• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

کتاب ریاضی 2 نصیری کلا با کتاب حسابانش فرق میکنه.. .از اول و ساده ترین مسایل شروع کرده به توضیح دادن تا مسایل پیشرفته هم جلو رفته...فقط یه مقدار حوصله میخاد.چون فعالیت محور هست و جواب سوالاتو آماده و مستقیم نزاشته جلوشون..ولی تو سی دی همراهش جواب همه تمرینها اومده

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

یک سوالی هست مدتی هست فکرم رو مغشول کرده :D :-?
میخواهد واسه کنکور شعر های حفظی کتاب رو حفظ باشیم؟
آخه یک تست قرابت معنایی دیدم از شعر حفظی مطرح شده بود گفتم شاید شعر حفظی هم باید حفظ باشیم به هر حال منتظر راهنمایی شما دوستان گلم هستم :-"

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از shzboy1393 :
آخه یک تست قرابت معنایی دیدم از شعر حفظی مطرح شده بود گفتم شاید شعر حفظی هم باید حفظ باشیم به هر حال منتظر راهنمایی شما دوستان گلم هستم :-"
نه، لازم نیست. اون دو سه تا سوال شعر حفظی که دادن تا حالا که خیلی احمقانه ان. :-" واسه قرابت ـم که لازم نیس حفظ باشید.

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از shzboy1393 :
شعر حفظ انرين بار تو كنكور رياضي سال ٨٦ اومده بود فك كنم.
سوال:
بهرام كه گور مي گرفتي همه عمر/ديدي كه چگونه گونه گور ... گرفت
١)مهرام
٢)شهرام
٣)بهرام
٤)يادم نيست چي بود ابن گزينش :))
خلاصه علاوه بر اينكه خيلي وقته نيومده و احتمالن هم نمياد،سوالاتش هم خيلي تابلوعن!
اصن روايت داريم كه حتي واسه امتحان ترم هم شعر حفظ نبايد حفظ كرد!باس نوشت رو دستمال كاغذي،برد سر جلسه
:D

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

سـِلام...

یه سوال
کدوم بخش کتاب دینی واقعن تو کنکور نمیاد؟؟؟[nb]منظورم اون فعالیت ها و این جور چیزاس[/nb] اول کتاب یه سری چیزا رو مشخص کرده ولی طراح محترم :-" به اونا عمل نمیکنه....... مثلا همین تفکیک ها.......میشه گفت مهمترین بخش کتاب دینی 3 عهدنامه اشتر ِ

یه سوال دیگه

امر به لام تو کتاب درسی هست عایا ؟؟؟

یه سوال دیگه .....

اسید های اکسیژن دارو باید لویس شون رو بلد باشیم عایا؟؟

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

بدبختانه نمي تونم دريك چند درس رو بخونم! :(يعني شيمي رو ميگيرم ديگه ولش نمي كنم تا اخرش رو ميخونم!حتي عمومي هم فقط هرزگاهي

زبان كار ميكنم!روش خوبي نيست نه!؟ :|

Ajax

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از HotMe :
سـِلام...

یه سوال
کدوم بخش کتاب دینی واقعن تو کنکور نمیاد؟؟؟[nb]منظورم اون فعالیت ها و این جور چیزاس[/nb] اول کتاب یه سری چیزا رو مشخص کرده ولی طراح محترم :-" به اونا عمل نمیکنه....... مثلا همین تفکیک ها.......میشه گفت مهمترین بخش کتاب دینی 3 عهدنامه اشتر ِ

یه سوال دیگه

یه سوال دیگه .....

تو درس دینی باید همه چیو بخونی حتی اگه ترجمه یه آیه رو تو متن داده و عربیشو نداده خودت باید عربیشو بلد باشی ممکنه بدن

عقل کل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
ساری

سخت ترین درس دینی 3 از نظر من درس 8ه! چون هم آیه های خیــــــــــلی شبیه به هم داره (قل ما اسالکم/قل لا اسالکم/قل ما سالتکم!) و هم این که پر از مفاهیمه. ضمنا دو صفحه آخرش هم خوراک قلمچیه! سوالاتی طرح میکنن در حد المپیاد دین و زندگی!

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

درس 8 ساده ترین درس دین و زندگی 3 بود ...کجای اون درس مفهوم داشت؟؟؟ :|.

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ریاضیات گسسته :
سخت ترین درس دینی 3 از نظر من درس 8ه!

به نقل از زهــــــــــــــــــــــــرا :
درس 8 ساده ترین درس دین و زندگی 3 بود ...

اینطوریام نیست.......نه زیاد سخته نه زیاد آسون

اما قبول دارید مهم ترین بخش دینی 3 عهدنامه ی مالکه؟؟ هر کنکور یه سوال میاد ازش

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از HotMe :
اینطوریام نیست.......نه زیاد سخته نه زیاد آسون

اما قبول دارید مهم ترین بخش دینی 3 عهدنامه ی مالکه؟؟ هر کنکور یه سوال میاد ازش

به نظر من فوق العاده درس ساده ای بود..من خودم تک تک کلماتشو حفظ بودم

بله اون نامه امام علی به مالک خیلی مهمه خیلی...حالا چه فرقی میکنه کجا مهمه یا نه..همه چیز کتاب دینی باید خونده بشه به جز اون بخشایی که نوشته پیشنهاد و بعضی از اون چیزاایی که وسط درس نوشته و خودش یه علامت کنارش داره و اول کتاب گفته اونا اصلا لازم نیس مورد پرسش قرار بگیرن

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

سلام بچه ها :D
بنظرتون خودم خلاصه برداری کنم
یا از این کتابای آماده جمع بندی و خلاصه که الان دیگه انتشارات مختلف دارن استفاده کنم؟
لامصبا دیگه به خلاصه هم رحم نکردن البته دستشون درد نکنه :)

Ajax

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از botia :
سلام بچه ها :D
بنظرتون خودم خلاصه برداری کنم
یا از این کتابای آماده جمع بندی و خلاصه که الان دیگه انتشارات مختلف دارن استفاده کنم؟
لامصبا دیگه به خلاصه هم رحم نکردن البته دستشون درد نکنه :)
اون خود خلاصه برداری که باعث یادگیری میشه وگرنه من بهت قول میدم بیشتر خلاصه هاتو بیشتر از دوبار نخونی

taranom21

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجــنورد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از HotMe :
سـِلام...

یه سوال

یه سوال دیگه

یه سوال دیگه .....

راجع به بینش خارج از متن و آیات بخوان سوال بدن ، بیشتر میرن سراغ اندیشه و تحقیق و آیاتی که اونجا هس.

امر به لام منظورت امر به غایبه ؟؟؟؟؟ آره اگه اشتباه نکنم تو عربی 2 قسمت حروف جازمه باید باشه ...بهرحال تو کتاب باشه یا نباشه تو کنکور سوال هس ازش :D B-)

• لایک
امتیازات: zmaa

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

هندسه فضاییو چطوری باید خوند؟:-<
بعد اگه یه کتابی رو اوایل تابستون مثلا اواسط مرداد تموم کردیم، الان دوباره میخوایم بخونیم یه مشکل پیش میاد
اینکه بگیم یدور خوندیم بریم سراغ تست که در اینصورت وقتی تو یه تست گیر میکنیم فرض رو بر این میذاریم که کتابو دوباره نخوندیم و در کل دچار مشکل میشیم
یا اینکه دوباره کتابو بخونیم بعد تست که وقت خیلی هدر میره اینجوری
چیکار باید کرد؟

عقل کل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
ساری

من یعنی شب امتحان نهایی هندسه 2 به ازای خوندن هر صفحه هندسه فضایی 1 لیتر خونم تبخیر میشد!!! (5 صفحه میخوندم خالی میشدم!)

روز امتحانم چارستون بدنم میلرزید :-ss چون بجز سوالات پرتکرار (کلا 3 تا سوال بود که تقریبا بلد بودم) هیچی از فضایی بلد نبودم! یعنی اصلا اثبات کردنی ها و مسائلش تو حلقم! حالیم نمیشد و تو کتم نمیرفت {-8 برخلاف هندسه فضایی سال دوم که مثل هلو بود برام :D

شانس اوردم که از همون 3 تا سوالا اومد وگرنه ... زیر 18 میشدم :)

قلمچی هم هر دفعه هندسه فضایی میومد نمیزدم یا غلط میشد! مثلا منی که هندسه قلمچی زیر 70 نداشتم هندسه فضایی که اومد به زیر 20% سقوط کردم!

کلا با این فصل قهرم L-:

کسایی که مثل من تو این فصل خیلی ضعف دارن باید تستای این بخش رو خیلی آروم و با دقت بزنن و خط به خط توضیحاتش رو یاد بگیرن. کتابی مثل نشر الگو + تستای کنکور میتونن خیلی کمک کننده باشن و علاج 100% برای این بیماری صعب العلاجن! 8->

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از ریاضیات گسسته :
من یعنی شب امتحان نهایی هندسه 2 به ازای خوندن هر صفحه هندسه فضایی 1 لیتر خونم تبخیر میشد!!! (5 صفحه میخوندم خالی میشدم!)

روز امتحانم چارستون بدنم میلرزید :-ss چون بجز سوالات پرتکرار (کلا 3 تا سوال بود که تقریبا بلد بودم) هیچی از فضایی بلد نبودم! یعنی اصلا اثبات کردنی ها و مسائلش تو حلقم! حالیم نمیشد و تو کتم نمیرفت {-8 برخلاف هندسه فضایی سال دوم که مثل هلو بود برام :D

شانس اوردم که از همون 3 تا سوالا اومد وگرنه ... زیر 18 میشدم :)

قلمچی هم هر دفعه هندسه فضایی میومد نمیزدم یا غلط میشد! مثلا منی که هندسه قلمچی زیر 70 نداشتم هندسه فضایی که اومد به زیر 20% سقوط کردم!

کلا با این فصل قهرم L-:

کسایی که مثل من تو این فصل خیلی ضعف دارن باید تستای این بخش رو خیلی آروم و با دقت بزنن و خط به خط توضیحاتش رو یاد بگیرن. کتابی مثل نشر الگو + تستای کنکور میتونن خیلی کمک کننده باشن و علاج 100% برای این بیماری صعب العلاجن! 8->
من یه تست هم از این مبحث نزدم ولی فقط همینو کامل میزنم!کلا علاج این مبحث و مبحثای دیگه فهم عمقی هست که با همون کتاب درسی یه مقداریش تامین میشه و تست فقط باعث تثبیت فهم میشه!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
هندسه فضاییو چطوری باید خوند؟:-<
بعد اگه یه کتابی رو اوایل تابستون مثلا اواسط مرداد تموم کردیم، الان دوباره میخوایم بخونیم یه مشکل پیش میاد
اینکه بگیم یدور خوندیم بریم سراغ تست که در اینصورت وقتی تو یه تست گیر میکنیم فرض رو بر این میذاریم که کتابو دوباره نخوندیم و در کل دچار مشکل میشیم
یا اینکه دوباره کتابو بخونیم بعد تست که وقت خیلی هدر میره اینجوری
چیکار باید کرد؟
داخل بالا گفتم!هندسه فضایی و هندسه تحلیلی کلا اگه فقط بخوای قضیه حفظ کنی فرمول حفظ کنی نتیجه خوبی نداره!
سوالت نامفهومه!خب خلاصه نویسی بدرد این موقه ها میخوره!کتابو وسط مرداد تموم کردی یه ماه دیگه میای تست میزنی اگه یادت اومد اومد اگه نیومد خلاصه تو یه نیگاه کوچیک میکنی! اگه تونستی فبها اگه نتونستی یعنی یا خلاصه ت بدرد نمیخوره یا مطلبو فراموش کردی پس دوباره میخونی واسه اینکه حالت دوم اتفاق نیفته باید زود به زود مرور کرد!
درس های حفظی اصلن نباید تموم بشن ! باید هر روز یا حداقل یه روز یه بار ادبیات و دینی خونده بشه!

taranom21

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجــنورد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من یه چیزی بگم راجع به هندسه پایه
اگه می خواین تو حل سوالاتش قوی بشین
اثبات قضیه های کتاب درسی
یا اثبات تمرینای مختلف رو چند بار برای خودتون بنویسین
اینکارو که ادامه بدین ، اگه مساله ی جدیدی بذارن جلوتون ، با خلاقیت بیشتری باهاش روبرو می شین ، یعنی یه جورایی اینکار کمک می کنه به حل تمرینایی از هندسه که نیاز به خلاقیت داره
البته من اینو اولین بار تو مجله آزمون ، از زبان علی یکه خانی رتبه 8 کنکور ریاضی 89 خوندم

Ho Da

کاربر فعال

یه سوال
درس ها رو باید تا عید تموم کرد؟؟

بالا