• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج با فرزند خوانده!!؟

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
:-<
همه این خبر رو به طرق مختلف شنیدیم که اتفاقاً خیلی ها هم باهاش مخالف بودن! اما با اون همه مخالفت در آخر این قانون تصویب شد!!!

به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست که با اصلاحاتی در جلسه ۳۱ شهریورماه سال جاری به تصویب مجلس ایران رسیده بود؛ در جلسه ۱۰ مهرماه شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

ماده ۲۷ لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مورد ازدواج سرپرست خانواده است و در تبصره آن آمده است: “ازدواج چه در زمان حضانت و چه بعد از آن بین سرپرست و فرزندخوانده ممنوع است مگر این‌که دادگاه صالح پس از اخذ نظر مشورتی سازمان، این امر را به مصلحت فرزندخوانده تشخیص دهد.”

نظر شما راجع به این قانون چیه؟

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : ازدواج با فرزند خوانده!!؟

یعنی چی؟
یعنی در همون حین که همسر قبلیشو داره با فرزند خوندش ازدواج کنه؟!! :O
یا بعد طلاق؟

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

منم منظورتو نمیفهمم.
ینی چی که سرپرست با اون بچه عه ازدواج کنه؟
ینی صبر کنه بزرگ شه بعد باهاش ازدواج کنه؟خب اصن به همچین آدمی نباید تکفل یه بچه رو بسپارن.وقتی از اول تو فکر ازدواجه به نظر ادم خوبی نمیاد.
اخه اگه از اول به چشم بچش بهش نگاه کنه که بعدا نمیتونه باهاش ازدواج کنه.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اگه بشه یه کم شفاف سازی کنید ما هم بفهمیم :-"

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

درود!

تعدد زوجات مشکلی نداره و مثلاً اگر یک دختری اول فرزند خوانده باشه و زن مرد هم زنده باشه ، والد (پدر) باهاش میتونه با رای دادگاه ازدواج کنه!!!

~من موافق این قوانین نیستما!!!!

×صرفا برای شفاف سازی گفتم!!! :|

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

واقعا تاسف باره
ینی میگین همه مشکلا حل شده فقط...؟
کسی ک انقد روانش مریضه ک کسی ک تا روز قبلش بش میگفته بابارو...؟باید کشت X-( [-(

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

.عزیزان باید توجه کنند در این قانون به صراحت تمام داره میگه که اگه (ازدواج چه در زمان حضانت و چه بعد از آن بین سرپرست و فرزندخوانده ممنوع است ..........تا اینجاش که ممنوع است ....................اما یک اگر میاد وسط .................مگر این‌که دادگاه صالح پس از اخذ نظر مشورتی سازمان، این امر را به مصلحت فرزندخوانده تشخیص دهد.”...............خب سوالی که اینجا مطرح میشه این هس که آدرس دادگاه صالح در این کشور ما کجاس؟آقاجان هنوز پروندهای زیادی هستند که دادگاه صالحتون مونده توش ..........حالا دارین واسه دخترانی که همشون قربانی همین سیاستهای الکی و پوک شما هستند باز نقشه میکشید دختران و پسرانی که از سن ازدواجشون گذشته و میخواهید سرشون رو با چیزهای دیگری گرم کنید ........پسرامونو که میفرستید واسه صیغه های ساعتی و حالا دخترارو هم با پدرانشون.............واقعا من متاسفم برای کسانی که دارن نگهبانی دارن قانون گذاری دارن خبرگی میکنن توی مملکت

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظرم فرزند خوانده از نظر حقوق و قانون باید کاملا با فرزند واقعی یکسان دونسته بشه . بچه ای که بی سرپرست یا بد سرپرست هست یکبار آسیب بزرگی از جهت خانواده دیده و حق داره اگر قراره خانواده ای اون رو به فرزند خوندگی می پذیره احساس امنیت و آرامش و اینکه واقعا خانواده داره رو داشته باشه پس هر نوع قانونی که اون رو از فرزند واقعی یک خانواده متمایز می کنه میتونه در اون بچه احساس بدی ایجاد کنه .
مسئله ی دیگه اینکه احتمالا با وجود امکان ازدواج پدر با فرزند خوانده ی دختر زنان زیادی حاضر نمی شن بچه ی دختری رو به فرزند خواندگی بپذیرن با این استدلال که دارن دستی دستی برای خودشون رقیب میارن که مشخصا این حمایت نمی کنه از حقوق کودکان بی سرپرست و بد سرپرست.
و دیگه اینکه حقیقتا چه موردی ممکنه پیش بیاد که لازم باشه والد با فرزند خوانده ی خودش ازدواج کنه ؟؟ چطور ممکنه کسی که سالها به یک بچه به چشم فرزند نگاه می کرده بتونه اون رو به چشم همسر ببینه ؟ (مگر اینکه از اول چنین دیدی نداشته به اون) . به نظر من چنین چیزی با انسانیت تناقض داره .
البته این مسئله قبلا هم وجود داشته و مجلس شاید می خواسته مانع ایجاد کنه ولی اینکار مانع رو به اندازه ی کافی ایجاد نمی کنه و مشکلی که هست اینه که مطرح کردن این موضوع خودش فکر عده ای رو به سمت این میبره که چنین آپشنی هم وجود داره .

y.m

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
سیتی

قوانین فرزند خواندگی:
زن و شوهر داوطلب سرپرستی، ایرانی و مقیم ایران باشند.
پنج سال تمام از تاریخ ازدواج آنها گذشته و از این ازدواج صاحب فرزند نشده باشند.
سن یکی از زوجین حداقل سی سال باشد.
زوجین دارای محکومیت جزائی مؤثر بعلت ارتکاب جرائم عمدی و مهجور نباشد.
زوجین دارای صلاحیت اخلاقی باشند.
زوجین یا یکی از آنها دارای تمکن مالی باشند.
زوجین مبتلا به بیماری صعب العلاج نباشند.
زوجین معتاد به مواد الکلی یا مواد مخدر و سایر اعتیادات مضر نباشند.
هرگاه زوجین پزشکی نتوانند صاحب فرزند شوند معافیت از شرایط 2 و 3 به عهده دادگاه است.

کلن سرپرستی فرزند دارای قوانین خاص پیچ در پیچیه و از جوانب مختلف خانواده متقاضیی مورد بررسی قرار میگیرن،حتی در صورتی که خانواده ای تمام شرایط بالا رو داشته باشه به صورت ازمایشی به مدت 6 ماه اگه اشتباه نکنم فرزند در اختیارشون گذاشته میشه و در این مدت باید 3 بار توسط نهاد مربوطه از وضعیت اون بچه بررسی به عمل بیاد و در اون صورته که سرپرستی به اون خانواده داده میشه.
در مورد اینکه امکان ازدواج فرزند خوانده به وجود بیاد دیگه واقعن مسخرس.فکر میکنم یه مسیر جدید باز میشه برای انواع و اقسام گند کاری هایی که خیلیا به دنبال یه راه قانونی براش هستن.
در تمام دنیا ارتباط جنسی با محارم هم از نظر عرفی و هم از نظر اعتقادی و هم از نظر قانونی مشکل داره و به شدت نفی میشه و اگه موردی باشه حتی تا جایی پیش میره که تحت پیگرد قانونی قرار بگیرن.
خب اینجا ما با یه تناقض رو به رو هستیم.از یه طرف برای سرپرستی این همه قوانین سخت و پیچیده وضع میشه و از طرف دیگه.....
حتی مطرح کردن این مسایل هم خجالت آوره.خانواده ای که این مسیر طولانی رو برای سرپرستی یه فرزند طی میکنه بعد از تموم کردن سیر قانونی دیگه به عنوان خانواده قانونی اون فرد شناخته میشه و تماام مسولیت هایی که برگردن هر خانواده ای در قبال فرزدنش هس ببر گردن اونها هم هس.
ما میتونیم این مسیله که مطرح شده در مورد ازدواج و ... رو در مورد یه خانواده و فرزند واقعیش بپذیریم؟
واقعن نمیشه....پس در این مورد هم چنین چیزی واقعن امکان پذیر نیس و تاسف برانگیزه.

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی

واااااااااااااااااااااااااااااای خدای من
الان که میگه ممنوعه پس قضیه چیه؟؟؟؟
تا یه چیزی پیش میاد سریع بحث ایران میاد وسط فقط و بعدشم خیـــــــــــــــــــــــلی زود نتیجه گیری میشه که چقد بده!!!!!
خوب همه جای دنیا داریم کسایی که با پدراشون حالا خاسته و ناخاسته ارتباط دارن و محدود به ایران نمیشه
ب نظر من این ازدواج با فرزند خوندگیکار کاملن درستیه که ممنوعه حالا اگه دادگاهم با توجه به شرایط خاص بیاد بگه اوکی خوب رضایت دخترم شرطه اصلیه دیگ و اگه به زور باشه عقد باطله
پس با توجه به جامعه داغون الان که فقط مردم تو خوب تر یا بدتر کردنش دخیلنو هیچ چیز نمیتونه معجزه کنه شاید واقعن یه شرایطی پیش بیاد که خود دخترم همچین چیزیرو بهتر از هر چیز دیگه بدونه
ما که نمیتونیم خودمونو تو شرایطه بقیه بذاریمو نظر بدیم

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

واقعا متاسفم واسه کسایی که این قانون رو گذاشتند...!
یه سوال واسم پیش میاد مگه دختر خونده به پدرش محرم نیست؟! فک کنم توی اسلام یه همچین چیزی هست
اینا حتی دینی که بهش اعتقاد دارن هم نقض میکنند...

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

به نقل از Shaghayegh.Kh :
ی سوال واسم پیش میاد مگه دختر خونده به پدرش محرم نیست؟! فک کنم توی اسلام یه همچین چیزی هست
خیر؛ در اسلام دختر خوانده ب پدرش محرم نیست. (جز در موارد خاص ک مادر ب پسرخواندش محرم میشه و دختر خوانده هم خیلی دنگُ فنگ داره محرمیتش)این قانون هم ناشی از اسلام میشه و حتی در زمان صدر اسلام هم پیامبر با یکی از دختر خوانده هاش ازدواج کرد .فک نمیکنم قانون اسلام رو نقض کنه.

البته از نظر من نباید قانون ١٣٠٠سال پیش رو روی ـه جامعه کنونی پیاده کرد

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

واقعا متاسفم واسه کسایی که این قانون رو گذاشتند...!
یه سوال واسم پیش میاد مگه دختر خونده به پدرش محرم نیست؟! فک کنم توی اسلام یه همچین چیزی هست
شقایق خودت سوال می کنی، بعد جواب می دی... بعد با استفاده از جوابت انتقاد هم می کنی؟ :D
نه دخترخونده محرم نیس.. یعنی دختر ِ همسر محرمه! اما دختری که از پرورشگاه بگیری خیر...
واسه اینکه محرم شه یه صیغه جاری می کنن بین دختر خونده و پدربزرگ خونده ـش!
بعد می شه مادر خونده ِ پدرش :D [پیچیده ـس کلا!] که دیگه تا اخر به پدرش محرمه!
خب؟ :D

اما نظرم درمورد خود قانون:

اگه این قدر سر و صدا نمی کرد و بار "روانی" نداشت ..
به نظرم خودش نه بده و نه خوب! یعنی هیچ فرقی نباید بکنه جز اون بار ِ روانی .. همین!

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نقل از apathetical :
شقایق خودت سوال می کنی، بعد جواب می دی... بعد با استفاده از جوابت انتقاد هم می کنی؟ :D
نه دخترخونده محرم نیس.. یعنی دختر ِ همسر محرمه! اما دختری که از پرورشگاه بگیری خیر...
واسه اینکه محرم شه یه صیغه جاری می کنن بین دختر خونده و پدربزرگ خونده ـش!
بعد می شه مادر خونده ِ پدرش :D [پیچیده ـس کلا!] که دیگه تا اخر به پدرش محرمه!
خب؟ :D

اما نظرم درمورد خود قانون:

اگه این قدر سر و صدا نمی کرد و بار "روانی" نداشت ..
به نظرم خودش نه بده و نه خوب! یعنی هیچ فرقی نباید بکنه جز اون بار ِ روانی .. همین!
آهان! خب بالاخره محرم میشن
مشکوه خودتو جای دختری بزار که خوش حالی یه خانواده قبولت کردن و مثلا 15 بعد پدرت بگه با من ازدواج کن! خب چی میشه تو میگی نه خوبه نه بد؟!
خود این دوستان سر این ماجرا با هم به توافق نرسیدن!!!

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

من شرط میبندم ...... صدی 99 ............ که یکی از آقایون میخواد با دختر خونده ش ازدواج کنه این قانون رو آوردن وسط حالا کدومش خدا عالمه

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد

آهان! خب بالاخره محرم میشن
مشکوه خودتو جای دختری بزار که خوش حالی یه خانواده قبولت کردن و مثلا 15 بعد پدرت بگه با من ازدواج کن! خب چی میشه تو میگی نه خوبه نه بد؟!
خود این دوستان سر این ماجرا با هم به توافق نرسیدن!!!
خب اگه محرم شن که نمیشه!
این قانون واسه زمانی هس که محرم نمی‌شن!
ببین باید فکر کنی چرا باید پدرخوانده ادم همچین حرفی رو بزنه؟ و اینکه (من هی نمی خوام اینجا باز کن مطلبو! :-") ایا از روی نیاز ِ بوقیه؟! :-"
که اگه هس من حرفم اینه که کسی که مشکلات بوقی داره، 10 سال یکیو بزرگ نمی کنه که بعدا مثلا تازه مجبور شه مثه ازدواج عادی بره درخواست بده و چمیدونم بعدم مهریه و فلان و اینا!
راحت ترش "صیغه" ـس .. نیس؟
اگرم که ازین مشکلا نداره که هیچی ..
ولی خب می گم بار روانی داره! روی اون بچه و اینا .. اینم به خاطر همینه که ملت (خودمون رو می گم!) الکی شلوغش کردن .. وگرنه یه چیز عادیه .. هرکسی حق داره با هرکسی که بهش محرم نیس در صورت تمایل طرفین ازدواج کند! نه؟ حق ندارد؟ اینم همونه دیگه!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از apathetical :
ببین باید فکر کنی چرا باید پدرخوانده ادم همچین حرفی رو بزنه؟ و اینکه (من هی نمی خوام اینجا باز کن مطلبو! :-") ایا از روی نیاز ِ بوقیه؟! :-"
که اگه هس من حرفم اینه که کسی که مشکلات بوقی داره، 10 سال یکیو بزرگ نمی کنه که بعدا مثلا تازه مجبور شه مثه ازدواج عادی بره درخواست بده و چمیدونم بعدم مهریه و فلان و اینا!
راحت ترش "صیغه" ـس .. نیس؟
اگرم که ازین مشکلا نداره که هیچی ..
ولی خب می گم بار روانی داره! روی اون بچه و اینا .. اینم به خاطر همینه که ملت (خودمون رو می گم!) الکی شلوغش کردن .. وگرنه یه چیز عادیه .. هرکسی حق داره با هرکسی که بهش محرم نیس در صورت تمایل طرفین ازدواج کند! نه؟ حق ندارد؟ اینم همونه دیگه!
دقیقا مسئله همینه که خودت گفتی دیگه :D چه موردی داره که پدر با فرزند خوانده که مثل فرزند واقعیه ازدواج کنه ؟
پس وقتی هرگز همچنین موقعیتی از نظر عقلانی پیش نمیاد چرا باید یه تبصره ی اضافی باشه ؟ که اگر دادگاه اجازه بده ؟ دادگاه چطور میتونه چنین اجازه ای بده ؟ پس با توجه به این مسئله بهتر این بود که به کلی ممونع باشه بدون استثنا . (البته اینکه همچین قانونی نذاشتن برمیگرده به اینکه طبق شرع اسلام این مجازه و مجلس نمیتونه چیزی خلافش تصویب کنه که حالا درستی و غلطیش رو اینجا نمیشه بررسی کرد)
اما وجود همچین تبصره ای اینطور نیست که نه خوب باشه نه بد . این فقط بده و اینکه مجلس این مانع رو گذاشته حداقل بدتر(کاملا مجاز) تب به بد(محدود) تبدیل شده . البته این احساس نمیشه چون همه تازه متوجه شدن همچین چیزی به کلی وجود داشته ولی در واقع مجلس می خواسته محدودیت بذاره .

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از Bahar_R :
دقیقا مسئله همینه که خودت گفتی دیگه :D چه موردی داره که پدر با فرزند خوانده که مثل فرزند واقعیه ازدواج کنه ؟
پس وقتی هرگز همچنین موقعیتی از نظر عقلانی پیش نمیاد چرا باید یه تبصره ی اضافی باشه ؟ که اگر دادگاه اجازه بده ؟ دادگاه چطور میتونه چنین اجازه ای بده ؟ پس با توجه به این مسئله بهتر این بود که به کلی ممونع باشه بدون استثنا . (البته اینکه همچین قانونی نذاشتن برمیگرده به اینکه طبق شرع اسلام این مجازه و مجلس نمیتونه چیزی خلافش تصویب کنه که حالا درستی و غلطیش رو اینجا نمیشه بررسی کرد)
اما وجود همچین تبصره ای اینطور نیست که نه خوب باشه نه بد . این فقط بده و اینکه مجلس این مانع رو گذاشته حداقل بدتر(کاملا مجاز) تب به بد(محدود) تبدیل شده . البته این احساس نمیشه چون همه تازه متوجه شدن همچین چیزی به کلی وجود داشته ولی در واقع مجلس می خواسته محدودیت بذاره .
خب من که یه ذره زیاد نفهمیدم چی گفتی :-"
اما در کل ببین فرض کن پدرخونده و دخترخونده به هم محرم نبودن!
بعدم حالا مثلا سن ِ دختره رفت بالا و عشق و عاشقی و اقا کلا زدن تو فاز فیلم هندی! :-" چه دلیلی داره که ممنوع باشه ازدواجشون؟

×یه دور دیگه این حرفتو کلا از اول واضح تر بگو :-گیج :D
× من موضع خاصی نسبت به این قانون ندارم، ولی کلا ممنوعیتش چرت بوده.. که حالا ممنوع نبودنش این قدر سر و صدا کرده! این "جنجال" ما خطرش بیشتر از خود قانونه! نیس؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از apathetical :
خب من که یه ذره زیاد نفهمیدم چی گفتی :-"
اما در کل ببین فرض کن پدرخونده و دخترخونده به هم محرم نبودن!
بعدم حالا مثلا سن ِ دختره رفت بالا و عشق و عاشقی و اقا کلا زدن تو فاز فیلم هندی! :-" چه دلیلی داره که ممنوع باشه ازدواجشون؟

×یه دور دیگه این حرفتو کلا از اول واضح تر بگو :-گیج :D
× من موضع خاصی نسبت به این قانون ندارم، ولی کلا ممنوعیتش چرت بوده.. که حالا ممنوع نبودنش این قدر سر و صدا کرده! این "جنجال" ما خطرش بیشتر از خود قانونه! نیس؟
ببین من به قانون اسلام کاری ندارم . فرزند خونده چرا باید با فرزند فرق کنه؟ غیر از اینه که پدر و مادر باید به فرزند خونده عین فرزندشون نگاه کنن؟

پس با این حساب سن فرزند هم وقتی رفت بالا اگر عشق و عاشقی پیش اومد باید فرزند بتونه با پدرش ازدواج کنه نه ؟ :-" چه دلیلی داره ممنوع باشه ازدواجشون؟ :-"
ببین من کلا گفتم وجود چنین تبصره ای خنثی نیست بده :D باید بدون استثنا ممنوع باشه.
این جنجال ما نیست این جنجال در واقع به دلیل مطرح شدن موضوع نامناسب بوده. این موضوع در نظر اکثر افراد مطرح نبود ولی با اینکار مطرح شد که خود این میتونه مضر باشه .

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از Bahar_R :
ببین من به قانون اسلام کاری ندارم . فرزند خونده چرا باید با فرزند فرق کنه؟ غیر از اینه که پدر و مادر باید به فرزند خونده عین فرزندشون نگاه کنن؟

پس با این حساب سن فرزند هم وقتی رفت بالا اگر عشق و عاشقی پیش اومد باید فرزند بتونه با پدرش ازدواج کنه نه ؟ :-" چه دلیلی داره ممنوع باشه ازدواجشون؟ :-"
ببین من کلا گفتم وجود چنین تبصره ای خنثی نیست بده :D باید بدون استثنا ممنوع باشه.
این جنجال ما نیست این جنجال در واقع به دلیل مطرح شدن موضوع نامناسب بوده. این موضوع در نظر اکثر افراد مطرح نبود ولی با اینکار مطرح شد که خود این میتونه مضر باشه .
البته نمی تونی بگی کار ندارم! قانون اساسی کشور از روی قوانین اسلام نوشته شده :-"
چرا باید نگاه کنن، اما به هر حال اقا یهو دیدی بزرگ شدن و نگاه نکردن! (2 طرف)

نمی تونه چون محرمن! دو یو نو محرم-نامحرم؟! :D
بعدم بابا اون ازدواج محارم تو همه جای دنیا داغوووونه! خیلی فرق داره به خدا با این موضوع ..!

خب دیگه! مطرح شدنش بدتر از خودشه .. اصن یعنی چی که یه چیزی که اشتباه بوده رو باطل کردن این قدر بشه؟!
ولی 2 تا نامحرم جدا دلیلی ناره که ازدواج نکنن

بالا