• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به نقل از آنشرلی!!!! :
ریاضی به جز مهروماه ابی کانون خوبه؟
مهر و ماه فراتر از سطح کتاب‌ه ولی آبی خب تستای کانون‌ه...واسه کنکور کلاً نمیشه نظر قطعی داد ممکنه یهو تغییر ایجاد بکنن مثل شیمی امسال :-w اما اگه نظر شخصی من رو میخوای همون آبی هم بنظرم کافی‌ه حتی...چون معمولاً سوالای ریاضی کنکور رو مشابه میدن جوری که با تسلط عمیق رو تستای سال‌های قبل میتونی درصد خوبی بیاری معمولا... (;

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

من وقتی یک ساعت پشن سر هم درس بخونم تا2ساعت نمیتونم بخونم.اگه یک ساعت بشه 1.5که تا آخر روز باید استراحت کنم
چکار کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از خوشحال :
من وقتی یک ساعت پشن سر هم درس بخونم تا2ساعت نمیتونم بخونم.اگه یک ساعت بشه 1.5که تا آخر روز باید استراحت کنم
چکار کنم؟
کم کم عادت بده خودتو. منم مثل تو بودم. الان 3 ساعت هم بشینم پشت هم، با یه ربع استراحت میتونم پارت بعدی رو بخونم.

اول از نیم ساعت شروع کن. یه ربع به خودت استراحت بده. بکنش سه ربع، با یه ربع استراحت. کم کم همه چی عادی میشه برات! تلقین هم نکن. یعنی زیاد به این فکر نکن که من یه ساعت خوندم الان، بعدش حتما نیاز دارم 2 ساعت استراحت داشته باشم. یا اینکه بعد یه ساعت درس خوندن، برو سراغ کارایی که وقت زیادی ازت نمی‌گیره اما بهت انرِژی میده. برا من مثلا آهنگ گوش دادن با اندکی حرکت موزون جواب میده :-"

موفق باشی.

هیراد.ف

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهزان

سلام یه سوال دارم چجوری میتونم معدل پایین ترم اولو تو ترم دوم جبران کنم؟؟؟؟با این که وقت زیادی هم نمونده؟

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سلام ببخشید خواستم در مورد ازمون ورودی دوره اول دبیرستان بدونم اگر از زمان ثبت نام و مواردش خبری دارید ممنون میشم اطلاع بدید

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از هیراد.ف :
سلام یه سوال دارم چجوری میتونم معدل پایین ترم اولو تو ترم دوم جبران کنم؟؟؟؟با این که وقت زیادی هم نمونده؟
یعنی چی دقیقاً؟ :|
خب درستونو بخونید؛تمرکز کنید؛تلاش و کوشش و پشتکار :-"
ول چرخی کمتر و اینا دیگه :-"
×سعی کنید فراموش کنید هر گندی رو که زدید و فقط برایِ امتحاناتِ پیش رو وقت و تمرکزتونو بذارید.

l.brisc

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

نظرتون چیه که آدم بره ریاضی ولی هدفش کنکور تجربی باشه؟ سخت میشه؟ :-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از N39!N :
در این مورد بارها تو همین تاپیک بحث شده. آخه چه کاریه؟! تو مدارس سمپاد اکثرا به قدر کافی ریاضیات تجربی‌ها رو سخت می‌گیرن و باهاشون کار می‌کنن که ریاضیاتشون به قدر کافی قوی بشه. نیازی نیست که به قصد قوی شدن ریاضیتون برید رشته‌ی ریاضی! اینجوری فقط تو زیست اذیت می‌شید و بهتون ضربه وارد می‌شه. چون خب زیست اصلا درس راحتی نیست!! می‌دونین دیگه خودتون که :D خیلی طبیعی و نرمال پیش برید تو مدرسه. برید همو نرشته‌ای که می‌خواید. این کارای عجیب و غریبم نکنین :D چون واقعا بهش نیازی نیست! مگر اینکه تو مدرسه‌تون ریاضی تجربی‌ها رو ضعیف بگیرن و ...

REZA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

به نقل از مهســـــــــــــا :
در این مورد بارها تو همین تاپیک بحث شده. آخه چه کاریه؟! تو مدارس سمپاد اکثرا به قدر کافی ریاضیات تجربی‌ها رو سخت می‌گیرن و باهاشون کار می‌کنن که ریاضیاتشون به قدر کافی قوی بشه. نیازی نیست که به قصد قوی شدن ریاضیتون برید رشته‌ی ریاضی! اینجوری فقط تو زیست اذیت می‌شید و بهتون ضربه وارد می‌شه. چون خب زیست اصلا درس راحتی نیست!! می‌دونین دیگه خودتون که :D خیلی طبیعی و نرمال پیش برید تو مدرسه. برید همو نرشته‌ای که می‌خواید. این کارای عجیب و غریبم نکنین :D چون واقعا بهش نیازی نیست! مگر اینکه تو مدرسه‌تون ریاضی تجربی‌ها رو ضعیف بگیرن و ...
نمیگم کار درستیه بره ریاضی، اما بستگی به مرکزی که توش درس میخونه داره، ما همه تو ریاضی مشکل داشتیم، مدرسه هم اهمیتی نمیداد L-:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از REZA73 :
نمیگم کار درستیه بره ریاضی، اما بستگی به مرکزی که توش درس میخونه داره، ما همه تو ریاضی مشکل داشتیم، مدرسه هم اهمیتی نمیداد L-:
جمله‌ی آخر منم به همین اشاره داره دیگه!‌گفتم مگر اینکه مدرسه‌تون ضعیف بگیره ریاضی تجربی‌هارو!
تو مدرسه‌ی ما که اصلا اینجوری نبود.اصلاااا!
برادرم هم الان تجربیه تو مدرسه‌‌شون و داره تغییر رشته می‌ده به ریاضی. و خداروشکر باز هیچ مشکلی نیست! معلم فیزیک و ریاضی امسالشون از معلمای ریاضی‌ها بهتر بودن حتی!

Rasoul

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران

سلام عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه.
تقریبا یه سالی میشد تو این انجمن فعالیتی نداشتم این اولین پستمه بعد از این مدت.
من سال 93 کنکور دادم و رتبم شد 2700 منطقه 1. چون متولد نیمه اول 74 بودم مجبور شدم انتخاب رشته کنم و شانس مجدد نداشتم برای شرکت در کنکور یعنی فرصت اول و آخرم بود. علوم آزمایشگاهی شهید بهشتی قبول شدم و الان ترم دو هستم.
کم کم به این نتیجه رسیدم این رشته به هیچ وجه منو راضی نمی کنه و جواب زحمت هایی که واسه کنکور کشیدم رو نمیده. واسه همین تصمیم گرفتم کنکور 95 شرکت کنم و انتخاب رشته آزاد برای پزشکی و داروسازی. از دانشگاه هم انصراف ندادم چون معافیت تحصیلیم وابسته به اونه.
حالا سوالم از شما اینکه که1- از الان من برای کنکور 95 چی کار می تونم کنم؟ چیو بشینم بخونم؟2- آیا از مشاور از الان استفاده کنم؟3- کتاب هایی که برای کنکور 93 استفاده کردم ( چه وزارتی چه کنکوری ) برای کنکور 95 میتونم استفاده کنم؟ ترم 3 دانشگاه رو میخوام 12 واحد عمومی بردارم و ترم 4 کامل مرخصی. واسه همین میخوام کامل از تک تک روزام از همین الان استفاده کنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

ddnarges

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
( فرزانگان حکیم زاده)
شهر
یزد

سلام
من الان سال چهارم ریاضی هسم وضعیت درسیم نسبتا خوبه ولی انتظار بقیه و حتی خودم خیلی بیشتره واسه همین حسابی استرس گرفتم و هرچی بیشتر تو عید خوندم نتیجم بدتر شد برا همین الان خیلی ناامیدم و انگیزمو از دست دادم اصن نمیتونم رو درس تمرکز کنم :( توروخدا یکی راهنماییم کنه

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ddnarges :
سلام
من الان سال چهارم ریاضی هسم وضعیت درسیم نسبتا خوبه ولی انتظار بقیه و حتی خودم خیلی بیشتره واسه همین حسابی استرس گرفتم و هرچی بیشتر تو عید خوندم نتیجم بدتر شد برا همین الان خیلی ناامیدم و انگیزمو از دست دادم اصن نمیتونم رو درس تمرکز کنم :( توروخدا یکی راهنماییم کنه
پادکست کنکوری های 94 گوش دادی؟ اگه گوش ندادی برو دانلود کن گوش بده
خیلی استرس کم میکنه در ضمن چیزایی که برای نزدیک کنکور باید بدونی رو دوستان میگن که خیلی مهمه

hp_setareh_

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام من تازه عضو شدم و یه سوال از شما سمپادیهای گرامی داشتم .شما میدونید برای انتقالی گرفتن به یه سمپاد دیگه چه شرایطی وجود داره؟امیدوارم ازم استقبال کنید

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

به نقل از Rasoul :
سلام عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه.
تقریبا یه سالی میشد تو این انجمن فعالیتی نداشتم این اولین پستمه بعد از این مدت.
من سال 93 کنکور دادم و رتبم شد 2700 منطقه 1. چون متولد نیمه اول 74 بودم مجبور شدم انتخاب رشته کنم و شانس مجدد نداشتم برای شرکت در کنکور یعنی فرصت اول و آخرم بود. علوم آزمایشگاهی شهید بهشتی قبول شدم و الان ترم دو هستم.
کم کم به این نتیجه رسیدم این رشته به هیچ وجه منو راضی نمی کنه و جواب زحمت هایی که واسه کنکور کشیدم رو نمیده. واسه همین تصمیم گرفتم کنکور 95 شرکت کنم و انتخاب رشته آزاد برای پزشکی و داروسازی. از دانشگاه هم انصراف ندادم چون معافیت تحصیلیم وابسته به اونه.
حالا سوالم از شما اینکه که1- از الان من برای کنکور 95 چی کار می تونم کنم؟ چیو بشینم بخونم؟2- آیا از مشاور از الان استفاده کنم؟3- کتاب هایی که برای کنکور 93 استفاده کردم ( چه وزارتی چه کنکوری ) برای کنکور 95 میتونم استفاده کنم؟ ترم 3 دانشگاه رو میخوام 12 واحد عمومی بردارم و ترم 4 کامل مرخصی. واسه همین میخوام کامل از تک تک روزام از همین الان استفاده کنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
.
من جواب بعضی از سوالاتتونو نمیدونم...
ولی شما اگه بخواید برای کنکور 95 که کنکور سال منم باشه شرکت کنید کتاب زیست جدید بگیرید چون که شکل های کتاب و بعضی قیدها عوض شده...بعضی تمرین های کتاب فیزیک هم با سال های گذشته فرق کرده و بهتر شده...شما ببین چه درسایی قوی هستی چیارو ضعیف بعد تصمیم بگیر چیا رو بیشتر بخونی چیارو کمتر...ممکنه شما فیزیکت خ قوی باشه و مثلا شیمیت ضعیف اونو بیشتر بخون..ولی اگه میخواید واقعا خ خوب نتیجه بگیرید از الان بخونید..از کتاب های کمک درسی سال های قبل اره میتونید استفاده کنید..
موفق باشید :)

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

به نقل از N39!N :
من همیشه این عقیدم بوده که زیست هم مثل ریاضیه باید کم کم جا بیوفته..هرچی بیشتر بخونی به نکته های جدید تری میرسی...واقعا کسی که سر کلاس زیست 2 که به نظرم هم پای زیست پیشه شایدم بالاتره نبوده باید تلاشش خ زیاد باشه که موفق باشه..چون کسی ک سر کلاسابوده حداقل 5بار خوندشو دورش کرده امتحاناشو داده به یه فهمی رسیده ...ولی کسی ک نبوده تازه اول راهه..

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

سلام
دوستان من دو تا دوست دارم که اینا جهت تقویت ریاضی می خوان دومو برن ریاضی ولی بعدا رشتشونو عوض کنن.
یکیشون بچه ی فوق العاده گلی و المپیاد زیستی و چون میشناسمشو و بهش اطمینان دارم وقتی گفت زیست دو رو بلده منم چیزی نگفتم. البته ایشون خیلی درسخونن و معدلشونم شده 20
اون یکی هم ریاضیش ضعیفه ولی من هرچی پافشاری می کنم متوجه نمیشه که نمی تونه زیست 2 رو همراه با کتابای دوم ریاضی بخونه مخصوصا تو مدرسه ی ما که فرصت نفس کشیدنم نداری.

نظرتون در موردشون چیه؟مخصوصا دومیه. چجوری راضیش کنم نره ریاضی؟

hp_setareh_

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام .برای انتقالی گرفتن از یه فرزانگان به فرزانگان دیگه کسی میدونه چه شرایطی باید داشته باشیم ؟چیا باعث میشه بتونیم راحت انتقالی بگیریم :-? :-w

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

@Farzin2x
با توجه به وضع سوالات کنکور دوستای شما دارن اشتباه می کنن
بهشون فشار زیادی وارد میشه
اگه توان و قوتشو دارن بسم الله !

tata

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
دبیرستان دخترانه فرزانگان

سلام
راستش من برنامه ریزی که میکنم نمیتونم طبق اون عمل کنم یا کمتر میخونم یا بیشتر. به همین دلیل کل برنامه ام به هم میخوره .میشه یه راه حل بدین؟؟؟؟ :(

بالا