• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمپین اعتراض به تاثیر معدل(لطفا اطلاع رسانی کنید)

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : کمپین اعتراض به تاثیر معدل(لطفا اطلاع رسانی کنید)

من یه چیزی بگم ( لازم به ذکر و ریا کاری است که روزه سکوتم و این همه هم میگم :)))) ) خودتون رو این همه درگیر نکنین من تو چند تا درس نمره ای که باب طبع ام باشه رو ندارم ولی اصلا کاری به کاره این حرفا ندارم و نداشتم درس بخونید هرچی بخواد بشه شده کاریش نمیشه کرد در ضمن اینجا ایرانه یهو دیدین صب گفتن نه مستقیم نیست با این حالا از این 25 درصد 5 درصد رو که دیگه گرفتین که!!!! از اون 75 درصد 70 درصد بگیرین و داشنگا های تهران هم قبول میشین : )

amir 777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از SaranaZ :
من یه چیزی بگم ( لازم به ذکر و ریا کاری است که روزه سکوتم و این همه هم میگم :)))) ) خودتون رو این همه درگیر نکنین من تو چند تا درس نمره ای که باب طبع ام باشه رو ندارم ولی اصلا کاری به کاره این حرفا ندارم و نداشتم درس بخونید هرچی بخواد بشه شده کاریش نمیشه کرد در ضمن اینجا ایرانه یهو دیدین صب گفتن نه مستقیم نیست با این حالا از این 25 درصد 5 درصد رو که دیگه گرفتین که!!!! از اون 75 درصد 70 درصد بگیرین و داشنگا های تهران هم قبول میشین : )
با این حرف که تحت هر شرایطی ادم باید تلاشش رو بکنه موافقم اما این که بخوایم سکوت کنیم اشتباهه و برداشت اونا این که ما از این تصمیم راضیم به قول شما اینجا ایرانه اگه الان هیچی نگی شاید فردا یه قانون تصویب کنن که شما کلا نمیخواد دخالت کنید ما خودمون میگیم کی کدوم رشته و کدوم دانشگاه بره

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از amir 777 :
با این حرف که تحت هر شرایطی ادم باید تلاشش رو بکنه موافقم اما این که بخوایم سکوت کنیم اشتباهه و برداشت اونا این که ما از این تصمیم راضیم به قول شما اینجا ایرانه اگه الان هیچی نگی شاید فردا یه قانون تصویب کنن که شما کلا نمیخواد دخالت کنید ما خودمون میگیم کی کدوم رشته و کدوم دانشگاه بره
فک کنم الان همین قانون داره بحث میشه تو مجلس که نمیخواد دخالت کنین... احتمال زیاد تصویب هم میشه...
قانونو حال کن همه از زیرش دارن در میرن سنجش که میگه من فقط اجرا میکنم... گندش که در بیاد مجلس هم میگه به ما ربطی نداره مشکل سنجشه ^#^ اگه گندش در نیومد.....

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از سعید کیا :
فک کنم الان همین قانون داره بحث میشه تو مجلس که نمیخواد دخالت کنین... احتمال زیاد تصویب هم میشه...
قانونو حال کن همه از زیرش دارن در میرن سنجش که میگه من فقط اجرا میکنم... گندش که در بیاد مجلس هم میگه به ما ربطی نداره مشکل سنجشه ^#^ اگه گندش در نیومد.....
سنجش همين الانشم داره از زير بار همه چي شونه خالي ميكنه!
يا ميندازه گردن مجلس يا آموزش عالي
شير تو شيره همه چي باو
البته از شانس گل ماست كه اين كارا به قرعه ما افتاده
جاي اينكه ملتو از نمره گرايي و حفظ كردن بكشن به سمت فهم مطالب فقد دارن وضعو بدتر ميكنن.تا الانش تقلب و زير آبي واسه نمره نهايي كم بود بعد اين خريدن نمره نهايي ميشه يه تجارت مستقل واسه خودش! L-:

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از Møøñ-Łįkē :
سنجش همين الانشم داره از زير بار همه چي شونه خالي ميكنه!
يا ميندازه گردن مجلس يا آموزش عالي
شير تو شيره همه چي باو
البته از شانس گل ماست كه اين كارا به قرعه ما افتاده
جاي اينكه ملتو از نمره گرايي و حفظ كردن بكشن به سمت فهم مطالب فقد دارن وضعو بدتر ميكنن.تا الانش تقلب و زير آبي واسه نمره نهايي كم بود بعد اين خريدن نمره نهايي ميشه يه تجارت مستقل واسه خودش! L-:
این قانون واسه اینه که راحت تر بشه تقلب کرد تو کنکور... تنها آزمون کشور بود تا حالا که دستشون درد نکنه اونم از اعتبار افتاد... X-(

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

آقاي عرفي رئيس معاونت سنجش آموزش و پرورش خودش توي مصاحبش گفته بود كه سوالات شهريور متناسب با توانايي هاي دانش آموزان شهريورماه طرح ميكنيم. اين بي عدالتي نيست ؟ يكي كه امتحان مفهومي خرداد رو 14 گرفته ميتونسته بمونه شهريور 20 بگيره ديگه خب. شما برين از aee.medu.ir سوالات حسابان خرداد رو با شهريور مقايسه كنين همينطور فيزيك 3 رو.

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از The Sniper :
آقاي عرفي رئيس معاونت سنجش آموزش و پرورش خودش توي مصاحبش گفته بود كه سوالات شهريور متناسب با توانايي هاي دانش آموزان شهريورماه طرح ميكنيم. اين بي عدالتي نيست ؟ يكي كه امتحان مفهومي خرداد رو 14 گرفته ميتونسته بمونه شهريور 20 بگيره ديگه خب. شما برين از aee.medu.ir سوالات حسابان خرداد رو با شهريور مقايسه كنين همينطور فيزيك 3 رو.
عقلشون نميرسه كه به اين مواردم دقت كنن بعد قانون بذارن L-:

صرفن دنبال اينن اعصاب واسه كنكوري جماعت نذارن بمونه ~X( X-(

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

دوستان عزیز!
انقدر خودتون رو اذیت نکنید! بابا اینا خودشون از ما بهتر میدونن چقدر کار مزخرفی کردن!! اما خب بیچاره ها چجوری جمعش کنن! :)) :))
اصن خنده م میگیره وقتی به کارشون نگاه میکنم!!
ما باید منتظر بمونیم پاس کاری شون بین مجلس و سنجش و شورای فلان! تموم شه ببینیم چی میشه! (البته اینا تیکی تاکا بازی میکنن پاس کاری هاشون یکم زیاده)

من فقط یه سوال دارم! دوستانی که میدونن جواب بدن لطفا!
یه معدل بد (مثلا 15) حدودا چقدر رتبه رو بدتر میکنه؟ یه جا شنیدم نهایتا 500 یه جا شنیدم 2000!! درستش چیه؟
مثلا با این معدل یکی رتبه 1 بشه میشه 500 و قید تهران رو باس بزنه!

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از نـ ـی ـما :
دوستان عزیز!
انقدر خودتون رو اذیت نکنید! بابا اینا خودشون از ما بهتر میدونن چقدر کار مزخرفی کردن!! اما خب بیچاره ها چجوری جمعش کنن! :)) :))
ما باید منتظر بمونیم پاس کاری شون بین مجلس و سنجش و شورای فلان! تموم شه ببینیم چی میشه! (البته اینا تیکی تاکا بازی میکنن پاس کاری هاشون یکم زیاده)

یه معدل بد (مثلا 15) حدودا چقدر رتبه رو بدتر میکنه؟ یه جا شنیدم نهایتا 500 یه جا شنیدم 2000!! درستش چیه؟

ببين كسي كه درصدش توي كنكور در تخصصي ها شده 65 ولي با اعمال سوابق مياد ميشه 50 ( خيلي از اين آدما داريم كه نمره نهايي زير 10 دارن ) در اين صورت ممكنه رتبه منطقش از 2500 برسه به 4500 كه تقريبا هيچ جايي رشته خوب نمياره.
من خودم نمره نهايي فيزيك رو گرفتم 9 ولي فيزيك 3 رو تا الان زير 83.3 نزدم. كمترين درصدم همون 83.3 آزمون قبل بود.

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از نـ ـی ـما :
دوستان عزیز!

رتبه اي نيس كه!رو هر درس تك تك تاثير داره :-"

يه فرمول داره واسه محاسبه مث اينكه

از مشاورم ميپرسم فرمول محاسبه شو ميگم :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

(درصد کنکور * 75)/100 + (نمره نهایی/20)*25 = درصد نهایی

مثلا اگه یکی از 20 , 16 گرفته باشه باید درصد آخرشو از 95 درصد حساب کنه ینی اگه 100 بزنه تو کنکور انگار 95 زده که خیلی زیییاد تاثیر نداره بنظر من!
حالا اگه یکی از 20 , 8 بگیره درصد کنکورش از 90 حساب میشه!

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از CrazyB0y :
(درصد کنکور * 75)/100 + (نمره نهایی/20)*25 = درصد نهایی

مثلا اگه یکی از 20 , 16 گرفته باشه باید درصد آخرشو از 95 درصد حساب کنه ینی اگه 100 بزنه تو کنکور انگار 95 زده که خیلی زیییاد تاثیر نداره بنظر من!
حالا اگه یکی از 20 , 8 بگیره درصد کنکورش از 90 حساب میشه!
اولا اشتباه حساب كردين درصدش از 90 شروع نميشه از 85 شروع ميشه
ببين اين 15 درصد عقب موندن در رياضي و فيزيك و شيمي براي درصدهاي خيلي خيلي بالا ( كسايي كه در حد تك رقمي درصد ميارن ) و درصدهاي خيلي پايين تاثير سرنوشت ساز نداره ولي براي كسي كه در حد دندونپزشكي درصد آورده ( يعني اختصاصي ها بالاي 65 ) و رتبش در حدود 1200 شده يهو اگه 15درصد از درصداش كم كني ميبيني رتبش ميشه بالاي 4000 كه باتوجه به كاهش ظرفيت ها اصلا داروسازي هم ممكنه نياره . ثانيا موضوع فقط اين 15درصد عقب موندن نيست يه مسئله مهم ديگه اينه كه اكثريت قاطع رقباي اصليمون نمرات بالاي 18 و 19 دارن يعني از الان همه رقباي ما درصد رياضيون از 23-25 شروه ميشه و ما تازه اگه به سه چهار تا سوال رياضي جواب بديم با برگه خالي اونها برابري ميكنيم.
اين تاثير مستقيم بيشترين اثر رو در ترازهاي متوسط به بالا نشون ميده كه مثلا رتبه 1500 رو ممكنه بياره بكنه 5000 . در رتبه هاي متوسط هم تاثير داره ولي با توجه به اينكه خيلي از كسايي كه رتبه بالاي 15000 ميارن نمرات نهاييشون هم پايينه نميشه گفت كه رتبه 15000 پس از تاثير سوابق ميتونه تا 50000 كاهش پيدا كنه . در ترازهاي متوسط و متوسط به پايين اصلا سرنوشت ساز هم نيست چون كسي كه رتبه 20 هزار مياره با كسي كه رتبه 40 هزار مياره تقريبا يه رشته قبول ميشن.
ولي تفاوت بين ترازهاي متوسط به بالا بسيار وحشتناك هست و سرنوشت انسان ها رو عوض ميكنه كسي كه ميتونه دوندونپزشك بشه مياد اپتومتريستي وفيزيوتراپي و حسابداري و ... ميخونه !

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

من اول فک میکردم اینجوری محاسبه میشه!
اما اصلا اینجوری نیست!!
از نمره هر درس تراز میگیرن بعد 25% تراز نمره نهایی رو با 75% تراز کنکور در یک درس جمع میکنن. میشه تراز کل
اونطوری که شما میگی نمره هیچکس با دیگری مقایسه نمیشه! تنها راه مقایسه تراز گرفتنه!
میخواستم بدونم حداکثر چقدر ممکنه توی رتبه تاثیر بذاره که شما فرمودید تو هر بازه فرق داره!

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه تراز باشه که عالیه! چون ترازهای امتحان نهایی پایینه و تراز کنکور بالا!
بازم اگه رو مرز باشی تاثیر داره ولی بازه ش کمتر میشه...
اما فکر کنم نادر باشه همچین چیزی...
چون تراز نهایی باید خیلی پایین باشه و تراز کنکور بالاست!!

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

هيچ ترازي در كار نيست .
لازمه تراز گرفتن اينه كه همه به يه جور سوال جواب داده باشن تا ترازها دقيقا قابل بررسي باشه. مشخصه كه كسي كه به حسابان 3 سال پيش شامل انتگرال و اثبات كنيدهاي سخت بوده؛ جواب داده اونجا ميانگين نمرات خيلي پايين تر بوده پس كسي كه اونموقع 20 گرفته با كسي كه الان 20 گرفته اصلا برابري نميكنه. بعدشم بايد تعداد دقيق نمرات هر درس براي تك تك دانش آموزان ثبت بشه و بعد از كلي محاسبات تراز گرفته بشه كه اين اتفاق هرگز نميافته. خيلي از دانش آموزان هستن كه نمرات نهاييشون هنوز در سامانه ثبت نشده و همينطور كسايي كه در دي ماه ديپلم ميگيرن نمرات نهاييشون خيلي دير اعلام شده و عملا نميشه تراز گرفت ! ثانيا اينا خودشون گفتن سوالات شهريور رو آسان طراحي ميكنيم و نكات مفهومي توش نمياريم پس وقتي همه يه جور سوال رو جواب ندادن تراز گرفتن براي نمره اي كه از چندين نوع سوال به دست اومده معني نداره.
اين حرف رو اونايي شايعه كردن كه ميخوان تاثير معدل رو ناچيز جلوه بدن و كسايي كه از اين موضوع لطمه ميبينن رو گمراه كنن تا اعتراضي نداشته باشن.
سنجش خيلي شفاف و روشن گفته كه 25% نهايي و 75% كنكور.

اين تاثير معدل هم بيشترين آسيب رو (‌تقريبا دگرگون كردن سرنوشت رو ) براي ما داره كه اكثرا براي رتبه هاي چهاررقمي خيلي خوب و سه رقمي تلاش ميكنيم. وگرنه كسي كه در حد دو رقمي هست اگه نمره نهاييش مثل منم باشه بازم ميتونه شهرستان داروسازي قبول بشه حداقل. ولي ماهاكه براي رتبه 1500 تلاش ميكنيم قراره رتبمون رو بياره بالاي 4000 كه خودتون بهتر ميدونين از چه رشته اي به چه رشته اي قراره برسيم.

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

دوستان من یه مدت پیش توی سامانه ارتباط مردمی ریاست جمهوری شکایت کرده بودم امروز زنگ زدم پرسیدم ظاهرا رفته به هیئت دولت و اپراتورش گفت چند شکایت این چنینی داشتیم. لطفا اگه شما هم اقدام نکردید این کارو بکنید شاید موثر واقع بشه.
گفت نتیجه شکایات به طور کلی توی رسانه ها اعلام میشه. اینم متنش:

http://s5.picofile.com/file/8111690750/Matn.rtf.html

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

دوست عزيز خواهش ميكنم اون قسمت مربوط به تقلب در حوزه ها رو از متن درخواستتون حذف كنين چون همون يه دونه رو به راحتي رد ميكنن و كل دادخواست از ارزش ساقط ميشه.
به جاش بنويسين كه كسايي كه سال 84 به قبل ديپلم گرفتن فرصت جبران دارن ولي كسايي كه 85 به بعد ديپلم گرفتن فرصت رو ندارن.
هيچگونه تهمت و اتهام و ادعا عليه غير در متنتون ننويسين.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

بچه ها من که کنکوری 92 عی بودم در اصل
الان 93 کنکور میخوام بدم بازم معدلم مهمه؟
اخه پارسال معدلم فقط تاسیر مسبت داشت
س سه نقطه ندارم :D

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از کوزت :
شما تازه میگی لیلی مرد بود یا زن؟؟؟
ما چند ماهه داریم واسه همین حرص میخوریم عزیزم!! متاسفانه به گفته خودشون تاثیر داره!

amir 777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از کوزت :
بله از سال 84 به بعد تاثیر داره اونم چه تاثیری

بالا