• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روی کدوم درس مسلطی و درصدات از همه بیشتره ؟! چرا ؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان
سلامم!!
داخل این تاپیک هر کسی که روی یه درس خاص خیلی مسلطه و نسبت به بقیه درصداش بهتره ; اگه راهکار خاصی داره با بقیه به اشتراک بزاره!!
کنکوریای 92 هم اون درسایی که داخل کنکور خیلی موفق عمل کردن بیان بگن!!

لطفا کسی نیاد بگه من تو این یا این مشکل دارم و اینا اصن بحث بی ربط نکنید! :D سوال خاصی هم داشتید پ.خ هست! :-"

مثلا خودم داخل هیج درسی مهارت خاصی ندارم! :D یعنی دارم ولی راهکار خاصی ندارم! :D
بعد اون کتابایی که زندگیتون رو 181 درجه تغییر داده رو هم معرفی کنید ویژگی هاشو هم بگید!

الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است. مولی علی ( ع)

با تشکر :D

• شروع کننده موضوع

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان
پاسخ : روی کدوم درس مسلطی و درصدات از همه بیشتره ؟! چرا ؟!

من این تاپیکو زدم بیاید بگید نه اینکه لایک کنید! :D

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

حالا انگار چندتا لایک خورده (:| (الان که مینویسم 4 تاس!)

هندسه رو خوب تست میزنم تقریبا همیشه بالای 80 ولی تشریحی افتضاح!!
ادبیات عزیز >:D< اگه محو خوندن شعراش نشم :D
فیزیک هم که x:

• شروع کننده موضوع

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

اگه فلان درس رو خوب میزنی آفرین ولی هدف تاپیک اینه که بگی چجوری , چقدر و از روی چی درس میخونی!

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

امسال گزینه 2 میدادم ؛ فیزیکمو بیشتر و بهتر از بقیه میزدم ! ( حالا یکی ندونه فکر میکنه درصدام چی بودن ! :-" X_X )
به اجبار دبیر فیزیک محترم ( :-" ) تستای گاج پایه رو میزدم و منبعمم واسه خوندنش جزوه دبیر بود فقط !

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دوستان! خواهشا جوگیر نشید، من نمی‌دونم شما چطوری دقیقا از الان درباره‌ي تسلط روی درس‌ها و همچنین درصدها صحبت می‌کنید. تسلط با تمرین و تست بدست میاد. سوالات پیش‌دانشگاهی هم بخش خودشون رو در بین سوالات دارند و لذا روی درصد شما تاثیر دارند و به صرف درصدتون تا الان و سال‌های پیش نمی‌تونید چیزی بگید. حجم پیش‌دانشگاهی و تعداد سوالاتی که ازش میاد در این حد هست که درصد شما را تا حد زیادی جا به جا کنه و لذا الان که پیش دانشگاهی رو درس‌هاش رو نخوندید اصلا این "تسلط" و "درصد" معنایی داره و باعث گمراه شدن‌تون می‌شه. طرف فیزیک ۹۰ می‌زنه فکر می‌کنه خیلی خفن در حالیکه اصلا اینطور نیست. کسی هم که پایین می‌زنه ممکنه حتی تا ۲ ماه دیگه تبدیل بشه به یکی از بالاترین درصدهاش. همه جورش هست و لذا الان صرفا با این حرفا دارید باعث گمراهی همدیگه می‌شه. شما باید درس‌ها رو بهتون بدن تا حد خوبی، بعد ازش برید تست حل کنید، یکی دو ماه بگذره و در این بین مرورشون کنید، تااازه اون‌وقت شاید بتونید با یک مقدار قابل توجهی خطا بگید تسلط دارید یا نه. در ضمن شما باید درصد رو نسبت به سطح سوالات بسنجید و نه صرفا به صرف عددش. اگه یک امتحانی میانگین‌ش ۳۰ بود و شما ۷۰ زدی خب خیلی خوبه. در حالیکه خود درصد ۷۰ به خودی خود چیز جالبی نیست. از الان خیلی درگیر مقایسه‌ی درصدها نباشید. بیشتر تمرکزتون این باشه که درصدتون رو بکشید بالا. الان مثلا ۵۰ هستید. می‌خواین به ۷۰ برسید. تلاش کنید که هر هفته ۵ درصد بهتون اضافه بشه تا به هدفتون برسید. این یک فرایند یک ساله هست نه یک ماهه ! و در ضمن مسلط بودن با "درس" تعیین نمی‌شه بلکه با مبحث تعیین می‌شه ! شما داخل پیش دانشگاهی مباحث سه سال رو قراره بخونید که خیلی هم زیادن ! کاملا مبحث به مبحث فرق داره. سینتیک و تعادل پیش‌دانشگاهی مباحث نسبتا آسونی هستند و چیز خاصی نداره در حالیکه مثلا اسید و باز نکات خاص خودش رو داره و ... یا مثلا تست‌های فشار تست‌های آسونین ولی مثلا تست‌های جریان می‌تونن وقت‌گیر باشند. اصلا درس به درس بررسی نکنید ! مبحثی بررسی کنید.

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

بنده هم به استحضار میرسانم که دینی و ادبیات و عربی رو بالای 90 درصد میزنم !
؛D

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

بچه ها لطفا فقط الکی فقط نیاین بگین فلان درس رو صد میزنم، نود میزنم! که چی خب؟ چه سودی برای خودتون و دیگران داره! تاپیکارو هم به بیراهه نکشین لطفا :D
و اینکه یه مدیر بیاد پستای نامربوط رو پاک کنه :D

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک

تو عربی تسلط بیشتری دارم اونم چون پایم قوی تره راهکارشم خوب وقتی راهنمایی بودم همیشه برام سوال بود که چرا بعضی وقتا یه کلمه ای ال میگیره یا تنوین اصلا نوع تنوینش چه جوریه و مثل فارسی انواع فعل داره چه جوری تشخیص میدیم هی می پرسیدم معلمم جواب میداد یادمه دوم راهنمایی که بودم منصرف و غیر منصرفو بلد بودم B-) الانم باز میشه این کارو کرد از نظر من نه تنها تو عربی بلکه تو خیلی از درسا با سوال کردن از خودت میتونی بری تو عمق مطلب و چیزایی رو ببینی که بقیه نمی بینن :D B-)

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بالاترين درصدهاي من معمولا تو عمومي ها زبا و تو اختصاصي ها شيمي هستن. خودم كنكوري 93 هستم ولي امروز كه كنكور دادم زبان رو فكر كنم 94.6 و شيمي رو هم بالاي 60 زدم.

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

:))
انگار نه انگار
:))

عقل کل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
ساری

عمومیا زبان و اختصاصیا حسابان از بقیه قویترم. من قلمچی میرم میانگین درصدم تو زبان 85 و تو حسابان 75ه. علت قوی بودن زبانم علاقه و تو خون بودن این درسه! (بعضی درسا خوب تو خون آدمن دیگه) ولی حسابان فقط علاقه و به هوش وابسته بودنشه نه تو خون بودن (یعنی مثل زبان نیس که نخونده برم 100 بزنم). هندسه و جبرم نسبت به حسابان نه اینکه ضعیفتر باشه ولی یه خورده از هندسه (خصوصا فضایی سال سوم) بدم میاد. عوضش از جبر (خصوصا احتمالات و مجموعه ها) خیلی خوشم میاد.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

فعلا قفل تا بررسی بشه.. :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا