• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هوشنگ مرادی کرمانی

• شروع کننده موضوع

Fazel_rahmani

کاربر فعال
سلام . دیگه حتما همتون هوشنگ مرادی کرمانی رو می شناسید . معروفترین اثرش هم قصه های مجیده . افرادی که کتاباشو خوندن بیان نظرشون رو درباره ـش بگن

139447_296.jpg

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : هوشنگ مرادی کرمانی

من کتاب قصه های مجید رو نخوندم،اما "مربای شیرین" و "خمره"رو خوندم.خیلی قشنگن.
کلا چیزی که باعث میشه قصه های آقای مرادی کرمانی صد برابر زیبا بشه اینه که از موضوعات ساده ای- مثلٍ بازنشدن درٍ شیشه مربا که برای خیلی ها اتفاق افتاده-داستان های زیبایی بنویسند.

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

ما سال سوّم راهنمایی سر کلاس انشا «شما که غریبه نیستید.» رو گروهی می‌خوندیم.
می‌شه گفت رمان نبود و بیشتر به زندگی‌نامه شباهت داشت. من هم جزئیات یادم نیست ولی یادمه اصلاً از خوندنش لذّت نمی‌بردم/نمی‌بردیم. البته از اون موقع دیگه سراغش نرفتم. شاید الان قابل تحمّل‌تر باشه.
پیشنهاد می‌کنم حداقل به عنوان کتاب اولی که از آقای مرادی کرمانی می‌خواید بخونید، شما که غریبه نیستید رو انتخاب نکنید. :د

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

نخل و نه تر نه خشک و مشت بر پوستش رو خوندم به همین ترتیبی که نوشتم خوشم اومد تو همون سنّ اوایل راهنمایی و دبستان به نظرم دلنشینه بزرگ تر که بشی نه چندان.

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

من کتاب "شما ک غربیه نیستید "رو خوندم ..زندگینامش بود...خیلی نثر روان ای داشت ...
اولین کتابی از ایشون بود ک میخوندم...جذابیت نداشت برام...بیشتر فکرمیکنم ب درد بچه های راهنمایی میخوره...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

بهترین داستان ایشون که همون « قصه های مجید » هست. واقعا قشنگ بود
در مورد بقیه کتاب هاشون هم من « خمره » ، « مربای شیرین » ، «بچه های قالیباف خانه » رو خوندم .
چیزی که توی این داستان ها به نظرم جالب بود و من رو جذب میکرد این بود که به زبان ساده و صمیمی نوشته بود. یعنی من باهاش رابطه خوبی بر قرار میکردم. به نظرم کتابای خوبی بودن ( البته هیچکدومشون با قصه های مجید قابل قیاس نیستند )
ولی خب توی بعضی از جاهای بعضی از کتاباش ( مثلا بچه های قالیباف خانه ) دیگه یه چیزی رو که اصلا جالب نبود خیلی بزرگ و قابل توجه میکردش. درست یادم نمیاد اما مثلا اونجایی که میخواست فضای قالیبباف خونه رو تصویر کنه ، همش میگفت بوی سیگار و دستشویی بچه و خلط ( املا ؟؟..) میاد ... یعنی واقعا دیگه داشت حالم بهم میخورد...
درکل بد نبودن ..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
من تقریبا همه کتاباش رو خوندم، بجز نخل و کبوتر توی کوزه که باهاشون نتونستم ارتباط بگیرم.
و خب یه دوره سنی ای داره، مثلا همونجور که گفتن اوایل دوره اول...
چیزی که هست نثر ساده و خودمونی کتاباست، معروفترین و طولانی ترین کتابش هم قصه های مجیده که من واقعا کلی کیف کردم از خوندنش... شاید الانم بخونمش لذت ببرم
و خب منم کرمونیم پس این لهجه و فضا هم واسم آشنا و جذاب بود... یه همزادپنداری قشنگی با شخصیتها داشتم
کلا مشخصه‌ای که من یادم میاد از کتاباش، سادگی و صمیمیته...
شما که غریبه نیستید داستان بخشی از زندگیشه، از اولش تا وقتی مهاجرت کنه از کرمون... من واقعا دوست داشتم این کتاب رو، جدا از اینکه من طرفدار داستان های واقعی‌ام این قشنگترین زندگینامه ای بود که خوندم، یا لااقل با حس اون زمانم اینو میگم... چقدر با این کتاب همذات پنداری میکردم :')
کتاب "نه تر و نه خشک" من وقتی خوندمش خییلی خوشم اومد، بعد به دوستم گفتم بخونش و داستانشو گفتم چجوریه، دوستمم گفت بنظر داستان مزخرفی میاد :)) و بچگونه‌ست... ولی بعد که خوندش گفت نه مثل اینکه قشنگ بوده... خلاصه زود قضاوت نکنین، قشنگ مینویسه
خمره، حتی یه انیمیشنم ازش ساختن شبکه کرمون همیشه پخشش می‌کرد : )) داستانش جالبه ولی حس خاصی بهش ندارم که هنوز یادم باشه..
یه چندتا از کتاباشم که داستان کوتاه ان.
در نهایت چیزی که میخوام بگم اینه که اگه دوره اولین هوشنگ مرادی کرمانی را دریابید. با قصه های مجید هم شروع کنین که خیلی قشنگه ^_^
بعد هم که اصفهانیا رفتن فیلمشو ساختن مجیدم اصفهانی کردن، ولی من فیلمشم خیلی دوست دارم اتفاقا، لهجه اصفهانیشم دوست دارم اصلا مجید هرجایی باشه برا من جذابه D:
ولی نمیدونم با اون قسمت که مجید میره اصفهان چیکار کردن مثلا میاد کرمون؟ :))

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
چقدر من مجموعه پلو خورش و شما که غریبه نیستید ش رو با گریه میخوندم خیلی وقتا باهاش همدردی میکردم . قصه های مجید م که عشق بود

بالا