• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا بی حجابی و بد حجابی جرم است؟؟؟؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : آیا بی حجابی و بد حجابی جرم است؟؟؟؟

به نقل از Radikal :
سنگسار که من فکر نکنم در 10 سال اخیر اتفاق افتاده باشه اگر هم باشه به صورت مخفیانه هست چون تا به حال عکس یا فیلمی منتشر شده ندیدم از سنگسار

(سنگسار سکینه آشتیانی رو هم که همه آگاه هستند چقدر با مخالفت داخلی و خارجی مواجه شد)

اعدام هم جای بحثش نیست چون فعلاً زوده که بخوان اعدام رو از قوانین جزایی بر دارن

اما راجع به حجاب داریم حرف میزنیم

بحثی که به جرات میتونم بگم اغلب افراد مخالف حجاب اجباری هستند

آمار گیری هایی در خود سایت سمپادیا موجود هست رو میتونید ببینید:

6lzyoPMIXfO0fo1ZnJ3ELNCN1Q21i.jpg

این آمار صرفا مربوط به قشر نوجوان جامعه ست . آمار کلی رو اگه بگیرید ( مادر همین بچه ها ) نتایج برعکس خواهد بود.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

اما نارضایتی مردم از قوانین اسلامی رو هم زیاد مشاهده نکردیم ! چه بسا موقع سنگسار و اعدام مردم با ذوق و شوق میرن سر مراسم و فیلم میگیرن ! برای هردو گروه یه آمار نسبی وجود داره اما به نظر من مردم ما همیشه برای کارها و قوانین دنبال یه دلیل الهی میگردن تا بتونن قبولش کنن. مثلا

خب چیزی که من میگم اینه که ما با توجه به نداشتن اطلاعات کافی خیلی سخت میتونیم اظهار نظر کنیم. من بیشتر راجع به حجاب بود موضوع پستم البته.

راجع به مخالفت یا موافقت با حجاب توی شهرستان ها من اظهار نظر نمی کنم چون به نظرم نیاز به بررسی خیلی عمیق تری هست همونطور که گفتم؛ اما توی تهران که نسبت افراد محجب به وضوح در اکثریت نیست. (البته مناطقی از تهران رو هم باید مثل شهرستان در نظر بگیریم چون روش زندگی مردم هنوز به اون شکل هست)
به نظرم جدای از اینکه باز هم ما نمی تونیم روی جمعیتی که اعدام در ملاعام رو تماشا می کنن مقداری تعیین کنیم که نشون بده این عده اقلیت کوچکی از مردم بیشتر نیستن، تماشای اعدام در ملاعام به نظرم ربط زیادی با موافقت با قوانین اسلامی نداره. این نشون میده که مردم نسبت به مرگ بی تفاوت شدن و اون رو یک منبع هیجان تلقی می کنن که این رو باید توی فرهنگ و روانشناسی جامعه ریشه یابی کرد که چرا اینطوره.

آره اینکه عوام هر جامعه دنبال توجیه قابل فهم تر و ساده تر برای هر چیز هستن طبیعیه و توی همه جوامع تقریبا هست.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Bahar_R :

خب چیزی که من میگم اینه که ما با توجه به نداشتن اطلاعات کافی خیلی سخت میتونیم اظهار نظر کنیم. من بیشتر راجع به حجاب بود موضوع پستم البته.

راجع به مخالفت یا موافقت با حجاب توی شهرستان ها من اظهار نظر نمی کنم چون به نظرم نیاز به بررسی خیلی عمیق تری هست همونطور که گفتم؛ اما توی تهران که نسبت افراد محجب به وضوح در اکثریت نیست. (البته مناطقی از تهران رو هم باید مثل شهرستان در نظر بگیریم چون روش زندگی مردم هنوز به اون شکل هست)
به نظرم جدای از اینکه باز هم ما نمی تونیم روی جمعیتی که اعدام در ملاعام رو تماشا می کنن مقداری تعیین کنیم که نشون بده این عده اقلیت کوچکی از مردم بیشتر نیستن، تماشای اعدام در ملاعام به نظرم ربط زیادی با موافقت با قوانین اسلامی نداره. این نشون میده که مردم نسبت به مرگ بی تفاوت شدن و اون رو یک منبع هیجان تلقی می کنن که این رو باید توی فرهنگ و روانشناسی جامعه ریشه یابی کرد که چرا اینطوره.

آره اینکه عوام هر جامعه دنبال توجیه قابل فهم تر و ساده تر برای هر چیز هستن طبیعیه و توی همه جوامع تقریبا هست.
من به عنوان یک شهرستانی اینوعرض کنم که وضعیت حجاب درشهرستان خیلی افتضاتراز تهرانه.چون درواقع سطح سواد عمومی اینجایکم پایینتره.البته بستگی به شهرستانم داره معمولا شهرستان هایی که صنعتی هستن وضعیت داغونتره

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از نیرمـا)΄ :
این آمار صرفا مربوط به قشر نوجوان جامعه ست . آمار کلی رو اگه بگیرید ( مادر همین بچه ها ) نتایج برعکس خواهد بود.
من خيلي خانوم ٤٠ تا ٦٠ سال ديدم كه ميگن:
حيف شد.تا زماني كه ما زنده ايم حجابو آزاد نميكنن كه راحت شيم

و ملت ما پاشون از ايران خارج ميزارن خودشونو خفه ميكنن
مطمئن باش تو ايران حجاب آزاد بشه ٨٠ درصد تهران حجاب نخواهند داشت
چرا شهري مثله مشهد بيشتر به حجاب معتقدن بعضيا
كلا شهراي مذهبي بدن

ستی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

حجاب داشتن یا نداشتن بستگی به اعتقاد شخصی آدم ها داره
اما وقتی تو جامعه ای هستی که حجاب داشتن قانونشه باید رعایتش کنی
مثل تمام چیزهایی دیگه
+جامعه ی ما جوری نیس که شه راحت حجابو ازش برداش
اثراته بعدش خیلی بدتره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از شـقایـق :
حجاب داشتن یا نداشتن بستگی به اعتقاد شخصی آدم ها داره
اما وقتی تو جامعه ای هستی که حجاب داشتن قانونشه باید رعایتش کنی
مثل تمام چیزهایی دیگه
+جامعه ی ما جوری نیس که شه راحت حجابو ازش برداش
اثراته بعدش خیلی بدتره

جامعه ای داشتیم که تا ۳۰ ساله پیش حجاب توش اجباری نبود. و مردم برای یه مدت تقریبن ۲۰ ساله خیلی خوبو خوش زندگی می کردن. اینا همون مردمن پس باز هم اگه حجاب اختیاری بشه عواقب خاص و عجیب غریبی نداره

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از كيان :
من خيلي خانوم ٤٠ تا ٦٠ سال ديدم كه ميگن:
حيف شد.تا زماني كه ما زنده ايم حجابو آزاد نميكنن كه راحت شيم

و ملت ما پاشون از ايران خارج ميزارن خودشونو خفه ميكنن
مطمئن باش تو ايران حجاب آزاد بشه ٨٠ درصد تهران حجاب نخواهند داشت
چرا شهري مثله مشهد بيشتر به حجاب معتقدن بعضيا
كلا شهراي مذهبي بدن

توو مشهد بعضیا به حجاب معتقدن ؟ اگه خودت مشهدی نبودی باور نمیکردم !

داداش غیر از خیابون سجاد و اطراف اون قسمتای مشهد... بقیه جاها چادر میپوشن ! اونم حجاب رو فراتر از کامل رعایت میکنن.

یه تجدید نظر بکن حتما.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از نیرمـا)΄ :

داداش غیر از خیابون سجاد و اطراف اون قسمتای مشهد... بقیه جاها چادر میپوشن ! اونم حجاب رو فراتر از کامل رعایت میکنن.

یه تجدید نظر بکن حتما.

ببینید بحث اینه که در این انجمن اگر 17% خواهان حجاب اجباری هستند در جامعه ی خودمون که شامل همه ی افراد و همه ی اقشار هست خیلی که بشه 40% میشه

خیلی از افرادی که حتی روبند میزنن معتقد به این هستند که نباید حجاب اجباری باشه در کشور و این که چند درصد مردم بعد از آزاد شدن حجاب رو رعایت کنند ربطی به عدم مخالفتشون با حجاب اجباری نداره خیلی ها مثلاً مادر من به شدت به این موارد حساس هستند اما با حجاب اجباری هم موافق نیستند

:)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Radikal :
ببینید بحث اینه که در این انجمن اگر 17% خواهان حجاب اجباری هستند در جامعه ی خودمون که شامل همه ی افراد و همه ی اقشار هست خیلی که بشه 40% میشه

خیلی از افرادی که حتی روبند میزنن معتقد به این هستند که نباید حجاب اجباری باشه در کشور و این که چند درصد مردم بعد از آزاد شدن حجاب رو رعایت کنند ربطی به عدم مخالفتشون با حجاب اجباری نداره خیلی ها مثلاً مادر من به شدت به این موارد حساس هستند اما با حجاب اجباری هم موافق نیستند

نظرتون هیچ ربطی به پست قبلی من نداشت که نقل قول زدید. بحث سر میزان حجاب در مشهد بود .

کسی حجاب رو اجباری نمیدونه لااقل من اینجوری م اما میگم کم نیستن طرفدارای حجاب در ایران.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از نیرمـا)΄ :
نظرتون هیچ ربطی به پست قبلی من نداشت که نقل قول زدید. بحث سر میزان حجاب در مشهد بود .

کسی حجاب رو اجباری نمیدونه لااقل من اینجوری م اما میگم کم نیستن طرفدارای حجاب در ایران.

بحث ما هم همینه دیگه. هر کس حق تصمیم گیری داره. کسی می خواد چادر سرش باشه خوب میل خودشه. کسی هم نمی خواد بازم باید این حق رو داشته باشه که طوری لباس بپوشه که مایل هست.

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

به نظر من نه بی حجابی جرمه نه حجاب داشتن نه بد حجابی ولی فک کنم یه نفر بی حجاب باشه خیلیی بهتر از اونه که بد حجاب باشه.!!
البته اگه امکان بی حجابی باشه!!!!!

• لایک
امتیازات: YaYa

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از نیرمـا)΄ :

یه تجدید نظر بکن حتما.
اونجايي كه چادر ميپوشن حرم و اطرافه حرمه
كه من پنج شيش سالي هست كه نرفتم و نميدونم چجوريه
اون حاشيه خيابون سجادم غير از اينكه وضع حجابش داغونه بحثهاي ديگه اي هم هست :)) 8->
يك گشت ارشادم قديما ميذاشتن تو يه خيابون ديگه كه ديگه چندسالي هست جمعش كردن

نه الان جاهاي خفنتر از سجاد هم تشكيل شده

خلاصه اينكه بنظر مياد شهرت سجاد بيشتر از حرمه :))

YaYa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ1

آقا مسعله اصلی سر اینه که الان افرادی صرفا به "بدحجاب" یا "بیحجاب"معروفن معمولا دودسته ـن
یا برای جبران کمبود های درونی شون میخان یه جورایی با متفاوت(!) به نظر اومدن، دیده بشن
یا واقن اعتقاد شخصی به حجاب ندارن و اصلن براشون اهمیتی نداره، و راحت بودن لباس براشون مهم تره
----

به نقل از مازیمون :
جامعه ای داشتیم که تا ۳۰ ساله پیش حجاب توش اجباری نبود. و مردم برای یه مدت تقریبن ۲۰ ساله خیلی خوبو خوش زندگی می کردن. اینا همون مردمن پس باز هم اگه حجاب اختیاری بشه عواقب خاص و عجیب غریبی نداره

نه دقیقا!
اگه الان جامعمون فقط پدر و مادرامون بودن و شکاف داغون فرهنگی بین نسل ماها و پدر و مادرامون وجود نداشت حرفتو کاملا قبول داشتم
ولی متاسفانه....
فک میکنم اگه احیانا(...) حجاب اختیاری بشه یه روز تا چند سال وضعیت آشفته ای بوجود میاد تا این مسعله دوباره عادی بشه
و به قول خودت مث همون 30 سالی بشه که مردم خوب و خوش زندگی میکردن....

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از YaC- :
آقا مسعله اصلی سر اینه که الان افرادی صرفا به "بدحجاب" یا "بیحجاب"معروفن معمولا دودسته ـن
یا برای جبران کمبود های درونی شون میخان یه جورایی با متفاوت(!) به نظر اومدن، دیده بشن
یا واقن اعتقاد شخصی به حجاب ندارن و اصلن براشون اهمیتی نداره، و راحت بودن لباس براشون مهم تره
----

نه دقیقا!
اگه الان جامعمون فقط پدر و مادرامون بودن و شکاف داغون فرهنگی بین نسل ماها و پدر و مادرامون وجود نداشت حرفتو کاملا قبول داشتم
ولی متاسفانه....
فک میکنم اگه احیانا(...) حجاب اختیاری بشه یه روز تا چند سال وضعیت آشفته ای بوجود میاد تا این مسعله دوباره عادی بشه

ببین این که یه نفر چرا حجاب یا پوشش به شکلی دیگس ربطی به ما نداره. می تونه به خاطره شو آف باشه یا می تونه به خاطر این باشه که گرمه یا هر چی. ما داریم در مورد کلیت موضوع حرف می زنیم و جدا از اینکه یه نفر چرا مثلن می خواد حتا لخت مادرزاد راه بره. ( ما داریم میگیم این کار باید مجاز باشه یا نه جدا از اینکه یه نفر چطوری می خواد از این اختیار استفاده کنه )

نه دقیقا!
ولی متاسفانه....

ببین من نمی دونم ولی تفاوت بین ما و پدر مادرامون نیست مشکل اصلی اون نسلی هستن که بعد از انقلاب به دنیا اومدن یا کمی قبل انقلاب و دوران بزرگ شدنشون با انقلاب گذشته که یا به شدت متعصبن یا از اون وره بوم افتادن.

پدر مادر های ما معمولن دانشجو های زمان پهلوی بودن.

نسل ما هم که دیگه از این مسایل گذشته یعنی تو جامعه ای بزرگ شدیم که تفاوت زندگی مردم تو خونه و بیرون رو دیدیم و حس کردیم.

پس اتفاق خاصی نمی افته. اشفتگی منظورت چیه ؟ منظورت اینه که مردم بد لباس می پوشن ؟ بد لباس پوشیدن اشفتگیه ؟ یا مثلن باعث چی میشه ؟

میگم دیگه نهایتش این هست که چند نفر مثلن لخت مادر زاد میان خیابون. خب اتفاق خاصی نمی افته. همونطوری که چند وقت یه بار تا مساله مهمی مورد بررسی هست یه عده چادری میان گیر میدن به حجاب عمومی!!! همیشه هم درست وقتی قراره یه تصمیم اساسی گرفته بشه اینا میان الکی که مجلات موضوع اصلی رو پوشش ندن یا تو صفحه های دوم و سوم بذارن ( و لابد به طوره کاملن اتفاقی و الهام های الهی )

نه اتفاق خاصی نمی افته.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از مازیمون :
بحث ما هم همینه دیگه. هر کس حق تصمیم گیری داره. کسی می خواد چادر سرش باشه خوب میل خودشه. کسی هم نمی خواد بازم باید این حق رو داشته باشه که طوری لباس بپوشه که مایل هست.

به نقل از Radikal :
به نیرمان و باقی دوستان

الان در خیلی از کشور ها راه حل داده شده و با قوانین برابر و رضایت خاطر همه دارن زندگی میکنند

همون کشور هایی که تمام نخبه های ایران رو جذب میکنند دارن با این آزادی ها زندگی میکنند و هیچ اتفاق خاصی هم نیوفتاده

همه به سوال شما جواب دادند و بی طرفانه قضاوت کنیم موفق هم بودند چه بسا در حال حاضر سطح زندگی و سطح شادی در کشور های مذکور بسیار زیاد تر از کشور ها مشابه کشور ما و با قوانین و دیدگاه های سنتی هست!

درسته ولی بعضی ها میترسن وضعیتی مشابه فرانسه بوجود بیاد . خیلی ها میترسن الان که دم در هر مغازه ای اماکن برگه زده
ورود بدحجاب ممنوع فردا که حجاب اختیاری شد بزنن ورود باحجاب ممنوع ( مثه دوره رضاخان )
مردم از کینه رضاخان بود که به سمت حکومت اسلامی کشیده شدن وگرنه ما در طول تاریخ جز دوره صفویه و ساسانیان
حکومت مذهبی نداشتیم ! (ولی خیلی جالبه حکومتای مذهبی خیلی دووم میارن :D )
مثلا الان توو فرانسه ورود با حجاب به اماکن دولتی ممنوعه ! وسط خیابون حجاب خانوما رو بر میدارن .
این مورد رو چی میگید ؟ ازاد نبودن رعایت حجاب نقض حقوق انسان نیست ؟ انسان نباید توو عقیده ش آزاد باشه؟
طرف دوس داره بدون روسری بیاد بیرون یکی دیگه م با روسری ! باید هر دو طرف آزاد باشن .

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نیرمـا)΄ :
درسته ولی بعضی ها میترسن وضعیتی مشابه فرانسه بوجود بیاد . خیلی ها میترسن الان که دم در هر مغازه ای اماکن برگه زده
ورود بدحجاب ممنوع فردا که حجاب اختیاری شد بزنن ورود باحجاب ممنوع ( مثه دوره رضاخان )
مردم از کینه رضاخان بود که به سمت حکومت اسلامی کشیده شدن وگرنه ما در طول تاریخ جز دوره صفویه و ساسانیان
حکومت مذهبی نداشتیم ! (ولی خیلی جالبه حکومتای مذهبی خیلی دووم میارن :D )
مثلا الان توو فرانسه ورود با حجاب به اماکن دولتی ممنوعه ! وسط خیابون حجاب خانوما رو بر میدارن .
این مورد رو چی میگید ؟ ازاد نبودن رعایت حجاب نقض حقوق انسان نیست ؟ انسان نباید توو عقیده ش آزاد باشه؟
طرف دوس داره بدون روسری بیاد بیرون یکی دیگه م با روسری ! باید هر دو طرف آزاد باشن .
خب قانون فرانسه راجع به حجاب که به وضوح نقض حقوق بشره و قابل دفاع نیست. (غیر از ممنوعیت پوشیه که خطر امنیتی و جانی برای شهروندان ایجاد می کنه)
اما جدا ترس بی موردیه به نظرم چون واقعا دلیلی نداره همچین حالتی پیش بیاد. اختیاری شدن حجاب و اجبار بی حجابی(یا اجبار حجاب) دو تا روش کاملا جدا هستن که دوتا طرز فکر کاملا متفاوت می طلبه. اولی آزادی خواهی و دومی زورگویی.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Bahar_R :
خب قانون فرانسه راجع به حجاب که به وضوح نقض حقوق بشره و قابل دفاع نیست. (غیر از ممنوعیت پوشیه که خطر امنیتی و جانی برای شهروندان ایجاد می کنه)
اما جدا ترس بی موردیه به نظرم چون واقعا دلیلی نداره همچین حالتی پیش بیاد. اختیاری شدن حجاب و اجبار بی حجابی(یا اجبار حجاب) دو تا روش کاملا جدا هستن که دوتا طرز فکر کاملا متفاوت می طلبه. اولی آزادی خواهی و دومی زورگویی.

منظورم یه حالت تلافی کردن بود که مثلا همین افرادی که در دوره اجباری بودن حجاب مجبورن بوسیله طرف مقابل

برخلاف عقیده شون حجاب رو رعایت کنن بعد از اختیاری شدن حجاب و در دست گرفتن قدرت حاکم برجامعه عرصه رو

بر رعایت حجاب تنگ کنن.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من اصلا با اصل این سوال مشکل دارم...اصن "بد" حجابی یعنی چی؟ بد و خوب رو کی تعیین میکنه؟
این قضیه ی پوشش افراد یه چیز شخصیه...آخه "جرم"؟؟؟؟ آخه روسری آدم عقب باشه جرمه؟؟؟؟
آخه مرد مومن کی به تو اجازه میده که درباره ی پوشش افراد نظر بدی که بخوای تعیین کنی جرم هست یانه؟
بعضی وقتا یه سری موضوعات مورد بحث قرار میگیره که تکلیفشون کاملا مشخصه
آقا جمع کنید این بساطتتونو...یارو اومده میگه بی حجابی جرمه یا نه؟ آخه بگو مرد مومن به تو چه که کی چی میپوشه...والا...
یارو اومده میگه با غیر شیعه چگونه برخورد کنیم؟...خو مثل آدم برخورد کنید...یعنی چی چجوری برخورد کنیم؟ اصن بیخود میکنید برخورد کنید! مرد مومن به تو چه که کی چه مذهبی داره....والا... ~X(

آقا یکم منطقی فکر کنید...یکم به عقاید هم احترام بزارید....بسه تورو خودا بسه.... ~X(

یکی به من بگه اینا چشونه واقعا؟؟؟ ~X(

دلم میخواد زمینو گاز بگیرم ~X( ~X( ~X( ~X(

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

برین خدارو شکر کنین چادر براتون اجبار نیست!توی شهرک های سازمانی اطراف ما چادر اجباریه!

ستی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از ایلیا :
برین خدارو شکر کنین چادر براتون اجبار نیست!توی شهرک های سازمانی اطراف ما چادر اجباریه!
آخه مگه میتونن این کارو کنن ؟؟؟!!!!

بالا