• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ریاضیات کنکور!

• شروع کننده موضوع

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
اخرین ویرایش:
تاپیک"ریاضیات کنکور" با این هدف ساخته شده که فضای مناسبی رو بوجود بیاره تا بتونیم با کمک هم وضعیت درس ریاضی ما کنکوری هی 93 رو بهبود ببخشیم!
و اما روال کارمون،
قسمت اول کارمون:هر دو هفته(بعد از ازمون کانونِ قلمچی-ینی جمعه ها) درسنامه ها و نکات مباحثی رو اینجا قرار میدیم که سرفصلاش از برنامه ی راهبردی کانون انتخاب شده،ینی بعد از ازمون میتونید اینجا درسنامه های مرتبط با مباحثی رو پیدا کنید که قراره هفته ی بعد در موردشون سوال بشه،(لازم نمیدونم ذکر کنم که سرفا در مورد 9 تا کتاب ریاضی اینجا صحبت میشه)
و اما قسمت دوم کارمون:شما میتونید اشکالاتتون رو در مورد مباحثی که قبلا اشاره شده(ینی درسنامشو گذاشتیم) بصورت ارسال یک پست تو همین تاپیک بپرسین که به این سوالات حداکثر تا پنجشنبه ی همون هفته پاسخ داده میشه!

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی
پاسخ : ریاضیات کنکور!

سلام
منم موافقم.به نظر من ریاضی خیلی شیرینه و داشتن درصد بالا توی اون کار سختی نیست واقعا.فقط فقط دقت لازمه که منفی و مثبت و ضرب و تقسیم اشتباه نشه....
منم میتونم از روی جزوه ی معلمم یه چیزایی کمک کنم.البته اگه اشکال نداره!؟اشکال داره عایا؟

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

خوبه........من که چیزی بارم نیست.......

میخاید برای دست گرمی یه جزوه برای هم ارزی بزارید منو از سردرگمی بیرون بیارید :پررو ( :)) پر توقع هم خودتونید )

• شروع کننده موضوع

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

بنام خالق اندیشه.
درود به همه دوستانِ کنکوری،
فک نکنم لازم باشه از اهمیت درس ریاضی تو کنکور چه تو رشته ی تجربی و ریاضی و حتی رشته انسانی بگم،امیدوارم از دوستایی که تجربی یا انسانی بودن هم به ما بپیوندن تا بتونیم متن هایی رو درخورِ این عزیزان هم داشته باشیم!
درس ریاضی1 از مباحثی نیست که تو کنکور ازش سوال میاد،ما هم صحبتی ازش نخواهیم کرد،مگه اینکه دوستان واقعا تو موضوعی مشکل داشته باشن و ما کمکشون کنیم،
و اما عزیزان رشته ی ریاضی باید به 55 سوال که از 9 تا کتاب مطرح شده تو زمانی حول و حوشِ 73 دقیقه پاسخ بدن،
گاهی به گوشم میخوره که یکی میگه من اگه 20 تا سوال از ریاضی 2 و حسابان و دیفرانسیل رو جواب بدم میشه 36 درصد و این برا رشته-دانشگاهی که میخوام مطلوبه،پس دیگه لازم نیست وقتمو رو جبر و گسسته و امار و هر سه تا هندسه بزارم و اینطوری 6 تا کتاب از مباحث کنکورم کم میشه که میتونم برای درسای دیگه وقت بزارم،اصلا نمیخوام جواب اینجور ادما رو بدم،اگه هم کسی اینجا این فکر رو داره ازش خواهش میکنم که دیگه به این تاپیک سر نزنه،چون من عقیده ام اینه که همه میتونن تو هر درسی درصدی رو که خودشون میخوان رو بدست بیارن،و چیزی که برای رسیدن به یه درصد خوب لازمه قبل از تلاش و کوشش امیدِ رسیدن به اون درصده،البته منظورم امید واهی نیست و امیدیه که بنا به توانایی های انسان میشه بهش رسید!
و اما چرا ریاضی برای بعضیا خوشایند نیست؟
کسی که سه ساله داره معادله درجه دو حل میکنه واز نسبت طلایی و عدد طلایی خبر نداره،یا کسی که سه ساله داره نمودار های مختلف خطی و سهمی رو میکشه و هنوز نمیدونه که نمایش دکارتی یه مجموعه یعنی چی به نظرتون میتونه از ریاضی خوشش بیاد؟کسی که قانون سینوس ها رو برای محاسبه ی مساحت بلده اما وقتی میخواد مساحت یه چند ضلعی رو حساب کنه لنگ میزنه چون اصلا نمیدونه مثلث بندی یعنی چی بنظرتون میتونه از ریاضیات خوشش بیاد؟فک کنم منظورم رو گرفته باشین،برای این که ریاضیات برای شمایی که ازش خوشت نمیاد،خوشایند بشه،باید ریاضیات رو با علاقه بخونی،وقتی چیزی رو نمیفهمی به سرعت از کنارش رد نشی،وقتی معلم درسی رو میده،به این فکر کنی که کاربرد این درس چی میتونه باشه؟کتاب درسی خشکی های خودشو داره،و نباید انتظار داشته باشین که وقتی کتاب رو میخونین و مسائلش رو حل میکنین بیش از پیش به ریاضیات علاقه مند بشید،مثلا بخشی مثل ماتریس(فصل 6 ریاضی 2) که چار تا تعریفه و دو تا دترمینان و اینا،اگه دویست بارم بخونی از یادت خواهد رفت(البته اینجا منظور خرخونی و روزنامه وار خوندن و شب امتحانی خوندنه)،اما تو همین بخش از کتاب یه مسله داشتیم که یه اقایی سیب و پرتقال مورد نیاز خودش رو روز های شنبه و سه شنبه میخره و سیب فلان تومن و پرتقال فلان تومن،اونجا کتاب با زبون بی زبونی میخواد بگه بیاین وببینین که از این ماتریس ها کجای زندگیتون میتونین قرار بدین،تعریف ماتریس چی بود؟"به هر ارایش سطری-ستونی از اعداد یا اشیاع ماتریس میگوییم که ان را با نماد کروشه نشان میدهیم" حالا چرا خیلیا این تصور رو دارن که ماتریس فقط میتونه از عدد تشکیل شده باشه؟تا حالا چند تاتون سعی کردید که دترمینانِ یه ماتریس 4در4 رو پیدا کنید؟اصلن فکر کردین که ممکنه وجود داشته باشه یا نه؟اصلا ایده ای برای پیدا کردن دترمینان دارید؟ریاضیات این نیست که هر چی دبیر میگه رو یا هر چی که یه کتابِ کمک اموزشی میگه رو یاد بگیرین،حفظ کردن فرمولی که بالاخره از یادتون خواهد رفت به چه دردتون میخوره؟ریاضیات اینه که بتونین به هر سوالی که به ذهنتون میرسه یه پاسخ محکم و قطعی بدین!
این همه رو گفتم تا شاید بتونه تصور یه سری از دوستان رو از ریاضی تغییر بده،
و اما اصل مطلب:قراره چند تایی از عزیزان اعلام امادگی کنن تا با هم تصمیم بگیریم که چیکار خواهیم کرد،اما هر کاری که بکنیم حول یه محور خواهد بود:روشن کردن نقطه هایی گنگی که تو ریاضیات برای دوستان بوجود اومده و این میتونه با استفاده از گذاشتن درسنامه های مختلف باشه یا جزوه هایی برای دانلود و شاید در کنار هر کدوم از این ها توضیحاتی برای درک بهتر مطلب!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ~pesarak~ :
درس ریاضی1 از مباحثی نیست که تو کنکور ازش سوال میاد،ما هم صحبتی ازش نخواهیم کرد،مگه اینکه دوستان واقعا تو موضوعی مشکل داشته باشن و ما کمکشون کنیم،
و اما عزیزان رشته ی ریاضی باید به 55 سوال که از 9 تا کتاب مطرح شده تو زمانی حول و حوشِ 73 دقیقه پاسخ بدن،
چرا 73؟
مگه وقت ریاضی 85 min نیست؟ :-?

• شروع کننده موضوع

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

به نقل از شبگرد رومینا :
چرا 73؟
مگه وقت ریاضی 85 min نیست؟ :-?
خواهشا یکی پیدا بشه من رو هم از سر در گمی در بیاره،
این 73 رو از کجا اوردم:یه یارویی بود که میگفت برای هر تست ریاضی چیزی حدود 80 ثانیه وقت هست،منم همین 80 ثانیه رو ضرب در 55 کردم و ...بخاطر همینم نوشتم حول و حوشِ 73!
دوستانی که کنکور دادن چجوریاست؟85 دقیقه است؟ینی بیش 92 ثانیه برا هر تست؟

++کلا دو نفر اعلام حضور کردنا،به نظرتون برا یه همچین سایتی کم نیست؟ :-w

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ~pesarak~ :
خواهشا یکی پیدا بشه من رو هم از سر در گمی در بیاره،
این 73 رو از کجا اوردم:یه یارویی بود که میگفت برای هر تست ریاضی چیزی حدود 80 ثانیه وقت هست،منم همین 80 ثانیه رو ضرب در 55 کردم و ...بخاطر همینم نوشتم حول و حوشِ 73!
دوستانی که کنکور دادن چجوریاست؟85 دقیقه است؟ینی بیش 92 ثانیه برا هر تست؟

++کلا دو نفر اعلام حضور کردنا،به نظرتون برا یه همچین سایتی کم نیست؟ :-w
به هر حال وقت رياضي ٨٥ دقيقه اس

@M@HL

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان
شهر
کرمان سیرجان
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها شما مهندس مولایی رو میشناسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کارش خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راس میگه که استاد تیزهوشان تهرانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی جزوه هاشو داره؟؟؟؟؟؟؟

amirheli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ناحیه 2 شیراز
شهر
شیراز
دانشگاه
IAU
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آقا هندسه خوشخوان خوبه ؟؟ واقعا جواب میده ؟

salar turk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli xoy
شهر
xxxxxxxxxooooooyyyy

به نقل از amirheli :
hendese khoshkhan khube behet darke hendesi mide , behet komak mikone ke hendese roo dust dashte bashi
hamash tashrihi hastesh
khat ezafe kardan tush ziyade
dar yek kalam behet begam soalatesh faratar az konkure
age halesho dashte bashi va khoreye hendese dashte bashi behtarin entekhabe(dar kenaresh gaj ham lazeme)
vagar na gaj kafiye!

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از amirheli :
هندسه من خودم با گاج اصلا حال نکردم ولی خوشخوان خیلی خوبه راضی بودم (;

amirheli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
شیراز
دانشگاه
IAU
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

جدا ؟ مرسی مرسی . تحلیلی چی ؟ :D

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها ما خود نادر معلممون هست میگه ادم باید هندسی فکر کنه وخلاقیت داشته باشه و بتونه هر سوالی که میبینه بگه کجا خط وصل کنه کجا سوال دوران بده حل کنه واینا
بعد کتاب خوشخوانش هم همینه دقیقا اصلا هدفش اینه که بگه چجوری سوالای هندسه رو کاری کنید وحل کنید حتی ما که پیشیم میگه 5سوال گروهی حل کنیدسر کلاس بهتر از 50تا الکی هست اما خدایی گاج باید کنارش باشه تا جور در بیاد

تحلیلی ما فائق داریم بعد رفته بودیم گیتامهر هم اونجا یه اقاهه بود میگفت تحلیلی فائق خیلی خیلی خوبه ماهم ازش راضیم

amirheli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
شیراز
دانشگاه
IAU
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

این فایق که میگید کنکوری عمل کرده یا یکم هم بالاتر گفته ؟

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

حقیقتاش زیر سوالاش نزده کنکور فعلا واینا اما سوال کنکور که قبلا کل کرده بودم توش دیدم یا مثلا دبیر گفته این سوال برای کنکور فلان بوده اما سوالاش متوسط وخوبه بنظر سوال خوف

مثل خیلی سبز نداره که بزنی تو سرت حل نشه یکم که بزنی در نهایت حل میشه

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از amirheli :
این فایق که میگید کنکوری عمل کرده یا یکم هم بالاتر گفته ؟
سوالاش خیلی نزدیک به کنکوره، شایدم یکم بالاتر

• شروع کننده موضوع

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

خب من دیگه نتونستم تحمل کنم و اومدم یه تشکر ویژه از دوستان داشته باشم که خیلی شیک و مجلسی ر***ین به حرفام!
کسی اصلا پستایی که من دادم رو خوند؟اصلا میدونه هدف این تاپیک چیه؟
خوب الان من یه سوال دارم از شما:به نظرتون تاپیک"بحث در خصوص انتخاب کتاب کنکور" خیلی بهتر از این نیست؟خب اینجوری که این تاپیک داره پیش میره دیر یا زود میبندنش،
1درسنامه
2مشاوره
این 1 و 2 ای که نوشتم تنها چیزاییه که میتونه تو این تاپیک در موردش نوشته بشه،اونم فقط در مورد ریاضیات!
میخواین در مورد کتاب کنکور بحث بشه؟منم حرفی ندارم؛4 نفر بیان یه کتاب معرفی کنن و ازش دفاع کنن،و ما اخرش در مورد بهترین کتابا(بهترین کتاب ینی کتابی که میتونه بیشترین کمک رو به بچه ها در هر شرایطی بکنه) رو اعلام میکنیم،
و اینکه الان بحث کنیم که کدوم کتاب در حد کنکوره یا نه واقعا تنها فایده ای که میتونه داشته باشه اینه که به تعداد ارسال بچه ها اضافه میکنه!
الان دیگه همه میدونن که سیاست هر انتشاراتی چیه،همه میدونن که خوشخوان چجور کتابایی مینویسه و خیلی سبز چجور کتابایی،من خودم به شخصه انتشاراتی رو نمیشناسم که بیاد نواوری کنه و کتابی رو به مرحله ی چاپ برسونه که سیاست اومزشیش با بقیه کتابای اون انتشارات فرق کنه،شما یه کتاب خوشخوان به من نشون بده که فراتر از کتاب نرفته باشه،نداریم و فکر هم نمیکنم که یه همچین کتابی در اینده هم چاپ بشه،کتابایی مثل ابی کانون و سفید گاج چقد مگه با هم فرق دارن؟نصف سوالا که از کنکوره ینی تو هر دو هس،بقیه هم به شیوه ی کنکوره دیگه،ینی انتخاب در اینجا فقط سلیقه ایه!من چند ساله که دارم تاپیک هایی از این دست که چه کتاب بخونیم یا چی بخریم رو میخونم،یکی اومده گفته این خوبه و اگه هم دلیلی برا حرفش اورده یه دلیل واهی بیشتر نبوده،اونوقت چهار نفر میرن میخرن همون کتاب رو،بعدش سال بعد همون چهار تا دو تا شون میگن که خیلی خوب بود برین بخرین و فلان،دوتاشون میگن فقط هزینه اضافی بود و چیزی جز استرس برا ما نداشت،عزیز من وقتی میخوای کتاب بخری به این نگاه نکن که رتبه 1 کنکور چی خونده یا حداقل شاگرد اولت داره چی میخونه یا دختر عمه چی گفته؛با خودت که تعارف نداری،خیلی خوب میدونی که چجور کتابایی میتونه بهت کمک کنه،پس اینجا کسی نمیپرسه که کدوم کتاب خوبه،فقط میاین و میگین که فلان کتاب خوبیاش اینه و بدیاش این،و این که چرا شما فک میکنین با اون کتاب میشه نتیجه ای به مراتب بهتر از کتابای دیگه گرفت!
+حتما کسایی هستن که الان کتابایی رو دارن که احساس خیلی خوبی نسبت بهشون ندارن،حالا یا اون کتاب از یه نفر بهش ارث رسیده یا بدون تحقیق خریداری شده،یا اینکه به زور معلم و برا هماهنگی با کلاس حریده شده! به این جمله که همه ی کتابا سر و ته یه کرباسن ایمان داشته باشین؛و هیچوقت فکر نکنین که کتاب همسایه غازه(ضرب المثله همین بود دیه؟)
+منتظر ایده ها و نظرات خوب شما هستم!

amirheli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
شیراز
دانشگاه
IAU
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

کاش رتبه 1 بیاد بگه چه کتابی خونده :D یه حرفایی میزنی :D

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

اگه رتبه 1 مثلا بگه هندسه خوشخوان یا نشر الگو یا اصلا گاج میخونده ، تاثیری تو روند درسی و ترازی و پیشرفت ما در مدرسه و آزمون های آزمایشی و ... خواهد داشت؟!؟

یعنی اگه بگه اصلا من کتاب آبی قلمچی میخوندم (مثال عرض میکنم!) ما باید بریم کتاب فروشی و آبی قلمچی بخریم و بگیم بله، آقای رتبه 1 از این کتاب استفاده میکرد؟ یا بریم ازش سوال کنیم از چه مدادی سر جلسه کنکور استفاده کردی، اونم بگه استدلر و ما بگیم wooow ما اگه استدلر سر جلسه کنکور ببریم و کتاب های آبی بخونیم رتبه 1 کنکور میشیم و ...!!!

یه بابایی میگفت باید منابعتون باکیفیت باشه نه پرکمیت. بعد داستان ها و حدیث و ماجراهایی میگفت که بیشتر خنده داشت تا پند! بگذریم ...

منابعی خوبن که تستاشون مقوی باشه (منظورم کم حجم و مقوی خیلی سبز نیستا!) یعنی مثلا با 150 الی 200تا تست، کل حرکت شناسی رشته ریاضی رو پوشش بده. اینجوری باشن.

ولی از همه چیز بگذریم درصدای رتبه1 خیلی شــــــــــاخ بودنا ... چشمام 4تا شد!

به نظرم اگه رتبه های 1 سالهای گذشته هم امسال کنکور میدادن، باز این نفر اول میشد!

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

برای ریاضی کنکور من گاج رو میخونم یه جزوه خوبم دارم ولی جزوه رو میخونم ینی خوبم میخونم ها بعدتست هم میزنم ها اما یه هفته دیگه میام بقیه تست ها رو بزنم کلایادم نیس
واقعا یه مشکل خ بزرگ شده برام :(
من چیکارکنم؟؟خوندنم مشکل داره یا طبیعیه وباید هر روز ریاضی بخونم؟؟؟

بالا