• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سومین مسابقه ی شعرخوانی سمپادیا

به نظر شما کدام وویس ها بهتر بودند؟لظفا اگر همه ی وویس هارو گوش نکردین رای ندین....

• رای‌دهندگان
    114
وضعیت
موضوع بسته شده است.

fa_t

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــــــگان
شهر
نجف آباد
پاسخ : سومین مسابقه ی شعرخوانی سمپادیا

به نقل از فا‌طمه :
بنظرم بچه هاییکه وویس دادن انقد شجاعت داشتن که از نقدِ بقیه ناراحت نشن. :D بالاخره میخوایم یه چیزی هم یاد بگیریم دیگه. :D

من نحوه‌ی خوندنِ وویس 9 رو دوست داشتم! :D بنظرم خیلی خوب بود با اینکه سه دقیقه بود تقریبا ولی آدم از گوش کردنش خستته نمیشد و یکنواخت نمیخوند.
صاحب وویس 9 کیه؟! منم با "فا‌طمه" موافقم... من به 9 رای دادم... به نظرم به نسبت بهترین وویس بود...
وای...نه!!!...مامانی.... یکی بگیره منو :-[
با سلام
بنده صاحب وویس نه هستم ;;)
با افتخار سوم شدم :> و به نفرات اول و دوم هم تبریک عرض میکنم هم چنین تلاش دیگر دوستان را می ستایم.
ممنون از لطف دوستان اونقدراهم که میگید خوب نبود ولی سعیمو کردم چیزه خوبی از آب دربیاد
و مثل ایکه در حد مقام سومی سعیم جواب داده.
اول از همه خودم مشکلات خوندنمو میگم:
1- اولش یه صدای خیلی ناجور مانند نقس کشیدن میاد، راستش رفیق شفیق من موقع ضبط کنارم بود قبل از ضبط ما همینطور داشتیم مخندیدیم بسکه اون میگفت اماده ای من میگفتم نه حالا صبر کن؛دیگه این رفیقه ما از دستمون کلافه شده بود یهو شروعه ضبطو زد ماهم تا اومدیم خودمونو جمع کنیم دیگه تهش اون صداهه موند روش خاطره شد برا ما. :))
2- یه تیکه هست نمیدونم چرا ولی تند خوندمش دقیقا یادم نیست کدوم مصرع بود ولی دوستان حتما متوجه شدن.
دیگه نقدحرفه ایش با دوستان منتقد و با تجربه.خوشحال میشیم.
و در اخر جا داره از دوست خوبم به خاطر اینکه این همه راه لپ تابشو برداشت اورد خونمون من صدامو ضبط کنم تشکر فراوان کنم (هرچند من رفیقشم وظیفش بود :-"،آدم برا دوستش انجام نده برا غریبه انجام بده؟ :D) و با سپاس از دوستانی که قابل دونستن رای دادن.ممنون

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

خواستم لحن یک‌نواخت وویس‌م رو توضیح بدم و درمورد بیهودگی اون‌هــمه تأکید، بدون احساس‌‌بودن صدا و کشیدن بی‌دلیل بعضی از کلمات صحبت کنم و از ایرادات اون دکلمه بگم، اما می‌شه به‌جاش یک‌بار دیگه «آفتاب می‌شود»استاد شکیبایی رو با اون صدای دوست‌داشتنی، لحن تداعی‌کننده‌ی اضمحلال‌ «تمام هستی‌م خراب می‌شود»، لحن ملتمسانه‌ی «نگاه‌کن» و لحن انرژی‌دهنده‌ی «آفتاب می‌شود» شنید.
حقیقتاً قرار نبود اون وویس برای این تاپیک فرستاده شه چون خیـلی ایرادات زیادی داشت، امّا خب. (بذارید واضح‌تر بگم، من و این یه نیم‌ساعتی به‌وویس هم‌دیگه که برحسب اتّفاق از یک شعر بود، خندیدیم و یک‌هو شوخی‌شوخی فرستادیم. :د‌ی)

× برای این‌قبیل مسابقات زیاد پروسه‌ی داوری رو پیچیده نکنید. ل‍ازم نیست کار رو به‌انتخاب داور از بین دبیران ادبیات و این‌حرف‌ها بکشونید. من شخصاً نظرم روی تصمیم‌گیری مدیر انجمن و استفاده از یک‌سری افراد مشخّص که اطل‍اعات خوبی دارند و ال‍ان هم نقد می‌کنند هست. مثل‍اً آقای Kahroba و AlLiI و... . :د‌ی

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

خوانش شما فاقد احساس نبود... ولی فک میکنم خیلی جاها احساستون متناسب متن نبود! یعنی در عین احساسی خوندن، انعطاف لازم برای بروز حالات مختلف احساسی رو نداشتین... شعر انتخابیتون ظرفیت خیلی آروم تر خوندن رو هم داشت(از لحاظ سرعت خوندن)... و دران صورت بهتر از این جلوه می کرد... اما کلاً هم میتونستین شعری بهتر از این انتخاب کنین...
به هر حال وقتی تونستین نظر بچه ها رو جلب کنین یعنی در مجموع کارتون خوب بوده! مقام دومی رو تبریک میگم!

وویس 1: کیفیت صدا خوبه.تن صدا خوبه.یه جاهایی تکیه های بیخود داره.
خیلی خیلی ممنون از نظرات و انتقاداتتون.
راستش من اونموقع ک وویس رو ضبط کردم تازه از خواب بیدار شده بودم بعد چون روز آخر بود و روزای قبلم من مسافرت بودم دیگه سریع ضبط کردم،مهلتشم تا ظهر زده بودن. :Dتمرینم کم بود فکر میکنم.بخاطر همین هم صدام یکم گرفته بود و انعطاف لازمو نداشت همونطور ک کهربا گفت.
درمورد سرعت هم بله قبول دارم،چون بیشتر دکلمه میخونم یه مقدار سرعت شعرخوانی رو رعایت نکردم.
بازم ممنون از نظراتتون. :)

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

وویس ۶ هم من بودم. :D :-" واضح بود دارم یه کاری می‌کنم صدام بم نباشه؟ :-""""

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از kahroba :
خب دوستان مثل اینکه اشتباهی پیش اومده :-" نظری که راجع به وویس "sahere" دادم، یعنی این نظر:درباره ی وویس 6 بود که درواقع متعلق به "مه‌شید" هست :-" :D

البته خیلی واضح نبود...
مرسی بابت نظرتون. اما من فکر می‌کنم بیشتر به خاطر خود شعر بود. شعرای گروس معمولا مثل یه متن هستن تا شعر. و اگه بخواد مثل بقیه‌ی شعرهای نو خونده بشه، پیوستگی خودش رو از دست میده و خیلی مقطع می‌شه.

البته شما در جریان شدت بمی صدای من نیستید. :-" X_X

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا