• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پل چوبی

آیا شما فیلم پل چوبی رو دیدین؟دوست داشتین(می خواین ببینین؟)؟

• دیدم.دوست نداشتم

رای‌ها: 5 35.7%
  • دیدم.دوست داشتم

رای‌ها: 6 42.9%
  • ندیدم. دوست دارم ببینم

رای‌ها: 2 14.3%
  • ندیدم.دوست ندارم ببینم

رای‌ها: 1 7.1%

• رای‌دهندگان
    14
  • شروع کننده موضوع

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
فیلم پل چوبی با کارگردانی مهدی کرم پور وتهیه کنندگی علی سرتیپی وبازیگرایی مثل بهرام رادان، مهناز افشار، مهران مدیری و هدیه تهرانیه.
98957.jpg

پل چوبی داستان رو در بستری سیاسی روایت می‌کند و به پدیده عشق و خیانت از زاویه مسایل سیاسی نگاه می‌کند و جبر اجتماعی و سیاسی را در نا کامی عشق و وقوع خیانت سهیم می‌داند.
داستان:
داستان پل چوبی درباره زوج جوانی با بازی بهرام رادان و مهناز افشار در نقش امیر و شیرین است که پس از ۱۰ سال زندگی مشترک هم اکنون قصد دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند اما به ‌علت مشکلات مالی، سفر خود را به تاخیر می‌اندازند و منتظر اتمام پروژه ساختمانی امیر به ‌عنوان معمار و گرفتن دستمزدش هستند اما به ‌علت تاخیر در تحویل پروژه، هزینه مهاجرتشان آماده نمی‌شود.
امیر و شیرین برای گذران ایام تعطیلات عید به ویلای دایی امیر در شمال می‌روند اما در روز سال تحویل عده‌ای از دوستان دوره دانشجویی‌شان به همراه یکی از استادانشان به نام صبوحی با بازی مهران مدیری به شمال می‌آیند و تصمیم می‌گیرند سری به شیرین و امیر( دو دانشجوی اخراجی سال‌های گذشته) بزنند..........
اگه این فیلمو دیدین نظرتونو راجبش بگین

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : پل چوبی

درود
من همین الان فیلم رو دیدم :D
یکی بیاد به من بگه چرا این جوری شدن این بازیگرامون؟
اینا مثلا بازیگرای خوبمونن خیر سرشون

مهران مدیری، بهرام رادان، مهناز افشار، هدیه تهرانی همگی خیلی بد.من هی می زدم تو سر خودم وسط فیلم

فیلم برداری خوب بود و در 2 صحنه به نظرم فوق العاده

موسیقی فیلم رو اصلا نپسندیدم.بعید بود از کارن همایونفر :( اون صدای ساز بادی که تو آهنگا بود رو اصلا با تم فیلم هماهنگ ندیدم و اصن نتونستم رابطه برقرار کنم
یه جاهایی خیلی صحنه ها معمولی بود و موسیقی فیلم خیلی احساسی و اینم آزاردهنده بود به نوعی
یه جاهایی خوب بود البته
(شخصا الان که فکر می کنم حق میدم به آهنگساز! اصن موضوع و حس فیلم مشخص نبود)

داستان فیلم هم خیلی گنگ بود و شخصا هدف رو نفهمیدم و چیزی دستگیرم نشد.یعنی هدف مشخصی رو دنبال نمی کرد.خیلی شاخه شاخه شده بود و به هیچ کدوم از شاخه ها درست نرسید.اصن کلا هدف صحنه های سر ساختمون هم نفهمیدم.

ولی 10 دقیقه ی آخر فیلم رو خیلی دوست داشتم.همه چیش خوب شد.خصوصا دیالوگا

سکانس های قوی:
-رادان رو تخت می خوابه و دوربین از پشت تنگ فیلم برداری می کنه (اگه کسی این فیلم برداریو تو یه فیلم خارجی دیده لطفا به من خبر بده :D )
-رادان چاییشو تو فرودگاه هم می زنه و صدای هواپیما میاد
-جایی که دوربین طبقه طبقه ی ساختمون رو می ره بالا (اگه کسی این فیلم برداریو تو یه فیلم خارجی دیده لطفا به من خبر بده بازم )

سکانس های ضعیف:
-اون جا که بهرام رادان داشت با دایی از گذشته حرف می زد و دیالوگش خیلی طولانی بود واقعا گند زد.خیلی غیر طبیعی.انگار یکی مجبورش کرده اینارو پشت سر هم بگه (ضعف بازیگری)
-یه جا که هدیه تهرانی و رادان دم یه در بودن و هدیه تهرانی خیلی ناراحت بود مثلا (!!) و صورتش جای حالت گریه، حالت خنده داشت! (ضعف بازیگری)
- هر سکانسی که مهران مدیری داشت توش حرف می زد :D
-جایی که دوربین طبقه طبقه ی ساختمون رو می ره بالا (ضعف آهنگسازی: ناهماهنگی احساسات انتقال شونده توسط فیلم و آهنگ)

بازم چیزی به نظرم رسید اضافه می کنم :D

• شروع کننده موضوع

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

یه نکته دیگه درمورد این فیلم اینه که قسمتی از فیلم به زندانی شدن خواهر امیر(بهرام رادان) در اتفاقات بعد از انتخابات 88 مربوط میشه برای همین هم تا سال92(امسال!) نتونسته پخش بشه توسینماها

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

فیلم قشنگی بود !
میشه گفت بعد از این مدت که فیلم هایی به موضوعات تکراری رو پرده ی سینما اکران شد ،یک فیلم با این موضوع جای خوبی داشت !

موضوع فیلم آمیخه از مسائل سیاسی و اجتماعی خاصی بود که قبلا مخصوصا تو این چند سال گذشته کم دیده شده بود !
زمان داستان فیلم به سال 88 برمی گرده و سعی شده که مسائل اون زمان + مسائل دانشگاه + مسئله ی مهاجرت + مسئله عشق و خیانت و . . . رو پوشش بده ، به خاطر همینه که شاید بشه حرف دوستان که میگن داستان ها کامل و دقیق نبود رو قبول کرد ، چون موضوعات سنگینی رو تو یک فیلم پوشش دادن که خب باعث شده زیاد وارد موضوعات نشن !

در کل به نظرم فیلم خیلی قشنگی بود !

از اینجا به بعد یکم از داستان فیلم گفته میشه اگه فیلم رو ندیدین و دوست ندارین که چیزی از داستان رو بفهمین نخونین ! :-"
به طور کلی به نظر من روشی که بهرام رادان و هدیه تهرانی بعد از سال ها دوباره بهم مرطبت شدن ،خیلی قشنگ بود !

یکی از پیام هایی که فیلم داد و به نظر من به نسل ما خیلی نزدیک بود ،وقتی بود که بهران رادان خواهرش رو به دوست پسرش سپرد خیلی روشنفکرانه و قشنگ بود به نظر من !

به شخه خودم از اون قسمت فیلم که بهرام رادان با هدیه تهرانی به یاد دوران قدیم میرن کوه و شعر مرگ نازلی شاملو رو میخونن خیلی دوست داشتم ، خیلی حس خوبی داشت ! :D
قسمتی هم که تو ویلا اول فیلم گیتار زدن و آهنگ خوندن به نظرم خیلی قشنگ بود ! :D

• لایک
امتیازات: zmaa

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از A F S H I N :
قسمتی هم که تو ویلا اول فیلم گیتار زدن و آهنگ خوندن به نظرم خیلی قشنگ بود ! :D

قبول داری بازی های این جا یه چی فراتر از افتضاح بود؟

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

به نقل از تـارا :
قبول داری بازی های این جا یه چی فراتر از افتضاح بود؟
قبول داری این قسمت فیلم کلا کسی کار خاصی نمیکرد که بشه گفت خوب بود یا بد ؟
همه دور هم نشستن بودن و یک نفر داشت گیتار میزد و میخوندن ، اتفاق خاصی که نیاز به بازی قوی داشته باشه نبود به نظر من ! :D

• لایک
امتیازات: Dizzy

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از A F S H I N :
قبول داری این قسمت فیلم کلا کسی کار خاصی نمیکرد که بشه گفت خوب بود یا بد ؟
همه دور هم نشستن بودن و یک نفر داشت گیتار میزد و میخوندن ، اتفاق خاصی که نیاز به بازی قوی داشته باشه نبود به نظر من ! :D

دقیقا!منتها به نظرم اصن عادی نبود :D کلا اصرار دارن همه جا "بازی" کنن.خیلی جاها انقد بازی غلیظه که خیلی فاصله می گیره از واقعیت.این جام اصن همه چی غیر طبیعی و اگزجره بود.
به نظر من البته

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

حالا جدا از این که کلن داستان ِ بی هدفی بود و اینا :-" ، فیلم برداری ـش خیلی خوب بود و یه سری دیالوگای ِ خیلی خوب داشت .

navid_1212

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از DONTE :
بچه ها توروخدا یه کم درک کنید
من یه مدته که واسه المپیاد ادبیات می خونم
با درکی که از خوندن آثار ادبی پیدا کردم خیلی از این فیلم لذت بردم
و این فیلم رو شاهکار می دونم
درسته که می تونس خیلی بیشتر از این باشه
ولی این فیلم واقعاً روی من تأثیر گذاشت
و من از دیدن این فیلم خیلی خرسندم.

چی رو درک کنیم؟
منم یه مدته دارم خودمو خفه می کنم با فیلم و واقعا به نظرم فیلمی نبود که بشه بهش گفت شاهکار
ما دلیل آوردیم برای ضعفش،شما دلیل بیار برای شاهکار بودنش :-?

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

فیلم ِ خوبی نبود.
فیلمنامه که کلا" هیچی، خیلی مزخرف بود. بازی ها هم نسبت به بازیگرای خوبی که داشت( رادان، افشار، تهرانی) اصلا" قابل قبول نبود.
یه سری دیالوگ های گل درشت هم داشت که بعضا" خیلی تو ذوق می زد.
همون طوری هم که بچه ها گفتن، فیلمبرداری ش چیز ِ خوبی بود.
نکته ی خوب ِ دیگه ش هم یه سری تیکه های مونتازی ش بود. مثل وقتی که صدای هواپیما می اومد و تصویر، هم زدن چایی رو نشون می داد.

در کل دوسش نداشتم.

بالا