• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

Ghazal.zm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام ...
خیلی ناراحتم تابستونم تموم شد ، همش برای تیزهوشان و نمونه خوندم یه ماه آخرم کلاس گذاشتن برامون
می‌خوام گریه کنم
شما در چه حالید؟

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام
من برعکس سال های قبل، امسال یکم خوشحالم، چون کلاسامون حضوری میشه(با توجه به برنامه ها و کارایی که تو حضوری انجام میدادن)، از اون طرف تابستون امسال من هم زیاد با ادامه سال فرقی نمیکنه.

Ghazal.zm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
من برعکس سال های قبل، امسال یکم خوشحالم، چون کلاسامون حضوری میشه(با توجه به برنامه ها و کارایی که تو حضوری انجام میدادن)، از اون طرف تابستون امسال من هم زیاد با ادامه سال فرقی نمیکنه.
آره اینکه حضوری میشه واقعا خوشحال کنندس ولی... نمی‌دونم شاید ترس از فضای جدیده!

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام ...
خیلی ناراحتم تابستونم تموم شد ، همش برای تیزهوشان و نمونه خوندم یه ماه آخرم کلاس گذاشتن برامون
می‌خوام گریه کنم
شما در چه حالید؟
آره مثل من دقیقا امسال (نهم)همین جوری بودم.واقعا دیگه از بعد آزمون تیزهوشان تا اعلام نتایج همه چیز مثل زهر مار بود. خیلییییییییییی حال بهم زن
ولی بعد از اعلام نتایج تا الان سعی کردم نهایت استفادمو از تابستون امسال ببرم :))
بنظرم بعد این همه سال یک تابستون با دغدغه کمتری گذروندم

Ghazal.zm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
1403
آره مثل من دقیقا امسال (نهم)همین جوری بودم.واقعا دیگه از بعد آزمون تیزهوشان تا اعلام نتایج همه چیز مثل زهر مار بود. خیلییییییییییی حال بهم زن
ولی بعد از اعلام نتایج تا الان سعی کردم نهایت استفادمو از تابستون امسال ببرم :))
بنظرم بعد این همه سال یک تابستون با دغدغه کمتری گذروندم
تا خرداد تیزهوشان تا مرداد نمونه و تا شهریور کلاس:/ +به قول معروف خدا منو ببین این زندگی حق من نیست...

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
بابا فعلا مجازیه شماهم اول دهمید شل کنید و از زندگی لذت ببرید (روزی ۴ساعت هم درس بخونید بقیش و میتونید سریال ببینید و کارایی که میخواید و بکنید)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
بابا بیخیال
به سن ما می‌رسید میگید کاش انقدر غرق نمی‌شدم و استراحتم می‌کردم :-"
(قدم:)))

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
از لحاظ شروع سال تحصیلی که خوشحالم ، بالاخره انسانی خوندنم یه آرزویی بود برام و بهش رسیدم و ازش لذت میبرم.‌‌..همین بهم انگیزه میده..‌.گرچه این چندروز روی مود غر و شکایتم

ماهرو

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
راستش این اول مهر هیچ فرقی با روزای دیگه نداشت برام،هیچوقت اینقد بی تفاوت و خنثی نبودم نسبت به شروع مدرسه.

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
قراره کلاسا حضور بشه؟
احتمالش وجود داره. با توجه به اينكه خيلي سريع به محدوده سني ما خودشونو رسوندن. البته باز بايد صبر كنن همه دانش آموزا دو دوز واكسن بزنن. من نمي دونم به دانش آموزا قراره چه واكسني بزنن ولي خب مثلا اگر بخوان آسترازنكا بزنن فكر ميكنم 2 ماه و نيم تا 3 ماه طول بكشه تا دوز دوم رو بزنن. يعني با فرض اينكه دانش آموزا تو هفته اول مهر واكسن دوز اولشونو بزنن (كه من به شخصه بعيد ميدونم. چون پايگاه واكسيناسيون شهر ما كه مثل سامانه تعويض پلاك شده بايد يه ساعتي بري احتمالا كه جا واست باشه) دوز دوم رو بايد حدودا اواسط آذر الي اوايل دي ماه بزنن. ولي خب اگر اسپونتيك (اينو ميزنن اصلا اينجا؟ من از كسي نشنيدم زده باشه) يا سينوفارم بزنن بعد يك ماه ميتونن دوز دوم رو تزريق كنن كه ميفته تا مثلا اواسط آبان. پس فعلا مجازيه تا تكليف واكسيناسيون مشخص شه به نظرم. شايد هم تركيبي از حضوري و مجازي رو بعد دو سه هفته از مهر پيش بگيرن كه اين البته پيشنهاد رئيس جمهور بود ولي خب باز ستاد بايد تعيين كنه.
ختم كلام: فعلا فكر كنم مجازيه

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
احتمالش وجود داره. با توجه به اينكه خيلي سريع به محدوده سني ما خودشونو رسوندن. البته باز بايد صبر كنن همه دانش آموزا دو دوز واكسن بزنن. من نمي دونم به دانش آموزا قراره چه واكسني بزنن ولي خب مثلا اگر بخوان آسترازنكا بزنن فكر ميكنم 2 ماه و نيم تا 3 ماه طول بكشه تا دوز دوم رو بزنن. يعني با فرض اينكه دانش آموزا تو هفته اول مهر واكسن دوز اولشونو بزنن (كه من به شخصه بعيد ميدونم. چون پايگاه واكسيناسيون شهر ما كه مثل سامانه تعويض پلاك شده بايد يه ساعتي بري احتمالا كه جا واست باشه) دوز دوم رو بايد حدودا اواسط آذر الي اوايل دي ماه بزنن. ولي خب اگر اسپونتيك (اينو ميزنن اصلا اينجا؟ من از كسي نشنيدم زده باشه) يا سينوفارم بزنن بعد يك ماه ميتونن دوز دوم رو تزريق كنن كه ميفته تا مثلا اواسط آبان. پس فعلا مجازيه تا تكليف واكسيناسيون مشخص شه به نظرم. شايد هم تركيبي از حضوري و مجازي رو بعد دو سه هفته از مهر پيش بگيرن كه اين البته پيشنهاد رئيس جمهور بود ولي خب باز ستاد بايد تعيين كنه.
ختم كلام: فعلا فكر كنم مجازيه
به دانش آموزا سینوفارم میزنن و گفتن احتمالاً فقط یک دوز! نمیدونم چرا ولی صرفاً چون خبرا رو خوندم گفتم ((:

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
من دیروز رفتم زدم
اره سینوفارم بود ولی دو دوزه
چه عالی ، ممکنه برای سن کم یک دوز بزنن مثلاً دبستان شاید، به هر حال با این حجم زیاد واکسیناسیون تا آبان کلاسای مجازی بیشتر دووم نمیاره با توجه به این که دانشگاها میگن ترم بعد دانشجوهای خوابگاهی برگردن طبیعتاً حضوری شدن مدرسه نسبت به خوابگاه باز کردن کم خطر تره و زودتر شروعش میکنن

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام و درود!
دوستان یکی میشه منو وادار کنه به درس خوندن بیشتر؟
منظورم اینه که شما چیکار میکنید درس بیشتر میخونید؟

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام و درود!
یعنی هیچکس اینجا نیست که زیاد درس بخونه؟ :/

• لایک
امتیازات: Sety

Hecate

گُله
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
.-.
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام و درود!
هدفاتونو بنویسید و بچسبونید روبه روتون
یه نفر که درسش خوبه(ترجیحا بهتر از خود شما) تو مدرسه یا بین اشنا ها پیدا کنید و اونو رقیب خودتون قرار بدید و کلا باهاش توی رقابت باشید نیاز نیست حتما اون بدونه
به چیزی که قراره بهش برسید توی آینده ایمان داشته باشید و این ایمان باعث میشه که به قول یه بنده خدایی حس تعهد به اون هدف پیدا کنید و خود به خود ساعت درس خوندنتون زیاد بشه

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام و درود!
خب در درجه ي اول بايد بگم همين كه درس ميخوني باعث اين شده كه نصف مسير رو رفته شده بدوني و از اين جهت گير شروع كردن نباشي.
به نظرم نياز هست خوب به هدفت فكر كني و شفافسازيش كني و اين رو تو مغز خودت به مرور زمان و با تكرار كردن و فكر كردن بهش فرو كني كه اين كاري كه داري ميكني واسه اون هدفه هست.
يا مثلا ميتوني عكسي از هدفت رو بزني جلوي چشمت هر موقع خسته شدي يه نگاه بهش بندازي و همون باعث ميشه ترغيب شي به ادامه دادن درس خوندن و متوقفش نكني.
گروه هاي رقابتي هم خوبن كه تلاش رقبات رو ميبيني و باعث ميشه بيشتر بخوني تا خودتو بهشون برسوني
در نهايت ساعت مطالعه هم كه اگر ميخواي بالا ببري بر حسب توانت هر دو سه روز يه ربع يا نيم ساعت بيشترش كن.

جین ایر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
____
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام و درود!
باور کن هیچکس و هیچ روش و هیچ جمله ای قرار نیست تورو وادار کنه به درس خوندن
مگر اینکه خودت بخوای و خودت، خودت رو مجبور کنی
قبل از هرچیز با خودت فکر کن و بفهم که با خودت چند چندی
میخوای درس بخونی؟ خودت رو مجبور کن که بخونی تو یه آدمیزادی و اراده داری و فقط باید بری پای کار، حتی اگر بی کیفیته درس خوندن یه مدت که بگذره میفتی روی غلتک و عادت میکنی آدمیزادم که برده عادت هاشه

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
یعنی هیچکس اینجا نیست که زیاد درس بخونه؟ :/
حقیقتا من رفتم پانسیون چون تو خونه راحت نبودم تمرکزمم بهم میریخت ولی اینطوریم نیست هرکی میاد اونجا خیلی درس بخونه بستگی به خودت داره همه چی کتابو باز کنی و چندنفرو که بیشتر از خودت میخونن حله

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
نمیدونستم کجا بپرسم
ممکنه با تحصیل توی هنرستان، کنکور نظری داد؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
  • لایک
امتیازات: whale