• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نظر من اگه میخوای عربی رو خوب یاد بگیری اول فیلم آموزشی گاج رو بخر ، گوش کن ، بعدش برو کتاب گاج سفید عربی رو بخر شروع کن مبحثی به تست زدن ، همه ی تست هارو هم بزن ، سراسری ،آزاد ،سنجش ، همه رو بزن چون خیلی اثر داره !

عربی خیلی سخت نیست فقط باید زیاد بخونی و تمرین کنی تا دستت راه بیفته ولی حتما برای شروع مخصوصا ترجمه فیلم های آموزش گاج رو گوش بده ! :D

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

ببخشيد آلفا جان اين DVD هاي گاج چطوري تدريس كردن ؟ براي كسي كه هيچي نميدونه مناسبن ؟‌ يا شروع كردن از همون اول نكته توضيح دادن ؟؟

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از The Sniper :
ببخشيد آلفا جان اين DVD هاي گاج چطوري تدريس كردن ؟ براي كسي كه هيچي نميدونه مناسبن ؟‌ يا شروع كردن از همون اول نكته توضيح دادن ؟؟
ببخشید پریدم وسط حرفتون! ولی منم گاج رو دیدم خیلی خوب بود....اگر یکسال دیگه هم موندم نگاش می کنم!

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از The Sniper :
بچه ها من ميخوام از امروز عربي رو شروع كنم.
به نظر شما از سال اول دبيرستان شروع كنم سال به سال جلو برم يا از روي كتاب عربي به زبان ساده به صورت مبحثي برم جلو ؟
عربی گاج که همه میزنن خوبم هست مبحثی بزن اما خب تو عربی درک مطلب خیلی مهمه من درک مطلب گاج تالیف فیلی رو میزدم مهارتتو بالا میبره درسنامه های کلک تالیف هنرورم عالیه مفید و مختصر همه چیزایی که واسه کنکور لازمه اشاره کرده درسنامه ی گاج بعضی جاها دیگه خیلی کشش داده به نظرم کلک درسنامه هاش بهتره کتابای درسی رو هم نگاه بندازی بد نیس

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از The Sniper :
نگاه کن درسنامه هاش طوریه که یک چیزی رو توضیج میده یا به تو میگه من میخوام فلان جا رو توضیح بدم برای این شما باید این چیزا رو بدونین حالا تو یا اونارو یاد داری یا میری میخونی بعد گوش میدی ، ولی الان تو اول از همه ترجمه و تعریبش رو گوش بده و شروع کن به تست زدن خوب که یاد بگیری نزدیک 30 درصد عربی کنکورت رو بستی ، بعدش شروع کن به بقیش !

به نقل از Marjan.N :
عربی گاج که همه میزنن خوبم هست مبحثی بزن اما خب تو عربی درک مطلب خیلی مهمه من درک مطلب گاج تالیف فیلی رو میزدم مهارتتو بالا میبره درسنامه های کلک تالیف هنرورم عالیه مفید و مختصر همه چیزایی که واسه کنکور لازمه اشاره کرده درسنامه ی گاج بعضی جاها دیگه خیلی کشش داده به نظرم کلک درسنامه هاش بهتره کتابای درسی رو هم نگاه بندازی بد نیس
به نظر من الان برای صجبت کردن درباره ی درک مطلب یکم زوده ،اول باید آدم بتونه بقیه رو بزنه یاد بگیره تا بعد بتونه درک مطلب بخونه و بزنه کتاب های کلک من فقط آرایه هاش رو خوندم که به نظر خوب بود ولی یکم سطح پایین کارکرده اگه عربیش اونطوری نباشه خوبه ، تو کتاب های گاج به نظر من همین کش دادن باعث میشه آدم خوب یاد بگیره مخصوصا الان که هنوز وقت خیلی زیاده ،کتاب های کلک خودش میگه برای دم کنکور بهتره !
کتاب درسی رو هم فقط متن درس هارو با ترجمش به طور روزنامه وار بخونی و رد بشی فکر میکنم کافی باشه !

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از A F S H I N :
به نظر من الان برای صجبت کردن درباره ی درک مطلب یکم زوده ،اول باید آدم بتونه بقیه رو بزنه یاد بگیره تا بعد بتونه درک مطلب بخونه و بزنه کتاب های کلک من فقط آرایه هاش رو خوندم که به نظر خوب بود ولی یکم سطح پایین کارکرده اگه عربیش اونطوری نباشه خوبه ، تو کتاب های گاج به نظر من همین کش دادن باعث میشه آدم خوب یاد بگیره مخصوصا الان که هنوز وقت خیلی زیاده ،کتاب های کلک خودش میگه برای دم کنکور بهتره !
کتاب درسی رو هم فقط متن درس هارو با ترجمش به طور روزنامه وار بخونی و رد بشی فکر میکنم کافی باشه !

درک مطلب چیز شانسیه.اینو من نمیگم.بهترین استادای عربی میگن.من عربیم 80 شد مشکلم درک متن بود.فقطم سوالای مربوط به درک متنش نه تحلیل صرفیا...برای اینکه سعی کنی درصد شانست برا جواب دادن بره بالا باید کار کنی.تو تایم عربیت از مهرماه یک ربع شو بذا برا درک متن.از چه کتابی مهمی نیس.تست بزن تا متن خونیت قوی شه..

کتاب درسی تو عربی خیلـــــــــــــــی مهمه...الکی از کنارش رد نشو.بعد اینکه قواعدو تا یه حدی تموم کردی برگرد تمام متن هارو ترکیب کن.
تمرینای کتاب هم مهمه...اصن کتابو بجو! جدی میگم. :)

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از A F S H I N :
ما درک مطلب عربی و درک متن زبان رو تابستون میزدیم و فک میکنم این کارو بکنی بهتره چون بعدش که درسای پیش شروع بشه واقعا وقت کم میاری منم گفتم کلک مفید و مختصره من چون خودم عربیم خوب بود حوصله نداشتم گاج بخونم با کلک راحت تر بودم
به نقل از Nastaran.Kt :
درک مطلب چیز شانسیه.اینو من نمیگم.بهترین استادای عربی میگن.من عربیم 80 شد مشکلم درک متن بود.فقطم سوالای مربوط به درک متنش نه تحلیل صرفیا...برای اینکه سعی کنی درصد شانست برا جواب دادن بره بالا باید کار کنی.تو تایم عربیت از مهرماه یک ربع شو بذا برا درک متن.از چه کتابی مهمی نیس.تست بزن تا متن خونیت قوی شه..

کتاب درسی تو عربی خیلـــــــــــــــی مهمه...الکی از کنارش رد نشو.بعد اینکه قواعدو تا یه حدی تموم کردی برگرد تمام متن هارو ترکیب کن.
قبول دارم که درک مطلب خیلی سلیقه ای میشه اما از آزمونای آزمایشی که بگذریم درک مطلب رشته های ریاضی و تجربی تو سالای اخیر نسبتا استاندارد بوده و فک میکنم ارزش سرمایه گذاری داره
اما در مورد کتاب من فقط اگه وقت اضافه داشتم به لغتاش و اون توضیحات ترجمه ایش نگاه مینداختم آخرشم زدم 86 خوب بود بازم بستگی به خودت داره

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از Nastaran.Kt :

به نظر من اگه فرد عربیش قوی باشه خب ،حرف شما درسته و باید شروع کنه به درک مطلب زدن تا متن خونیش قوی بشه ولی اگه ضعیف باشه باید اول از چیزای دیگه که خیلی راحت به آدم درصد بالاتر میده شروع کنه !

کتاب های درسی هم من تنها درسی رو که میگم خوندنش خیلی به آدم سودی نمیرسونه کتاب عربیه ولی تو بقیه درس ها به شدت مهمه و قبلی از هر کاری باید اون رو بخوند ولی وقتی بحث خوندن کتاب عربی میشه خیلی شروع میکنن به حفظ کن معنی متن درس ها یا لغات کتاب که این کار گاهی بد هم میشه ! :D

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از A F S H I N :
به نظر من اگه فرد عربیش قوی باشه خب ،حرف شما درسته و باید شروع کنه به درک مطلب زدن تا متن خونیش قوی بشه ولی اگه ضعیف باشه باید اول از چیزای دیگه که خیلی راحت به آدم درصد بالاتر میده شروع کنه !

کتاب های درسی هم من تنها درسی رو که میگم خوندنش خیلی به آدم سودی نمیرسونه کتاب عربیه ولی تو بقیه درس ها به شدت مهمه و قبلی از هر کاری باید اون رو بخوند ولی وقتی بحث خوندن کتاب عربی میشه خیلی شروع میکنن به حفظ کن معنی متن درس ها یا لغات کتاب که این کار گاهی بد هم میشه ! :D

خ من که گفتم از مهرماه.چون تا اون موقع یه سری مباحث روبسته و تموم شده.

و اگه دقت کنی من هیچ حرفی از حفظ متن و لغت نزدم . حتی از نظر من باید قواعد از یک کتاب خوب خونده شه.ولی هنوز هم روی حرفایی که تو پست قبلیم زدم هستم( متن بخونه.تمرینا.ترکیب متن بعد اینکه تمامی کتابا تموم شد) :)

salar turk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli xoy
شهر
xxxxxxxxxooooooyyyy

۱ فک نکنم عربی به زبان ساده ایاد فیلی خیلی به آدم مهارت بده که بتونه تست حل کنه تو این کتاب فقط یه عده مفاهیم ساده مطرح میشن نه چیز دیگه شاید بچه ها باید خیلی بالاتر از این کتاب بشن!!!
۲ من و دوستام توی شهرمون خوی کلا محلی به کتاب عربی نذاشتیم و یک کتاب قواعد خوب میتونه جای کتاب درسی رو براحتی بگیره که تست های خوب هم داشته باشه!!
۳ فک کنم کتاب فوت و فن خیلی سبز و یا کتاب دیگه خیلی سبز که روش عکس کیبرد رو داشت خیلی میتونه به تقویت مهارت تست زنیتو کمک کنه!!!
4 راستی ما یک ۱۰۰ ٪ عربی رو تو خوی داشتیم!!! شما چطور؟؟!!! :D :D :D :D

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

يعني براي عربي معني درسا رو نمي خواد بدونيم و لغات اخر كتاب همچنين!؟ :-? :-??

تا اونجايي كه فهميدم درك مطلب فقط معني كردن ميخواد نه!؟ :-/

در مورد كتاب اياد فيلي به نظر من مزخرفترين كتابهاست!كتاب ازاون بهتره :D

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از k93 :
يعني براي عربي معني درسا رو نمي خواد بدونيم و لغات اخر كتاب همچنين!؟ :-? :-??

تا اونجايي كه فهميدم درك مطلب فقط معني كردن ميخواد نه!؟ :-/

در مورد كتاب اياد فيلي به نظر من مزخرفترين كتابهاست!كتاب ازاون بهتره :D
چرا معنی درس مهمه.ولی وقتی تو انقد کتابو بخونی که بتونی راحت تو ذهنت تحلیل صرفیش کنی معنی رو اتوماتیکلی :D یاد میگیری.لازم نیس وخت جدا بذاری روش.کلمات آخرو ولی حتما بخون.انقد کتابو میخونی که حفظ میشی آخرش جملاتشو.به تبع(؟) معنیاشم یاد میگیری.
اونقدم که میگی مزخرف نیس ایاد فیلی ولی من خودم سبز میخوندم .

• لایک
امتیازات: nasma

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از z.n1994 :
چرا معنی درس مهمه.ولی وقتی تو انقد کتابو بخونی که بتونی راحت تو ذهنت تحلیل صرفیش کنی معنی رو اتوماتیکلی :D یاد میگیری.لازم نیس وخت جدا بذاری روش.کلمات آخرو ولی حتما بخون.انقد کتابو میخونی که حفظ میشی آخرش جملاتشو.به تبع(؟) معنیاشم یاد میگیری.
اونقدم که میگی مزخرف نیس ایاد فیلی ولی من خودم سبز میخوندم .
ممنونم.

اصلاح كنم «كتاب درسي از كتاب اياد فيلي بهتر است» :D

البته منظورم اينه كامل و عالي نيست قسمت درك مطلب و بعضي جاهاي ديگش خوبه! :لایک

parasto jooon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من بگم یه چیزی ؟ :-"
این تجربه ی منه یعنی ..

من اصن معنیِ ِ لغت نخوندم .. یعنی اصن نیازی نیس ..

واسه ترجمه که میدونین دیگه اصن تکیه رو معنی ِ لغت نیس رو چیزای دیگس.. زمان ِ فعله ، جمع و مفرده ، قیده و اینا ... یعنی فقط تمرینه ... فقط تست ِ ترجمه زدن و درس حسابی بررسی کردنشه ... چون تو میری لغت میخونی ترجمه میخونی بعد میای سر ِ تست نیم ساعت فقط گزینه ها رو نگا میکنی ... خب این به درد نمیخوره دیگه ...
متنارو هم یه بار نگاشون کنین از رو بخونی 80% ِ واژه ها رو میفهمی بدون ِ لغت ِ آخر ِ کتاب بلد بودن ... یعنی به شدت تابلوئه سوالایی که میپرسه عینشو میشه تو متن پیدا کرد که هیچی .. اون درک ِ مطلبشم شما با همون 80 % ِ متنو فهمیدن و یه ایده ای داشتن در مورد ِ موضوع ِ متن میتونین جواب بدین .. یعنی من فک میکنم که وقتتونو برای لغات نذارین ..

این اول از همه بعدم این که الان وقته متن نیست به نظر ِ منم ... بقیه چیزا وقتی خیلی خوب شد دیگه همه چی سر ِ جاش بود برین سراغ ِ متن ... متن بگیر نگیر داره ...

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از parasto jooon :
.
.
.

این اول از همه بعدم این که الان وقته متن نیست به نظر ِ منم ... بقیه چیزا وقتی خیلی خوب شد دیگه همه چی سر ِ جاش بود برین سراغ ِ متن ... متن بگیر نگیر داره ...
قسمت بالا که من به شخصه اصلا متوجه نشدم ولی این تیکه رو به شدت قبول قبول دارم ، اول باید تمام مباحث دیگه کاملا خوب و عالی بشه تا بعد بشه رفت سراغ متن چون یکدفعه دیدی یک متن مثل متن سال نود دادن همه موندن توش ! :D

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

من هم با نخوندن لغت های کتاب موافقم! ینی واقعا نیازی نیست از نظر من؛ برداشتی که آدم از متن میکنه کافیه؛ اون پنج شیش تا سوال ترجمه هم که باید گزینه ی غلط/درست پیدا کنی معمولا 95 درصد ربطی به دونستن معنی لغت نداره؛ و با نکته های قواعد میشه تستساشو زد؛ به شخصه دست به کتاب های عربیم نزدم و فقط تست زدم؛ درصدای عربیم هم همیشه خیلی بالا بود. باز هم میگم تجربه و نظر شخصی بود صرفا! : )

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

عاقا ....یک مشکل داشتم ;;) در مورد هم ارزی ها.........

یه هم ارزی هست که میگه وقتی x میل میکنه به صفر : عبارت جبری هم ارزه با جمله کم توان[nb] فهمیدید؟؟ :D [/nb]

عایا این در مورد زیر رادیکال هم درسته؟؟ یعنی میتونیم اون عبارات زیر رادیکال رو خط بزنیم فقط کم توان بمونه؟؟

------------------------------------------
عایا درسنامه های مهر و ماه ریاضی خوبه؟؟ [nb]بعد از دیدن درسنامه کتاب پایه فیزیک 3 کانون ........کانون سوژه فحشم شده بود......از بس این درسنامه هاش توپ بود.........الان همون حس رو شدیدتر در مورد درسنامه ریاضی جامع خیلی سبز دارم......هیچی درسنامه نگفته ..بعدش هی تو سوال ها میگه میدانیم که ....خو لامصب چیرو میدونیم؟؟ یعنی از کجا باید بدونیم؟؟[/nb]
----

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

در مورد خلاصه نويسي يه سوال دارم!يعني خلاصه نويسي بلد نيستم! :D

ادبيات فرضا چي رو خلاصه كنم!يعني وقتي با كتاب درسي ميرم جلو فرضا مبحث تاريخ ادبيات به نظر خودم خيلي بهتر تو ذهنم ميمونه!تا يه دفترچه

ازشون كپي كنم!اينطور نيست!؟فرارها رو بنويسم خوب ميشه ها!؟عربي و زبان كه نميخواد ديني همچنين :-??

فيزيك مثلا يه تستي يه نكته جالب داره كنار تست بنويسم نكته دار يا منتقل كنم به دفترچه!!!!رياضي خلاصه نويسي ميخواد چكار اخه!شيمي هم

نكات مهم رو تو خود كتاب بنويسم بخونم با توجه به حجم كمتر كتاب خوب ميشه :D باقي هم با تست زدن حل ميشه ديگه!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از HotMe :
عاقا ....یک مشکل داشتم ;;) در مورد هم ارزی ها.........

یه هم ارزی هست که میگه وقتی x میل میکنه به صفر : عبارت جبری هم ارزه با جمله کم توان[nb] فهمیدید؟؟ :D [/nb]

عایا این در مورد زیر رادیکال هم درسته؟؟ یعنی میتونیم اون عبارات زیر رادیکال رو خط بزنیم فقط کم توان بمونه؟؟
در مورد رادیکال هم درسته دیگه! مثلا رادیکال (x2 + x + 1 ) هم ارزه با یک و رادیکال (x2 + x ) هم ارزه با x به توان 1/2
البته من کامل منظورتو نفهمیدما! :D

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از k93 :
در مورد خلاصه نويسي يه سوال دارم!يعني خلاصه نويسي بلد نيستم! :D

ادبيات فرضا چي رو خلاصه كنم!يعني وقتي با كتاب درسي ميرم جلو فرضا مبحث تاريخ ادبيات به نظر خودم خيلي بهتر تو ذهنم ميمونه!تا يه دفترچه

ازشون كپي كنم!اينطور نيست!؟فرارها رو بنويسم خوب ميشه ها!؟عربي و زبان كه نميخواد ديني همچنين :-??

فيزيك مثلا يه تستي يه نكته جالب داره كنار تست بنويسم نكته دار يا منتقل كنم به دفترچه!!!!رياضي خلاصه نويسي ميخواد چكار اخه!شيمي هم

نكات مهم رو تو خود كتاب بنويسم بخونم با توجه به حجم كمتر كتاب خوب ميشه :D باقي هم با تست زدن حل ميشه ديگه!
چیزی که شما الان مطرح کردی هم درباره ی خلاصه نویسی پرسیدی هم درباره ی مارک دار کردن تست ها !
درباره ی خلاصه نویسی که به نظر من دروس عمومی سعی کن از کتاب های خلاصه تر استفاده کنی برای تاریخ ادبیات هم من آفارئونی رو بهت پیشنهاد میکنم ، اما درباره ی دروس اختصاصی چیزی که همه میگن اینه که شما درس رو باید بخونی بعد از خوندن درس کتاب رو ببندی و هر چیزی که یادم موند رو بنویسی ، وقتی یک تیکه رو میخوای بنویسی میدونی به طور کلی چیه ولی دقیق یادت نمیاد اون رو همون طوری رها کن به نوشتن ادامه بده بعد که کامل تموم شد برو دوباره اونجاهایی رو که یادت نبوده رو بخون و یاد بگیر ،چند بار که بشینی نکات مهم و فرمول و هر چییز که به نظرت مهم بیاد رو بنویسی دستت میاد که باید چطوری بنویسی و چی بنویسی !

درباره ی مارک دار کردن تست ها ، سعی کن تست هارو موضوعی مارک دار کنی نه تست های سخت رو اینطوری میتونی یک بخش رو تو زمان کمی با زدن موضوعات مختلف دوره کنی ! :D

• لایک
امتیازات: nasma
بالا