• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از zeinabt :
چهارشنبه معلم دیف گفت تو یه جایی تو فصل 2 تغییر کرده تو تعریف حد واینا
تعريف حد از سال 90 حسابان تغيير كرده ديگه!در چاپ 91 اعمال شد 92 به كل دگرگوني ايجاد شد با حذفياتي و اضافاتي البته هيچ تعريفي عوض نشد!
93 هم همينطور اين كتا يه ده سال ميره جلو :D

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

سلام

من یه مشکلی دارم :

من ساعت 2.30 می رسم خونه تا 3 ناهار و اینترنت

بعد ممکن کلاس داشته باشم از 4 تا 7.30 یـآ 6 تآ 7.30 ....

8 که میرسم خونه خستم و تا 11 میتونم بخونم اونم یه درس بعدش سر کتابا خوابم میبره و صبح خواب میمونم به سروس نمیرسم

سه روز من اینطوری تلف میشه ؟

چیکار کنم ؟

زیست اول جزوه معلم یا کتاب بخونم؟

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MISS-F :
سلام

من یه مشکلی دارم :

من ساعت 2.30 می رسم خونه تا 3 ناهار و اینترنت

بعد ممکن کلاس داشته باشم از 4 تا 7.30 یـآ 6 تآ 7.30 ....

8 که میرسم خونه خستم و تا 11 میتونم بخونم اونم یه درس بعدش سر کتابا خوابم میبره و صبح خواب میمونم به سروس نمیرسم

سه روز من اینطوری تلف میشه ؟

چیکار کنم ؟

زیست اول جزوه معلم یا کتاب بخونم؟
منم این مشگلو داشتم و فرق من این بود ک کلاس نمیرفتم ولی تا 9 میخوابیدم بعدشم شاید تا 12 میخوندم.
این مشکل واس خیلیا هس.تو بیخیالش شو.ینی فک کن همه همین طورین .بهش فک نکن.
چون غیر از این کاری نمیتونی بکنی.من تا اخر سال درگیر بودم ک خوابمو چیکار کنم.ولی دیدم یکی دیگ از بچه ها ک بهتر از منم بود این مشکلو داره و باهاش کنار اومده.از وقتای دیگش استفاده میکنه.

تو 4 روز میتونی خیلی خوب بخونی.اون 4 روزو از دست نده.تازه بعد عیدم ک کلاسا کم کم تموم میشه اون موقع خوب بخون.

• لایک
امتیازات: ALA73

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آقو من چنتا مشکل دارم...
یکی اینکه مثل تو 90 دیقه که باید درس بخونم خیلی کارا میکنم... ینی به همه چی میرسم دیگه نمیدونم چیکار کنم.... میانگین مطالعم در روز 1 تا 2 ساعت میشه....
یکیم اینکه وسط تست زدن، زمان واسم کند میگذره، بعد اونوقت مثلا یه تست که قراره 1 دیقه براش وقت بذارم رو تو 10 یا 15 ثانیه میزنم... که خوب تو این زمان معمولا به جواب نمیرسم و تست رو رد میکنم... (البته با هول کردن فرق داره ها...) بعد مثلا 30 تا تست شیمی میزنم تو 8 دیقه تقریبا 70 درصد... خب راضی نیستم ازینم
بعد ترازمم بالا نمیره که هیج، پایینم میاد با اینکه درصدا تا حد قابل قبولی بالان... در ضمن شیب رشد درصدای من از شیب رشد درصدای بقیه بیشتره، قاعدتا ترازم باید بالاتر بره...

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از سَجاد :
آقو من چنتا مشکل دارم...
یکی اینکه مثل تو 90 دیقه که باید درس بخونم خیلی کارا میکنم... ینی به همه چی میرسم دیگه نمیدونم چیکار کنم.... میانگین مطالعم در روز 1 تا 2 ساعت میشه....
یکیم اینکه وسط تست زدن، زمان واسم کند میگذره، بعد اونوقت مثلا یه تست که قراره 1 دیقه براش وقت بذارم رو تو 10 یا 15 ثانیه میزنم... که خوب تو این زمان معمولا به جواب نمیرسم و تست رو رد میکنم... (البته با هول کردن فرق داره ها...) بعد مثلا 30 تا تست شیمی میزنم تو 8 دیقه تقریبا 70 درصد... خب راضی نیستم ازینم
بعد ترازمم بالا نمیره که هیج، پایینم میاد با اینکه درصدا تا حد قابل قبولی بالان... در ضمن شیب رشد درصدای من از شیب رشد درصدای بقیه بیشتره، قاعدتا ترازم باید بالاتر بره...
خوب یعنی چی همه کارامو میکنم دیگه نمیدونم چیکار کنم ؟ خوب موقع هایی که درسای پیشت تموم میشه برو سراغ پایه مثلن عمومی یا اختصاصی

ببین الان تو نباید ترازتو با دفه قبل مقایسه کنی چون اون سری یه مباحثه دیگه رو ازمون دادی این سری یه مبحثه دیگه هسش پس اگه ترازت بد تر شد یا بهتر دلیل بر پیشرفت نسبت بع قبلت نیس دلیل بر اینه که رو این مباحث تسلته بیشتری داری همین :)

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از شـــــــــــیرین :
خوب یعنی چی همه کارامو میکنم دیگه نمیدونم چیکار کنم ؟ خوب موقع هایی که درسای پیشت تموم میشه برو سراغ پایه مثلن عمومی یا اختصاصی

ببین الان تو نباید ترازتو با دفه قبل مقایسه کنی چون اون سری یه مباحثه دیگه رو ازمون دادی این سری یه مبحثه دیگه هسش پس اگه ترازت بد تر شد یا بهتر دلیل بر پیشرفت نسبت بع قبلت نیس دلیل بر اینه که رو این مباحث تسلته بیشتری داری همین :)
نه دیه...
من سومم... بعد الان با پایه قراره کاری نداشته باشیم... من حرفم اینه که من تو 90 دیقه هم میخونم هم تمرین حل میکنم هم تست میزنم... زمان مطالعم بالا نمیره
بعد آزمونامون درساش درسته هفته به هفته فرق داره ولی مباحثا فقط زیاد میشن، کم نمیشن
ینی حسابان این هفته تا تصاعد درس داده امتحانش تا تصاعده
هفته بعد درجه دو درس بده این هفته درجه دو + تصاعد امتحانه
(در حقیقت اگر آزمونای هر دوهفته باهم مقایسه بشن درس ها درست مقایسه میشن... درسای هر 2 هفته یکیه، یکی در میون ، مباحثشم گفتم که)

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از سَجاد :
نه دیه...
من سومم... بعد الان با پایه قراره کاری نداشته باشیم... من حرفم اینه که من تو 90 دیقه هم میخونم هم تمرین حل میکنم هم تست میزنم... زمان مطالعم بالا نمیره
بعد آزمونامون درساش درسته هفته به هفته فرق داره ولی مباحثا فقط زیاد میشن، کم نمیشن
ینی حسابان این هفته تا تصاعد درس داده امتحانش تا تصاعده
هفته بعد درجه دو درس بده این هفته درجه دو + تصاعد امتحانه
(در حقیقت اگر آزمونای هر دوهفته باهم مقایسه بشن درس ها درست مقایسه میشن... درسای هر 2 هفته یکیه، یکی در میون ، مباحثشم گفتم که)
اهان من فک کردم تو پیشی :-"
الان مشکلت چیه همه دارن از کمبود وقت مینالن اون وقت تو داری از اینکه وقت زیاد میاری مینالی :-?
بعدم درسته تو ازمون اون مباحث میاد ولی از اون مبحث یه سوال کلی میدن نع جزئی صرفا جواب دادن به یکی یا دوتا سوالی که از مبحث قبل میاد و تو تو ازمون میزنی دلیل بر تسلط و پیشرفتت نیس

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

اهان من فک کردم تو پیشی :-"
الان مشکلت چیه همه دارن از کمبود وقت مینالن اون وقت تو داری از اینکه وقت زیاد میاری مینالی :-?
بعدم درسته تو ازمون اون مباحث میاد ولی از اون مبحث یه سوال کلی میدن نع جزئی صرفا جواب دادن به یکی یا دوتا سوالی که از مبحث قبل میاد و تو تو ازمون میزنی دلیل بر تسلط و پیشرفتت نیس
حالا برا وقت چیکار کنم؟!

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

با توجه ب اینکه تو سالهای اخیر سوالای کنکور مدلش عوض شده بهتر نیست به جای تست های سراسری قبل 85 تست تالیفی بزنم؟؟؟ :-/

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از saba987 :
با توجه ب اینکه تو سالهای اخیر سوالای کنکور مدلش عوض شده بهتر نیست به جای تست های سراسری قبل 85 تست تالیفی بزنم؟؟؟ :-/
اره بابا از سال86 به بعد خوبه دیگه بقیش زیاد برات کار برد نداره

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

هندسه رو چه جوری بخونیم؟ :-\
تجربی
بعضی از کتابا خیلیییییییییی فرمول دادن و نکته و اینا!حفظشون کنیم؟بعضیاشو حفظ کنیم؟ :Dچی کار کنیم؟!!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

هندسه روی تمارین کتاب مسلط شید!فرمول حفظ نکنید تمرین حل کنید! نشردریافت هندسه ش خوبه!
...
من بااینکه تقریبانت رو تعطیل کردم ساعت مطالعه م 3 مدرسه و 5 تعطیل بیشتر نمیشه!راه حل مناسب؟! :D

fanoodi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از CrazyB0y :
هندسه روی تمارین کتاب مسلط شید!فرمول حفظ نکنید تمرین حل کنید! نشردریافت هندسه ش خوبه!
...
من بااینکه تقریبانت رو تعطیل کردم ساعت مطالعه م 3 مدرسه و 5 تعطیل بیشتر نمیشه!راه حل مناسب؟! :D
بیشتر به خودت فشار بیار برو جایی که مجبور شی بخونی مثلا کتابخونه ای جایی و خودتو ملزم کن روزی 20 دقیقه فقط بیشتر از روز قبل بخونی اینجوری ظرف یه هفته به 8 9 ساعت در روزای تعطیل میرسی

این یه مسابقه جالبه که رقیبش خودتی روزی 20 دقیقه با خود رقابت کن !

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

آغا واسه ديفرانسيل كمك كنين راهكار منبع هرچي ك مفيد باشه
زياد ميخونم تيجه=68 درصد تكونم نميخوره :|
خلاصه هلپ ديگه :D

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از sana.sh :
آغا واسه ديفرانسيل كمك كنين راهكار منبع هرچي ك مفيد باشه
زياد ميخونم تيجه=68 درصد تكونم نميخوره :|
خلاصه هلپ ديگه :D
چه کتابی میخونی و تست میزنی و میزانه تست زدنت چقدره ؟؟

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام :D
یه سوال :
اینی که میگن باید بریم از مدرسه تا آخر آبان یه کد بگیریم بعد همون کد رو تو ساست سنجش وارد کنیم تا تاصیر معدلمون تو کنکور حساب بشه
دقیقن یعنی چی؟

f...s...r...t

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
....
دانشگاه
....
رشته دانشگاه
....

به نقل از dra :
جزوه زیست دکتر عمارلو خوبه و ارزش خرید داره؟
من منابعم برای زیست خیلی سبزا+جامع تخته سیاه + ژنتیک تخته سیاه + همایش زیست دریافت+سی دی دادگستری و اکبری و گیاهی چلاجور هست .هر چند دیگه از سی دی ها استفاده نمیکنم. ایا لازمه جزو ها رو بگیرم ؟؟؟؟ :-/ :-/ :-/
خواهشا کسایی که استفاده کردن جواب بدن :-?

:O :O
واسه زیست این همه کتابو جزوه و سی دی؟!!!!!!!
واقعا لازمه؟؟؟!!!!!!
بنظرم واسه زیست این کارا وقت تلف کردنه من واسه زیست اول کتاب درسی بعد جزوه عمارلو رو(که البته خود جزوه ی عمارلو کتاب رو کامل پوشش میده سبکشو دوست دارم چون از کتاب دور نمیکنه آدمو)میخونم!!بعد تست میزنم از خیلی سبز ولی خییییلی کم خدایش هیچ کتاب تست زیستی جوابگوی کنکور نیست واسه زیست بنظرم اگه روی کتاب وجزوه عمارلو کامل کامل خورده باشی شون واقعا عالیه!!ونتیجه میده!!واسه من که تا الان خوب بوده!!

سعید کیا

کاربر فعال
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی

بنظرم جزوه عمارلو خیلی آش دهن سوزی نی فقط خیلی سبز...

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

چه کتابی میخونی و تست میزنی و میزانه تست زدنت چقدره ؟؟
من انرژي اتمي و گاج و ميخونم عمدتا
واسه هر آزمون همون تعداد تست ك داشته رو زدم ديگه

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

کتاب گسسته خوب چی هست؟؟ که درسنامشم خوب باشه.

بالا