• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری-فائزه موحدیان-تجربی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|
پاسخ : صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری-فائزه موحدیان-

یه سوال فنی تخصصی :Dبافت گرهی قلب تمایز یافته اس یا تمایز نیافته؟؟؟؟تو سال دوم داریم....درس گردش مواد....معلم ما گفته تمایز یافته اما خیلی سبز گفته تمایز نیافته حالا هرچی ب معلم گرامی میگیم خیلی سبز اینجوری گفته میگه نههههههه اشتباه گفته....میشه مارو از این سردر گمی در بیارین بی زحمت.... :D
راستی راج ب اون سوال بالایی ی چی بگم....ما معلم درس حسابی تو مدرسمون نداریم...ینی اصن ب درد نمیخورن با توجه ب این برم کلاس یا نه؟؟؟ :(

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از 75_Tania :
مشکل اساسی لغتا و ریدینگاست دیگه....خو الان ک من میرم سوم ب نظرت زود نیس کتاب واژگان و اینا بخونم؟؟؟
من که گفتم خیلی زوده برات
هنوز اصلا به کنکور فک نکن
فعلا فقط ذرسای خودت رو خوب یاد بگیر
به نقل از pendar :
شما ریاضی رو اول از آبی قلم چی تست می زدید؟ بعد مهروماه و کار کردید؟ چون منم همین دو تا رو دارم
نیازی به خیلی سبز هم هست یا واسه درصد خوب ریاضی تجربی همون دو تاکافیه؟
هندسه رو از چه کتابی استفاده کردید؟ (خودم الگو دارم)
برای مرور فقط تست های مارک دار کار می کردید یا یه کتاب جدید؟
کدوم مباحث ریاضی به نظرتون سخت تره و به تست بیشتری نیاز هست؟ وقت گیرترین سوالات امسال از نظر شما؟
توصیه تون واسه ریاضی چیه؟
بازم ممنون
من اصلا مهروماه نداشتم اون رو دوستان تایید کردن
من اول از روی سبز تست زدم بعد دیدم اصلا پیشرفتی تو ریاضی ندارم رفتم سراغ ابی کانون که سوالای کنکور هست فقط
فک میکنم ابی نقش مهم تری تو موفقیتم داشت
ولی بهترین پیزی که دصد ریاضی منو بالا برد
ماه اخر ازمون های کنکور سال های پیش بود و ازمونایی که شبیه ساز کنکور بود
اونا خیلی کمک کرد چون ریاضی درسی هست که سوالاس از تیپ بندی خاص خودش خارج نیس
هندسه کتاب جدا لازم نداره همه کتابای ریاضی کنکور هندسه و امار رو هم دارن من از روی همونا خوندم
هندسه زیاد تمرین کردن نمیخاد چون اسونه فقط وقت گیره
من وقت واسه مرور نداشتم ولی اگه هم میخاستم بکنم (در درس ریاضی البته) مثلا دوباره از روی کتاب ابی همون مبحثی و که مشکل داشتم زوج یا فرد تست میزدم
همه رو دوباره میزدم کاری به مارک ها نداشتم
من کلا اصلا وقت نکردم مارک ها رو دوباره بخونم
من خودم مثلثات مشکل داشتم یک غلط خودم هم از معادله مثلثاتی هس
البته مبحث اسونیه من از پایه مشکل داشتم چون روزی که سال اول معلممون درس داد من غایب بودم :D و از جایی که اصولا سر کلاس یاد میگرفتم و اهل اینکه تو خونه بخونم نبودم کلا پایه مثلثاتم خراب شد و هیچ وقت دوست نداشتم بخونمش
هندسه وقت گیره البته همون تست کمی و که تو کتابا بزنید خودش خیلی کمک میکنه و دستتون میاد ولی خب من همیشه اخر میذاشتمش
معادله خط قیافش وحشتناکه اصلا حدفش نکنید و بخونیدش حیفه چون میشه جواب داد
ریای دسی هست که شاید تا عید هم درصدهاتون توش بد باشه ولی ماه اخر با همون کنکور هایی که گفتم خوب میشه
من خودم تا خرداد بالای 70 نزدم
بهترن درصدم تو سنجش همون 70 بود
ولی یهو تو خرداد اومد بالای 90
ازش نترسید و بدونید اونایی که رتبشون خوبه همه ریاضی رو بالا زدن ولی زیست و شیمی تعیین کننده س
من خودم از رتبه های برتر که پرسیدم اکثرا ریای و فیزیک بالا زده بودن شیمی و زیست رو پایین زده بودن البته منظورم رتبه های تک رقمی و بالای 20 کشوریه
به نقل از محمد خاتمی :
همونطور که گفتین شما اول ریاضی بودین بعدش رفتین تجربی

حالا شما فیزیک رو طبق چه برنامه ای میخوندین ؟؟؟

2- در مورد ادبیات هم گفتین که رو اون تکیه کنید
حال من که احساس میکنم در ادبیات مشکل دارم
چه پیشنهادی برا حل این مشکل دارین ؟
و اگر هم راه حلی دارید که بتونم خودمو ببرم به سمت پیشرفت
در این زمینه اونو بفرمایید

و سوم اونکه من میرم دوم دبیرستان
به نظر شما من این ماه باقی مونده رو برم چه درسایی بخونم
اولو اون درسای مهمش مثل عربی و فیزیک رو بخونم یا نه
درسای دوم رو بخونم ؟؟؟
یا اصن بزنم به فاز بالا بردن اطلاعات عمومی ؟؟؟
یا نه برم بخوابم :D
طبق برنامه معلمم :D
یعنی بدترین برنامه ای که فک کنید
بسیار بی نظم چون معلمم اینجوری بود و لی اخرش نتیجه میداد :D
راستش در زمینه فیزیک نمیتونم چیزی بگم چون خودم وابسته به معلمم بودم و از روی جزوه ایشون میخوندم و تست اضافی فقط برای بعضی مباحث زدم

واسه ادبیات ما چند تا مبحث جداگانه داریم:
1- تاریخ ادبیات
2- قرابت معنایی
3- زبان فارسی
4- لغت و املا
5- ارایه

اینها رو باید جداگانه خوند و با 100 دور خوندن کتاب هم درصد ادبیاتتون بالا نمیره!
چون بیتها و همه چی خارج از کتابه
واسه تاریخ ادبیات که البته فقط منبعتون کتاب باشه من از این کتابا خوندم و از همون ضربه خوردم من یکی از غلط هام تاریخ ادبیات بود
روی نکات ریزش دقت کنید
جدیدا دارن زوری میدن که با حفظ کردن اثار نویسنده ها نشه جواب داد باید خصوصیاتشون رو حفظ کنید
پس این رو فقط از روی کتاب درسی بخونید و به صورت مرتب که فراموش نشه از الان شروع کنید و وقت های پرتتون رو تاریخ ادبیات بخونید
واسه قرابت من توصیه م هامون سبطیه چند دور بخونیدش این رو هم از الان شروع کنید
اون کتاب رو بخونید خودتون تغییر رو حس میکنید خیلی موثره
زبان فارسی درسی هست که به پایه تون هم برمیگرده بستگی داره که بلد باشید یا نه اگه بلد باشید تست زدن واسش از رو هر منبعی هم که بود کافیه وی اگه بلد نیستید هامون سبطی کتاب داره ولی کتابش زیادی توضیح داره
این رو از روی کتاب درسی بخونید و سعی کنید با تست زدن یاد بگیرید من بقیه کتابا رو نخوندم ولی فک کنم مطلب اضافی زیاد داشته باشند
کلا که زبان فارسی جزو مباحثیه که باید پایه ای بلد باشید وگر نه خیلی سخت میشه
املا و لغت هم مبحثی هس که خیلی میلنگن توش
من 2 تا غلط دیگه ادبیاتم از لغت بود چون متاسفانه نباید فقط روی لغت نامه انتهای کتاب تکیه میکردم
حتما لغت های توی درس ها رو بخونید حتی اگه هیچ جای کتاب معنی نشده باشه چون از همونا میاد
واسه املا کتاب املا و لغت هامون سبطی عالیه در این مورد هم خدایی خیلی موثره
ارایه هم باز یه بحث پایه ای هست
من این رو با معلمم پیش رفتم ولی کتاب خاصی نمیشناسم واسش کتاب همایش هامون سبطی داره ولی خیلی کم و مختصر واسه کسی که بلده خوبه وگرنه نمیشه باهاش یاد گرفت

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اگه این اخرش رو اول میخوندم اینهمه انرژی صرف جواب دادن سوالاتتون نمیکردم X-(
ببخشید ولی خیلی جو گیر هستید
برید زندگی تون رو بکنید
من دوم نمیدونستم کنکور چیه!
از این فرصت هاتون واسه همون بالابردن اطلاعات عمومی استفاده کنید که سال کنکور حسرت نخورید
به نقل از 75_Tania :
تو تابستونا درسارو پیشخوانی میکردی؟؟؟کلاس میرفتی بیرون یا نه؟؟؟آخه از این رتبه برترا میپرسی همشون میگن هیچ کلاسی نرفتم :D
راستی من از کلاس رفتن اصلا خوشم نمیاد احساس میکنم وقتم تلف میشه ب نظرت اگه سال دیگه ک تابستون قبل پیشمه نرم کلاس بعدش مث خر پشیمون نمیشم/؟؟؟ (< ^-^
پیش خوانی نه ولی مدرسه شروع شده بود و درسای که داده بودن رو خوندم
من کلا زیست رو بیرون میرفتم چون معلم مدرسه رو قبول نداشتم
واقعا نرفتن راست میگن
کلاس رفتن وقت تلف کردنه
بببین اصلا بحث این نیس که باید بری یا نه
مثلا من با فیزیک مشکل دارم پس میرم کلاس چون با معلم مدرسه حال نمیکنم یا مثلا نمیتوم بهش اعتماد کنم یا معلم بیرون خیلییییییییییییی سرتره پس میرم بیرون کلاس
ولی شما با هیچ درسی مشکل اساسی نداری پس نمیری کلاس
باید ببینی واقعا ونقدر مشکل داری که کلاس رفتن ارزش داشته باشه یا نه!؟
توروخدا وقتی پایه اید به کنکور فک نکنید هنوز زوده X-(
به نقل از 75_Tania :
یه سوال فنی تخصصی :Dبافت گرهی قلب تمایز یافته اس یا تمایز نیافته؟؟؟؟تو سال دوم داریم....درس گردش مواد....معلم ما گفته تمایز یافته اما خیلی سبز گفته تمایز نیافته حالا هرچی ب معلم گرامی میگیم خیلی سبز اینجوری گفته میگه نههههههه اشتباه گفته....میشه مارو از این سردر گمی در بیارین بی زحمت.... :D
راستی راج ب اون سوال بالایی ی چی بگم....ما معلم درس حسابی تو مدرسمون نداریم...ینی اصن ب درد نمیخورن با توجه ب این برم کلاس یا نه؟؟؟ :(
تمایز نیافته میوکارد قلب تمایز یافته ست ولی گرهی نه
باید جوانبش رو بسنجی معلم های بیرون اونقدر ارزش دارن؟!! باید وقت بذاری خستگی داره ممکنه با برنامه مدرسه هماهنگ نشه وکلی بدبختی دیگه
اگه ارزش داره برو

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

از اینکه رفتی قلمچی راضی هستی ؟! اصن قلمچی خوب بود ؟! چرا رتبه های قلمچیت یه ریزه داغون تره ولی کنکورت بهتره ؟!

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از CrazyB0y :
از اینکه رفتی قلمچی راضی هستی ؟! اصن قلمچی خوب بود ؟! چرا رتبه های قلمچیت یه ریزه داغون تره ولی کنکورت بهتره ؟!
اره
من فقط ازموناش شرکت میکردم که راضی ام
امار بالایی داره این ویژگی خوبیه
اره من تو قلمچی مثل کنکور نبودم
چون اولا هیچی مثل کنکور نمیشه
تو بقیه ازمونا یه عده تقلب میکنن بعضیا سوالا رو دارن و اینکه سوالا که در حد کنکور نیس بعضی درسا سخت تره بعضی اسون تر
کلا نمیشه رو رتبه اون زیاد حساب باز کرد
فقط همین که با زیاد ازمون دادن بتونید وقتتون رو مدیریت کنید و استرستون کم بشه همین

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

میشه در طول سال سوم درسای دوم رو مرور کرد؟؟؟؟؟

اخه تو تابستون همه رو نمیشه اون جوری که میخوای بخونی

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آلبرت :
میشه در طول سال سوم درسای دوم رو مرور کرد؟؟؟؟؟

اخه تو تابستون همه رو نمیشه اون جوری که میخوای بخونی
لازم نیس میشه فقط زیست رو مرور کنی بقیه درسا لازم نیس
فقط حتما درسای خود سئم رئ درست حسابی یاد بگیرو و اسه زیست و شیمی تست بزن
اه خیلی دیگه مشتاقی واسه ریاضی هم بزن :D

pendar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
جابر
شهر
کرمان
کتاب و سوال

خیلی خیلی ممنون که اینقدر صادقانه جواب میدید
شما زیست گربه و همگامان و تخته سیاه جامع رو کار می کردید یا سال به سال رو داشتید؟
زیست رو کی تموم کردید و تست ترکیبی زدید؟
اگر تست مارک دار نمی زدید واسه مرور چه کار می کردید؟
کدوم فصل های زیست و فیزیک سخت تر و کار بیشتری نیاز دارن؟
اگر از آزمون عقب می افتادید برنامه تون برای جبران درس های عقب افتاده چی بود که به استرس دچار نشید؟
چطور با اینکه میانگین ترازتون کمتر از 8000 بود تو روحیه تون واسه برتر شدن تاثیر نذاشت؟
چند سوال درسی:
1. آیا لنفوسیت ها دیاپدز دارند؟ (چون تو کتاب زیست سوم نوشته تعدادی از لنفوسیت هایT,B بین خون و لنف در گردش اند)
2. آیا میشه از مبحث هورمون های هیپوتالاموس نتیجه گرفت که سلول های عصبی می توانند آمینواسید بسازند؟
3. هورمون کورتیزول چگونه با شکستن پروتئین ها مقدار انرژی در دسترس بدن رو زیاد می کنه؟ (منظورم ارتباط پروتئین و انرژی است)

• لایک
امتیازات: f.m

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

تبریک میگم.

ببخشید شما چطوری برای خودتون برنامه ریزی میکردید؟

Good Gril

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

سلام
تبریک بابت رتبه ی عالیتون.
اگه هدف رتبه ی تک رقمی هم باشه،از تابستون پیش خوندن کافیه؟اونوقت اگه یه آدم مثلا خنگ باشه چطور؟ :Dاز کی باید بخونه واسه ی یه رتبه ی خوب؟

pendar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
جابر
شهر
کرمان
مصاحبه

لطفا هر وقت فرصت کردید مصاحبه زیر رو ببینید و نظر خودتون رو در مورد صحبت هاش بگید(با کدوم حرفاش موافقید و کدوم مخالف یا اصلا تبلیغه همش)
لینک: http://www.aparat.com/v/XEG4Q

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pendar :
خیلی خیلی ممنون که اینقدر صادقانه جواب میدید
شما زیست گربه و همگامان و تخته سیاه جامع رو کار می کردید یا سال به سال رو داشتید؟
زیست رو کی تموم کردید و تست ترکیبی زدید؟
اگر تست مارک دار نمی زدید واسه مرور چه کار می کردید؟
کدوم فصل های زیست و فیزیک سخت تر و کار بیشتری نیاز دارن؟
اگر از آزمون عقب می افتادید برنامه تون برای جبران درس های عقب افتاده چی بود که به استرس دچار نشید؟
چطور با اینکه میانگین ترازتون کمتر از 8000 بود تو روحیه تون واسه برتر شدن تاثیر نذاشت؟
چند سوال درسی:
1. آیا لنفوسیت ها دیاپدز دارند؟ (چون تو کتاب زیست سوم نوشته تعدادی از لنفوسیت هایT,B بین خون و لنف در گردش اند)
2. آیا میشه از مبحث هورمون های هیپوتالاموس نتیجه گرفت که سلول های عصبی می توانند آمینواسید بسازند؟
3. هورمون کورتیزول چگونه با شکستن پروتئین ها مقدار انرژی در دسترس بدن رو زیاد می کنه؟ (منظورم ارتباط پروتئین و انرژی است)
خواهش میکنم
تحته سیاه جامع بود ولی همگامان و گربه سال به سال فک نمیکنم واسه گربه جامع با سال به سال فرق کنه!!
بحث تموم کردن زیست نیست من زیست رو اردیبهشت تموم کردم واسه تست ترکیبی زدن اصلا منتظر تموم شدن نباشید
بزنید فوقش 4 تا رو بلد نیستید دیگه و البته همون تستی که بلد نبودید کلی خودش واستون پنجره باز میکنه که به چیز های جدید فک کنید
اصلا به سوزوندن تست فک نکنید چون یه عده میترسن تست بسوزه و میگن حیف میشه الان بزنیم ولی اصلا فکر این حرفا نباشید از همین الان ترکیبی بزنید من از همون سوم که تست واسه زیست میزدم ترکیبی ها رو هم میزدم تازه من چون دوم تجربی نبودم ترکیبی زدن خیلی واسم سخت تر بود ولی خب کم کم از توی همین تست ها مفاهیم واسم ساده تر میشد و وقتی به اصل قضیه میرسیدم خیلی بازتر میتونستم بهش فک کنم
مثلا شما فک کن الان هنوز مبحث اغازیان رو نخوندین فصل 9 پیش هست اگه اشتباه نکنم
ولی میری تست میزنی و یه عالمه تست ترکیبی واسش پیدا میکنی و گوشت با اسم های عجیب غریبشون اشنا میشه وقتی میرسی به اردیبهشت و وقت خوندن فصل اغازیان خیلی راحت تر میتونی اون فصل رو بخونی
واسه تموم شدن عجله نکنید
معلممون حف قشنگی میزد میگفت اون اوخر بعد عید همه ملم ه میخان درساشون تموم شه ولی کسی به چجوری تموم شدن فک نمیکنه!
این که خوب تموم شه خیلی مهم تر از تموم شدن هست پس عجله نکنید وقت هنوز هست سعی کنید خوب یاد بگیرید نه سطحی عبور کنید
واسه مرور بیشتر کتاب میخوندم تست نمیزدم
هدف من از تست زدن باز شدن پنجره ها بود میخاستم با دیدگاه های مختلف اشنا بشم پس نیازی به دوباره تست زدن نداشتم
اگر هم میخاستم تست بزنم ترجیح میدادم کتاب های جدید بزنم نه تکراری و مارک دار به هر حال همون تست های مارک دار که سخت تر بوده یا مثلا شما بلد نبودید یه بار به گوشتون و خورده و اگه قرار بوده پنجره ای باز بشه شده پس لورومی نداره دوباره بخونیمش
همه فصل ها مهمه فیزیک پیش بحث حرکت نوسانی پایه فصل موج هست پس مهمه و باید خوب بخونید
ولی مثلا مبحث دینامیک سخت تره و وقت گیرتر
به نظر من همه چیز مهمه مثلا فیزیک سوم که نسبتا اسونه و ن خودم گداشته بودم اردیبهشت بخونم با اینکه کم حجمه ولی تو کنکور حدود 20 درصد ازش تست میاد خب این خیلی حبفه اگه تستش رو نزنی چون نسبتا اسون هم هست
زیست همش مهمه همه همه اصلا نمیشه بگی مهم تر کدومه!
من برنامه خودم رو داشتم یعنی برنامه مشاورم کاری با ازمون نداشتم البته سعی میکردم هماهنگ باشه ولی بیشتر با برنامه خودم پیش میرفتم واسه همین اصولا هم عقب بودم از برنامه برنامه کانون منطقی پیش نمیره بعضی اوقات سرعت میگیره باز اروم میشه ...
واسه خودتون برنامه ریزی کنید البته در همون راستای ازمون باشه ولی مثلا یه برنامه بلند مدت هم داشته باشید اینکه بگید مثلا تا اخر مهر این فصلا باید تموم شه
تا اخر یه برنامه داشته باششد که اگه از ازمون عقب افتادید با اون برنامه جبران شه و چیزی جا نمونه
البته رنامه کانون خودش جبرانی هم داره
من اعتماد به نفس بالایی دارم کاری هم به تراز ها نداشتم البته من اوایل اصلا به همچین رتبه ای فکر نمیکردم ولی مطمئن بودم نصف ادم هایی ک بالای من هستن تو کنکور مثل کانون عمل نمیکنن خیلیا کانونی ازمون میدن نه کنکوری
ازمونای کانون الان مبحثی هست نه جامع پس اصلا نباید روش حساب کرد
کلا رو کانون زیاد حساب نکنید نه از خوب شدنش شاد شید نه از بد شدنش ناراحت من خودم تو کانون فقط اخرین ازمون رتبه م اومد زیر 100 اونم تازه حدود 60 بود! ولی کنکور 12 شدم!
پس خیلیا بدتر میشن خیلیا هم بهتر
به خودتون ایمان داشته باشید من خیلیا رو میشناختم که رتبه برتر هم بودن ولی با تقلب :|
1 بله دیاپدز دارن اگه نداشتن خودشون رو چجوری به عوامل بیماری زا برسونن؟!!
2 اصلا لازم نیست از اون نتیجه بگیرید
اولا که امینواسید 2 نوع هست ضروری و غیرضروری:
یه عده میگن از 20 نوعش 10 تا ضروریه 10 تا غیرضروری یه عده هم میگن 9 به 11 است البته تو سنین مختلف این فرق داره
به امینواسیدهایی که بدن میسازه میگیم غیرضروری و اونایی که بدن باید با غذا تامین کنه ضروریه
پس بدن ما امینواسید میسازه ولی ما تو درسامون نمیدونیم کی میسازه
سلول های عصبی غیر هورمون ها انزیم های زیادی دارن که پروتئینی هست پس از امینواسید استفاده میکنن غیر از هورمون ها.
حالا این امیواسیدها رو خودشون میسازن یا نه ما نمیدونیم تو کتابمون هم نیس!
3 تو فصل 8 پیش میخونیم که سلول ها برای تامین انرژی از چند منبع استفاده میکنن در وهله اول قندهارو میشکنن
اگه قند نباشه از لیپید استفاده میکنن و اگه لیپید نباش از پروتئین و در مرحله اخر هم از نوکلئیک اسید ها البته سلول ها ترجیح میدن تا جایی که میشه از پروتئین و نوکلئیک اسید استفده نکنند و از اونا بخش های حیاتی شون رو بسازن
یه چیز دیگه رو هم میخونیم همون فصل اینکه بدن از قندی که مصرف میکنه 4 ماده اساسی ش رو میسازه یعنی پروتئین ها هم حاصل قندها هستن که یه سری تغییرات کردن و بهشون یه چیرایی اضافه شده
پس نتیجه میگریم قابل تبدیل شدن به قند و انرژی هستن
حالا وقتی ما تحت تنش قرار میگیریم بدن ما به انرژی زیادی نیاز داره هورمون کورتیزول در این موقع ترشح میشه و برخلاف میل سلول ها اونا رو وادار میکنه پروتئین ها رو واسه مصرف انرژی بشکنن

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مُـــلاصَـــــدرا :
تبریک میگم.

ببخشید شما چطوری برای خودتون برنامه ریزی میکردید؟
ممنون
من مشاور داشتم
خودم برنامه ریزی نمیکردم
ولی مثلا واسه عمومیها برنامه شبانه داشتم که خودم برنامه ش رو میریختم
هرشب یه مبحث عمومی رو میخوندم
تو پست های قبلی توضیح دادم
به نقل از Good_Girl :
سلام
تبریک بابت رتبه ی عالیتون.
اگه هدف رتبه ی تک رقمی هم باشه،از تابستون پیش خوندن کافیه؟اونوقت اگه یه آدم مثلا خنگ باشه چطور؟ :Dاز کی باید بخونه واسه ی یه رتبه ی خوب؟
سلام و ممنون
اره کافیه
منم خنگ بودم :D
من درمورد خودم میتونم بگم که خب از تابستون پیش شروع کردم

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pendar :
لطفا هر وقت فرصت کردید مصاحبه زیر رو ببینید و نظر خودتون رو در مورد صحبت هاش بگید(با کدوم حرفاش موافقید و کدوم مخالف یا اصلا تبلیغه همش)
لینک: http://www.aparat.com/v/XEG4Q
ببخشید من واسه دانلود حجم ندارم :D
میشه بگید چی میگه؟!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

از نحوه برنامه ریزیتون و ویژگی های خیلی خوبش هم بگید! :D

• لایک
امتیازات: dr.gh

pendar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
جابر
شهر
کرمان
مصاحبه

به نقل از f.m :
ببخشید من واسه دانلود حجم ندارم :D
میشه بگید چی میگه؟!
بله حتما
اون هم مثل شما زیست رو 92 زده امسال
خلاصه صحبتاش اینا بود:
1. سه فصل آخر پیش دانشگاهی رو الان بخونید چون پایه ای هستند و نکته ترکیبی دارند
2. زیست رو قبل از عید تموم کنید تا بتونید همه مطالب رو با هم دوره و ترکیبی کار کنید
3. واسه تسلط تست طراحی کنید تا به دیدگاه طراح سوالا نزدیک تر بشید
بقیه ش تبلیغ واسه تخته سیاهه

ضمنا در مورد لنفوسیت ها منم با شما موافقم اما تو تست شماره 10 زیست کنکور 80 نوشته که لنفوسیت های B دیاپدز ندارن (تو کتاب زیست سوم همگامان تست 28 چاپ سال 91 همین تست رو آورده و همین جواب رو داده)
اگه جای دیگه غیر از اینجا باید سوالات درسی رو پرسید و اینجا جاش نیست حتما بگید
بینهایت سپاس

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام :)

نظرتون در مورد این جزوه هایی که هست مث عمارلو و اینا چیه؟؟ عایا واقعن لازمه؟؟

نظرتون در مورد این همایش ها چیه ؟؟ کلا همایش ها رو میرفتید عایا؟؟

بعد اینا که میگن هفته آخر تابستون درس نخونید ......شما چه نظری دارید؟؟

بعد من کلا تابستونو درس میخوندم ولی از خوندنم راضی نیستم. :( ... همش فک میکنم کم خوندم..... آخه بعضی ها میان میگن مثلا ما مبتکرانو تو تابستون کامل تستاشو زدیم .... ولی من اونقدا تست نزدم....عایا میشه تو طول سال جبرانش کرد؟؟
شما خودتون چی؟؟ کامل میزدید تستارو رو تابستون :-?
و همچنین من کلا فیزیک 2 رو بعضی از فصلاشو نخوندم مث حرکت شناسی .......اینا تو پیش تکرار میشه ؟؟؟

بعد یه سوال مهم
تو پستای بالای دیدم که گفتید برای زیست یه تعدادی کتاب خوندید..... عایا صرفا تستاشو میزدید یا درسنامه ها رو هم میخوندید؟؟/

یه سوال انحرافی :
چرا اینایی که براشون صندلی داغ میزارن (; آواتار ندارن؟؟ عایا برای کلاسشه؟؟ عایا پرستیژ داره؟؟[nb] اشاره به خودتون و علی جهان
و البته سیاوش که بندُ آب داد[/nb]

ممنون که وقت گذاشتید :)

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از CrazyB0y :
از نحوه برنامه ریزیتون و ویژگی های خیلی خوبش هم بگید! :D
من خودم برنامه ریزی نمیکردم مشاورم میکرد گفتم اینو
پیش رو با مدرسه برید جلو واسه پایه هم اگه کلاس میرید با کلاس پییش برید
واسه عمومی خوندن تو پستای قبلی گفتم ببخشید چون توضیحش زیاده نمیگم بگردید پیدا میکنید :)
بقیه درسا رو هم از یه جا شروع کنید زیاد مهم نیس از کجا ولی از جایی شروع کنید که تنبلی تون میشه نه صرفا سخت تر یا اسون تره
من یه اصل واسه درس خوندن همیشه داشتم
"قورباغه ت رو قورت بده"
یعنی از همون چیزی که بدت میاد و دوست داری انجامش ندی شروع کن مثلا من از فصل دوم سال دوم زیست واقعا بدم میومد گرچه شاید سخت هم نباشه اون رو اول میخوندم که خیالم راحت شه بذارم کنار
یا مثلا امروز 5 تا ایتم دارم :
ریاضی فیزیک شیمی عربی دینی
من از عربی بدم میاد واسه همین اون رو اول میخونم چون اگه بدارم واسه اخر شاید چون دوست ندارم و خسته شدم کلا بیخیالش شم
درسایی که دوست دارید و اسونه رو اخر بذارید بخونید
به نقل از pendar :
بله حتما
اون هم مثل شما زیست رو 92 زده امسال
خلاصه صحبتاش اینا بود:
1. سه فصل آخر پیش دانشگاهی رو الان بخونید چون پایه ای هستند و نکته ترکیبی دارند
2. زیست رو قبل از عید تموم کنید تا بتونید همه مطالب رو با هم دوره و ترکیبی کار کنید
3. واسه تسلط تست طراحی کنید تا به دیدگاه طراح سوالا نزدیک تر بشید
بقیه ش تبلیغ واسه تخته سیاهه

ضمنا در مورد لنفوسیت ها منم با شما موافقم اما تو تست شماره 10 زیست کنکور 80 نوشته که لنفوسیت های B دیاپدز ندارن (تو کتاب زیست سوم همگامان تست 28 چاپ سال 91 همین تست رو آورده و همین جواب رو داده)
اگه جای دیگه غیر از اینجا باید سوالات درسی رو پرسید و اینجا جاش نیست حتما بگید
بینهایت سپاس
ممنون
هرکس یه روشی داره من گفتم که فل های اخر رو همون اخر خوندم حتی من اخرین فصلی که خوندم فصل اغازیان پیش بود یکی از وحشتناک ترین فصل ها و البته فوق العاده حفظی
من اون فصل رو اردیبهشت خوندم! مشکلی هم نداشتم
قرارنیست شما حتما زیست رو تموم کنید بعدش ترکیبی درس بخونید
اصلا زیست که تمومی نداره :D
شما باید در هر لحظه که دارید زیست میخونید همه قبلی ها یادتون باشه و ترکیب کنید
ولی منم ادم های زیادی رو دیدم که الان یا مثلا ابان 3 فصل اخر رو میخونن
ولی دوباره باید بخونید همون قضیه تمومی نداشتن زیسته
تا لحظه اخر زیست میخونید شما
تست طراحی کردن هم روش خوبیه من نکردم ولی مطمئنا خیلی کمک کننده ست
منم با این که باید به دیدگاه طراح نزدیک شد موافقم من خودم تست زیاد زدم واسه این مورد ولی اره بعضی اوقات هم تو ذهنم مثلا با خودم میگفتم چقدر باحال میشه این مطلب رو مثلا با این تیکه ترکیب کنی نه حالا حتما رو کاغد بیاد
ایشون هم احتمالا منظورشون همین بوده که مثل یه طراح به متن و شکل کتاب نگاه کنید
فک کنید اگه چی کار کنید تست سخت میشه و هرکی نمیتونه جواب بده یا مثلا تا الان از کدوم قسمت تست تو کنکور نبوده و احتمالش هست بیاد
من خودم از تخته سیاه یکی جامع زیست رو داشتم و ژنتیک و گیاهی که از هر 3 راضی ام
کنکور 80!!!!
نه معتبر نیست اصلا همون نظر خودتون خوبه
یه تاپیک هست اشکالات درسی تو انجمن پشتیبانی کنکور 93 فک میکنم
البته من اونجا جواب نمیدم یعنی به اونجا زیاد سر نمیزنم
از نظر من اشکال نداره بپرسید اگه مدیر انجمن چیزی نگه :-"
به نقل از سوشــیانت :
سلام :)

نظرتون در مورد این جزوه هایی که هست مث عمارلو و اینا چیه؟؟ عایا واقعن لازمه؟؟

نظرتون در مورد این همایش ها چیه ؟؟ کلا همایش ها رو میرفتید عایا؟؟

بعد اینا که میگن هفته آخر تابستون درس نخونید ......شما چه نظری دارید؟؟

بعد من کلا تابستونو درس میخوندم ولی از خوندنم راضی نیستم. :( ... همش فک میکنم کم خوندم..... آخه بعضی ها میان میگن مثلا ما مبتکرانو تو تابستون کامل تستاشو زدیم .... ولی من اونقدا تست نزدم....عایا میشه تو طول سال جبرانش کرد؟؟
شما خودتون چی؟؟ کامل میزدید تستارو رو تابستون :-?
و همچنین من کلا فیزیک 2 رو بعضی از فصلاشو نخوندم مث حرکت شناسی .......اینا تو پیش تکرار میشه ؟؟؟

بعد یه سوال مهم
تو پستای بالای دیدم که گفتید برای زیست یه تعدادی کتاب خوندید..... عایا صرفا تستاشو میزدید یا درسنامه ها رو هم میخوندید؟؟/

یه سوال انحرافی :
چرا اینایی که براشون صندلی داغ میزارن (; آواتار ندارن؟؟ عایا برای کلاسشه؟؟ عایا پرستیژ داره؟؟[nb] اشاره به خودتون و علی جهان
و البته سیاوش که بندُ آب داد[/nb]

ممنون که وقت گذاشتید :)
سلام
من نداشتم و نمیدونم چیه و مطمئنا لازم نیس :D (کلا نمیشه گفت چیزی لازمه اینهمه ادم موفق بودن و مطمئنا هیچکدومشون روش مشترکی نداشتن پس میشه با هر روشی موفق بود :)

اصلا نرید اصـــــــــــــــــــــــــــــــــــــلا کاملا مخالفم همش به درد نخوره

مهم زمانش نیست واسه تفریح میگن من خودم هفته ی یکی مونده با اخر رفتم مسافرت بعدش هفته اخر روزی بالای 12 ساعت خوندم که درسام تموم شه :D
کلا شهریور فصل مسافرته اگه میتونید برید یا کلا بزنید تو خط تفریح که خسته نشید البته اگه از اول خوندین وگرنه شاید خسته نباشید هر وقت احساس خستگی کردید تعطیل کنید
این رو جدی میکم و واقعا تاثیر داره
هروقت خسته شدید چند رو رو کلا off کنید و برید خوش باشید من خودم خیلی این اتفاق واسم افتاد حتی تو خرداد من تعطیل کردم چون یه جایی به بعد دیگه نمیکشید
و اصلا فک نکنید عقب میمونید اینجوری بازدهتون بالاتر میره و در اخر سود میکنید

جبران که 100 درصد شما سال پیش روزدمیون میرید مدرسه و کلی وقت دارید که درس بخونید
بیخودی وقتتون رو با کلاس اضافه نگیرید که بتویند درس بخونید
من دقیق یادم نیس ولی خب اگر هم زدم دوباره تو عرض سال هم زدم
من کا وقتی یه چیزی رو میخوندم درست حسابی تمومش میکردم و تستاش رو میزدم ولی اصلا جای نکرانی نیس
همین که تابستون رو خوندین یعنی از خیلیا جلوترید
دینامیک و سینماتیک دوباره تو پیش تکرار میشه بله نگران نباشید

من فقط تست میزدم درسنامه نمیخوندم اخه اصولا با حرف های معلمم یکی بود

من زیاد نمیام که بخام اواتار بذارم
و البته داشتم از gravatar استفاده میکردم که نمیدونم چرا سایت برداشتش :-?

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

سلام
من آزمون کانون شرکت میکنم بعد اینکه درسارو خوندم و تستاشو زدم میرم سی دی های پشت کتاب کانونو حل میکنم(آزموناشو میدم)کلا این کارو دوس دارم چون زمان میگیره و بررسی میکنی سوالارو بعدشم شوالاش نسبت ب کتابا سخت تره و بعضا تستای سراسری هم توشه ....ولی وقتی میری آزمون از هر درس شاید 2 یا 3 تا سوال دقیقا از همین سوالا میاد ب نظرت این بد نیست و ایجاد اعتماد ب نفس کاذب نمیکنه؟؟؟

aigin

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

سلام تبریک(بعد از 3 قرن البته :D)چند تا سوال داشتم
1-تا آخر تابستون کل پایه 2 و 3 رو خونده بودی؟!
2-توی کدوم درس ضعیف تر بودی و چجوری باهاش کنار اومدی؟(کدوم درس روی اعصابت بود؟)
3-عربی رو چجوری خوندی که تونستی خوب بزنی؟
4-خودت مهمترین عامل موفقیتتو چی میدونی؟!
5- توصیت به کنکوری های 93 چیه؟!
;;)

amirheli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ناحیه 2 شیراز
شهر
شیراز
دانشگاه
IAU
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سلام . تبریک میگم . میخواستم بینم استو کیومتری رو تو کنکور همشو زدید ؟؟ آرایه چی ؟؟؟ مشکل اصلی من آرایه هس :-<

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا