• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

به هرچیزی که فکر کنی همون میشه ...

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...
آیا واقعا به هرچیزی فکر کنی یا تصورش کنی همون میشه؟
پس خدا این وسط چیکاره هست ؟
افکار منفی قوی ترن یا مثبت؟

کمی بحث میکنیم و سپس این مطلب ادامه دارد ....

nasim-tofan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
N.A میگن گویا
پاسخ : به هرچیزی که فکر کنی همون میشه ...

من اصولا به چیزای منفی فکر میکنم بیشتر اتفاق می افته تا به چیزای مثبت فکر کنم
فکر میکنم افکار منفی قوی ترن :-??

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

نه من اصلا اعتقاد ندارم به این. :D به همون فیلم راز. :D
چون به هرچی فک کردم برعکسش اتفاق افتاده تقریبا :D به نظرم افکار مثبت میتونه تاثیر داشته باشه تو زندگی ولی اینکه به هرچی فک کنی اتفاق میفته بنظرم درست نیست. :-"

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از melika :) :
یک فیلمی بود the secret درباره‌ی همین بود.
به هرچیزی فکر کنی همون می‌شه. اما نه اینکه مثلاً من الان به یک ماشین خیلی توپ فکر کنم و فردا داشته باشم. باید این تفکرات به صورت مستمر باشه . و تو تفکراتتون نگین من فلان چیز رو می‌خوام. بلکه باید به این فکر کنین که اون رو دارین. یک داستان کوتاه برای خودتون از اون می‌سازین و مرور می‌کنین. مثلاً از خواب بیدار می‌شی و لباسات رو می‌پوشی و سوئیچ رو برمی‌داری و سوار ماشین می‌شی. از این رویاپردازیایی که می‌کنیم. اما باید یک چیز ثابت باشه نه اینکه هرشب داستانتون رو عوض کنین. و اینکه می‌گم فکر کنین به اون باید تو ضمیر ناخودآگاهتون شکل بگیره که واقعاً فکر کنین دارین اون رو. شده بعضی وقت‌ها که می‌خوابین یک لجظه فکر می‌کنین از پله یا تخت یا .. می‌افتین پایین و همون لحظه یک حالت ترس اینا بتون دست می‌ده که انگار واقعا افتادین . اون لحظه با اینکه بیدارین ولی فکر می‌کنین واقعاً این اتفاق افتاده. این همون ضمیر ناخودآگاه ماست. برای همین هم بهتره قبل از خواب و وقتی از خواب بیدار می‌شین فکر کنین که تو ضمیر ناخودآگاهتون شکل بگیره.
نباید هم انتظار داشته باشین بعد از 2روز اون اتفاق بیفته و یک هفته که گذشت بگین چرا نشد و دروغ ـه همه‌ش و اینها. بعضی‌ چیزها در مدت کم و بعضی در طولانی مدت محقّق می‌شن.
فکرهای مثبت هم تاثیر بیشتری نسبت به افکار منفی دارند.
این یک قانون جاذبه‌ست و مغز شما مثل آهنربا اون چیزهارو طرف خودش می‌کشه. منفاتی با خدا و اراده‌ش و اینها نداره. وجود این قانون از اراده‌های خداست. مثل اینکه بگی چرا در من اختیار وجود داره پس خدا چی؟! در صورتی که اراده‌ی ما و اختیارمون با اراده‌ی خداست.

× من اون فیلم رو دیدم و یکی هم تمام این‌ها رو برام توضیح داده و من هم باورشون کردم. ولی انجامش ندادم و برام ثابت نشده که بخوام با اطمینان بگم همچین چیزی هست.
من این فیلم رو ندیدم ولی به مثبت اندیشی و فکر کردنه به اون چیزی رو که میخوایم اعتقاد داشتم! دقت کنید : داشتم. ولی الان دیگه برام ثابت شده همش چرته :D سال کنکورم به چیزی جز دانشگاهای تهران فکر نمیکردم... به دانشگاه گرگان که اصن فکر نمیکردم :)) مخصوصا اون آخرا (نزدیکای کنکور) که همه چیز خوب شده بود...داشتم نتیجه های خوبی میگرفتم... یعنی من واقعا باورم شده بود که اونجا میرم. ولی دقیقا روز کنکور همه چیز برعکس شد!:|
البته من به مثبت اندیشی و تاثیری که روی حال و هوای آدم میذاره واقعا ایمان دارم.منفی بافی آدمو داغون میکنه اصن. خود من اگه اون چیزایه خوبو تو سرم نداشتم و واسش تلاش نمیکردم قطعا امسال پشت کنکوری میبودم! :D ولی این که بخواد این فکرا مثه آهنربا دقیقا اون چیزو جذب کنه...چرته...واسه ما که جواب نداد. :Dحالا از کجا معلوم شاید ارشد قراره اونجا باشیم خودمون خبر نداریم :-" :))

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

خدا گفته :"از شما حرکت از من برکت" :D.خدا که نمیاد اسمتون رو تو دانشگاه تهران بنویسه اون میاد با نماز یا چیزای دیگه اون آرامش رو تمرکز رو بهتون میده.اگه برین فقط و فقط تاثیرات وضو رو از نظر علمی بر روی بدن و انرژی که میده بخونین میبینین که فقط وضو چقدر فواید داره...شما هم با اون تمرکز، با همون آرامش حاصل از نماز یا وضو، میرین درس میخونین.قدرت درک و فهمتون میره بالا ، انرژیتون چند برابر میشه.در ضمن میگین "من به چیزای مثبت فک کردم برعکسش اتفاق افتاده "این جمله رو میگن: درسته شما فکر میکنین ولی ترس از اتفاق نیفتادنش رو هم دارین و چون امواج منفی قوی تر از مثبتن بر اون غالب میشن.هر کی یجور نظر داره ولی من تا حالا که به هر چی فک کردم اون اتفاق افتاده :> :>

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از melika :) :
یک فیلمی بود the secret درباره‌ی همین بود.
به هرچیزی فکر کنی همون می‌شه. اما نه اینکه مثلاً من الان به یک ماشین خیلی توپ فکر کنم و فردا داشته باشم. باید این تفکرات به صورت مستمر باشه . و تو تفکراتتون نگین من فلان چیز رو می‌خوام. بلکه باید به این فکر کنین که اون رو دارین. یک داستان کوتاه برای خودتون از اون می‌سازین و مرور می‌کنین. مثلاً از خواب بیدار می‌شی و لباسات رو می‌پوشی و سوئیچ رو برمی‌داری و سوار ماشین می‌شی. از این رویاپردازیایی که می‌کنیم. اما باید یک چیز ثابت باشه نه اینکه هرشب داستانتون رو عوض کنین. و اینکه می‌گم فکر کنین به اون باید تو ضمیر ناخودآگاهتون شکل بگیره که واقعاً فکر کنین دارین اون رو. شده بعضی وقت‌ها که می‌خوابین یک لجظه فکر می‌کنین از پله یا تخت یا .. می‌افتین پایین و همون لحظه یک حالت ترس اینا بتون دست می‌ده که انگار واقعا افتادین . اون لحظه با اینکه بیدارین ولی فکر می‌کنین واقعاً این اتفاق افتاده. این همون ضمیر ناخودآگاه ماست. برای همین هم بهتره قبل از خواب و وقتی از خواب بیدار می‌شین فکر کنین که تو ضمیر ناخودآگاهتون شکل بگیره.
نباید هم انتظار داشته باشین بعد از 2روز اون اتفاق بیفته و یک هفته که گذشت بگین چرا نشد و دروغ ـه همه‌ش و اینها. بعضی‌ چیزها در مدت کم و بعضی در طولانی مدت محقّق می‌شن.
فکرهای مثبت هم تاثیر بیشتری نسبت به افکار منفی دارند.
این یک قانون جاذبه‌ست و مغز شما مثل آهنربا اون چیزهارو طرف خودش می‌کشه. منفاتی با خدا و اراده‌ش و اینها نداره. وجود این قانون از اراده‌های خداست. مثل اینکه بگی چرا در من اختیار وجود داره پس خدا چی؟! در صورتی که اراده‌ی ما و اختیارمون با اراده‌ی خداست.

× من اون فیلم رو دیدم و یکی هم تمام این‌ها رو برام توضیح داده و من هم باورشون کردم. ولی انجامش ندادم و برام ثابت نشده که بخوام با اطمینان بگم همچین چیزی هست.

من اینو دیدم ، و واقعا هم این قانون جذب بهم ثابت شده !
اون چیزی که اتفاق میفته اینجوری نیس که مثلا بشینیم برنامه بریزیم هر 8 ساعت بهش فکر کنیم !
مثلا من یه مدت یه اتفاقی بخشی از فانتزی هام بود ! حدود 1 سال بعدش بدون اینکه توجهی داشته باشم که این اتفاق همونیه که من بهش فکر کرده بودم ، دقیقا با همون صحنه هایی که تو تصوراتم بود پیش اومد ! یه چیز تقریبا محال هم بود !
و بعد عین روشن شدن یه جرقه و یاد این مستند افتادن و ... !
مثلا نشده تا حالا سر یه کلاسی نشسته باشین ، بعد موقع پرسش قبل اینکه دبیر اسمتون رو بگه ، تو ذهنتون گفته شدن اسمتون توسط دبیر باشه ؟! بعد دقیقا با همون لحن که شما بهش فکر کرده بودین همون موقع صداتون کنه ؟!
این اتفاق بارها برای من افتاده !
و حتی یه بار یکی از آشنا ها بود هر چند وقت یه بار بهم اس میداد ، به این فکر کردم که دیگه وقتشه اس بده ! یه ربع هم طول نکشید اس دادنش ! و این زمانی بود که تقریبا اس دادنش تو اون ساعت دور از ذهن بود !
و بیشتر این فال های قهوه و مشابه ش به نظر من تحت تاثیر این قانونه !
خلاصه اش اینکه همچین چیزی واقعا تو این دنیا وجود داره ! لااقل برای من که اینطوره ! و خیلی هم به طرز تفکر شخص راجع به این موضوع بستگی داره البته !
و در جواب پست اول تاپیک باید بگم با نظر ملیکا راجع به خدا موافقم ، هر چیزی که تو این جهان اتفاق میفته تحت اراده ی خداونده ، همه این نیرو ها و انرژی ها هم به خاطر وجود خالقشه !

hanan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی.شیمی
دانشگاه
شریف. ایشالله
رشته دانشگاه
برق

میرم بیشتر درباره اش بدونم...

خیلی خوشجله این مبحث :)

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

به نقل از ! luminous ! :
مثلا نشده تا حالا سر یه کلاسی نشسته باشین ، بعد موقع پرسش قبل اینکه دبیر اسمتون رو بگه ، تو ذهنتون گفته شدن اسمتون توسط دبیر باشه ؟! بعد دقیقا با همون لحن که شما بهش فکر کرده بودین همون موقع صداتون کنه ؟!
این اتفاق بارها برای من افتاده !
این رو منم موافقم همین shadiiii به ما میگه کی درس بخونیم کی نخونیم :Dیعنی فک کن کل سال رو همه رو صدا کرد و پرسید جز 3نفر که شادی و من و دوست دیگم بودیم همیشه من می خوندم میگفتم نمره نداریم می گف نخون میدونم نمی پرسه (در انتخاب دوست دقت کنین) :> :>

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نظر من شدنیه ولی نه برای هر چیزی!!! چیزایی که واقعا اراده ی خودمون به احتمال خیلی زیاد دَرِش دخالت داره!!مثلا هر روز یه وقتی رو بذاری که تصور کنی قراره رشته ای که تو دانشگاه دوس داری قبول شی!این تفکر کم کم روی عمل شما اثر میذاره و باعث میشه بیشتر تلاش کنی ودرس بخونی تا به اون چیزی که میخوای برسی :D ولی بر فرض مثال هر روز بشینی تصور کنی که قراره تو پولدارترین فرد جهان شی!!بله این تفکر باعث میشه بیشتر تلاش کنی که پول دربیاری ولی ممکنه هیچ وقت با اون همه تلاشو کار پولدارترین نشی :| بستگی داره.... :-"

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

منم خودم به این که افکاز خیلی خیلی قوین اعتقاد دارم
و اینم که افکار منفی فوق العاده قوی ترن مطمئنم
چون مثلا پیش اومده که کل روز به یه چیز از لحاظ مثبت فکر کردم اما یه لحظه حالت منفیش از ذهنم گذشته و دقیقا منفیه اتفاق افتاده

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از ُṦ₢●Ԅƥǃό :
منم خودم به این که افکاز خیلی خیلی قوین اعتقاد دارم
و اینم که افکار منفی فوق العاده قوی ترن مطمئنم
چون مثلا پیش اومده که کل روز به یه چیز از لحاظ مثبت فکر کردم اما یه لحظه حالت منفیش از ذهنم گذشته و دقیقا منفیه اتفاق افتاده
ولی به نظر من ما هستیم که به افکار منفی قدرت بیشتری رو میدیم !
مثلا به قول ایشون کل روز مثبت فکر کردیم ، یه لحظه منفی ! تنش و اضطرابی که با اون یه لحظه منفی فکردنه بوجود میاد خیلی عمیق تره ، و ترس از اتفاق افتادنش به شکل منفی در ادامه هم همراهیمون میکنه ! واسه همینه که افکار منفی قوی تر میشن !

pegahO_o

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
اهواز

من کاملا به این موضوع اعتقاد دارم........
چون برام اتفاق افتاده.... 8->
البته اینم بگم که باید کاملا بهش ایمان داشته باشی تا عملی بشه :)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خیر. به هر چیزی که فکر کنیم اون نمیشه. اونوقت نصف مردم میلیاردر بودن . افکار هم هیچ قدرت ماورایی ای ندارن . این کتاب ‍‍«راز» و از این قبیل چرت و پرت ها رو هم یه عده آدم سودجو میان رو میکنن٬ آدمای نا امید هم میرن طرف اونا. هیچ چیزی با فکر و اینا حل نمیشه٬ فقط باید عمل کرد.

pegahO_o

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
اهواز

به نقل از The Last Horseman :
خیر. به هر چیزی که فکر کنیم اون نمیشه. اونوقت نصف مردم میلیاردر بودن . افکار هم هیچ قدرت ماورایی ای ندارن . این کتاب ‍‍«راز» و از این قبیل چرت و پرت ها رو هم یه عده آدم سودجو میان رو میکنن٬ آدمای نا امید هم میرن طرف اونا. هیچ چیزی با فکر و اینا حل نمیشه٬ فقط باید عمل کرد.
این حرف آنتونی رابینزه که میگه:
اگر داشتن فکر و اندیشه مثبت به تنهایی کارساز بود، باید همه در کودکی اسب های کوچک داشته و اکنون نیز زندگی رویایی داشته باشیم؛ هر موفقیت بزرگ با عمل به دست می آید.
:)

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

این جمله به هیچ وجه درست نیست.
اون گهگاهی هم که درست از آب در میاد فقط به خاطر تلقینیه که به خودمون می کنیم و البته بیشتر اوقات اتفاقیه.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از pegahO_o :
این حرف آنتونی رابینزه که میگه:

اگر داشتن فکر و اندیشه مثبت به تنهایی کارساز بود، باید همه در کودکی اسب های کوچک داشته و اکنون نیز زندگی رویایی داشته باشیم؛ هر موفقیت بزرگ با عمل به دست می آید.
:)

اما تونی خودش تفسیر خوبی از جذب ارائه داده؛ چیزی که تو کتاب و فیلم «راز» نـبود وقتی نشون میداد فکر میکنی به دلار و بعد از آسمون و زیر بالشت پیداش میکنی!!!

رابینز میگه ؛

« وقتی شما به یک چیزی فکر میکنی و روش تمرکز، اونوقت ناخودآگاه ذهن و مغز تو در همه حال فرمانهایی صادر میکنه برای اعمالی در راستای رسیدن به اون چیزی که روش متمرکز هستی .. »

اونوقت قانون جذب معنی پیدا میکنه و اینطوری نـیست که بدون عمل بشینی فکر کنی از آسمون برات چیزی بیاد! یعنی تاثیر مطلق فی نفسه نداره؛ بلکه اثرش اینطوری خودشو نشون میده؛
با ترغیب تو و جهت دادن به اعمالت حتا بصورت ناخودآگاه و غیرهوشیارانه بسوی اون هدفی که بهش فکر میکنی مدام.

.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

آره منم به این قدرت اعتقاد دارم تلقین چیز قوی هستش

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من آدم به اون چیزی که اعتقاد داره میرسه.
ینی من اگه به یه پزشک خیلی موفق بودن فک کنم ولی ته ذهنم به خودمو تواناییام مطمئن نباشم بهش نمیرسم.

مسخره نکنینا.ولی من یه تجربه ای کسب کردم.وقتی یه چیزی تمام فکر و ذهنو به خودش مشغول میکنه.بعد تو نمازم بهش فک کنم اصن بهش نمیرسم.حتی اگه بر خلاف تصور همه باشه.
مثلا من یه دفه مسابقه بسکتبال داشتیم.منم خیلی آماده بودم.اصن گارد بهتر از من نبود کلا تو تیم.دریبلام عالی .اصن کسی نمیگرفت توپامو.خیلی عالی دفاع میکردم.اصن از ناحیه من گل نمیخوردیم.کلا مربی روم خیلی حساب میکرد.
بعد روز مسابقه ر یدم به بازی.حتی یه کوارترم نفرستادم تو.ینی اولش رفتم گند زدم.بعد کشیدم بیرون.باز بعدی کلی خطا کردم.باز کشیدم بیرون.
اصن یه وضعی.
همین دیگه.ینی تو نماز به آرزوتون فک نکنین.ر یده میشه توش.

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

اره این موضوع به من تا حدود 92 درصد ثابت شده :-"
بقیشم باشه وقتی که سنم بیشتر شد 8->

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نظر من اعتقاد یه بحث دیگه هست
اعتقاد به چیزی یه فکر دائم و مسلطه و درواقع یه نوع عادت محسوبه به نظر من
اما فکر یه چیز آنی هست
یعنی یه لحظه به یه چیزی فکر میکنی و میخوای بدستش بیاری یا یه چیزی هست که میخوای اتفاق نیفته
البته به نظر من درسته افکار خیلی قدرتمندند اما تقدیر و حکمت خدا رو نمیشه نادیده گرفت
البته از نظر من

بالا