• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پارسآ - 2643

• شروع کننده موضوع

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
فهرست
1-روی ماه خداوند را ببوس - مصطفی مستور - نشر مرکز
2-گور و گهواره - غلامحسین ساعدی - انتشارات آگاه
3-کافکا در کرانه - هاروکی موراکامی - نشر نیلوفر
4-جنایت و مکافات - فئودور داستایوفسکی
5-قمار باز - فئودور داستایوفسکی - نشر نیلوفر
6-اپرای شناور - جان بارت - نشر ققنوس
7-عامه پسند - چارلز بوکفسکی - نشر چشمه
8-ادب مرد به ز دولت اوست - ایرج پزشک زاد
9-رابینسون کروزو - دانیل دفو
10-قلعه ی حیوانات - جورج اورول
11-1984 - جورج اورول
12-بارون درخت نشین - ایتالو کالوینو
13-شاه گوش میکند - ایتالو کالوینو
14-شوخی - میلان کوندرا - نشر روشنگران
15-مون پالاس - پل استر - نشر افق
16-کشور آخرین ها - پل استر - نشر افق

_____________________________________________________________________________________________________________________________________​

توضیحات

1.صرفاً هدف از این قفسه اینه که خودم بدونم چه کتاب هایی خوندم . از سایت های مربوطه هم بدم میاد . همین جا رو ترجیح میدم .

2. کلاً جسارت نکردم و کتاب ها رو دسته بندی نکردم . اصن من کی باشم که کتاب ها رو دسته بندی کنم ؟

3. کلاً نظر شخصیم رو در مورد کتاب ها خواهم گفت ، بیشتر هم به داستان کتاب ها توجه میکنم تا به نماد ها و فضا سازی و ... .

4.کتاب هایی که ناشر ندارند چاپ خیلی قدیم بودن یا این که یادم نیست .

5. هیچ ترتیبی نداریم . صرفاً هر طوری که یادم اومد نوشتم .

• شروع کننده موضوع

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پارسآ - 1 - روی ماه خداوند را ببوس - مصطفی مستور

کاش من تو بودم ، کاش تو من بودی ...

بعضی جمله ها خیلی بی دلیل توی ذهن حک میشن . خیلی بی دلیل یک جمله ی کلیشه ای و نه چندان جذاب و تا حد زیادی بی مفهوم از یک کتاب مثل آیه ی قرآن و مثل ضرب المثل میشن توی مغز . وقتی هم کاغذ و قلم در میاری تا برای کسی که باهاش رفتی بیرون چیزی بنویسی این جمله ها به ذهن میان . البته من از این حافظه ها و از این خلاقیت ها ندارم . ولی یه تیکه کاغذ که 4 بار تا شده توی کیف پولم هست از یک همچین آدمی . وقتی هم که میخواستمش پیدا نشد و 4 ماه با تأخیر رخ نمایید .

Parto_big_1516.jpg

خب کلاً کتاب خوبیه . درباره ی دانشجوی رشته ی فکر کنم فلسفه (شایدم روانشناسی) هست که داره روی تز دکتراش (شایدم لیسانسش) کار میکنه ، درباره ی استاد دانشگاهی که خودکشی کرده . بعد یک سری ماجرای عاشقانه ، مذهبی و ... پیش میاد که داستان رو پیش میبره .

کلاً ماجرای داستان درباره ی یک نسل دیگست ، یک جامعه ی دیگست و آدم هایی از نسل من ، مثل من صرفاً بهش به عنوان تاریخ یا دفترچه خاطرات نسل قبل نگاه میکنن . تنها دلیلی که این کتاب رو اول آوردم این بود که خاطره ی بزرگی بود از من ، سمپادیا و یکی از بچه های سمپادیا .

در نهایت نمره ی من :
# # # # # # # # # #

با تشکر .

• شروع کننده موضوع

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
گور و گهواره - غلامحسین ساعدی

گور و گهواره یکی از آثار فوق العاده ی غلامحسین ساعدی ، شامل سه داستان می شود ، زنبورک خانه ، سایه به سایه و آشغالدونی .
زنبورک خانه داستان مردی است غریبه در شهر که به همراه پیرمردی به خانه ی او میرود . پیرمرد سه دختر ترشیده دارد و از پسر میخواهد که یکی از آن ها را به همسری قبول کند و در ادامه داستان ازدواج این مرد با یکی از دختر ها و ...
سایه به سایه داستان جوانی است در شهر ، زندگی کوچه بازاری شهر ، قلدری ها و الواتی ها و ...
آشغالدونی آخرین و طولانی ترین داستان کتاب است ؛ داستان پدر و پسری که برای لقمه ای نان در شهر میگردند و برای بیست تومان پول با مردی آشنا میشود که در ازای پول از آن ها خون میگیرد .
آن ها در نهایت سر از بیمارستان در می آورند و با یکی از خدمتکار های بیمارستان دوست میشوند و ...

550e0ba9e1c4.jpg

داستان های این کتاب ، پر از تناقض های جامعه ، پر از انتقاد و در عین حال با روایتی دلنشین است .

و در نهایت نمره ی من به کتاب :
##########

بالا