• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سرعت پایین در تست زنی

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...
شاید الان زوده که از تست حرف بزنم
اما آزمون های تابستونی در راهن

شاید سرعت تست بعضی ها مثل من سرعتشون تو تست زدن برخی درسا حتی اونایی که کاملا مسلطن پایینه

کــــــــــــــــــمـــــــــــــــــک :((

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان
پاسخ : سرعت پایین در تست زنی

درسی که ازش تست زده باشی و مسلط باشی سرعتت باید بالا باشه! :-"

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

فعلا سرعت بی خیال...

ASSSAL

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
صنایع

منم همین مشکلو دارم ~X( ~X(
البته اگه تست زیاد بزنیم به نظرم این مشکل حل میشه

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

چه تاپيك هاي بي معني ميذارين اين تاپيك واسه وسط ساله كه همه ديگه تست ميزنن و ضعف شونو ميدونن
نه حالا كه خيليا اصلا شروع نكردن هيچ كس هم تست نميزنه!!

mactala2010

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من تو تستای ریاضی و فیزیک خیلی خیلی سرعتم پایینه !!! به نظرتون چیکار کنم؟؟؟!!! 8->

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

یادمه سر گزینه2 وقتی به دفترچه اختصاصی میرسیدم اولش ریاضی ها رو داغون میزدم(هیچ وقت بالای 50 نبوده درصدم)
وقت کم میاوردم تو حساب کتاب سوتی میدادم و ... خیلی اعصاب خوردی بود
از اونور وقتی میرسیدم فیزیک تست ها رو با تمام وجودم جواب میدادم سعی میکردم به همه تست ها جواب بدم بعد هم که همه تست هاشو میزدم وقت اضافه میاوردم(!)
شیمی هم که یه چیزی بین این دو تا بود
خلاصه همش به تسلطه هیچ چیزی نداره اینکه تا روز کنکور از سرعت کم بنالید چیزی حل نمیشه
هر مشکلی راه حل داره و میشه سرعت پایین رو برد بالا
کافیه فرض کنید تو میدون جنگ هستید و دارید برای زنده موندن تلاش میکنید بعد فرض کنید حل هر تست شانس زنده موندتون رو افزایش میده!
حالا چی کار میکنید؟تا میتونید تست میزنید دیگه
به نظرم اگه آدم با این طرز فکر بره سر امتحان بازدهی بالایی پیدا میکنه و از حداکثر پتانسیلش استفاده میبره

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

سرعت توی تست زدن به دوتا عامل بستگی داره: یکی تسلط روی اون مبحث، یکی هم این که قلق زدن هر تست رو بدونی.
تسلط یعنی این که کامل با مبحث آشنا باشی و منظور سوال رو کامل بفهمی. علم جواب دادن به سوال هم داشته باشی.
اما چیزی که مهم تره اینه که اکثر تستا طبق یه اصولی طراحی میشن و حل کردنشون یه راه خاصِ مشخصی داره. مثلا تو ادبیات، تقریبا هممون بلدیم تعداد تکواژ و واژه های یه جمله رو بشماریم و اگه وقت کافی داشته باشیم، درست جواب میدیم. ولی سر آزمون که به این سوالا می رسیم، یا بیخیالش میشیم یا تستو غلط می زنیم! (خودمُ میگم البته :-" )
ولی اگه بدونیم چجوری واژه ها رو بشماریم و علامت بزنیم که بی دقتی نکنیم، می تونیم راحت تست رو تو وقتش جواب بدیم.
میشه گفت برای اکثر درسا حتی اختصاصی ها هم همینجوریه. خیلی تستایی که محسبات پیچیده داره و پدر آدم سرش درمیاد، با راه های ساده تری هم تو زمان کمتر حل میشن. (همون راهایی که من هیچوقت یاد نگرفتم :-" ولی شما یاد بگیرین، خوبه! :D) منتها همه ی اینا لازمه ـش اینه که اول به همون تسلطه رسیده باشین که تابستون هم بهترین فرصت برای همین کاره. فعلا درسا رو کامل بخونین و روی مباحث علم و تسلط کامل پیدا کنید، بعدا که وارد تست زنی بشید خود به خود قِلق حل تستا دستتون میاد. اصلا هم چیز عجیبی نیست. :)

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

فک کنم برای اینکه سرعتتو ببری بالا باید تستای زیادی رو بزنی....
بعد هم باید زمان بگیری و سعی کنی که هر سری زمانت برای یه تعداد مشخصی از تستا کم بشه.....
البته خوب مسلما این زمان برای دروس اخنصاصی و عمومی فرق می کنه......
البته هنوز خیلی زوده که بخوای برای یه همچین چیزی نگران باشی...آروم آروم که میزان تست زدنت زیاد بشه خود به خود سرعتت هم میره بالا.... :D

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

از من به شما نصیحت از همین تابستون شرو به تست زنی کنید من واقن به خاطر سرعتم لطمه خوردم من تو کنکور امسال یه صفحه از ریاضیمو حتی نرسیدمم بخونم چون سرعتم پایین بود من تا ترم اول تست نمیزدم فقط میخوندم و الان لطمشو خوردم از الان تست بزنید تا با تست زدن روشش بیاد دستتون کلن با تست زدن و اشنا شدن با سوالا میتونید بفهمید کجاها حتی مهمتره :D

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از maC :
من تو تستای ریاضی و فیزیک خیلی خیلی سرعتم پایینه !!! به نظرتون چیکار کنم؟؟؟!!! 8->
الان مهم نیس اصلن کم کم میاد بالا چون تو الان به مطالب تسلط نداری و فقط در حد مدرسه و امتحانای نهایی خوندی مثلمن کم کم سرعتت میاد بالا
توام مثه منی از من به تو نصیحت از الان شرو کن کم کم تست زدن با روشاش اشنا شو مطمئن باش نتیجشو میبینی اگه نشد بیا منو بزن (;

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از maC :
ب خاطر اینه که شما همون اول نباید برای سراغ تست
اول باید درس رو یاد بگیری....
بعد تثبیت بشه... با حل سوالات تشریحی
بعد مسلط بشی...با زدن تست های استاندارد به اندازه کافی
و آخر سر خودبخود به سرعت بالا میرسی :)

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از امــیـــررضـــا :
ب خاطر اینه که شما همون اول نباید برای سراغ تست
اول باید درس رو یاد بگیری....
بعد تثبیت بشه... با حل سوالات تشریحی
بعد مسلط بشی...با زدن تست های استاندارد به اندازه کافی
و آخر سر خودبخود به سرعت بالا میرسی :)
به نظر من ادم با تست به تسلط برسه بهتره سوالا رو بخونه بدون در نظر گرفتنه زمان حلشون کنه اینجوری هم با ریتم سوالای تستی اشنا میشه هم با راه حل های تستی

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

منم سرعتم خییییییییییییییلی افتضاحه ینی تا این حد که تو آزمونا زبان و شیمی رو سفید میدم. :(
البته به طور نا خودآگاه یه ریسک احمقانه میکنم ینی کلی وقت رو درسایه دیگ میذارم و اونا رو درصدای بالا میزنم و از سوالای چرت دو درس هم میمونم.

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از saba987 :
منم سرعتم خییییییییییییییلی افتضاحه ینی تا این حد که تو آزمونا زبان و شیمی رو سفید میدم. :(
البته به طور نا خودآگاه یه ریسک احمقانه میکنم ینی کلی وقت رو درسایه دیگ میذارم و اونا رو درصدای بالا میزنم و از سوالای چرت دو درس هم میمونم.
بزرگترین اشتباهت همینه چرا باید وقت یه درسو گذاشت برا یه درس دیه شاید اون درس راحت تر باشع و تو بتونی به اونا توی وقتش جواب بدی
یه دفه امتحان کن همه رو40 بزن ببین ترازت چی میشه یه بارم دوتا درساتو بالا بزن اون وقت بازم ببین ترازت چند میشه
مطمئن باش اگه همش 40 باشع ترازت بالاتر تا دوتاش80 باشع تو از الان باید به خودت تمرین بدی که هر درسیو سر وقتش انجام بدی و وقتی تموم شد ولش کنی حتی اگه فقط یه سوال از اون درسو زده باشی

Hesan

کاربر فعال
شهر
مشهد

به نقل از maC :
ببین الان که فعلا سرعت خیلی مهم نیست...فعلا باید تست آموزشی بزنی که کاملا مسلط بشی...بعد اگه واسه سرعت خیلی اصرار داری که زیادش کنی شب ها 15-20 تا تست ریاضی و فیزیک زمان دار بزن... :)

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

توي فيزيك و رياضي ميشه از روي دست استاد مسعودي ياد گرفت كه چطور از طريق مفهومي تست هاي مختلف رو حل ميكنه ولي براي ساير دروس فقط يه راه وجود داره اونم تمرين هست. البتهب راي رياضي و فيزيك هم تريم لازمه ولي مسعودي خيلي كمك ميكنه آدم رو.

در كل كسي كه هفته اي 5 ساعت هم تست فيزيك و شيمي نميزنه نميتونه بگه سرعتم كمه ! بايد حداقل هفته اي 10 ساعت فيزيك و شيمي تست زد

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

این که بعضیا میگن از الان زوده برا تست زدن و این حرفا اصن درست نیست! بر عکس باید از همین الان شروع کرد!

سرعت کم هم به خاطر عدم تسلط کافی و تمرین کم در تست زنیه، وقنی زیاد تست بزنین مطمئن باشین مشکل حل میشه

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

تستايى که الآن ميزنيم لزومى داره مدت دار باشه يا بهتره بيشتر آموزشى بزنيم؟

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از Mahsa.Z :
تستايى که الآن ميزنيم لزومى داره مدت دار باشه يا بهتره بيشتر آموزشى بزنيم؟

تست زماندار رو براي هر درسي از وقتي شروع كن كه توش به تسلط تست زني رسيده باشي.
مثلا من براي زبان خيلي وقته به تسلط رسيدم و هميشه تست زمان دار ميزنم همينطور براي فيزيك و شيمي پايه ولي براي شيمي پيش 2 تست زماندار نميزنم. يا مثلا براي زيست 2 تست زماندار ميزنم ولي براي زيست 1 هنوز نه.

بالا