• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با دزدان وقتم چیکار کنم؟

• شروع کننده موضوع

dr_ervina

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مشهد-ه 1
شهر
مشهد
سلام رفقا
اول بگم خداروشکر من از درس لذت می برم و برام جنبه اجبار نداره اصلا و ابدا
با درس خوندن حال میکنم
من تو دو جا درس میخونم: کتابخونه و خونه
تو کتابخونه که هستم از 10 صبح که میرم تا 6 یه سره درس میخونم به جز یه ساعت بینش که نماز و ناهار میزنم
ساعت 7 که میرسم خونه تا خوابم حداقل دو ساعت مفید دارم اما اصلا نمیتونم مثل کتابخونه بشینم پای درس یعنی چی؟
یعنی مثلا اتفاقهای امروز من ، 6 میرسم خونه ، یه ربع استراحت میکنم و فرصت برابر ضبط شده ام رو نگاه می کنم بعدش تا میام برم سراغ درس یادم میاد با دوستم یه کار واجب واجب داشتم . تلفنم با دوستم که تموم میشه هنوز پای درس ننشسته ، یادم میاد امروز از صبح به خودم قول دادم برم حموم خلاصه لباس برمیدارم یه نیم ساع میرم حموم بعد از حموم که میام ساعت 8 میشه اذون و نماز میرم وضو میگیرم ، کلی تو اتاق بی خود راه میرم و یکم با مامانم راجع به کانون صحبت میکنم و باز هنوز نمازم رو هم نخونده میزنم شبکه دو می بینم اه بیست و سی داره میشینم بیست و سی رو هم نگاه میکنم تا9 ، تا 9:15 هم نمازم رو میخونم بلاخره همه کارهامو کردم آمادم که بلاخره یکم درس بخونم یه ساعت می شینم پای درس ، یه ربع استراحت که میدم می بینم گشنمه (کلا وقتی گشنمه اول باید گشنگی ام رو رفع کنم بعد درس بخونم وگرنه تمرکزم منفی میشه )
ساعت 11 بلاخره شام میارم میخوریم و دیگه سنگین شدم و حس درس خوندن ندارم.....
بله اینجوریه که من لااقل 3 ساعت نازنین رو پَر دادم......
تو کتابخونه اصلا اینجوری نیست .... عقربه ی کیفیت درس خوندنم به صد چسبیده ها... ولی به خونه که میرسم ...... اینه وضع هر روز من....
خیلی خیلی حیفم میاد این سه ساعت رو از دست میدم..... دوگانه سوز میشم اصلا....
بلد نیستم چجوری با این رفتارهام مبارزه کنم......
خواهشا یکی کمک کنه ، راهکار بده ......

در آخر هم...........
بچه های تجربی ، پرچم ها بالا...........

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو
پاسخ : با دزدان وقتم چیکار کنم؟

اینا دزدان وقت شما نیستن...بدنت داره بهت آلارم میده که بذا من استراحت کنم...کنکوری یعنی پیوسته خوندن!

اگه بخوای اون 3ساعت هم درس بخونی،بدنت به خرداد ماه نمیرسه...

پیشنهاد من: شما صبحا به جای ساعت 10 ساعت 8 برو کتابخونه/تا ساعت 6 اونجا هستی/3:30ساعت به خودتون وقت خواب و نماز و...بدید/از

ساعت 9:30 تا ساعت 10:30 یک واحد مطالعه/10:45تا 11:30 ترجیحا مرور عمومی ها(مثه زدت تیک8 و مرور لغت)...

پیشنهاد2:سعی کنید در هفته دوروز خونه بمونید تا با جو خونه هم بتونید درس بخونید / شاید مسئله ای پیش بیاد و شما نتونید کتابخونه برید...

موفق باشید! :)

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

یه نصیحت خوب اینه که
رهرو آن نیت که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

در ضمن به نظرم برنامه کاریتو بنویس و بچسبون پشت در اتاقت
یه توجه بزرگ هم بزن بالاش که از این ساعت تا این ساعت ورود ممنوع !

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

استراحت اگه كافي نباشه كيفيت ماندگاري مطالبت هم كاهش پيدا ميكنه

• شروع کننده موضوع

dr_ervina

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مشهد-ه 1
شهر
مشهد

به نقل از نســـترن :
اینا دزدان وقت شما نیستن...بدنت داره بهت آلارم میده که بذا من استراحت کنم...کنکوری یعنی پیوسته خوندن!

اگه بخوای اون 3ساعت هم درس بخونی،بدنت به خرداد ماه نمیرسه...

پیشنهاد من: شما صبحا به جای ساعت 10 ساعت 8 برو کتابخونه/تا ساعت 6 اونجا هستی/3:30ساعت به خودتون وقت خواب و نماز و...بدید/از

ساعت 9:30 تا ساعت 10:30 یک واحد مطالعه/10:45تا 11:30 ترجیحا مرور عمومی ها(مثه زدت تیک8 و مرور لغت)...

پیشنهاد2:سعی کنید در هفته دوروز خونه بمونید تا با جو خونه هم بتونید درس بخونید / شاید مسئله ای پیش بیاد و شما نتونید کتابخونه برید...

موفق باشید! :)
ممنون از کمکت
اما بذار یه چیزی بگم بنظرم اینا آلارم خستگی نیستن چون من وقتی ذهن خسته میشه واقعا خودم میفهمم و از درس خوندن دست میکشم
بعدشم من توانایی درس خوندن بعد کتابخونه رو هم دارم (اشاره به اون دوستی که برداشت گفت رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود.... (< (< )
ببین یکی هست آره بعد کتابخونه بریده و دیگه نمیتونه تو خونه درس بخونه ولی من تا وقتی شام نخورم سنگین نشم میتونم بازم یه کله بخونم و کوچکترین افتی تو من ایجاد نشه.....
بعدشم من کمِ کمش تو کتاب خونه یه ساعت استراحت دادم و حتی وقتی اومدم خونه از 6 تا 7 که فرصت برابر رو دیدم برا من استراحت محسوب شده و شام خوردن و نماز اینا همه برای من استراحت و تجدید قوا محسوب میشه و واقعا هم همینجوریه....
بخوام راستش رو بگم الان از وضعیت درسیم راضی ام ولی دوست هم ندارم این یکی دو ساعت خونه هم که میتونم بخونم رو از دست بدم
یکم احساس میکنم عقبم از بقیه بگو چجوری این مشکلم رو رفع کنم؟
با این حال از پیشنهاد ساعت 10:45 تا 11:30 ، من یه ایده ی خوب گرفتم
ممنون از راهنمایی ات

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین فک نکن با نخوندن اون 3 ساعت عقبی.کلا بعد کتابخونه همینه.من تجربه کردم که دارم میگم.ببین تو کتابخونه آدم یه بند میخونه.مثلا من از 8 صب میرفتم تا 6بعد از ظهر .واقعا هم میخوندم.ولی بعدش با این که میتونستم ولی نمیشد بخونم.فک کن7 ساعتم مفید خونده بودم.ولی مثلا خونه میموندم از 7 شروع میکردم تا 10 شبم میخوندم بازم همون 7 ساعت مفیدم بود(خیلی زور میزدم میشد 10 ساعت مفید)پس ببین کلا که مقایسه میکنی کتابخونه رفتن با خونه موندنو تا 10 شب خوندن یکیه.نتیجه نهایی:کسایی که میرن کتابخونه هیچکدومشون بعد کتابخونه نمیخونن.کسایی ام که میمونن خونه تا 10 شبم میخونن ولی بازدهش مثه همون کتابخونه ایاس
یه نصیحت مهم.خودتو درگیر این 2 سه ساعتا نکن.اگه دیدی نمیشه بخونی ولش کن.مثلا صب زودتر پاشو که جبران کنی اون 3 ساعتو.منم بعد مدرسه این مشکلو داشتم که درست نشد تا آخر .ولی اذیتم میکرد همیشه.این آخرا یکی از دوستام که خیلی از من بهتر بود گف من که همیشه بعد از ظهرا میخوابم.خودشم به خاطرش سرزنش نمیکرد.حداقل آرامش داش.اگه همون اول قبول میکردم نمیشه کاریش کرد و فکر یه وقت مرده دیگمو میکردم خیلی جلوتر بودم.

• شروع کننده موضوع

dr_ervina

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مشهد-ه 1
شهر
مشهد

نمیدونم چرا هرچی بیشتر جواب منفی میشنوم بیشتر به این نتیجه می میرسم که میتونم
بخدا قصدم لجبازي نیست ها اما یه حس درونی به من میگه میشه من فقط راهشو بلد نیستم یا شایدم ذهن و بدنم هنوز شرایط کنکور رو درک نکردن
درس خوندن برام لذت بخشه از حالت اجبار دراومده تقریبا خیلی کم درس خوندن برام حالت اجبار پیدا میکنه اونم شبهای امتحانه. .
سعی حداکثری ام رو میکنم که بشه چون واقعا اون رویای درس خوندن من بهش اول تابستون فکر فکرمیکردم تا الان 80 درصدش تحقق پیداکرده الان فقط و فقط مشکلم همین سه ساعت مطالعه شبه و من مطمئنم که میشه که این سه ساعت رد هم مفید مثل کتابخونه ددرس خوند
قول میدم اگه به راهکاری رسیدم حتما بیام اینجا بازگوش کنم تو همین تاپیک
از نظر من کار نشد نداره
اینو بگم رویای درس خوندن یه هدف یه هدف کاملا منطقی بود که با چندتا از دوستام نشستیم پایه ریزی اش کردیم
برای همتون آرزوی موفقیت می کنم

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

شاید داری خیلی به خودت سخت میگیری
درسته که امسال سال خاصیه و باید بیشتر درس بخونی ولی این جور سخت گرفتن هم خوب نیست
چیزی که مهمه یاد گیریه، ساعت مطالعه در درجه دومه
ممکنه خیلیا از این حرف تعجب کنن
من خودم هم پارسال خیلی رو ساعت مطالعه ام حساس شده بود، مثلا اگه یه روز 2 ساعت کمتر می خوندم کلی بهم استرس وارد میشد، ولی الان میببینم اونجوری که من فک می کردم نبوده
ساعت مطالعه مهمه، ولی نه اینکه بشه دغدغه اصلی، من دیدم که بعضیا اینجورین و این اصن خوب نیست
اگه یه روز مثلا 10 ساعت می خونین و فرداش(حالا به دلایلی) حال و حوصله ندارین 6 ساعت می خونین نباید نگران بشین، این کاملا طبیعیه
چیزی که در اولویت هست اینه که شما خودتونو به برنامه(نه از نظر ساعت مطالعه، از نظر مبحثی) برسونین
شاید شما 3 ساعت بخونین و به خاطر پایه ی قویتون بتونین اون مبحثو ببندین ، ولی یکی دیگه تو 10 ساعت این کارو بکنه

taranom21

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجــنورد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من میخوام تجربه ی شخصیم رو عنوان کنم
ببینید کلا تو این سال خیلی بهتون گفته میشه که تو این موقع از سال حتما باید فلان ساعت درس خوند و اینا...
به منم می گفتن
بعدش یه روز که ساعت مطالعه تون بیاد پایین ، ممکنه روحیه تونو از دست بدین ، در حالیکه من با اطمینان بهتون می گم که کیفیت درس خوندن خیلی با اهمیت تر از کمیتشه
شاید وقتی ک خودم داشتم واسه کنکور می خوندم به این جمله اینقدر اعتماد نداشتم که الآن دارم ... چون واسم تجربه شده که نباید این حساسیت رو بخرج داد و با فکر کردن بهش انرژی صرف کرد ...فقط خوش بینانه به آینده فکر کنین و تلاش کنین ..همین ...مهمترین بخش قضیه همین اعتماد به نفس و روحیه مقاوم هست ..

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

عزيزم تو همينجوري پيش برو 3ساعت اگه بعدا باعث شد نتيجه نگيري من مسوليتشو به عهده ميگيرم :-"
علاقه هم تا يه حدي :-"من چندان موفق محسوب نميشم :D ولي ادم تو هركاري افراط كنه يجا كم مياره :rolleyes:نه مث من باش نه بيشتر از ايني كه هستي :D

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران