• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قاعده ی تصادف

• شروع کننده موضوع

kerpoocoder

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی غیر چینی
شهر
کرمون
مدال المپیاد
یه کم
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
CS & Math
اگه این فیلم رو دیدید نظرتون رو راجع بهش بگید:D

فیلم بدی نبود یه کم متفاوت واقعا روش زحمت کشیده بودن و یه کار کاملا تئاتر زده بود مخصوصا این که سکانس های طولانی داشت سکانس اولش حدود 15 دقیقه بود که برداشت مطمئنا سختی هم داشت خیلی از سکانساش این جوری بودن.
از بازیگریایی استفاده کرده بود که واقعا تو کار تئاتر بودن بازیگرایی که نقش چند تا هنرمند تئاتر رو بازی می کردن.
بازی امیر جعفری که طبق معمول عالی بود. ولی بازی یکی دوتاشون یه کم تصنعی بود.
موسیقی فیلم هم که از مارتین شمعون پور بود بازیگر نقش مارتین که موسیقی قشنگی داشت.
یه نکته خیلی جالب که فیلم داشت این بود که آدماش خودشون نمی دونستن واقعا دنبال چی هستن و چه کار می خوان بکنن.

امیر: می دونی داری چه کار می کنی؟
شهرزاد: نمی دونم.
امیر : نمی دونم که نمی شه.
شهرزاد : پس بیا الان در موردش فکر نکنیم.

یا

برای چی می خوای بری؟
مارتین : نمی دونم.
یعنی نمی خوای بگی دیگه
مارتین : آره یعنی نه ببین چه فرقی می کنه مهم اینه که من دیگه نیستم.

یا

عمو : تو فکر کردی اینا کی هستن؟ که این جوری باهاشون حرف می زنی؟
پدر : هر کی می خوان باشن سر منو ندیدی چه کار کردن.

آخر فیلم رو خوب تموم کرد و برداشت های متفاوتی میشد از فیلم کرد با وجود این که سسپنس نداشت.
دو نسل متفاوت رو به نمایش کشیده بود دونسلی که این قدر متفاوتند که دائما در تعارضند شاید اسم فیلم هم این رو برسونه.

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
پاسخ : قاعده ی تصادف

تازه دیدم فیلم رو
فیلم خوبی بود.خوب داشت دو نسل متفاوت رو درواقع نسل چهارمی ها و نسل قبلشون رو مقایشه میکرد.
اما یه چیزی که هست اینه که آیا ما به عنوان نسل چهارمی ها هممون حاضریم کاری رو که اون گروه برای دوستشون کردن
یعنی اینکه نرفتن به اون جشنواره به خاطر اینکه دوستشون دست باباش نیافته رو
انجام بدیم؟؟؟؟!!!!!
با اینکه خیلی از مشکلات توی اون گروه تئاتر نشون داده میشه اما خیلی از روابط الان اونطوری نیست.
یعنی شاید کمتر صمیمی باشن...
در کل فیلم خوبی بود و مشکلات رو خوب نشون میداد.
دیالوگ ها هم خوب بودن.......
:D :D :D :) :) :)

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

ما اینو خیلی وقت پیش دیده بودیم بعد الان یادم نی دقیق :-"

یکی از چیزایی که واقعن عالی بوود ولی یادمه وقتی از سینما اومدیم بیرون و یا همون داخل سینما بادوستم به هم نگاه کردیم از عجب سکانس هاش بود. مثن اون سکانسی که دخدره میاددم ماشین با دوستاش حرف میزنه بعد میره با باباش حرف میزنه بعد دوستاش میان دعوا میشه بعد در میرنو کارگردان بدون کات گرفته بود. بعد جالبیش اینه مثن صحنش آروم نبود که بگیم بازیکردن دیگه هم توش گریه داشت هم احساسی شدن هم دعواا. واقعن چشم نواز بود این حرکتش.

تفاوت نسل ها رو با این که مقادیری اغراق داشتو ولی خیلی خوب به نمایش گذاشته بود. واقعن خوب بود چون میشد درک کرد شخصیتایه فیلمو

نکته ی منفی بعضی بازیاشون بود. مثن چند دیالوگ گفتناشون واقعن ازمبتدی هم پایین تر بود.
در ضمن فیلم به جز اون جایی که بازیگرا توش ساز میزدن موزیک متن نداشت.

آخر فیلم رو هم خوب تموم کرد. نه بی نظیر نه فاجعه. از متوسط بالاتر بود.

در کل حتمن ارزش یه بار دیدنو داشت. :-"

president

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب بود.فقط نفهمیدم پیام محوریش چی بود؟ازخودگذشتگی بخاطردوستا؟اخه خیلی برداشت ها منتفاوت بود؟
وتازه نفهمیدم امیربخاطرپریساازرفتن منصرف شدیا بخاطردوستشون شهرزاد

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

فیلم خوبی بود,من وختی دیدمش یادِ درباره الی افتادم! :-" اون قسمت هایی که باهم صمیمی میشدن مثلا سر سفره ناهار من رو یاد درباره الی مینداخت نمیدونم چرا! :D
ولی ی چیزیش بد بود! ینی اگه اول فیلم رو با آخر فیلم نگا کنی فقط ,داره اینو میگه که این دخترهِ هم باید مث بقیه دوستاش ب خونواده ش دروغ میگفت! :rolleyes: ب طور غیر مستقیم داشت اینو میگفت که ای نوجوانان و جوانان اگر با خانواده مشکل دارین بهشون دروغ بگین :-" این باباهه که آخر سر گفت اگه برگرده میزارم باهاتون بیاد دیگه دلیلی نداشت اینا بازم نخوان که شهرزاد برگرده! :-??
×البته من ی جا هم خوندن قاعده تصادف شاهکار سالم نشان دادن روابط ناسالم! :-" ولی فک کنم منتقدش ی ذره اغراق کرده :-?
××پوسترش

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

به نقل از فَــرز :
فیلم خوبی بود,من وختی دیدمش یادِ درباره الی افتادم! :-" اون قسمت هایی که باهم صمیمی میشدن مثلا سر سفره ناهار من رو یاد درباره الی مینداخت نمیدونم چرا! :D
ولی ی چیزیش بد بود! ینی اگه اول فیلم رو با آخر فیلم نگا کنی فقط ,داره اینو میگه که این دخترهِ هم باید مث بقیه دوستاش ب خونواده ش دروغ میگفت! :rolleyes: ب طور غیر مستقیم داشت اینو میگفت که ای نوجوانان و جوانان اگر با خانواده مشکل دارین بهشون دروغ بگین :-" این باباهه که آخر سر گفت اگه برگرده میزارم باهاتون بیاد دیگه دلیلی نداشت اینا بازم نخوان که شهرزاد برگرده! :-??
×البته من ی جا هم خوندن قاعده تصادف شاهکار سالم نشان دادن روابط ناسالم! :-" ولی فک کنم منتقدش ی ذره اغراق کرده :-?
××پوسترش
فیلم نمی گفت که باید دروغ بگه
میگفت وقتی که راست گفته چرا باهاش جوری رفتار می کنن که دفعه ی بعد دروغ بگه....
مسئله باباهه بود که نذاشت دخترش بره....
در ضمن اون بابا گفت میذارم بیاد اما هیچ وقت نخواهد گذاشت که با دوستاش بره اگه اون دختر قبل از رفتن برگرده پیشش.

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

کسی دقت کرده که فیلم از یه جهاتی شبیه درباره الی هستش.. .؟

و نکته مهم اینه که پشت سر هم آدم رو تو شرایطی قرار میده که آدم باید قضاوت کنه..و پیش خودش بگه که کی داره کار درستی میکنه و کی داره حرف درستی میزنه... .

به نقل از فَــرز :
چه جالب..منم وقتی فیلمو میدیدم همش این تو ذهنم بود که شبیه درباره الی...

یکی فکر کنم فیلم برداریش شبیه بود..
یکی هم تا حدی اونجا که هر که یه نظری داره و قراره با هم یه تصمیم بگیرن.. .

سارا99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

فیلم بدی نبود فقط نفهمیدم اخرش چی شد از این فیلما که اخرشو به قضاوت بیننده میزارن لجم میگیره..........

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

به نقل از سارا99 :
فیلم بدی نبود فقط نفهمیدم اخرش چی شد از این فیلما که اخرشو به قضاوت بیننده میزارن لجم میگیره..........
آخرش که معلوم بود.اونا تصمیم گرفتن به خاطر دوستشون نرن......

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

سوالی ک ذهن منو مشغول کرده اینه که سرمیز ناهار یه دفه پریسا برمیگرده میگه مسعود ...
اون مسعود کیه دقیقا؟
جدی

megan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فیلم بدی نبود ولی بعد از فیلم هیچ حس خاصی نداشتم.کل فیلم روی یه خط راست بود.نقطه اوج نداشت ولی در کل بدک نبودو در آخر بازی شهرزادو دوس داشتم. (;

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از miss mahla :
فیلم بدی نبود ولی بعد از فیلم هیچ حس خاصی نداشتم.کل فیلم روی یه خط راست بود.نقطه اوج نداشت ولی در کل بدک نبودو در آخر بازی شهرزادو دوس داشتم. (;
چرا؟
اونجا ها که تحت فشار قرار میگیرین که چیکار کنن..اونجا ها که سر چیزای مختلف دعواشون میشد اوج حساب میشد..
شهرزاد که عالی بود..ولی برام سواله که این آدم قبلا هم بازی کرده؟کلا کسی سابقه ای ازش میدونه؟

بالا