• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

میتینگِ بشر دوستانه!

کی خون بدیم؟

• چهارشنبه 9 مرداد ساعت 22

رای‌ها: 6 22.2%
  • شنبه 12 مرداد ساعت 22

• دوشنبه 14 مرداد ساعت 22

رای‌ها: 8 29.6%
  • سه شنبه 15 مرداد ساعت 22

• دوشنبه 21 مرداد ساعت 10 صبح

رای‌ها: 12 44.4%
  • چهارشنبه 23 مرداد ساعت 10 صبح

رای‌ها: 11 40.7%

• رای‌دهندگان
    27
  • Poll closed .

havijak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 4d
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : میتینگِ بشر دوستانه!

خيلي كار قشنگيه خوشم اومد............اما من شرايطشو ندارم............... :( :(( :-\
رفتين اهدا منو يادتون نره.............. :((
من ميدونم بالاخره ي روزي ميرسه كه منم ميتونم اين دارو هاي لعنتيو كنار بذارم و ب زندگي طبيعي برگردم..............شايد كمي دور ولي ميرسه..........منو يادتون نره دوستان :)

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

دوستان گل هدف از میتینگمون دور هم بودن نیست که اینجوری برخورد میکنید.
هر یه واحد خونی که شما میدید میتونه جون 3 نفر رو نجات بده و الان ما به شدت با کمبود خون مواجه شدیم :|

من چندتا تاریخ پیشنهادی رو میزارم توی نظر سنجی
تاریخ هایی که داخل ماه رمضان هستن، ساعت اهداشون رو میزاریم بعد از افطار برای اینکه دچار ضعف اضافه نشید.
مکان اهدا هم مرکز وصال هست. فکر میکنم تقریبا مرکز تهران هست و از همه نقاط نسبتا راحت میشه اومد

لطفا فقط کسانی رای بدن که میان حتما

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

یه پیشنهاد دارم :D
البته نمی دونم خوبه یا نه. میگم نقاشی هایی که بچه ها برای مسابقه نقاشی کشیدند رو کپی کنید تقدیم کنید به اون مرکز اهدای خونی که میرید.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من يه بار رفتم تو دانشگاه خون بدم..طرف هرچي سواله خصوصي بلد بود پرسيد..از اين كه كجا مسافرت رفتي تا روابط و بعدم حتي اين كه ارايش ميكني؟ كرم ميزني؟ (فك كنم چون پوستم خيلي صافه حسوديش ميشد ;;) )
آخرشم گفت فشارت افتاده از تو خون نميگيرم! :| تازه گفت حتما بايد قبلش ازمايش خون داده باشي و يكي از شاخص هاي خوني كه يادم نيست كدوم بود رو بدوني چنده!
اون روز قبلشم رفتم كلي چيز ميز خوردم ..حتي ميترسيدم بگه خانم فشارت رفته بالا! ولي ديگه... خلاصه ماه رمضون نريد خون بديد..

بعد كسايي كه رفتن خون دادن و موفق شدن بگن كه اون تستي كه من نداده بودم و بهم گير دادن دقيقا چه تستي بوده يه بار برم ازمايش بدم//شايدم همه جا در محل ميگيرن دانشگاه ما در محل شرايطشو نداشته

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از lab0o :
یه پیشنهاد دارم :D
البته نمی دونم خوبه یا نه. میگم نقاشی هایی که بچه ها برای مسابقه نقاشی کشیدند رو کپی کنید تقدیم کنید به اون مرکز اهدای خونی که میرید.

با رضایت صاحب نقاشی البته . :D

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

اهدای خون یکی از بهترین کارهایی ه که افراد واجد شرایط میتونن انجام بدن . اما توصیه میشه افرادی که از نظر سلامت وضعیت خوبی دارند ، کم خون نیستند ، بیماری خاص و ... ندارند شرکت کنند.
به نظر من برای این کار ، عملا نمیشه یک متینگ ترتیب داد ! چرا که ممکنه افراد واجد شرایط کم باشن و در شهرهای مختلف پراکنده باشن و در ضمن جائی برای متینگ نیست اصلا !
میرید خون می دید و تموم ! بعدشم باید استراحت کنید و خودتون رو تقویت کنید فکر نمی کنم انقدر انرژی داشته باشید گپ بزنید !

در ضمن من تاحالا نشنیدم کسی بتونه شب بره خون بده مگر در مواقع ضروری ! :-?

فکر میکنم قبل خون دادن هم باید حتما آزمایش خون بدید تا احیانا بیماری خاصی نداشته باشید ! اینو دقیق نمیدونم که هزینه آزمایش خون با خودتونه یا با اون بخش که خون میگیره اما بگم هزینه آزمایش زیر 30-40 تومن نیست :-"

در کُل اگه برنامه جور شد که خداروشکر و ثوابش رو بردید ! اگه نشد ناراحتی نداره هرکی میتونه بره مرکز محل زندگی خودش و خون بده و خون دادن زمان خاصیـ نمی خواد.

من الان قرص آهن و اینا مصرف میکنم و اگه کم خونی نداشتم حتما شرکت می کردم. موفق باشید.

• لایک
امتیازات: Sidra

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از نیرمـا)΄ :
اهدای خون یکی از بهترین کارهایی ه که افراد واجد شرایط میتونن انجام بدن . اما توصیه میشه افرادی که از نظر سلامت وضعیت خوبی دارند ، کم خون نیستند ، بیماری خاص و ... ندارند شرکت کنند.
به نظر من برای این کار ، عملا نمیشه یک متینگ ترتیب داد ! چرا که ممکنه افراد واجد شرایط کم باشن و در شهرهای مختلف پراکنده باشن و در ضمن جائی برای متینگ نیست اصلا !
میرید خون می دید و تموم ! بعدشم باید استراحت کنید و خودتون رو تقویت کنید فکر نمی کنم انقدر انرژی داشته باشید گپ بزنید !

در ضمن من تاحالا نشنیدم کسی بتونه شب بره خون بده مگر در مواقع ضروری ! :-?

فکر میکنم قبل خون دادن هم باید حتما آزمایش خون بدید تا احیانا بیماری خاصی نداشته باشید ! اینو دقیق نمیدونم که هزینه آزمایش خون با خودتونه یا با اون بخش که خون میگیره اما بگم هزینه آزمایش زیر 30-40 تومن نیست :-"

در کُل اگه برنامه جور شد که خداروشکر و ثوابش رو بردید ! اگه نشد ناراحتی نداره هرکی میتونه بره مرکز محل زندگی خودش و خون بده و خون دادن زمان خاصیـ نمی خواد.

من الان قرص آهن و اینا مصرف میکنم و اگه کم خونی نداشتم حتما شرکت می کردم. موفق باشید.

فکر نکنم آزمایش لازم باشه !
بابا من هر سال عصر - شب میره خون میده مشکلی هم پیش نمیاد :-??

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

دوستان عزیز، میشه من خواهش کنم تصورات و ذهنیات غلطتون رو نگید در رابطه با خون دادن؟ :|
همین حرفای اشتباه هست که باعث میشه ما چندوقت یک بار کلی بیمار داشته باشیم که منتظر فقط یک واحد خون باشن!

من یه توضیح کلی میدم، لطفا دیگه تکرارش نکنید :)

ببینید، شما میرید مرکز انتقال خون. همراه با کارت ملی تون! اونجا وزن و قد شما رو اندازه میگیرن و یک پرونده براتون تشکیل میشه که این پرونده فوایدی داره که بعدا میگم. بعد میرید پیش یک پزشک. اون پزشک فشار خون و دمای بدن شما رو اندازه میگیره و یک سری سوالات میپرسه. مثلا در رابطه با داروهایی که در دو هفته اخیر مصرف کردید، در رابطه با تزریق ها و مواد مخدر، در مورد روابط جنسی، در مورد بیماری های خاص و ...
بعد اگر پزشک مشکل خاصی برای شما تشخیص نداد (طبیعتا اون احمق نیست! خودش میفهمه اگه مشکلی باشه بهتون میگه :D ) بهتون یک برگه میده که پایینش دوتا قسمت داره برای جدا شدن. یه سبز یه قرمز. مثلا اگه یه رفتار پرخطر جنسی داشتید که روتون نشده به پزشک بگید، یا اعتیاد دارید یا هر مشکل دیگه ای که به هر دلیلی نگفتید به پزشک، بخش قرمز رو جدا میکنید و میندازید داخل صندوقی که اونجا توی یه اتاق خالی تعبیه شده. اگرم مشکلی ندارید بخش سبزش رو میندازید. بعد از خون دادن شما، اگر بخش قرمز رو انداخته باشید بر اساس بارکدی که روی اون بخش و روی کیسه خون شما هست، کیسه ی خونتون مستقیما از چرخه خارج میشه و به عبارتی دور انداخته میشه. یعنی شما عملا خودتون گفتید که من مشکلی دارم خونمو نگیرید!
خلاصه میرید روی تخت میخوابید، حدود 10 دقیقه طول میکشه تا خون گرفته بشه ازتون. بعد ازتون پذیرایی میشه و حدود یک ربع همونجا دراز میکشید استراحت میکنید. بعد پزشک میاد سراغتون یه بار دیگه معاینه تون میکنه، اگه اوضاع عمومیتون خوب بود، اجازه میده تا بلند شید برید پی کارتون.
اما بعد از خون دادن چی میشه؟
بعد از اینکه خون دادید، کیسه خون شما پلمپ میشه و به آزمایشگاه میره. در آزمایشگاه همه جور آزمایش روی خون شما انجام میشه. هر جور تستی که فکرشو بکنید انجام میشه. در نهایت اگر بعد از انجام آزمایشات لازم، خون شما قابلیت اهدا رو داشته باشه، یک پیامک میاد براتون که خونتون سالم هست یا خیر!

ضمنا قرار نیست خون شما رو همینجوری مستقیما بکنن توی شلنگ بفرستن توی رگ یه بدبختی! معمولا پلاسما و یک سری اجزای خاصی از خون شما به دیگران اهدا میشه.

بیماری کم خونی هم که من خودم دارم، هیچ مشکلی برای اهدا به وجود نمیاره. مثلا آهن یا کلسیم خون شما کم باشه، بعدا اینو تزریق کنن به کسی، طرف بی آهن میشه؟ :))

دوستان عزیز، پس لطف کنید تصوراتتون رو ننویسید اینجا که باعث نشه دیگران خدای نکرده منصرف بشن!

در مورد شب یا روزش هم هیچ فرقی نداره. فقط در مواقع عادی میگن ابتدای روز باشه که شما انرژی کافی رو داشته باشید. اما در ماه رمضان مرسوم هست که بعد از افطار میرن. به همین دلیل هم هست که تا ساعت دو نصف شب مرکز انتقال خون بازه! خب یه کم فک کنید :D

خلاصه ی حرفم، تروخدا شما خودتونو نزارید جای سازمان انتقال خون! وظیفه ی من و شما اقدام برای اهدا هست. حالا اینکه شما صلاحیتشو دارید یا ندارید و ... به ما مربوط نیست. فقط کافیه به سوالات جواب صحیح بدید.
زیادم ناراحت نباشید، نهایتش و بدترین حالتش اینه که میاید تا اونجا بهتون میگن نمیگیریم ازتون، و شما بر میگریدید خونه و مطمئنا ثواب این حرکت رو میبرید.
خدا در قران گفته کسی که جان یک نفر رو نجات بده انگار جان تمام انسان ها رو نجات داده!

پس این حرکت رو یک حرکت کوچیک در نظر نگیرید :)

در مورد میتینگ هم بازم میگم، مهم اینه که حضور دوستان و همکلاسی هامون، یه انگیزه میشه برامون تا بلند شیم بریم خون بدیم. وگرنه قرار نیست اونجا پانتومیم بازی کنیم
{حالا نهایتش میشه بعدشم بریم پارک لاله بازی کنیم :D }

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نصفه شب پارك لاله؟؟؟ :O
باور كنين من رفتم خون بدم گفتن يه سري ازمايش بايد همرات باشه

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از معصومه :
نصفه شب پارك لاله؟؟؟ :O
باور كنين من رفتم خون بدم گفتن يه سري ازمايش بايد همرات باشه
بابا اینو گفتم واسه کسایی که اصرار دارن حتما یه گپی چیزی بزنن!

ما هرچی میگیم یه چیزی از توش در میاریدااا :D

باور کنید از من تاحالا نخواستن ازمایش.

به نقل از یه دوست :
عالیه نظرسنجیتون!!!!!!!!!!!! :)) :))

6 تا گزینه داره بعد نوشته "شما فقط اجازه انتخاب 6 گزینه را دارید." =)) =)) =)) <D= <D= :)) :))
:)
این جمله ثابت هست برای تمام نظر سنجی ها و عددش فقط فرق میکنه. در نتیجه وقتی بزنی تمام گزینه ها قابل انتخابه، مینویسه فقط 6 گزینه :)

متین

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیزیک

سلام
الحق که سمپادی هستید!
فکر خیلی خوبی به کله سمپادیتون خطور کرده!
کلا حرکتای همگانی رو پایه ام!
زنده باد سمپاد

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

بچه‌ها،میشه لطفاً اینقد اسپم ندین؟! :D
باور کنید لازم نیست اینجا اعلام کنید که سنّتون کافی نیست برای خون دادن! :D
پس لطف کنید فقط دراین باره اطلاعات بدید،یا افراد ِ واجد ِ شرایط اعلام حضور کنن .

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

بچه ها یه سری آزمایشات برای خون دادن لازمه مثل اعنیاد ایدز و این حرفا ...خون بیمار ک بدرد کسی نمیخوره :D

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از دخــتر خــورشیــد :
بچه ها یه سری آزمایشات برای خون دادن لازمه مثل اعنیاد ایدز و این حرفا ...خون بیمار ک بدرد کسی نمیخوره :D
:|

---
دوستانی که رای دادن لطف کنن یه پخ به من بدن که هماهنگی نهایی رو انجام بدیم :)

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

الان این 12 نفری که رای دادن کوشن؟ :D
چرا کلا 5 تاشون پخ دادن؟

gogory-8

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۱
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بچه ها حالاکه21بیشترین رای واورده همون 21 برین که تولد منم باشه! :D
باشههههههههههه؟! [-o<

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

نتیجه چی شد دوستان ؟

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

دوستانی که پخ دادن امشب بهشون اطلاعات دقیق وادرس رو ایمیل وپیامک میکنم
اونایی هم که پخ ندادن بدن زودتر :D

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

من واقعا تشکر میکنم :|

پی تئاتر و پانتومیم و هر جور مسخره بازی دیگه ای، ملت با سر میدون
اما یه بار که قراره با چندساعت وقت گذاشتن، جون یک انسان حفظ بشه، همه ناپدید میشن #-o

در سمپادو باید تخته کرد اگه سمپادیاش فک میکنن سمپادی بودن به فرمول حفظ کردنه :|

بالا