• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با اين شرايط،بهترين كار چيست؟؟؟

• شروع کننده موضوع

Mojtaba_sb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد مدني
شهر
تبريز
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
سلام
ميدونم شايد تو فروم جاي مناسبي برا اين نوع بحث ها نباشه وبايد از طريق پيام با پشتيبان هايي كه تعيين شدن مكاتبه كرد و جواب گرفت.منتهي موضوع اينه كه من با هيچكدوم از پشتيبان ها ارتباط ندارم و از يك طرفم فكر كردم از اين طريق ميشه از اطلاعات افراد بيشتري استفاده كرد.
من ميخوام يك شرح از وضيعت فعليم بدم.و از كنكوري هاي سال پيش و دانش آموزاي كار كشته ي امسال ميخوام تا در صورت امكان راهنماييم كنن و بگن در حال حاضر بهترين كاري كه ميتونم بكنم چيه.چون بعضي وقتا واقعا گيج ميشم.
(از مدير سايت هم معذرت ميخوام برا اين پست كه شايد عموميت نداشته باشه. البته دوستان هم ميتونن وضيعت خودشون رو اينجا بگن تا بقيه در موردش نظر بدن! نظر و راهنمايي دوستان محترمه، ولي به نظر من انتخاب كننده اصلي خود ما هستيم!)

وضيعت:
دانش آموز سال چهارم دبيرستان و كنكوري 93
آزمون آزمايشي : گزينه دو
تعداد روز هاي مدرسه در طول سال تحصيلي : 5
كلاس هايي كه بيرون از مدرسه ميرم : ديفرانسيل ، گسسته ، شيمي ، فيزيك
در طول تابستان پايه رو خوندم( البته نه كامل و آنجور كه به دلم بشينه و مطمئن باشم) و ازدروس چهارم شيمي، فيزيك ،گسسته و ديفرانسيل يك فصل خوندم.رياضي پايه رو يك دور كامل مرور كردم و تست هاشو زدم.فيزيك پايه روهم دور كردم و تو بعضي مباحث تست هاشم كار كردم( اما به جز فصل اول فيزيك دوم از هيچ كدوم نتيجه مطلوب نميگيرم واحساس ميكنم كم كم مباحث فيزيك 3 رو دارم فراموش ميكنم!!!!!!!!!!!)شيمي پايرو كامل نخوندم و تو قسمت پيوند ها و حفظياتش مشكل دارم.
****************************************************************************************
من سال سوم قلمچي دادم و امسال بنا به درخواست مدرسه از قلمچي انصراف دادم و با گام اول گزينه دو شروع كردم.
نتايجي كه ميگرفتم معمولا اينطور بودن:

ادبيات : 25 تا 60 درصد ( قرابت هارو كامل ميزنم، تو املا،تاريخ ادبيات و زبان فارسي اشكال دارم)
عربي : 50 تا 90 درصد
زبان : 100درصد
ديني : 40 تا 65 درصد
رياضي : 10 تا 45 درصد
فيزيك : 5 تا 20 درصد
شيمي : 5 تا 20 درصد

منابعي هم كه باهاشون كار ميكنم اينا هستن:
ادبيات : گاج سفيد،نشر الگو( تاريخ ادبيات،زبان فارسي،قرابت معنايي، آرايه هاي ادبي، املا و لغت)
زبان : تست هاي معلممون
عربي : گاج سفيد
ديني : گاج خاكستري
رياضي : 30 سال كنكور قلمچي ، خيلي سبز
فيزيك : كتاب موضوعي سازمان سنجش ، گاج سفيد پايه ، تست هاي معلمون
شيمي : تست هاي معلمون، خيلي سبز سوم
*************************************************************************************************
با اين شرايطي كه من دارم به نظر شما چيكار كنم از همه بهتره؟
هدف من رشته برق و دانشگاه مورد نظرم يكي از دانشگاه هاي تهرانه! برا اين هدف هم حاضرم از امروز تا روز قبل كنكور نخوابم و فقط درس بخونم.فقط...دوستاني كه سال پيش كنكور دادين، لطفا راهنمايي كنيد كه راه رو اشتباه نريم و احيانا اشتباه شما رو تكرار نكنيم.چون من يكي حوصله ي يك سال پشت كنكور موندن رو ندارم!!!!!!!!!!!!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : با اين شرايط،بهترين كار چيست؟؟؟

برای ادبیات از همین الان شروع کن لغات آخر کتابو با اعلام با دقت و کامل بخون

دینی هم اول از رو کتاب بخون ، بعد درسنامه گاج نقره ای بعدم تستاش، اولویت رو بذار رو تستای سراسری و سنجش ، تالیفیا رو فعلا نزن

عربی نفهمیدم...50 تا 90... :-? نمیشه که
:D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

شما اختصاصی هات خیلی ضعیفه..به نظرم الان شما برنامه هاتو 80 درصد اختصاصی بزار 20 درصد عمومی.

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از Mojtaba_sb :
ادبيات : 25 تا 60 درصد ( قرابت هارو كامل ميزنم، تو املا،تاريخ ادبيات و زبان فارسي اشكال دارم)
عربي : 50 تا 90 درصد
زبان : 100درصد
ديني : 40 تا 65 درصد
رياضي : 10 تا 45 درصد
فيزيك : 5 تا 20 درصد
شيمي : 5 تا 20 درصد

منابعي هم كه باهاشون كار ميكنم اينا هستن:
ادبيات : گاج سفيد،نشر الگو( تاريخ ادبيات،زبان فارسي،قرابت معنايي، آرايه هاي ادبي، املا و لغت)
زبان : تست هاي معلممون
عربي : گاج سفيد
ديني : گاج خاكستري
رياضي : 30 سال كنكور قلمچي ، خيلي سبز
فيزيك : كتاب موضوعي سازمان سنجش ، گاج سفيد پايه ، تست هاي معلمون
شيمي : تست هاي معلمون، خيلي سبز سوم

1. برای تاریخ ادبیات کلک بگیر یا شروع کن همه رو تو دفترچه بنویس، یک ربع روزانه بهش اختصاص بده...

2.برای املا لغت و املای هامون کمک مناسبیه واست..

3.برای فیزیک 3: حتما و حتما فرمول ها و کل فصل هارو خلاصه نویسی کن..اینجوری سریع مرور میکنی ، فیزیک 3 فقط فرموله و سر و کله زدن باهاشون..

4.شیمی و فیزیکت مطمئنا ضعیف هستن ، دروس اختصاصی مهمن، وقت بیشتری براشون بذار..

5.راجع به ریاضیت دوستان ریاضی میان نظر میدن.. :D

• شروع کننده موضوع

Mojtaba_sb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد مدني
شهر
تبريز
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Hydrus :
برای ادبیات از همین الان شروع کن لغات آخر کتابو با اعلام با دقت و کامل بخون

دینی هم اول از رو کتاب بخون ، بعد درسنامه گاج نقره ای بعدم تستاش، اولویت رو بذار رو تستای سراسری و سنجش ، تالیفیا رو فعلا نزن

عربی نفهمیدم...50 تا 90... :-? نمیشه که
:D
فقط لغات آخر كتاب؟ اخه تو كتاب لغت و املا مولف چندين نمونه از لغاتي رو آورده كه ستاره دارن اما معنيشون تو آخر كتاب نيست.يا مثلا ستاره ندارن ولي تو آخر كتاب آمدن.ميشه مطمئن بود كه از لغات لابه لاي دروس نمياد؟
فكر كنم منظورت از روشي كه برا ديني پيشنهاد دادي هم همون (آنقدبخون تا صفجه هارم ازبرشي ) بود! :)
و در مورد عربي...چرانبايد بشه؟ من از سال دوم عربي كنكور خوندم! :-?
ولي همونجوري كه دوستان اشاره كردن اختصاصي هام و بخصوص فيزيك افتضاحه و اگه فكري به حالشون نكنم حتي اگه همه عمومي هارو 100 بزنم از دانشگاه بوقه ببلستان هم قبول نميشم!!! :(

• شروع کننده موضوع

Mojtaba_sb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد مدني
شهر
تبريز
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از معصومه :
شما اختصاصی هات خیلی ضعیفه..به نظرم الان شما برنامه هاتو 80 درصد اختصاصی بزار 20 درصد عمومی.
منم به نظرم اينطوري بهتر باشه! اما ميشه يكم دقيق تر بگين؟ 80 درصد اختصاصي رو فعلا فقط رو پايه كار كنم يا پيش؟ فقط تست بزنم يا متن كتابارو دقيق بخونم؟ چون ميدونيد...من تو درس فيزيك 5 تا 20 درصدي كه بدست ميارم فقط از سوالاتي هستش كه از متن درس هستن. و وقتي با يك مسئله روبه رو ميشم اگه تو اولين نگاه راه حل به ذهنم نياد و اگه چند تا سوال پشت سرهم اين اتفاق بيفته به كلي اعتماد به نفسمو از دست ميدم و ممكنه تو آن آزمون بيخيال آن درس شم كه به نظرم واقعا يك فاجعست!!! مثلا تو قسمت رياضي به كل با هندسه پايه مشكل دارم و آن 6 - 7 سوال كه پشت سر هم ميان اندازه چند تا آزمون خستم ميكنن و تقريبا out ميشم! :| :(

• شروع کننده موضوع

Mojtaba_sb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد مدني
شهر
تبريز
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از نستـــــرن :
به نقل از Mojtaba_sb :
1. برای تاریخ ادبیات کلک بگیر یا شروع کن همه رو تو دفترچه بنویس، یک ربع روزانه بهش اختصاص بده...

2.برای املا لغت و املای هامون کمک مناسبیه واست..

3.برای فیزیک 3: حتما و حتما فرمول ها و کل فصل هارو خلاصه نویسی کن..اینجوری سریع مرور میکنی ، فیزیک 3 فقط فرموله و سر و کله زدن باهاشون..

4.شیمی و فیزیکت مطمئنا ضعیف هستن ، دروس اختصاصی مهمن، وقت بیشتری براشون بذار..

5.راجع به ریاضیات دوستان ریاضی میان نظر میدن.. :D
خيلي باعث خوشحاليه كه يكي از پشتيبان هاي كنكور به سوال من جواب دادن. خيلي ممنونم كه وقت گذاشتين! :)
پيشنهادتون در مورد املا و لغت و تاريخ ادبيات كاملا بجاست .( هرروز يك ربع فقط وقت بذارم نه ماه بعد من 4185 دقيقه املا و لغت و تاريخ ادبيات خوندم! (; )
پس شما نظرتون اينه كه واسه خلاصه برداري از فيزيك 3 يك تايم مجزا انتخاب كنم؟ ( من كتاب جيبي مهر و ماه فيزيك رو كه فرمو.ل ها و تعاريف رو داره رو دارم. به نظرتون اين ميتونه مشكل خلاصه رو حل بكنه؟
شيمي و فيزيك... =((

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

نه، خلاصه نویسی در تایم فیزیکت...اگه کتاب خلاصه هم داری خوبه...اما روش شاخه شاخه کردن و خودت نوشتن فکمیکنم خیلــــــــی بهتر باشه... :)

خواهش میشه...

بالا