• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه رمضان

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A
پاسخ : ماه رمضان

بچه شما دیروز تونستید درس بخونید...من هیچی نخوندم دیروز امروزم که معلوم نیس چی پپیش بیاد
من دیروز خواستم بعد سحری بخونم خوابم می اومد نتونستم...
خواستم بعد افطار بخونم که بازم نشد... در طول روز هم اصلا نتونستم بخونم ینی خوندم ها ولی هیچی تو مخم نرف...چی کار کنم حالا؟

innocent

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1)
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
مطالعه (!!!) برای مرحله دوم المپیاد ادبی...که البته قبول نشــدم:دی
رشته دانشگاه
دانشگاه شهید چمران هواز - دانشگاه شیراز
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از چشـــــــمک :
بچه شما دیروز تونستید درس بخونید...من هیچی نخوندم دیروز امروزم که معلوم نیس چی پپیش بیاد
من دیروز خواستم بعد سحری بخونم خوابم می اومد نتونستم...
خواستم بعد افطار بخونم که بازم نشد... در طول روز هم اصلا نتونستم بخونم ینی خوندم ها ولی هیچی تو مخم نرف...چی کار کنم حالا؟

ببین به خودت تلقین نکن خودت رو اذیت نکن دقیقا مثل خواب شب کنکور انقدر همه می گن نکنه خوابم نبره ، نکنه نتونم بخوابم که اخر از نگرانی این قضیه نمی خوابن.

من خودم تا روز سوم ماه رمضون نتونستم برنامه م رو تنظیم کنم اما اصلا نگران نبودم یعنی یکی از 91ی ها اینو بهم گفت.
تو هم اروم اروم برنامه ت رو تغییر بده.
من شب روز سوم هرکار کردم خوابم نبرد.چون تا ظهر خوابیده بودم اما بعد سحری به خودم گفت باید بیدار بمونم درس بخونم حتی اگه چیز زیادی نفهمم. دقیقا یادمه یک بخش از گراف رو خوندم + یک سری تست فیزیک زدم + بسط های نیوتون (حسابان) + دینی + کمی ادب خودمم تعجب کردم که تا ساعت 2 موندم بیدار اما به خودم گفتم باید بیدار بمونم.
بعد ، ظهر از خستگی خوابم برد.عصر مجبور شدم بیدار شم واسه افطار اما هنوز خوابم میومد واسه همین تا افظار خوردم ساعت نه و نیم گرفتم خوابیدم! و دیگه برنامه م تنظیم شد.
البته هفته ی اول بعد از سحری یک کمی خوابم میومد اما نمیخوابیدم بعد یک ساعت اونم می پرید چون هوا روشن میشد.

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

منم به شدت قاطی کردم!
الان نمیدونم کدوم روش بهتره!
اینکه بعد از افطار بخونم تا سحری و بعدش و بعد تا افطار بخوابم،یا اینکه شب تا سحر بخونم بعد بخوابم دوباره ظهر پاشم تا افطار بخونم، یا روزه معمولیم رو اجرا کنم!
الان مشکل دو روش اول اینه که خوابت به هم میریزه واسه روزایی که ازمون داری بد میشه،مثل فردای من!
این دو سه روز هیچ کار مهمی انجام ندادم! :( :(

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

به نقل از A.maede :
منم به شدت قاطی کردم!
اینکه بعد از افطار بخونم تا سحری و بعدش و بعد تا افطار بخوابم،یا اینکه شب تا سحر بخونم بعد بخوابم دوباره ظهر پاشم تا افطار بخونم، یا روزه معمولیم رو اجرا کنم!
الان مشکل دو روش اول اینه که خوابت به هم میریزه واسه روزایی که ازمون داری بد میشه،مثل فردای من!
من پیشنهادم اینه:
تا سحر بخون. بعد سحر بخواب. 8 اینا بیدار شو بخون تا جایی ک کشیدی (:| اینجوری که شدی :-\ =P~ برو بخواب و نت و تلویزیون و .... :D

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از A.maede :
منم به شدت قاطی کردم!
بهترین روش بیدار موندن تا سحر من خودم از12 شرو میکردم تا سحر الان تو تابستون روزی 4 ساعت خوندنم کافیه دیه نهایتش 6 لازم نیس خودتونو خسته کنید

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از saba987 :
من پیشنهادم اینه:
تا سحر بخون. بعد سحر بخواب. 8 اینا بیدار شو بخون تا جایی ک کشیدی (:| اینجوری که شدی :-\ =P~ برو بخواب و نت و تلویزیون و .... :D
شما خودت اینو اجزا میکنی؟
اخه با سه ساعت خواب که آدم نمیکشه درس بخونه؟

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

عاقا من شما رو نمیدونم
ولی خودم مث روزهای عادی از خواب پا میشم (ساعت8) خیلی هم عادی درس میخونم.......

<<اینقدر به خودتون تلقین نکنید که نمیتونید چون در اینصورت نخواهید توانست>>

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

به نقل از HotMe :
عاقا من شما رو نمیدونم
ولی خودم مث روزهای عادی از خواب پا میشم (ساعت8) خیلی هم عادی درس میخونم.......

<<اینقدر به خودتون تلقین نکنید که نمیتونید چون در اینصورت نخواهید توانست>>
نه بابا تلقین چیه... خیلیا از 2 ب بعد تشنه میشن 4 به بعد گرسنه... از 6 هم که چشماشون سیاهی میره :-\
با این وضیت درس خوندن بازدهی خیلی میاد پایین!
از طرفی هم چون واسه سحر که بیدار میشیم کلا خواب از سرمون میپره.
بهتره ازین فرصت بین افطار تا سحر که هم ساکته هم هوا خوبه بهتر استفاده بشه. B-)

vahidpro

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مهر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

شما رو نمیدونم اما من بالاترین ساعت مطالعاتیم مال ماه رمضون بود
چون عادت داشتم بعد ناهار 2 ساعت بخوابم اما تو اون ماه دیگه ناهار نبود و سبک درس میخوندم
شاید یکم از مشکلتون برای تلقینه

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

از بعد از سحری هم میشه خیلی خوب استفاده کرد اگه نخوابین. به جاش اون اوج گرسنگی رو میشه بعد از ظهر خوابید 8->

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از کهکشان -A.R :
از بعد از سحری هم میشه خیلی خوب استفاده کرد اگه نخوابین. به جاش اون اوج گرسنگی رو میشه بعد از ظهر خوابید 8->
راست میگن!
من دو روزه. بعد سحری درس میخونم خیلی خوبه, اصلا بازدهی 200 درصد!
الان برنامه ای که من اجرا میکنم:
شب بعد از شام یه ساعت تلویزیون میبینم یه کم ول میچرخم غذام هضم شه بعد تا یه ساعت مونده به سحری درس میخونم , یه ساعت میخوابم بعد سحری میخوام , بعدش هم تا ساعت. حول و حوش هشت درس میخونم , بعد میخوابم تا هر وقت دلم خواست بعد بلند شدنم هم خواستم درس میخونم نشد هم به کارای دیگه ام میرس!
اینجوری. روزی پنج شش ساعت حداقل درس خوندنم میشه!

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

بچه ها من واقعا دارم اذیت میشم
وسط روز تو مدرسه یهو مغزم آف میکنه و تا چیزی نخورم آن نمیشه !!!
نه اینه سردرد و ... اصلا دیگه کار نمیکنه
موقع افطار هم که میشه هیچی دلم نمیکشه بخورم
یه جورایی احساس سیری بهم دست میده و تا سحر هیچی جز آب و بامیه و میوه نمیتونم نمیخورم

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از ʃҊдʐ₤ :
بچه ها من واقعا دارم اذیت میشم
وسط روز تو مدرسه یهو مغزم آف میکنه و تا چیزی نخورم آن نمیشه !!!
نه اینه سردرد و ... اصلا دیگه کار نمیکنه
موقع افطار هم که میشه هیچی دلم نمیکشه بخورم
یه جورایی احساس سیری بهم دست میده و تا سحر هیچی جز آب و بامیه و میوه نمیتونم نمیخورم
خوب الان از دست ما چه کاری برای تو برمیاد :-" (شوخی کردم ناراحت نشی)
به خودت تلقین نکن هر وقت خسته شدی ولش کن بجاش شبش درس بخون من خودمم مثه تو قبل افطار سردرد داشتمو گشنم بود بعدش میخوندم توام همین کارو بکون اصنم به خودت سخت نگیر تو بعد از ماه رمضون یه ماه دیم وقت داری که بتونی درس بخونی اصن خودتو اذیت نکن چون اینجوری درس خوندن اصن فایده نداره به نظر من :)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از شــــــــــیرین :
شما غصه جابجایی رو نخورین
الان کنکور مهمترین مسئله تو جامعه برای نوجوناس بخاطر همین اونا تو ماه رمضون نمیندازن یا قبلش میوفته یا بعدش
خب منم نگفتم که جا به جا نمیشه..گفتم اگه جا به جا کنن خیلی باید زمانش عوض شه..برای همینه که واقعا غصه اش رو میخورم.. :D :(

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

سلام بچه ها ، من کلا جغد شدم ، یعنی ظهر ساعت 1:30 می خوابم تا 8:30 و از 8:30 دیگه نمی خوابم تا فردا ظهر همون ساعت 1:30

ساید باورتون نشه ولی به راحتی می تونم 11 ساعت بخونم ( ولی نمی خونم ، چون حالش نیست :D ) ولی روزای عادی بدون هیچ سختی 9 ساعت می خونم یعنی بازدهم داره میترکونه ها B-)

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

پيشنهادات زير مي‌تواند درس خواندن شما در ماه مبارک رمضان کمک کند:

1) درس خواندن را به ساعات اوليه‌ي صبح موکول کنيد؛ زيرا در ابتداي روز هنوز گرسنگي به شما غلبه نکرده است. مثلاً پس از سحر بيدار بمانيد و درس بخوانيد.

2) هنگامي که گرسنه هستيد و حوصله‌ي مطالعه نداريد مقداري استراحت کنيد و سپس به سراغ فلش‌کارت‌ها يا خلاصه‌هاي‌تان برويد و نگاهي اجمالي به آن‌ها بيندازيد.

3) برنامه‌ريزي را فراموش نکنيد. قبل از شروع مطالعه براي خودتان مشخص کنيد که قرار است در روزي که پيش رو داريد کدام مباحث را مطالعه کنيد. اگر هنگام صبح موفق به اتمام آن‌ها نشديد خود را ملزم کنيد که پس از افطار از ديدن برخي سريال‌هاي تلويزيوني خودداري کرده و به جايش برنامه‌ي خود را تمام کنيد.

4) تست زدن، انرژي زيادي از شما نمي‌گيرد. مي‌توانيد با مطالعه‌ي درسنامه‌ي کوتاه که در ابتداي هر درس در کتاب آبي درج شده است مطالعه‌ي تستي خوبي داشته باشيد.

5) آيات قرآن کريم حافظه‌ي شما را تقويت مي‌کند؛ بنابراين بهتر است در روز چند آيه از قرآن بخوانيد و به خداوند توکل کنيد.

6) در طول روز سعي کنيد خيلي از منزل خارج نشويد؛ زيرا گرماي هوا انرژي شما را مي‌کاهد.

7) به فکر رقابت باشيد و تصور کنيد در لحظه‌اي که شما به دلايل مختلف از مطالعه دست کشيديد دانش‌آموزان بسياري هستند که با وجود شرايط مشابه با شما سختي‌ها را تحمل کرده و با جديت مطالعه مي‌کنند. روحيه‌ي رقابت سطح انرژي را در شما بالا مي‌برد.

در آخر به شما يادآوري مي‌کنم که ايام تابستان به خصوص تابستان امسال که با ماه رمضان مصادف است فرصتي بسيار عالي براي سبقت گرفتن از سايرين است. براي گرفتن نتيجه‌اي خوب بايد در زمان‌هايي که سايرين درس خواندن را رها مي‌کنند با دقت بيش‌تري به سمت آن برويد؛ بنابراين به خود افتخار کنيد و اين فرصت طلايي را از دست ندهيد.

‍ـ منبع : سایت کانون

بالا