• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر آهنگ قبل از درس خواندن

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دوره دوم علامه حلی
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام
طبق پژوهش هایی که من انجام دادم فهمیدم که اگه آهنگی که گوش می دهیم پاپ باشه و یا آهنگی باشه که درباره ی سرزمین و دانشمندان و ... باشه در بچه ها روحیه ی درس خواندن بوجود می آورد . نظر شما چیست ؟

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : تاثیر آهنگ قبل از درس خواندن

چه جالب من نمیدونستم...میشه بیشتر درباره ی پروژهشی که میگید توضیح بدید...
البته نظر من اینه که اگه فقط آهنگ پاپ باشه این انگیزه ایجاد میشه...چون مثلا یه سری آهنگ های رپ هم هستن که مضمونی که شما گفتید رو دارن ولی اصن این روحیه رو ایجاد نمیکنن فکر میکنم منظورم رو متوجه شده باشید!!! :-?

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام

نگاه کن هر انسانی میل به اینو داره که خوب باشه و در هر زمینه ای بهترین باشه . و استعداد رسیدن به اون رو هم داره . تازه انسان می خواد به چیز هایی که دیگران بشش رسیدن بشش برسه . و برای رسیدن به این هدفش کسانی رو که فکر می کنه قابلیت الگو شدن رو داره رو الگوی خودش قرار می ده . تازه من نگفتم که هر آهنگ رپ باعث این انگیزه می شه . معلومه که بعضی آهنگ های رپ که می خونند اصلا ربطی به این طور چیز ها نباشه و درباره یی عشق و ... این طور چیز هاین که ن تنها انگیزه ایجاد نمی کنند بلکه از این وادی بیرونتم می کنند و چند ساعت تو کف اون آهنگه می مونی . ولی در کنار این طور آهنگ ها آهنگ هایی هم هستند که به ارزش های یک جامعه اشاره ای داره . مثلا (یاس) از این طور آهنگ ها کم نداره . بعضی آهنگ های پاپ هم این طوریند ولی پاپ فرق داره اگه آهنگش حتی در این باره هم نباشه ولی خوب خونده شده باشه ی نیویی در شما بوجود می یاد که ی کاری بکنی و می تونی درس بخونی . البته اینی که من می گم باسلیقه های متفاوته . شاید بعضیا این آهنگ ها رو گوش بدن و کلا برن تو رویا و بعضیا هم کلا بی تفاوت باشند . مثلا یاس ی آهنگی داره که مضمونش اینه که فرهنگ ما متمدنه و ما 6000 ساله که کشورمون قدمت داره و کسانی مث سعدی و حسابیو ... داریم . که آدم رو به این سمت می بره که از این ارزش ها دفاع کنه و با درس خواندنش راه اونا رو ادامه بدهد .
آهنگ پاپی هم است که خوانندش حامد زمانه که این طوری شعرش :
به این عکس ها خیره شو خیره شو . به اون روز های پر از خاطره . نخواه گرمی خواب چشم کسی بذاره که بیداری یادت بره .(انسان رو به هوشیار موعظه می کند )
بعدش می گه : یه باری از امروز رو دوشته که واسش ی عمره زمین می خوری همه منتظر تا ببینند کجا تو از جاده ی عشق دل می بری . (که این اتفال برای ایران افتاده که غربی ها دارن تحریمش می کنند ولی دانشمندای ما دارند تلاش می کنند تا ایران پیشرفت کنه )
مثلا این آهنگ منو خیلی می کشونه تا درس بخونم .
اسم ترانش فکر کنم . دیروز امروز فردا باشه که تو همین برنامه هم بخش می شد
---------------------------------
(این ها بر اساس تحقیقات من بوده و نظر شخصی می باشه )
:> :> :>

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

خب دقیقا منظورم از رپ آهنگای یاس و حامد فرد بود...که حامد فرد هم تقریبا میشه گفت همه ی آهنگاش تو همین سبکه مثل آهنگ کوروش کبیر(صغیر!!!)
ولی من به شخصه وقتی اینا رو گوش میدم هیچ انگیزه ای برام ایجاد نمیشه،چون بیشتره این آهنگا میان گذشته(مثلا همون دانشمند ها یا کسایی مثل کوروش و...)و فرهنگ اون زمان رو با الآن مقایسه میکنند تا به واسطه ی اون وضع خراب اجتماعی و سیاسی و فرهنگی الآن کشور رو به چشم بیارن و میشه گفت بیشتر جنبه ی سیاسی داره...در کل کسایی مثل خود یاس برای اینکه بتونند منظور رو به مخاطب برسونند میان هی بد میگن منظورم از بد اینه که هی منفی میگن...و همین انرژی منفی که میفرستن یا ریتم باعث میشه یه احساسی که نمیدونم میشه بهش گفت ناراحتی یا نه ولی هر چی که باشه به نظر من بلعکس آدم رو سست میکنه!!!(نمیگم همیشه اینطوره)
ولی همون طور که خودتون گفتید به طرز نگاه کردن به آهنگ هم بستگی داره...اما مسئله ای که هست اینه که شما اومدید از متن این آهنگ ها یه برداشت هایی که کردید که بیشتر شبیه مفهوم کشیدن از ابیات شاعرای بزرگه،در صورتی که کسی که تو اهنگ ها دنبال این مفاهیم باشه میره سراغ منابع دیگه نه آهنگ!!!!!!!!!!!و نظر کاملا شخصی من اینه که تو جوونا کسی از این شعر هایی که مثال زدید دنبال این مفاهیم نمیگرده!!!
در ضمن من دقیقا متوجه نشدم که اساس پژوهش شما چیه؟یا بهتره بگم حرفتون رو بر چه اساسی میزنید؟(آمار،سایت،کتاب،آزمایش...چی؟)

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Nadiya :
خب دقیقا منظورم از رپ آهنگای یاس و حامد فرد بود...که حامد فرد هم تقریبا میشه گفت همه ی آهنگاش تو همین سبکه مثل آهنگ کوروش کبیر(صغیر!!!)
ولی من به شخصه وقتی اینا رو گوش میدم هیچ انگیزه ای برام ایجاد نمیشه،چون بیشتره این آهنگا میان گذشته(مثلا همون دانشمند ها یا کسایی مثل کوروش و...)و فرهنگ اون زمان رو با الآن مقایسه میکنند تا به واسطه ی اون وضع خراب اجتماعی و سیاسی و فرهنگی الآن کشور رو به چشم بیارن و میشه گفت بیشتر جنبه ی سیاسی داره...در کل کسایی مثل خود یاس برای اینکه بتونند منظور رو به مخاطب برسونند میان هی بد میگن منظورم از بد اینه که هی منفی میگن...و همین انرژی منفی که میفرستن یا ریتم باعث میشه یه احساسی که نمیدونم میشه بهش گفت ناراحتی یا نه ولی هر چی که باشه به نظر من بلعکس آدم رو سست میکنه!!!(نمیگم همیشه اینطوره)
ولی همون طور که خودتون گفتید به طرز نگاه کردن به آهنگ هم بستگی داره...اما مسئله ای که هست اینه که شما اومدید از متن این آهنگ ها یه برداشت هایی که کردید که بیشتر شبیه مفهوم کشیدن از ابیات شاعرای بزرگه،در صورتی که کسی که تو اهنگ ها دنبال این مفاهیم باشه میره سراغ منابع دیگه نه آهنگ!!!!!!!!!!!و نظر کاملا شخصی من اینه که تو جوونا کسی از این شعر هایی که مثال زدید دنبال این مفاهیم نمیگرده!!!
در ضمن من دقیقا متوجه نشدم که اساس پژوهش شما چیه؟یا بهتره بگم حرفتون رو بر چه اساسی میزنید؟(آمار،سایت،کتاب،آزمایش...چی؟)
1 : اون بیت هایی که من تعبیر و معنا کردم همون موقع به ذهنم اومد و یه چیز هایی براشون معنی کردم . و من عادت ندارم وقی دارم آهنگ گوش می دهم سخناشو معنی کنم . ولی اونا رو مثال زدم که مثلا این گونه روحیه ای به ما می دهند . و خودممم دنبال این طور مفهوم هایی از شعر نمی کردم که برم تفسیر سخناشون رو هم بگم . بازم می گم همون ساعت این ها به ذهن این جانب خطور کردند

2 :من دنبال آهنگ های یاس رو خیلی نمی گیرم چون دور و بر آهنگ رپ رو نمی گیرم اونم چی بشه که خیلی بی کار باشم بذارم داستان هاشون رو گوش بدم . خیلیا هستند می رن آهنگ های رپ رو حفظ می کنند که به نظر من بسیار الاف می باشند و بدون تنوع که همش یه آهنگی گوش می دهند تا اون را حفظ کنند - اون آهنگی رو هم مثال زدم داخل ماشین بودیم برادرم گذاشتش منم احساس درس خوندن خیلی بشم دست نداد ولی احساس غرور بشم دست داد

3:این حرف هایی که من زدم هنوز مدرک درستی نداره و از روی پرس و جو از چند تا از بچه ها بدست اومد که اگر فرصتی شد می خواهم به صورت علمی انجامش بدهم . :-/ :-/

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

1-آخه اینجوری مثه این میمونه که شما بیای از روی یه داستانی که داره یه هدف یا اهدافی رو با ایهام بیان میکنه بخونی...ولی منظور رو نگیری بعد بگی که با این که تو منظور رو نگرفتی ولی این روحیه مثلا کمک کردن در تو ایجاد شده!!!!!!!!!!(نمیدونم شاید من منظورتون رو بد متوجه شدم)
2-موافقم :D
3-خب پس نمیشه گفت شما پژوهشی تو این زمینه انجام دادید صرفا آمار خیلی خیلی کلی گرفتید که فکر نمیکنم به حظور افراد با سلایق گوناگون تو آمارتون دقت کرده باشید
پیشنهادم اینه واسه گرفتن آمار همین جا یه نظر سنجی خوب ایجاد کنید تا به یه نتیجه ای برسیم!!!

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

لطفا از فونتای خیلی درشت و پررنگ و رنگ هایی که زیادی به محیط تایپیک نمی خوره استفاده نکنید چون یه جورایی نظم و ترتیب تایپیک به هم میخوره... :)

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Nadiya :
1-آخه اینجوری مثه این میمونه که شما بیای از روی یه داستانی که داره یه هدف یا اهدافی رو با ایهام بیان میکنه بخونی...ولی منظور رو نگیری بعد بگی که با این که تو منظور رو نگرفتی ولی این روحیه مثلا کمک کردن در تو ایجاد شده!!!!!!!!!!(نمیدونم شاید من منظورتون رو بد متوجه شدم)
2-موافقم :D
3-خب پس نمیشه گفت شما پژوهشی تو این زمینه انجام دادید صرفا آمار خیلی خیلی کلی گرفتید که فکر نمیکنم به حظور افراد با سلایق گوناگون تو آمارتون دقت کرده باشید
پیشنهادم اینه واسه گرفتن آمار همین جا یه نظر سنجی خوب ایجاد کنید تا به یه نتیجه ای برسیم!!!
تو همین فکر بودم ولی تا الان نظر سنجی ای که به کارم بیاد تو ذهنم نیومده .

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

درباره روحیه نظری ندارم. اما در کل تاثیر آهنگ گوش دادن وقتی میخواید درس بخونید اینه که نتونید درس رو یاد بگیرید. این حرف ها رو که میگن موسیقی تمرکزتون رو روی درس زیاد میکنه و ...بریزید دور.

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از آناهید :
درباره روحیه نظری ندارم. اما در کل تاثیر آهنگ گوش دادن وقتی میخواید درس بخونید اینه که نتونید درس رو یاد بگیرید. این حرف ها رو که میگن موسیقی تمرکزتون رو روی درس زیاد میکنه و ...بریزید دور.
یادم نمی یاد کسی گفته باشه در هنگام درس خواندن آ]نگ گوش بدین . اگر دقت کرده باشید موضوع بحث ما قبل از درس خواندن بود .d

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

من معمولا قبل از درس خوندن آهنگ گوش نمیدم. موقع درس خوندن میدم ! اونم بستگی داره . سر درسای حل کردنی مثل فیزیک و ریاضی هر آهنگی گوش بدم سرعت حل کردنم بالا میره ولی تو درسای خوندنی نه!
ولی معمولا میگن که آهنگ های بدون متن بهترند چون ذهن آدم رو آروم می کنن اما آهنگ های پاپ و اینا باعث میشن ذهن مشغول شه و سرعت درک درس پایین میاد.

• لایک
امتیازات: YaYa
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

دوستان من وقت نداشتم همه ی پستا رو بخونم ولی یه توضیح بدم:

تا حالا توی تمام دنیا فقط یک تحقیق اثر گوش دادن آهنگ قبل از درس خواندن رو مثبت اعلام کرده و اون هم به این صورت:

" اگر قبل از مطالعه به مدت کوتاهی ( مثلا 5 دقیقه ) به آهنگی با ریتم خیلی آروم، گوش فرا دهید میزان بازدهی شما افزایش می یابد"

محقق این پژوهش یک خواننده بوده. و همونطور ک گفتم غیر از این یه مورد بقیه ی تحقیق ها ک توسط دانشمندان علم "تکنولوژی آموزشی" انجام شده نشان از تاثیر منفی موسیقی بر یادگیری داره.

ببینید، ممکنه ک شما با خودتون بگید ک من آهنگ گوش میدم و هیچ مشکلی هم ندارم و تمام نمراتم هم بیسته، پاسخ دانشمندان به شما اینگونه است: اگر شما موقع درس خواندن و قبل از آن،اصلا آهنگ گوش ندهید، نمره ی شما بیست و دو می شود.

پس تا میتوانید از گوش دادن به موسیقی قبل از درس خواندن بپرهیزید.

موفق باشید :)

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

راستش به ما برا اینکه انگیزه بگیریم یکی از معلمامون آهنگ ایمیل میکنن و به نظرم واقعا روحیه میده و باعث میشه من کلی جلو بیفتم ...
آهنگ رو البته باید قول بدی به خودت که زود قطع کنی و بری سر درس
من یهو میگذره میبینم رو تختم وایسادم دستم هم بلند گوعه رفتم تو جو که من دارم برا یه عالمه آدم این آهنگ رو میخونم :|
باید آدم بتونه خودشو کنترل کنه :|
+پست پایینی رو دیدم در طی یک اقدام انقلابی همه ی آهنگ هامو پاک کردم :D

>____<

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
1396

آهنگ های پاپ به آدم انرژی میدن و کلی روحیه آور هستن.....!!!
آهنگ گوش کردن خیلی خوبه به شرطی که زیاد گوش ندیم....!!!
چون حواسمون پرت میشه....!!!!

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

قبل درس خوندن خبه ولی حین درس خوندن اصا جالب نیست
مخصوصا اهنگی که تکست داشته باشه
باز بیکلام یه توجیهی داره

YaYa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ1

نمیشه برای همه نسخه ی کلی پیچید چون مسلما یه آهنگ رو همه جور آدم تاثیر یکسان نداره، ولی همونطور که بچه ها تو پستای قبل اشاره کردن معمولا آهنگای بیکلام برای اکثر افراد موثره
البته میشناسم کسایی رو که موقع درس خوندن هم باید آهنگ بگوشن تا تمرکزشون رو بتونن فقط رو چیزی که میخونن جمع کنن و هی اینور اونور نپرن :|
ولی بازم تاکید دارم رو این مسعله که آدما تاثیرای مختلفی میگیرن و برای همه نباید یه راهکار داد

reyhane.kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیبرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه شریف