• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اصلاح و بازنویسی قوانین انجمن شناخت با کمکِ شما

• شروع کننده موضوع

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96
از آخرین بازنگری قوانین انجمن دوسالی می‌گذره. چیزی که بدیهی ـه [و احتمالاً خودتون متوجّه‌ش شدید] اینه که بعضی‌جاها یه‌مقدار ابهام وجود داره یا ممکن ـه درمورد شرایط‌ مختلف صدق نکنه فلان‌قانون. همین‌طور بعدِ چندسال، اهمیّت بعضی‌قوانین کم‌تر شده و درعوض به بعضی درحال‌حاضر بیشتر بها داده می‌شه یا این‌که لازم ـه چندتایی از قوانین حذف شَن و درمقابل چندتایی دستورالعمل جدید اضافه شه.
خلاصه‌ش این‌که لطفاً با نظرات و پیش‌نهادات‌تون ما رو راهنمایی کنید و رک و روراست به عنوان یک‌کاربر، مشکلاتی که تابه‌الآن در شناخت احساس کردید رو با ما درمیون بذارید! نقطه‌نظر شما می‌تونه خیلی کلّی یا درمورد یه‌بندِ خاص از قوانین شناخت و جزئی باشه.
با تشکّر​

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : اصلاح و بازنویسی قوانین انجمن شناخت با کمکِ شما

به نظر من ذکر نسبتا دقیق یا حداقل ترسیم چند تا قالب مشخص برای پستایی که بچه ها این جا میزارن خیلی کمک میکنه شناخت منظم تر شه ، مخصوصا این که اکثرن کاربرای تازه وارد ، از کل سایت اول هجوم میارن اینجا و راه افتادنشون و آروم کردن جوی که به وجود میارن خیلی سخت میشه

mehdihosseini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
sampad neyshabour
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
فیزیک و شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
تربیت بدنی(دبیری )

به نظر من مدیران بعضی از شهرستانا باید عوض بشن چون اصن فعالیت نمیکنن

• شروع کننده موضوع

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از ο εραστής φάντασμα :
به نظر من ذکر نسبتا دقیق یا حداقل ترسیم چند تا قالب مشخص برای پستایی که بچه ها این جا میزارن خیلی کمک میکنه شناخت منظم تر شه ، مخصوصا این که اکثرن کاربرای تازه وارد ، از کل سایت اول هجوم میارن اینجا و راه افتادنشون و آروم کردن جوی که به وجود میارن خیلی سخت میشه
خوب ما هم قصدمون همین ـه، فقط نمی‌دونیم چی‌جوری که هم جامع باشه هم کامل هم کوتاه. :د
به نقل از MeHdI.H :
به نظر من مدیران بعضی از شهرستانا باید عوض بشن چون اصن فعالیت نمیکنن
می‌شه منظورتون رو دقیق‌تر بفرمائید؟ یعنی می‌گید بعضی‌جاها مدیران کم‌کاری کردند؟ کجا و کِی مثلاً؟
لازم‌به‌ذکر ـه بگم «مدیر شهرستان» نداریم؛ من و پری‌ناز مدیریت شناخت رو برعهده داریم که به تاپیک ـای مختلفِ شهرستان ـا تقسیم می‌شه. احتمالاً منظورتون کاربرانِ هر تاپیک بوده که مثلاً دیربه‌دیر سَرزده‌ن و تاپیک خلوت بوده و اینا که باید بگم فعال نگه‌داشتن تاپک ـا تو حیطه وظایف مدیران شناخت نیست. :د

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از K I A :
خوب ما هم قصدمون همین ـه، فقط نمی‌دونیم چی‌جوری که هم جامع باشه هم کامل هم کوتاه. :دمی‌شه منظورتون رو دقیق‌تر بفرمائید؟ یعنی

جامع و کامل بودنش که یک معنی رو داره و کوتاه بودنش فکر میکنم نیاز نیس یک اصل برای تدوینش باشه ، به هر حال اگر این حرکت براتون سخته میتونین مشکلاتی که بیشتر درگیرشون هستین الان تو پست های بچه ها رو لیست کنین و به صورت نباید هایی به قوانینِ قبلی اضاف کنین
* پست های اضافه ، بی محتوا و بی ربط به تاپیک حذف می شوند .
به نظرم این مورد ، ذکرش کاملا بیهوده است چون تی قوانین کلی سایت هست و اینکه یه توصیف بیش از حد کلیه برای اسپم ها ، به نظرم این خط باید پاک شه جاش 5 6 خط توضیح داده بشه که دقیقا این جور پست ها توی این انجمن چه شکلی هستن .
* این انجمن فقط برای معرفی افراد میباشد و تاپیک هایی در مورد ویژگی افراد حذف میشوند. از شخصی کردن بحث و ایجاد تاپیک های شخصی مانند " من چه آدمی هستم " و غیره جدا خودداری کنید .
این خطم تا حدی غلطه چون معرفی افراد هدف اکلی این انجمن نیس فقط شروع کار افراد با معرفیشونه و خیلیا شروع به فعالیت میکنن بدون اینکه معرفی بکنن ، حتی با چند تا مولتی ، این خطم بهتره پاک شه و نمونه پست هایی که جاشون تو این انجمن هست توصیف شه جاش
* هدف اصلی انجمن شناخت ، معرفی افراد است ؛ کلیه تایپک هایی که به معرفی افراد ربط نداشته باشند حذف میشوند .
آقا من کلا با این جمله ی "هدف این انجمن (حالا اصلی یا غیر اصلی) معرفی افراد است" مشکل دارم ، چون اگه دقت کنین عرف انجمن بحث در مورد مدرسه و اتفاقات داخل مدرسه وشهر و استانه یا بحث و شناختِ بین بعضی کاربران با یک ویژگی خاصه و اینکه این خط نوع تاپیک هایی که میشه ایجاد بشه رو مشخص نمیکنه ، در واقع دارای ابهامه ، پس به نظرم بهتره به جای این خط ، عبارتِ "کاربران تنها اجازه ایجاد تاپیک هایی با هدف بحث و شناخت افراد با یک ویژگی خاص (دین و مذهب ، شهر و استان ، مدرسه و ...) را دارند" باشه

* تبدیل تاپیک ها به چت روم خلاف قوانین انجمن است .
آهان این یکی رو میشه بهتر توضیح داد :-" خب آخه دقیقا منظور از این قسمت اینه که پست ها نباید شخصی بشن و تاپیک نباد جای پیغام خصوصی رو برای افراد بگیره

* استفاده از عبارات زشت و ناپسند در این انجمن ممنوع می باشد .در صورتی که بحث در تاپیک از حالت عادی خارج بشه و عبارات کنایه ای و توهین آمیز تو پست ها افزایش پیدا کنه،تاپیک سریعاً قفل میشه!
با این شدیدا موافقم :-"
* از شخصی کردن بحث و ایجاد تاپیک های شخصی مانند " من چه آدمی هستم " و غیره جدا خودداری کنید .
این بند هم با وجود دو تا از بند های قبلی تکراریه و تکرار هم باعثِ بلند شدن قوانین میشه و با اینکه کمیت نباید مهم باشه ولی خب دوستان ممکنه حوصلشون نزاره همه رو تا اینجا بخونن :-"

* هر پستی به حالت " سلام ، من اومدم " و از این حرف ها پاک میشه ؛ اگه میخواین معرفی کنید ، درست معرفی کنید. معرفی اولیه شامل نام، نام مدرسه و پایه ی تحصیلی هست. پستی که صرفا شامل خوشامدگویی به اشخاص جدید باشه اسپم محسوب میشه.
این بندم به نظرم خوبه ، حداقل یه دید جزئی تر برای چگونگی شروع به کار برای کاربرای جدید میده .

* پستایی که به زبون شهرتون هست و فارسی نیست پاک می شه.
:-" (خعلی نامردیه)
* بعد از تذکر سوم ، تاپیک به مدت یک هفته قفل می شود .
:-"
* در صورت وجود هرگونه مشکل با نحوه مدیریت این انجمن به شخص مدیر پ.خ بدهید و از ارسال هرگونه پست اعتراضی در تاپیک های دیگر به شدت خودداری کنید .
:-" :-" کاملا با ایده مخالفت شده در این بند موافقم :-"
*برای جلوگیری از تاپیکهای متعدد به خاطر تغییر پایه تحصیلی یک ورودی،از زدن تاپیکهایی مثل "سمپادی های اول/دوم/... دبیرستان" و "سمپادی های ورودی..."خودداری کنید.
این بندم به نظرم با یکی از اون بالایی ها باید تلفیق بشه برای تاثیر گذاشتن بیشتر و تکراری نبودن
*از بحث های شخصی مثل اینکه فلان کلاسو برم یا نرم به شدت پرهیز کنین مگر اینکه مطمئن باشید بقیه هم از این بحث سود میبرن و همچنین میتونید این بحثارو در انجمن مشاوره تحصیلی مطرح کنید.

*در صورتی مجاز به صحبت کردن در مورد شهرتون هستید که نشه اون موضوع رو توی جغرافیا و گردشگری مطرح کرد و بعلاوه مرتبط با جهت گیری انجمن باشه.
به نظرم این خط رو تعمیمش بدین به کل پست ها و به کل انجمن ها بعد از نظر ترتیبم ببرینش بالا تر
* بحث‌های مربوط به همایش‌ها ، مسابقه‌ها و این‌جور چیزها در انجمن خودش باید بررسی شه. ارسال‌های متعدد و یا تشکرهای بیش از حد و اسپم وار در مورد این مباحث داده نشه.
(:-" نه خب این یکی واقعا مربوط به مدرسه و هم مربوط به شهرِ ، این بند اصلاح شه لدفاً)
*شما میتونید در مورد اتفاقات و حواشی مراکزتون با هم صحبت کنین ولی به شرط اینکه به کسی توهین نشه و بعلاوه بحث خارج از محدوده انجمن نباشه.
تکراری
*در مورد تاپیکای میتینگ،بعد از تموم شدن بحث قفل میشن و وقتی که دوباره خواست میتینگی برگزار بشه با ارسال پ.خ به مدیر انجمن باز میشن. اگه میخواین تو تاپیک شهرتون در مورد میتینگ حرف بزنین چت نکنین و از قبل یه برنامه نسبتا مشخص داشته باشین.
الان به نظرتون این بند نباید حذف شه ؟؟ خب هر جا میتینگ بخواد تو تاپیک همن شهر بررسی میشه ، تا الان همین طوری بوده
*به شرطی که تعداد افراد فعال توی تاپیک کمتر از 5 باشه تاپیک قفل میشه تا زمانی که تعداد اعضا به حد نصاب برسه و توسط پ.خ به مدیر انجمن اطلاع رسانی بشه.

*فراموش نکنین میشه از وقت گذروندن توی شناخت لذت برد و با تاپیکای قفل شده مواجه نشد به شرطیکه مرزهارو مشخص کنیم و به قوانینم توجه کنیم.

* هر شهر در حالت عادی مجاز به داشتن ۱تاپیک و در نهایت ۲تا (مراکز دخترانه و پسرانه) هست. اگه خیلی اصرار دارین که مدرسه تون تاپیک جدا داشته باشه باید تعداد اعضای فعال حداقل ۱۰ نفر باشه و معلوم شه که بحث هاتون تو سایر تاپیک ها نمیگنجه.
البته یه سری تاپیک های قدیمی استثنا هستن در این مورد.

توجه

در صورتی که بحث خاصی با هم ندارید لازم نیست حتما یه فعالیتی بکنین :D
ینی هی نیاین بگین بچه ها کجایین؟چرا فعالیت نمیکنین؟به تاپیک بقیه نگاه کنین...
اینا خودشون شروع اسپمه :D

باتشکر :D

اگه میشه اینو قبلیو تلفیق کنین

Ignatius

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Miandoab
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
Pgu
رشته دانشگاه
Ship engineering

سلام
من میخوام حداقل بتونم 4 پست متوالی بزارم
و همچنین بتونم انشا بنویسم تا مطالبو به طور دقیق توصیف کنم
اخه هی میگه پیامتون طولانیه..!!!
با تشکر از شما.....ارادت کامل

• شروع کننده موضوع

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

بچه‌ها به‌نظرتون لازمه توی پستی که تازه‌واردا برا معرفی‌شون می‌دن، علاوه‌بر اسم‌شون و مرکزسمپاد و شهرشون که همه‌شون معمولاً به‌ش اشاره می‌کنن؛ پایه و رشته‌ی تحصیلی‌شون رو هم «حتماً» بگن درحالی که تو پروفایل‌شون هست؟ یا چیز بی‌خودیه؟
آخه توی قوانین قدیمی ذکرشده که حتماً باید بگن و اگه نگن فیلان و بهمان، درحالی که من فک می‌کنم چندان هم ضروری نیست و زحمتِ اضافیه که به‌شون پ.خ بدم که پست‌شون رو ویرایش و اطلاعات‌شون رو کامل کنند. :-?
نظر شما چیه؟؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از K I A :
بچه‌ها به‌نظرتون لازمه توی پستی که تازه‌واردا برا معرفی‌شون می‌دن، علاوه‌بر اسم‌شون و مرکزسمپاد و شهرشون که همه‌شون معمولاً به‌ش اشاره می‌کنن؛ پایه و رشته‌ی تحصیلی‌شون رو هم «حتماً» بگن درحالی که تو پروفایل‌شون هست؟ یا چیز بی‌خودیه؟
آخه توی قوانین قدیمی ذکرشده که حتماً باید بگن و اگه نگن فیلان و بهمان، درحالی که من فک می‌کنم چندان هم ضروری نیست و زحمتِ اضافیه که به‌شون پ.خ بدم که پست‌شون رو ویرایش و اطلاعات‌شون رو کامل کنند. :-?
نظر شما چیه؟؟

آقا شما به سابقه درخشان کرمان نگاه کنین و هر دختری اومد نخواس اسمشو بگه ما ریختیم سرش :-" (و البته مقاومت کرد و نگفت L-: ) و اینکه اگه کسی تو پروفایلش نزاره ینی براش مهمه که بقیه ندونن که البته این ندونستن تو بقیه انجمن ها فک نکنم مشکلی ایجاد کنه ، ولی اینجا یه مشکل پیش میاد که افراد زیادی صرفاً برای فعالیت تو شناخت مولتی میسازن ، که اگه این قانون حذف شه دقیقا تعداد این افراد که اکثرا دلایلشون باعث به هم ریختن تاپیکا میشه (کماکان که تو تاپیک کرمان بسیار وجود داره از این موارد) ، زیاد میشه .

پس حالا یا کلن این قانونو بردارین و امیدوار باشین همچین چیزایی نباشه یا اگه هست بفهمین و پاکش کنین ، یا اگه میزارین این قانون بمونه روشم تاکید کنین ، مثلا کسی نیاد بگه : خب من که نیازی به معرفی ندارم :-"

• شروع کننده موضوع

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

مشکلی که مدیرای شناخت کماکان همیشه باش دست‌وپنجه نرم می‌کردن همین تاپیکِ کرمان بوده که به‌شخصه معتقدم اصلاً بحث‌ش جداست و یه استثناست. اگه برای کلّ شناخت چندتا قانون تعریف کنیم برای کرمان باید دوبرابر سخت‌گیری شه ازبس که شیطونید. :D
اما جدای از شوخیِ بالا، اگه توی شناخت خودشون رو کامل معرفی نکنن، طبق قوانین کلی سایت پروفایل‌شون حتماً باید شامل اطلاعاتِ کاملی ازشون باشه. این از این.
مولتی‌اکانتا رو به‌نظرم مستقیماً تقصیر مدیریت و جوّ شناخت نیس که بعضی‌افراد سوءاستفاده می‌کنن. درضمن دلیلی برا این‌که با یه اکانت جدا تو شناخت فعالیت کنن نمی‌بینم. :-? به‌هرحال کاری که از دست ما (و شما) برمیاد اینه که این‌جور آدما رو شناسایی کنیم و به مدیران بالاتر اطلاع بدیم تا بن‌شون کنن. اینم از این. :D

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از K I A :
مشکلی که مدیرای شناخت کماکان همیشه باش دست‌وپنجه نرم می‌کردن همین تاپیکِ کرمان بوده که به‌شخصه معتقدم اصلاً بحث‌ش جداست و یه استثناست. اگه برای کلّ شناخت چندتا قانون تعریف کنیم برای کرمان باید دوبرابر سخت‌گیری شه ازبس که شیطونید. :D
اما جدای از شوخیِ بالا، اگه توی شناخت خودشون رو کامل معرفی نکنن، طبق قوانین کلی سایت پروفایل‌شون حتماً باید شامل اطلاعاتِ کاملی ازشون باشه. این از این.
مولتی‌اکانتا رو به‌نظرم مستقیماً تقصیر مدیریت و جوّ شناخت نیس که بعضی‌افراد سوءاستفاده می‌کنن. درضمن دلیلی برا این‌که با یه اکانت جدا تو شناخت فعالیت کنن نمی‌بینم. :-? به‌هرحال کاری که از دست ما (و شما) برمیاد اینه که این‌جور آدما رو شناسایی کنیم و به مدیران بالاتر اطلاع بدیم تا بن‌شون کنن. اینم از این. :D

:-" ما خیلیـَم خوبـیم :-"

آقا درسته که طبق قوانین سایت باید این اطلاعات وجود داشته باشه اما الان 90% افراد نگذاشتن این اطلاعات رو و این قانون کلن تو دیواره ، حالا شما که نمیتونی قوانینه سایت رو مورد نظارت قرار بدی :-" باید یه راهی پیدا کرد ک شناخت آسیب نبینه :-" و این که گفتی دلیلی نمیبینی رو کاملا جبهه میگیرم چون من میتونم دلایلی رو عنوان کنم (نه چندان اخلاقی)

• شروع کننده موضوع

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

یه سؤال!
فک کنین یه تاپیکی هست که یه‌ماه یه بار آپ می‌شه، خوب؟ [واقعاً داریم از این تاپیکا البته :-"]
مثلاً من سه‌هفته پیش یه پستی دادم، الآن بعد سه‌هفته دوباره اومدم می‌بینم هیچ‌کس پستی نداده از طرفی ـَم خودم یه سؤالی دارم می‌خوام بپرسم و یه پست جدا می‌دم یعنی متوالی می‌شه با پست قبلی‌م.
حالا به‌نظرتون چنین پستایی که این‌قدر فاصله‌ی زمانی دارن لازمه که مدیر ادغام‌شون کنه؟ یا فقط پستایی که کم‌تر از یکی‌دوروز فاصله‌ی زمانی دارن ادغام شن؟
نظر خودم دومیه‌س. :-"

• شروع کننده موضوع

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به شخصی جهت کمک به مدیریت‌ مفلوک انجمن برای ویراست فنّی و ساختاری-زبانی ِ قوانین تازه‌نوشته نیازمندیم. :-"

×دوّمین چرخ‌دنده. :)) اوّلی رو هم همین‌جا گرفتم. پیر شدیم پای شناخت اصلاً. :))

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از K I A :
یه سؤال!
فک کنین یه تاپیکی هست که یه‌ماه یه بار آپ می‌شه، خوب؟ [واقعاً داریم از این تاپیکا البته :-"]
مثلاً من سه‌هفته پیش یه پستی دادم، الآن بعد سه‌هفته دوباره اومدم می‌بینم هیچ‌کس پستی نداده از طرفی ـَم خودم یه سؤالی دارم می‌خوام بپرسم و یه پست جدا می‌دم یعنی متوالی می‌شه با پست قبلی‌م.
حالا به‌نظرتون چنین پستایی که این‌قدر فاصله‌ی زمانی دارن لازمه که مدیر ادغام‌شون کنه؟ یا فقط پستایی که کم‌تر از یکی‌دوروز فاصله‌ی زمانی دارن ادغام شن؟
نظر خودم دومیه‌س. :-"

آقا من یه چیزی دقت کردم ، اگه یه نفر یه پست بده بعد بخونن جواب ندن ، بعد از چن وقت همون پست رو ویرایش کنن ، میره جزء خوانده نشده ها
پس لزومی نداره در هر صورت پست متوالی بیاد

به نقل از K I A :
به شخصی جهت کمک به مدیریت‌ مفلوک انجمن برای ویراست فنّی و ساختاری-زبانی ِ قوانین تازه‌نوشته نیازمندیم. :-"

×دوّمین چرخ‌دنده. :)) اوّلی رو هم همین‌جا گرفتم. پیر شدیم پای شناخت اصلاً. :))
:-"
آورین

بالا