه اونایی هم که دست به چنین کارایی میزنن میدونن که اگه دستشون رو بشه قطعا میمیرن پس کسی بی دلیل کاری نمیکنه اگرم مثلا مست کرده باشه مطمءنا بعد از کاری که کرده پشیمون میشه با مدتی زندان رفتن اگرم دوباره اینکارو کرد قطعا مجازاتش مرگه.
بر این اساس من معتقدم در هر صورت باید زندان بره و اگه با داشتن دلیلی اونکارو کرده باید ریشه مشکل رو حل کرد.

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

بحث خیلی پر محتوا و مفیدی نیست ها!!!
حد یکی از قوانین کشور اسلامیه (برای کشور خودمون رو دارم میگم) ، بایدم اجرا بشه ، چه من و تو و همه قبول داشته باشن چه نداشته باشن چون از قوانین مهم اسلام هست و کشور ما هم چون اسلامیه باید توش اجرا بشه.

از نظر من هم کاملا منطقی و عاقلانه هست
واقعا خندم میگیره از این بحث های الکی که تو فیسبوک می شه مثل این جمله که : ضرر یه لیوان مشروب بیشتره یا 80 تا شلاق؟
ربطی نداره به هم!!!! اگه مجازات نباشه ، جرم زیاد میشه . پس یه چیز عادیه بودن مجازات تو یه کشور برای هر جرمی
حالا جرم رو کی تشخیص میده؟
همونی که گفتم، تو کشور ما دین کشور تشخیص میده که اینجا اسلامه .
به همین سادگی :)

( ضمنا اینقدر بدججور مثال نزنید!!! :D چه طرز مثال زدنه؟؟!؟؟!؟! یه مثال دورتر بزنید نه خانوادگی! )

بالا