• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گاهنامه مشاوره ای

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
خب عملا شتر کنکور در خونه شماهم خوابید و شما هم شدید داوطلب ازمون سراسری
اوضاع بچه های کنکوری سایت رو که خودتون میبینید...تصمیم بگیرید 365 روز دیگه این موقع میخواید
حالتون شبیه کدوم یکی از بچه ها باشه...یا کلی تر...جز کدوم دسته باشین...
چیزی که خیلی مهمه اینه که بدونید دوران تابستون وقت فوق العاده خوبیه برای جبران کاستی ها و تنبلی ها
پس اولویت برای تابستون خوندن درسهایی هست که کمتر بهشون بها دادید یا احساس میکنید براتون سخت تره
درسته به طور طبیعی دوست دارید برید سمت درس مورد علاقتون اما اینو درنظر داشته باشید که پشت گوش
انداختن درسهایی که توش ضعف دارید و عقب انداختن خوندنشون میتونه باعث بشه استرستون زیاد بشه و درنهایت حذذفشون کنید
الان حرف زدن اط استرس بیمعناست و هرکس با هر استعدادی میتونه به اونچیزی که میخواد برسه
..

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : گاهنامه مشاوره ای

تاحالا از این بازی‌های مسابقات ماشین بازی کردید؟ مثل need for speed؟
تابستون خوب درس خوندن مثل این میمونه که اول مسابقه از همه ماشین‌های رقیب جلو بزنی و مسیر رو پیش بری. کمتر به بقیه ماشینا فکر میکنی و خیالت راحته ازشون جلوتری. کمتر استرس داری بقیه ماشینا بهت برسن و بیشتر فکرت اینه که مسیرو درست و خوب بری.

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

شما هم دلتون خوشه ... اصلا میدونید ما چه وضعی داریم.... اصلا میدونید25 ٪تاثیر مستقیم ینی چی؟؟

امیررضا: ×این تاپیک برای بحث نیست...میتونی تو تاپیک مشکلات کنکوریها بیان کنی
درضمن 2 راه که بیشتر وجود نداره...یا این که با کنکور اون 25 درصذو بپوشونی...یا کنکورم بذاری کنار

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

الان خود من حس می کنم تست های حسابان و هندسه رو اصلا خوب نمیزنم و میخوام تو تابستون حسابی رو این دو تا درس تمرکز کنم ولی خب سعی می کنم در روز یه درس دیگه مثه شیمی که کمتر نیاز به استدلال داره و واسم راحت تره رو بین تایم های حسابان یا هندسه قرار بدم تا کمتر خسته شم. یکی از مشاورها به ما میگفت اگه ریاضی پایه رو خوب نبندید و فول نشید بعدا که درس ها سنگین تر شه هرکار کنید نمی تونید عقب موندگی تو درس ریاضی رو جبران کنید.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

در مورد دروس عمومی :
بهترین کار اینه که عربی حتما یه دور خونده بشه ... و همین طور دینی
البته بهترین روش برای خوندن دینی تو فصل تابستون اینه که متوجه بشید کلیت هر کتاب میخواد چه چیزیو بیان کنه
لازم نیست دور اول که میخونید نکات مهم رو مشخص کنید .. بیشتر هدف این باشه که یه تصویر کلی تو ذهنتون ایجاد بشه
در مورد واژگان ادبیات هم اگه از الان یه نگاهی بندازید بهشون ضرر نمیکنید....
این استراتژی که لغات رو زمان نزدیک کنکور بخونید در صورتی که قبلا تسلط پیدا نکرده باشد روشون فایده ای نداره
معمولا برای لغات 3-4 معنی عنوان شده و معمولا هم دور از ذهن ترین معنی تست میشه
برای بحث ریاضی ضروری ترین کار اینه که ضعفتون رو در مباحث پایه که پیش نیاز دروس پیش هست برطرف کنید
دانش اموزان رشته ریاضی در کتاب دیفرانسیل این فصل هارو میخونن :
مفاهیم پایه
دنباله ها
حد و پیوستگی
مشتق و کاربرد مشتق
انتگرال
که فقط انتگرال یه مبحث جدید هست ...پس اگه در تابستون رو پایه وقت بذارید کارتون برای دیفرانسیل پیش خیلی راحته
برای مثلثات هم سعی کنید حتما تو تابستون ببندیدش....
لازم هم نیست 200 تا فرمولی رو که تو هر کتابی دیدید حفط کنید ... اگه شد یه جزوه خوب مثلثات براتون میذارم که
خیالتون راحت بشه بابتش
و مهمترین نکته که اغلب دانش اموزان متوسط ازش ضربه میخورن
حتما و حتما اول با سبک سوالات کنکور آشنا بشید
قرار نیست تمام تیپ سوالات و تست هایی که تو کتاب های مختلف میاد رو بتونین حل کنید
با المپیاد اشتباه نگیرین کنکورو....

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این
پیشنهاد های یک حقیر

سلام و این جور حرفا
راستش یه سری حرفا بود خیلی بالا پایین کردم چجوری بگم ..راستش تا الان حدوده 4 تا از بچه ها مدرسمونو دارم مشاوره و اینا میدم بعد به اینا که مشاوره میدادم هی اطلاعاته خوب و مفید و بالا پایین کردم تا به یه سری نتایجه خوب رسیدم که اینان. . .
خو من تو قالب یه سری سوال هایه مهم و کلیشه ای جواب میدم بعد اگه سوالی داشتین بپرسینو اینا(راستی من خودم رتبم خیلی خوب نخواهد شد 1000 و اینا احتمالا و خو دلیله اینم این بود که بیشتر از اینم نمیخواستم میخواستم برم ریاضی محض :|)
روزی چقدر تو روز درس بخونم؟
خو ببینید این سواله خیلی خوبیه و خوب جوابش هم برای افراد مختلف متفاوته ببینید باید ببینید عادتون چقدره کسی که قبلا کلا خیلی میخونده روزی یک ساعت بوده مطمئنا اگه یک هفته روزی 12 ساعت درس بخونه هفته بعد روزی نیم ساعتم نمیتونه بخونه. . .تایم رو دنباله ای زیاد کنید البته دنباله ای که وقت کافی برای عادت کردن داشته باشید حداقل تایمتونو الان بزارید 5 ساعت حالا این جوری کار کنید هر هفته نیم ساعت تایمه روزانتونو زیاد کنید...پیشنهاد نمیکنم رو تایم هفتگی کار کنید چون تایم هفتگی باعث میشه شما نظم روزانتون به هم بخوره و یه روز خیلی کم بخونید یه روز خیلی زیاد
چجوری برنامه بریزم؟اصلا برنامه مهمه؟
خو ببینید برنامه واقعا مهمه...خیلی خیلی خیلی..پس اگه مثله منید و خیلی فلانید و اینا!خواهشا همین امسال و بیخیال این قرتی بازیا شید ببنید من خودم این جوری برنامه میریختم و کلا برنامه قلم چی و اینارو هم نداشتم چون کلا به سیستم آموزشی قلم چی اعتقادی نداشتم:
ببینید ما سه تا برنامه داریم یکی برنامه کلیه که ماله اون فصل درسیه که توشید ما 6 تا فصله درسی تو کنکور داریم:
تابستون-مهر تا آذر(مقدمات)-آذر تااول اسفند-اول اسفند تا آخر عید(دوران طلایی)-از آخر عید تا اول خرداد-از خرداد تا دمه کنکور
البته یه سری زیر فصلم داریم که تو موقعش خودتون میفهمید. . .حالا ببینید ما اول برایه این فصل ها میام یه برنامه مینویسیم تو ذهنتون خواهشا برنامه ننویسید رو کاغذ اووردن یه برنامه باعث میشه خیلی مدون و فلکسیبل باشه بعدا خودتون میفهمید. . .حالا تو این برنامه چی مینویسید مینویسید که کلا تو این فصل درسی چی میخواید بخونید مثلا مینویسید دیف یک و شیمی تا فصل فلان و بهمان و اینا!این که چی بنویسید خودش بستگی به شما و مدرستونو و اینا داره. . .
برنامه بعدی برنامه ماهانس. . .تو برنامه ماهانه مینویسید که چیا میخواید بخونید تو این ماه. . .کاری که میکنید اینه که میبینید فصلتون چند ماهه و بسته به شرایط و اینا تقسیم میکنید و هر ماه مینویسید چی میخواید بخونید
برنامه بعدیم برنامه روزانست. . .تو برنامه روزانه باید درس هایی که اون روز میخواید و بنویسید. . .پیشنهاد من اینه یک ساعت و نیم درس یک ربع استراحت..تو استراحت به هیچ وجهسمته لپتاب تلویزیون و این جور چیزا نرید. . .پی اس پی و هر جور چیزه دیگه شاملش میشه..خواهشا نگید همین یه بارو اینا چرت و پرته و اینا!!اینا هیچیش چرت و پرت نیست حداقل توسط همین بنده ی خقیر آزمایش شده. . .
تو وقته استراحت پیشنهاد من لم دادنه . .لم دادن حالتیه که آدم نمیخوابه و چرت نمیزنه اما ادایه کسایی و در میاره که میخوان بخوابن. . .
تفریح و ورزش و اینا چی؟
بستگی به فصلی که توش قرار دارین داره. . .تابستون حتما برید. . .حتما حتما..حالا حتما ورزش نها!مثلا میتونید برید ...بازی B-) البته من پیشنهاد نمیکنم کاره خوبی نیست. . .
در مورد ارتباط با جنس مخالف
جواب» نه. . .میدونم حالا میخواید بگید نه بابا من میتونم کنترل کنم خودمو و اینا و محدود میکنم و اینا!!و من باز لبخند ملیحی میزنم و با عشوه های ابرو میگم(و نگاهی عاقل اندر سفیه) نه . . .و دیگر هیچ
لپتاب و تلویزیون و اینارو کلا بزارم کنار؟
انا هدیناه سبیلا اما شکورا اما کفورا
این آیه اختیار انسان رو نشون میده . . شما مگه اختیار ندارید؟خو برنامتونو جوری بچینید که یه سری برنامه هارو ببینید . . .با روزی 2 ساعت شروع کنید به روزی نیم ساعت کاهشش بدید
کتاب چی بخونم
مدرسان شریف :)) خو پیشنهاد هر کس یحتمل متفاوته ولی پیشنهاد من اینه :
دیفراسیل:دو جلد کتاب الگو بسه. . .ببین بسه ها!جلد یک رو یک بار جلد دو رو دو بار بزنید
فیزیک:فیزیک یک:احمد مصلایی
فیزیک دو:گاج نقره ای
فیزیک سه:خیلی سبز احمد مصلایی
فیزیک پیش 1:خیلی سبز احمد مصلایی
فیزیک پیش دو:گاج نقره ای
شیمی کلا مبتکران استاد بهمن بازرگانی اونم چاپه جدیدش . . .دلیلش هم اینه که هر چی شیمی بیشتر تست بزنید بهتره..نحوه ی خوندنه شیمیم اینجوریه که اول درس رو از کتاب میخونید بعد از رو درسنامه مبتکران بعد هم تست ها رو میزنید بعد هر چی تست رو بلد نیستید یا نکته جدیدی چیزی داشت رو میرید نکتشو تو کتاب هایلایت میکنید یا اگه نبود تو کتاب اوله فصل مینویسید بعد هر چقدر درس تو هفته خوندید آخره هفته مرور کنید
گسسته:من خودم گسسته نخوندم ولی میگن خوشخوان خوبه
هندسه:الگو
هندسه تحلیلی:از رو سفید الگو میخونید تست میزنید خیلی بیکار بودید از رو الگویه استاد علیپور تست میزنید
قرابت معنایی:هامون سبطی/الگو/اقا شبی 20 تا تست از الگو بزنید قبل از خواب
آرایه هایه ادبی:الگو. ..دو شب یه بار 20 تا تست
زبان فارسی:خیلی سبز
املا و لغت:الگو
عربی:خیلی سبز قهوه ای تست/و درک مطلب الگو از مهر شبی یک آزمون
دینی:گاج...و دیگر هیچ...اقا دینی خوندن خیلی مهمه. . ببینید من خودم کلا دو هفته دینی خوندم دینیمم 90 زدم!ببینید اول درس رو میخونید نکات مهم رو با هایلایت نارنجی رنگ میکنید بعد میرید یک روز بعد تست هایه گاجو میزنید..بعد هر چی غلط زدید رو با هایلایته زرد رنگ میکنیدو میزارید هفته بعد از خودتون 30 تا تست کنکورو امتحان میگیرید بعد هر چی غلط زدید رو با رنگ قرمز هایلایت میکنید حالا ازین به بعد نکات قرمز رو از همه بیشتر زرد کمتر و نارنجی از همه کمتر . . .
زبان:خو این بستگی داره زبانتون در چه سطحی باشه
کلاس چی برم؟
من پیشنهاد نمیکنم...فقط عربی و اگه خیلی ضایعید برید باقیشو پیشنهاد نمیکنم. . . (آلبته من خودم مثلا ریاضیم خوب بود بعد درک نمیکرد چرا بقیه میرن گسسته :-?)
ببینید کلاس کاره یه کاتالیزورو میکنه ولی خو به شرطی که واکنش شما شرایط سینتیکیه مناسبو داشته باشه :D ببینید صرفا یه سری کلاسارو برید که میدونید چیزیو میگه که شما با خوندن کتاب نمیفهمید اون مطلبو. . .ایمان بیاورید که نکته ای نیست که در کلاس ها بگن و تو هیچ کتابی نباشه
حالم داره از این زندگی به هم میخوره چی کار کنم؟
با بجه ها برید بیرون. . .اگه به این حال دچار شدید و واقعا نمیتونید درس بخونید برید بیرون گریه کنید..با بجه ها یه فیلمی چیزی ببینید برگردید
ماه رمضون چی کار کنم
شبا تخصصی روزا عمومی
چه آزمونی ثبت نام کنم؟
من خودم قلمچی رفتم ولی گزینه دو رو پیشنهاد میکنم چون قلمچی یه برنامه محدود به شما میده و به شما عادت میده که کم بخونید
تا کی درسارو تموم کنم
صد در صد تا قبله عید
خوراک
خوراک هم چیزه خوبیست. . .تا قبله دو ماه مونده به کنکورو نظری ندارم ولی دو ماه مونده به کنکور شبی 3 تا خرما برای آمادگی برای دادن آزمون طولانی
روز آزمون هم با خودتون قند ببرید بخورید قند خیلی سریع جذب میشه. . .
خدا؟؟
قران رو پیشنهاد میکنم حتی اگه اعتقادی ندارید
خو دیگه چیزی ندارم بگم فکر میکنم اگه چیزی بود مینویسم...دوستان سوالی چیزی بود در خدمتیم...
اینم زکات ما
فدا

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran
پاسخ : پیشنهاد های یک حقیر

منم میخوام برم ریاضی محض
میشه راهنماییم کنی ؟؟؟

• لایک
امتیازات: Kenji

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

خو راستش اون اول سال که من میخواستم برم ریاضی محض به یکی که گفتم گفت شما برو سره جلسه بشین ریاضیاشو بزن میاری :D
ولی خو ریاضی قاعدتا به تلاش کمتری نیاز داره چون با رتبه های خیلی بد تری هم میشه رفت شریف. . ولی خو من یه سوال دارم از شما آیا مطمعنید میخواید برید ریاضی؟خانواده و اینا همه حلن؟؟

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
جوگیر نشو..!!

از اسمی که برای تاپیک انتخاب شده معلومه که موضوعش چیه...

اما لازمه که یه متن این موضوع رو واضح تر کنه تا با چند تا دلیل از یه اشتباه که تو سال کنکور پیش میاد جولو گیری بشه...

درسته..جوگیر نشو..
با یه کنکوری شروع به حرف زدن میکنی..بحث به مقدار درس خوندن میرسه..طرف بهت میگه که من الان دارم روزی X ساعت درس میخونم..تو چقدر کم میخونی...اینجوری هیچی قبول نمیشی..
یا یه مشاور برات صحبت میکنه..بهت میگه که امسال سال سرنوشته و باید با تمام توانت درس بخونی..
مامان بابات بهت میگم اگه امسال قبول شی فلان جایزه رو میگیری..

خلاصه که عوملی ممکنه امسال به پستتون بخوره که حس جوگیر شدن رو درونتون تحریک کنه...اما نباید عجولانه این حس رو به کار گرفت..

شاید تصمیم خیلیا این باشه که :
از فردا ساعت درسیم رو دوبرابر میکنم..
از فردا دیگه فقط درس میخونیم..
از فردا y ساعت به ساعت مطالعه ام اضافه میکنم..

ولی نتیجه ای که این افراد میبینن اینه که 3-4 روز این جو باعث میشه اون زیاد کردن ساعت مطالعه اتفاق بیفته..ولی بعدش دوباره کم میشه..دوباره همه چی مثل قبل میشه..و حتی اکثر مواقع خیلی بدتر از قبل.... .

چرا این حالت پیش میاد؟
1-انسان همیشه به تغییرات یهویی مقوامت نشون میده و در واقع چون عادت نداره به این مقدار خوندن زود خسته میشه..
2-وقتی یه روزه مقدار ساعت درس خودن رو به یه عدد بالایی برسونی دیگه انگیزه ای که بهت میگه این هفته 2 ساعت بیشتر بخون رو نداری..چون داری max تایمی که میتونی رو میخونی..بیشتر هم نمیشه..

پیشنهاد نهایی:
اگه در هر صورت با یکی از عوامل جوگیر کننده رو به رو شدید و خواستید تصمیم بگیرید یادتون نره که تغییرات باید تدریجی باشه تا نتیجه بده.. .

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...
پاسخ : جوگیر نشو..!!

دقیقا موافقم
مثلا خود من خیلی زیاد میخوابیدم و یهو تصمیم گرفتم در شبانه روز فقط 6 ساعت بخوابم
خلاصه بهتر که نشد هیچ بدتر هم نزدیک بود بشه
با خودم تصمیم گفتم روزی 10 دقیقه کمتر بخوابم
هنوز به 6 ساعت مورد نظر نرسیده اما یشرفت چشمگیری داشتم (;

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من خودم قلمچی رفتم ولی گزینه دو رو پیشنهاد میکنم چون قلمچی یه برنامه محدود به شما میده و به شما عادت میده که کم بخونید

من مخالفم.چون من خیلی از دوستام می رفتم گزینه 2 همیشه عقب بودم.دیر به دیر آزمون میدادن ولی بودجه بندی آزموناش جوری نبود که بشه تو 3 هفته خوند.دوستام همیشه به فیزیکش نمیرسیدن.واقعا سختم هست.اصلا کنکور انقد سخت نیس.من واسه تجربی میگم.فیزیک کنکور امسال واقعا آسون بود ولی بچه های ما مجبور بودن بیشتر از هر درسی فیزیک بخونن تا بتونن تو آزمونا 30 40 درصد بزنن.

• لایک
امتیازات: a17

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از huvil zaro :
خو راستش اون اول سال که من میخواستم برم ریاضی محض به یکی که گفتم گفت شما برو سره جلسه بشین ریاضیاشو بزن میاری :D
ولی خو ریاضی قاعدتا به تلاش کمتری نیاز داره چون با رتبه های خیلی بد تری هم میشه رفت شریف. . ولی خو من یه سوال دارم از شما آیا مطمعنید میخواید برید ریاضی؟خانواده و اینا همه حلن؟؟

کارای من به خانوادم زیاد مربوط نیس
ینی خودم تصمیم میگیرم که چیکار کنم یا چه رشته ای برم

من نمیدونم بتونم ریاضی هارو همشو بزنم ولی سعی میکنم وقت بیشتر بزارم روش و بتونم یه درصد خوب بگیرم تو ریاضی

یه چیز میگم نخندیا
.
.
.
شریف رشته ریاضی محض هم داره !!؟؟؟
:D

ببین ، من چون میخوام یه کلاسی رو تو پیش هم ادامه بدم ، میخوام بدونم که چه قد بخونم که هم به کلاسم و تمریناش برسم و هم بتونم رشته ریاضی محض قبول شم
ینی چه رتبه ای باید بیارم ؟؟
چه درسایی رو بخونم
+
عمومیا مثل دینی و ادبیات و زبان و و ... رو هم میخونم
بیشتر میخوام بدونم از فیزیک اینا چیو نخونم
چون سال اول و دوم معلم فیزیک خوب نداشتیم و هیچی بلد نیستم و نمیفهمم

و اینکه تو پیش چه درسایی سخت ترن و اون سختارو نخونم :D

کلا" من از رشته های مهندسی متنفرم
بدم میاد کسی بهم بگه مهندس :D
میمونه رشته های علوم پایه که اونم از شیمی خوشم نمیاد ینی علاقه ندارم
فیزیک رو هم فک نمیکنم مغزم واسه رشته ی فیزیک کشش داشته باشه :D
میمونه ریاضی که بیشتر از بقیه علاقه دارم بهش

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

ولی انگار من از اون وری جوگیر شدم!
قبلا من خیلی بیشتر درس میخوندم ولی الان , یعنی تابستون, کم شده اصلا به یه حدی که میرسه دیگه خسته میشم و مغزم نمیکشه!
الان من دیگه واقعا نمیدونم دلیل جوگیریم چیه وقتی که همه بچه ها حتی اونآیی که تو سال درست درس نمیخوندن آلن دارن روزی 10 , 11 ساعت درس میخونن!
اصلا من از همون اولشم قصد نداشتم تابستون خیلی خودم رو خسته کنم ولی فک کنم باید یه کن بیشتر بخونم!

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از A.maede :
ولی انگار من از اون وری جوگیر شدم!
قبلا من خیلی بیشتر درس میخوندم ولی الان , یعنی تابستون, کم شده اصلا به یه حدی که میرسه دیگه خسته میشم و مغزم نمیکشه!
الان من دیگه واقعا نمیدونم دلیل جوگیریم چیه وقتی که همه بچه ها حتی اونآیی که تو سال درست درس نمیخوندن آلن دارن روزی 10 , 11 ساعت درس میخونن!
اصلا من از همون اولشم قصد نداشتم تابستون خیلی خودم رو خسته کنم ولی فک کنم باید یه کن بیشتر بخونم!
اتفاقا این دقیقا برای کسایی مثل شماست...یا خودم من..

چون حس میکنیم کم میخونیم یهو تصمیم میگیریم زیادش کنیم..ولی چون یهو زیاد میشه زده میشیم..

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mr.Mamareza :
اتفاقا این دقیقا برای کسایی مثل شماست...یا خودم من..

چون حس میکنیم کم میخونیم یهو تصمیم میگیریم زیادش کنیم..ولی چون یهو زیاد میشه زده میشیم..
ولی من نمیدونم چرا کم شده ساعت مطالعه ام!
با اینکه فک میکنم انگیزه ام بیشتر شده!

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از A.maede :
ولی من نمیدونم چرا کم شده ساعت مطالعه ام!
با اینکه فک میکنم انگیزه ام بیشتر شده!
به نظر من احتمالا برنامه ریزی نمیکنی..یا پای بندی نداری به برنامه ریزی..که بحثش جداس..

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

اهم اهم :D می‌خواستم یه نکته‌ی مهمی رو بگم؛ گفتم همین‌جا بگم٬ دوباره تاپیک نزنم.

یک نکته‌ی بسیار مهمی که شما داوطلبان عزیز به نظرم باید بهش برسید مخصوصاً توی تابستون٬ مسئله‌ی تسلط پیدا کردن روی خودتونه. این‌کار حتی به نظرم توی تابستون از درس خوندن واجب‌تره. این‌که اراده‌تونو رو قوی کنین٬ خودتون رو مجبور به یه کاری بکنین٬ راحت بتونین از یه‌چیزی بگذرین خیلی مهمه.
برای ساعت خواب عصرتون مثلاً بگید من یه ساعت و ربع بیشتر نمی‌خوابم و تلاش کنین بهش عمل کنید. هر چند اولش سخته ولی ده دقیقه ده دقیقه کم کنید تا به شرایط متعادلتون برسید. با خودتون بگین من نیم‌ساعت بیشتر نمیام نت و سر نیم ساعت بلند بشید. اگر کسی بودید که همیشه اهل بیرون رفتن بودید٬ خوتونو مجبور کنید به بعضی پیشنهادات نه بگید. سعی کنید تلویزیون دیدن رو ترک کنید٬ چون توی امسال حتی احمقانه‌ترین برنامه‌ها هم براتون جذاب می‌شن. :D خودتونو عادت بدید که بتونید چند ساعت پشت سر هم بشینید پای درس. همه‌ی اینارو پیوسته افزایش بدین. نباید یهو یه تغییر بزرگ بدین. ساعت مطالعه‌ی هفتگی‌تون رو هرچند کم باشه ولی هر هفته افزایش بدین. در کل یه کاری بکنید که بتونید به هر چیزی به خاطر درس نه بگید.

در آخر هم توصیه من به شما اینه که زیاد به چشم رقابت بهش نگاه نکنید. رفتارتون با دوستاتون رو توی این‌سال تغییر ندین. به دوستاتون چه توی درس و چه توی برنامه ریزی و روحیه دادن کمک کنید. به هیچ وجه تحت تاثیر حرف‌های بقیه قرار نیرید. براتون مهم نباشه فلانی چند ساعت می‌خونه و غیره. با دوستاتون در رابطه با این‌که چطوری درس می‌خونن٬ چطوری برنامه ریزی می‌کنن حرف بزنید. به دوستاتونو روحیه و آرامش بدین تا در مقابل این‌کار رو بکنن. سعی نکنید از همه‌ی تفریحاتتون بزنید. و مهم‌تر از همه این‌که هیچ‌وقت ناامید نشید.

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تفریحات هفتگی-چاشنی راه

تو سال کنکوری که گذروندیم خیلیلا وسط سال بریدن..خیلیا اول سال خوب بودن ولی وسطای سال کم اوردن..
اما بعضیا هم با یه روند نرمال خوندن و خوندن و باز هم خودندن و تا آخرین لحظه تلاش کردن..

کدوم گروه موفق شدن؟همه یک صدا میگن اون گروهی که تا آخرین لحظه ادامه دادن.

اما چی باعث شده که این دو گروه مختلف به وجود بیاد..؟؟

الاناس که ذهناتون داره یه چیزایی در مورد موضوع حرفم میفهمه..

بله...هر هفته بعد از اینکه تلاشتون رو برای رسیدن به هدفتون کردین و حس کردین به هدفتون نزدیک تر شدین جز یه استراحت چند ساعتی چی میتونه به ذهنتون کمک کنه که خودشو آماده کنه تا یه هفته دیگه ادامه بده؟

فکر کنم اگه یکم فکر کنید میفهمید که برای دویدن تو یه راه بلند و رسیدن به مقصد لازمه که هر چند وقت بایستید و به خودتون استراحت بدین...کنکورم دقیقا مثل یه راهه..

ولی وقتی در حد مرگ تو این راه بدویید و فقط وقتی کاملا خسته و به دنبالش نا امید شدید استراحت کنید خیلی سخته که دوباره راه بیفتید..

امیدوارم همه فهمیده باشن که دلیل تفاوت داشتن اون دو گروهی که اول حرفم گفتم جی بوده..
و میدونم همه دوس دارن جز گروه دوم یعنی اونایی که تا آخرین لحظه ادامه دادن باشن..
پس از همین هفته یه تغییر کوچولو تو برنامه اتون بدین..

حالا توصیه هایی که برای تفریحات لازمه در نظر گرفته بشه:

1-مهم ترین توصیه: توی زمان تفریحی که در نظر گرفتید اصلا نباید به کنکور فکر کنید..انگار اصلا کنکوری نیستین.. :-$

2-از تفریحات پراکنده کم کنید و تفریحات رو متمرکز کنید تو یه نیم روز تو هفته..حدود 4-5 ساعت میتونه به ذهن استراحت بده :)

3-از کارا هایی که وقتتون رو میگیره ولی واقعا براتون لذت نداره پرهیز کنید..چرا؟چون زمان استراحت یا تفریحی که داریم کمه...لازمه که بیشترین بازده رو داشته باشه..
فرضا اگه از رفتن به یه مراسم خانوادگی رسمی و نسبتا خشک لذت نمیبرید خیلی زیبا :Dمیتونید از ویژگی کنکوری بودنتون استفاده کنید و بگید که درس دارم..و نمیام..

4-سعی کنید تفریحات تحرک داشته باشه..وقتی بدن تحرک داره ذهن داره استراحت میکنه..
مثال: ورزش های گروهی..استخر(عالیه) و .. و مثلا 4 ساعت نشستن پشت نت خیلی جالب به نظر نمیاد..

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

به نقل از z.n1994 :
من مخالفم.چون من خیلی از دوستام می رفتم گزینه 2 همیشه عقب بودم.دیر به دیر آزمون میدادن ولی بودجه بندی آزموناش جوری نبود که بشه تو 3 هفته خوند.دوستام همیشه به فیزیکش نمیرسیدن.واقعا سختم هست.اصلا کنکور انقد سخت نیس.من واسه تجربی میگم.فیزیک کنکور امسال واقعا آسون بود ولی بچه های ما مجبور بودن بیشتر از هر درسی فیزیک بخونن تا بتونن تو آزمونا 30 40 درصد بزنن.
درود بر شما. . .
خو ببینید لازم شد کامل درباره سیستم آموزشی قلم چی توضیح بدم. . .
ببینید من نگفتم گزینه 2 خداسگفتم مفاید گزینه دو بیشتر از مفایده قلم چیه!وگرنه اگه من خودم بخوام یه بار دیگه کنکور بدم میرم نشانه ثبت نام میکنم. . .
اما در مورد قلم چی . .ببینید من فایده های قلم چی رو میگم مضرات قلم چی رو هم میگم:
فایده های قلم چی:
1)فکر کنم جز آزمون جامع های سنجش قلم چی بالاترین جامعه آماری و داره
2)سوالاش معمولا استاندارده
3)مشاوره تحصیلیه خوب(اصلا من خودم میخوام برم پشتیبانه قلم چی شم :)) )
مضراتش:
1)اصلا نمرات و کارنامه و ترازاش معتبر نیست چون کلا دو صفحه ی کتابو امتحان میگیره و یحتمل خیلیا خر میزنن میان و اصولا منطقی درس رو نخوندن یه مثال خوب میزنم من یه دوست داشتم المپیادی بود بعد میانگین ترازش 5900 بود رتبه کنکورش شد 800. . .
2)خیلی دیر تموم میشه و خیلی برای جمع بندی وقت نمیزاره. . .
3)این فیلمه Cloud atlasو فیلمشو دیدید؟جریانه یه سری چینیه که تو رستواران کار میکنن بعد پشت گردنشون یه سری کد میزنن بعد هر سال این کدو یه خط اضافه میکنن بعد بشون میگن اگه 30 سال کار کنید بعدش کلی پول و اینا بتون میدیم که برید عشق و حال و اینا!بعد جریانی که اتفاق میوفته اینه که شام و ناهار و اینام به اینا پروتئین میدن!بعدن اینا میفهمن که این پروتئینا خودشونن که بعد که از این جا میرن بیرون میکشننشون میبرنشون کشتار گاه و بعد پروتئینشون میکنن میدن به بقیه :|
قلم چی دقیقا یه همچین سیستمی راه انداخته آدمارو با ترازشون کد گذاری میکنه بعد تازه اونا که ترازشون بیشتره افتخارم میکنن ! واقعا به چی و من نمیدونم :|
دوستان یه چیزی و که تو کنکور همیشه یادتون باشه این باشه که کنکور مسخره و چرت ترین امتحان زندگیتونه :| چون مطمعنا هیچ وقت نمیشه یه آدمو تو پنج ساعت تمام استعداد هاشو شناخت . . . بگذریم
حالا دیگه هر چی میخواید برید . . .
یه جیز در مورد سختی سوالات. . .
شما فرض کنید برق میره. . .میرید تو دستشویی بعد خوب خیلی تاریکه و اینا!حالا بلند شید بیایید تو هال احساس میکنید برقا اومده. . .دلیلشم !!خو شمام اگه سوالایه سخت حل کنید بعد وقتی میرید سره کنکور احساس میکنید اومدید تو هال!!»استاد بازرگانی

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

به نقل از بی احســــاسـ... :
کارای من به خانوادم زیاد مربوط نیس
ینی خودم تصمیم میگیرم که چیکار کنم یا چه رشته ای برم

من نمیدونم بتونم ریاضی هارو همشو بزنم ولی سعی میکنم وقت بیشتر بزارم روش و بتونم یه درصد خوب بگیرم تو ریاضی

یه چیز میگم نخندیا
.
.
.
شریف رشته ریاضی محض هم داره !!؟؟؟
:D

ببین ، من چون میخوام یه کلاسی رو تو پیش هم ادامه بدم ، میخوام بدونم که چه قد بخونم که هم به کلاسم و تمریناش برسم و هم بتونم رشته ریاضی محض قبول شم
ینی چه رتبه ای باید بیارم ؟؟
چه درسایی رو بخونم
+
عمومیا مثل دینی و ادبیات و زبان و و ... رو هم میخونم
بیشتر میخوام بدونم از فیزیک اینا چیو نخونم
چون سال اول و دوم معلم فیزیک خوب نداشتیم و هیچی بلد نیستم و نمیفهمم

و اینکه تو پیش چه درسایی سخت ترن و اون سختارو نخونم :D

کلا" من از رشته های مهندسی متنفرم
بدم میاد کسی بهم بگه مهندس :D
میمونه رشته های علوم پایه که اونم از شیمی خوشم نمیاد ینی علاقه ندارم
فیزیک رو هم فک نمیکنم مغزم واسه رشته ی فیزیک کشش داشته باشه :D
میمونه ریاضی که بیشتر از بقیه علاقه دارم بهش
خو ببین دوست عزیز شمارو من نمیدونم ریاضیت چطوریه و درسایه دیگت چطوره وگرنه میگفتم شما الان برو رو چیزی که میخوای تحقیق کن بعد بیا مثلا من خودم آذر داشتم رو یه پیپر گراف کار میکردم . . .ولی خو ببین من یه پیشنهاد میکنم. . .
شما برا زیره پونصد بخون . . . کتاب و اینام همینا که بالا گفتم رو برو بخون تازه تو کلی وقت داری من که تابستونو یک ماهشو کلا رفته بودم تورنمنت شهر ها نبودم!!بشین الان بخون برا زیره پونصد که هزارو بیاری. . . فدا

بالا