• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رانندگی بدون گواهی نامه

آیا در حال حاضر بدون گواهی نامه رانندگی می کنید ؟

• بله ، با هدف تمرین جهت قبولی در آزمون رانندگی

رای‌ها: 25 26.3%
  • بله ، به سن قانونی نرسیده ام اما رانندگی می کنم

رای‌ها: 35 36.8%
  • بله ، به سن قانونی رسیده ام اما گواهی نامه ندارم

رای‌ها: 4 4.2%
  • خیر به هیج وجه

رای‌ها: 31 32.6%

• رای‌دهندگان
    95

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : رانندگی بدون گواهی نامه

بچه ها خیلی مواظب باشید...

طبق ماده 723 قانون مجازات اسلامی: ˈهر کس بدون گواهینامه رسمی اقدام به رانندگی و یا تصدی وسایل موتوری که مستلزم داشتن گواهینامه مخصوص است، بنماید و همچنین هر کس که به موجب حکم دادگاه از رانندگی وسایل نقلیه موتوری ممنوع باشد به رانندگی وسائل مزبور مبادرت ورزد، برای بار اول به حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال و یا هر دو مجازات و در صورت ارتکاب مجدد به دو ماه تا شش ماه حبس محکوم خواهد شد.

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

من به خاطر چثه تقریبا بزرگیکه دارم کسی بهم گیر نمیده ولی قبل هم که بچه بودم رانندگی میکردم P:>

چن بارم که تصاف کردم کارت ماشینو دادم طرف گفتم بعدا متاس بگیره برا خسارت که بابام رفته
خیلی شیک و تمیز :D
حالا از رانندگی که بگذریم باز راننده جاده هم بودم البته جادش زیادی نبود فاطله مشهد فریمان بود اما همینو حدودا 40 باری رفتم (بدون مبالقه)
یه بارم که خواستم ماشین سنگین برونم شانس اوردم وسط کویر بودیم کسی نبود دورمون ولی میخوام بگم دفه اول که رانندگی میکنین هیچوقت تنها نرین چون حتی ساده ترین چیزا هم براتو مشکل درست میکنه
مثلا کوچکترین مشکلیکه هست انحراف ماشینه که 99% افرادی که دفهاول سوار ماشین میشن نمیتونن کنترلش کنن و هی منحرف میشن

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دوره دوم علامه حلی
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نیرمـا)΄ :
کسی اینجا هست که بدون گواهی نامه مشکلی براش پیش اومده باشه ؟ تصادف با ماشین ؟ آدم ؟ قتل حتی؟ :-s
جسارت نباشه ها . ولی چقدر تو گرده ای . اگه یه بیچاره بزنه با ماشین یکی رو بکشه الان تو خونشونه ؟ اگرم پدرش با هزار تا مکافات بیرون بیارش فکر نمکنی که خیلی خوشبینانه باشه بیاد و تو مدرسه سمپاد درس بخونه؟(از لحاظ روحی یا مالی بد جور صدمه می خوره) :D

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از محمدرضا! :
جسارت نباشه ها . ولی چقدر تو گرده ای . اگه یه بیچاره بزنه با ماشین یکی رو بکشه الان تو خونشونه ؟ اگرم پدرش با هزار تا مکافات بیرون بیارش فکر نمکنی که خیلی خوشبینانه باشه بیاد و تو مدرسه سمپاد درس بخونه؟(از لحاظ روحی یا مالی بد جور صدمه می خوره) :D

باو میزنه در میره... یکی از اقوامه مارو زدن کشتن در رفتن بعضی ها هم میگفتن اونی که زدش بچه سن بوده...
یه نصیحتم بکنم کلا با پراید اگه گواهینامه ندارین نیاین بیروون... به بقیه ماشینا کاری ندارن

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

رانندگی بدون گواهینامه ک دیدیم خیلیا انجام میدن و خودم هم شده این کارو بکنم اما واقعا مشکل ساز میشه ن از نظر اینکه بلد نیست طرف .از نظر اینکه هر مشکلی پیش بیاد تقصیر کسیه ک گواهینامه نداره.برادرم از ۴ ام دبستان رانندگی میکرد و همه هم ب رانندگیش کاملا مطمعن بودن.اما تو ۱۷ سالگی سر ی کورس مسخره ی ماشینو ب فنا داد و بیمه و اینا هم ک پشم!! کلا مدرک بگیرین بعد رانندگی کنین ولی رانندگی رو از ۱۴-۱۵ سالگی دیگه فک کنم لازمه بلد باشه ادم یوقت مشکلی پیش اومد بتووه کاره خودشو راه بندازه!

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
یکی از کار هایی که امروزه توی جامعه ما خیلی نرمالیزه شده نشستن فردی که گواهینامه نداره پشت فرمان ماشینه. رانندگی مسئولیت سنگنیه و قوانین متعدی هم داره وقتی پشت فرمان نشستین مسولیت جان کسی که خارج ماشین و داخل ماشینه با شماست تاوان خریت و احمق بودن شمارو نباید بقیه بدن،پس لطفا اگر گواهینامه ندارین برین بگیرین بعد از اینکه مسلط شدین پشت فرمان بشینید. کسی که گواهینامه نداره و با افتخار پشت فرمان میشینه حقیقتا از بدو نشستن تو ماشین مصداق یه حیوان چهار پاست که مغز توی کله اش نیست. کاش قوانین محکم تر و قاطع تری برای برخورد با اینجور آدما داشتیم...
که البته حقیقتا والدین این افراد هم باید جریمه سنگینی بشن. اصلا نمیدونم چرا چیزی که مصداق عینی نفهم بودنه رو خود ماها اینقدر داریم راحت ایگنور میکنیم. اگر کسی توی خوانواده اش یا دوستاش کسی رو میبینه که بدون گواهینامه پشت فرمان میشینه خواهشا منعش کنید خواهشا جلوش رو بگیرید این کار اصلا درست نیست.
چون میدونم اینجا افرادی هستند که بدون گواهینامه پشت فرمان میشینن خواستم این رو اضافه کنم که بخاطر امثال شماها، امروز ۱۰ امین سالگرد کسیه که از برادر خودم برای من نزدیک تر بود. امروز اگر بود ۲۶ ۲۷ سالش بود و احتمالا یه مهندس خوب میشد. ولی به لطف امثال ای دوستان طوری توسط یه ماشین زیر گرفته شد که حتی نمی شد توی غسالخانه نگاهش کرد!

r a m t i n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
یکی از کار هایی که امروزه توی جامعه ما خیلی نرمالیزه شده نشستن فردی که گواهینامه نداره پشت فرمان ماشینه. رانندگی مسئولیت سنگنیه و قوانین متعدی هم داره وقتی پشت فرمان نشستین مسولیت جان کسی که خارج ماشین و داخل ماشینه با شماست تاوان خریت و احمق بودن شمارو نباید بقیه بدن،پس لطفا اگر گواهینامه ندارین برین بگیرین بعد از اینکه مسلط شدین پشت فرمان بشینید. کسی که گواهینامه نداره و با افتخار پشت فرمان میشینه حقیقتا از بدو نشستن تو ماشین مصداق یه حیوان چهار پاست که مغز توی کله اش نیست. کاش قوانین محکم تر و قاطع تری برای برخورد با اینجور آدما داشتیم...
که البته حقیقتا والدین این افراد هم باید جریمه سنگینی بشن. اصلا نمیدونم چرا چیزی که مصداق عینی نفهم بودنه رو خود ماها اینقدر داریم راحت از کنارش عبور میکنیم.
به عنوان یک حیوان چهارپای نفهم که عقل در کله اش نیست ، بهم بر خورد !

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
به عنوان یک حیوان چهارپای نفهم که عقل در کله اش نیست ، بهم بر خورد !
هیچ اهمیتی متاسفانه برام نداره!
چون کارت اشتباهه چون اگه اتفاق بدی برات بیوفته هم خودت رو بدبخت کردی هم کسی که شایسته اش نبوده!

بالا