• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از هویدایی :
من خیلی وقت تلف میکنم
استیل اینایی که میگن از شنبه
هیچ وقت هم نمیدونم چی بخونم
بنظرتون چی کار کنم؟؟؟!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
ب این فک کن ک رتبه ات شبیه رمز شارژ میشه [البته خدا نکنه]و رویاهات بر باد درست میشی

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

به نقل از هویدایی :
من خیلی وقت تلف میکنم
استیل اینایی که میگن از شنبه
هیچ وقت هم نمیدونم چی بخونم
بنظرتون چی کار کنم؟؟؟!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

آزمون میدی؟

اگه آزمون می‌دین بشینید توی یه برگه بزرگ همه‌ی درساتونو که توی آزمون هفته‌ی بعد هست رو بنویسین و این‌که چیا می‌خواین بخونین و چقدر٬‌ مثلا مینویسین فیزیک فشار٬ بعد می‌بینی چارصد تا تست داره تو کتاب تستت ولی خب تو زمان نداری یا هرچی یکی درمیون میزنی میشه دیویست تا. بعد می‌گی مثلاً من توی هر یه ساعت بیست تا تست میزنم٬ پنج تا واحد دوساعت احتیاج دارم برای فیزیک بعد اینو پخش میکنی توی هفته‌ت! اگه بعد از هر آزمونی اینجوری برنامه‌ریزی کنی می بینی زیاد وقت نداری تا منابع‌ت رو تموم کنی پس مجبوری دست به کار بشی! برنامه‌ی هر روز هفته‌ت رو که میخوای چیا بخونی رو روی کاغذ بنویس و خودت رو مجبور کن بهش عمل کنی! یه روز جبرانی هم توی برنامه‌ت بذار! اگه عادت نداری تمرین کن کم‌کم عادت می‌کنی!
فقط اراده کن و بلند شو شروع کن! :‌)

اینو کلاً واسه همه گفتم :D

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

اقا من پشت کنکوریم وقت زیادیم ندارم اما نمیدونم چرا هر وقت شروع به درس میکنم انواع و اقسام فکر ها در مدل ها و انواع مختلف توی ذهنمن بعد تازه یکیشون رو رد میکنم یکی دیگه به طور خودکار سوییچ میشه اصن با این ذهن فعال البته در زمینه غیر درسی چکار کنم?!
باتشکر

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Ariou :
اقا من پشت کنکوریم وقت زیادیم ندارم اما نمیدونم چرا هر وقت شروع به درس میکنم انواع و اقسام فکر ها در مدل ها و انواع مختلف توی ذهنمن بعد تازه یکیشون رو رد میکنم یکی دیگه به طور خودکار سوییچ میشه اصن با این ذهن فعال البته در زمینه غیر درسی چکار کنم?!
باتشکر

منم به این مشکل گرفتارم
امسال هم یکی از دلایل اصلی عدم موفقیتم همین بود :(
کمک کنید :(

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

شما نیاز به تمرکز دارین میشه با انجام کارایی که تمرکزو زیاد میکنه ببرینش بالا.ی کارایی رو سعی کنین با تمرکز انجام بدین.مثلا تو نماز به هیچی غیر از نماز فک نکنین.لازم نیس با توجه بخونین(البته اگه میتونین بخونین :D)فقط کافیه در حال زندگی کنین.مثلا بدونین الان رفتین رکوع الان دارین حمد و سوره رو میخونین.چون معمولا آدم اصا نمیفهمه کجای نماز هس از حفظ میخونه.
و یه چیز دیگه قرآنه(حتی اگه بهش اعتقاد ندارین تو سال کنکور معجزه اس)من یه مدت که میخوندم واقعا هم منظم تر شده بودم هم با این که وخ میگرفت به برنامم میرسیدم.(اصا یکی از بچه هامون بود حافظ قران بود کلا درس نمیخوند چون همه چیو در لحظه یاد میگرفت)
کلا سعی کنید به وقایع دورو برتون توجه کنین.ینی همیشه حواستون جمع باشه.همیشه تو ذهنتون بگید من الان در اتاقی به سر میبرم :Dکه صدای کولر میاد یه ماشین الان بوق زد پرده ها دارن باد میخورن(معمولا این چیزا بهش توجه نمیشه انقد که ذهن مشغوله)اگه همین تمرینای کوچیکو انجام بدین تمرکزتون بالاتر میره و فکرتون هزارجا غیر از اونجایی که هستین نیس

salar turk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli xoy
شهر
xxxxxxxxxooooooyyyy

به نقل از زهــــــــــــــــــــــــرا :
خواهش میکنم :D...خودمم تا قبل اعلام نتایج فک میکردم خنگم :-" :-" :-" ولی واقعیتش اینه که خنگ نمیباشیم :> :> :>.
احساس خنگ بودن .فقط یه حس مقطعیه :-" :-"

آره حداقل2 بار که حتما باید بزنی وگرنه به نظرم هیچی نمیفهمی ولی همون 2 بار کافیه..( حالا بعد ها vit هاشو دوباره بزن علاوه بر این 2 بار)
بابا المپیاد شیمی که نمیخواد بره این بنده خدا، فک نکنم حوصلتون بکشه که تست های مبتکران به اون کلفتی و حجم زیاد تست رو 2 بار یا بیشتر بزنین ، اگه با تمرکز و دقت کافی بزنین خیلی راحت میتونین سر جلسه شیمی رو خوب بزنین!!
البته این نظر منه و شاید غلط باشه!

به نقل از S.b else :
من تازه فهمیدم شیمی هیچی بلد نیستم.
تستای مبتکران 3 فصل یک :-< خیلی چرتن.

راستی مبتکران واسه شیمی 2 هم خوب نیست؟ من چون الان شیمی پیش میخونم خودم میپرسم . کفایت میکنه؟ گوبا اونم خیلی مشکل داره.

یکی به من بگه لازمه برم سبز بخرم؟

وراستی پشتیبانا هرچی کتاب زیست واسه کنکور لازمه بگید برم یهووویی بخرم. :D
شیمی مبتکران خیلی شاخ تره ها حتی سومش !!
راستی دوستانی که مبتکران رو خونده بودن عایا سر جلسه کنکور سوالی بود که نتونن جواب بدن یا بلد نباشن؟؟!!
شیمی 3 مبتکران هم تازه 2 جلدی شده و خیلی سوالاتش باحال شده!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Ariou :
باتشکر
اول ببین این فکر ها در مورد مشکلاتن یا در مورد آیندس یا در مورد گذشته!
اگه در مورد مشکلات هستن حلشون کن!
اگه در مورد گذشته س کم کم فراموش میشه اگه فک نکنی!
اگه در مورد آیندس خب فکر نکن ! :D
میتونی کلا فکراتو روی کاغذ بنویسی و تایم استراحتت بهش فکر کنی!
احتمالا محل مطالعه ثابتی نداری محل مطالعه ت رو ثابت کن و وقتی میری به اون محل کارای غیر مطالعه تعطیل!
سعی کن درس رو دوس داشته باشی و باهاش ارتباط برقرار کنی! علاقه تمرکز رو زیاد میکنه!
روزی 10 دقیقه سعی کن روی یه چیز خاص تمرکز کنی! مثلا گلدون یا پنجره و اینا! بعد از یه مدت روی یه تصویر توی ذهنت تمرکز کن!دوباره بعد از یه مدت روی یه کلمه!
داخل اینترنت هم سرچ کنی بد نیست!

1375shahrzad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
sabzevar

یکی برای بی دقتی درمان نداره؟من خیلی بی دقتم چیکار کنم؟مثلا همین 1 ساعت پیش آزمون فیزیک داشتم خیلی راحت میتونستم 100 بگیرم ولی 3 تا سوالو اشتباه خوندم. :(( :(( :(( :((کسی راه حلی نداره؟دیگه داره اشکم در میاد آخه مگه میشه آدم اینقد بی دقت باشه؟ :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از 1375shahrzad :
یکی برای بی دقتی درمان نداره؟من خیلی بی دقتم چیکار کنم؟مثلا همین 1 ساعت پیش آزمون فیزیک داشتم خیلی راحت میتونستم 100 بگیرم ولی 3 تا سوالو اشتباه خوندم. :(( :(( :(( :((کسی راه حلی نداره؟دیگه داره اشکم در میاد آخه مگه میشه آدم اینقد بی دقت باشه؟ :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
بی دقتی مشکلیه که تقریبا همه در اندازه های مختلف! دارن بببین تو هر کاری که تو تمرینات تو خونه انجام میدی سر آزمون تکرار میکنی نگو این تمرینه مهم نیس اول اینکه سعی کن از این به بعد هرجا تو هر درسی هر مبحثی که تست میزنی یه کم بیشتر از قبل دقت کن بعد اینکه با آرامش سوالو بخون عجله رو بذار کنار احیانا اگه استرس داشته باشی اونم بی دقتی رو تشدید میکنه و من فک میکنم از همه مهم تر تلقینه یعنی همه به خودشون تلقین میکنن که وای من خیلی بی دقتم از بچگیم همینطوری بودم تو همه آزمونا کمه کم دو سه تا سوتی میدم اگر توام خیال میکنی اینطوری هستی خب باشه لااقل دیگه بهش فک نکن سعی کن آگاهانه آرامش و توجهتو بیشتر کنی و زیادم زوم نکنی رو این موضوع

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از 1375shahrzad :
تو اختصاصیات وقت اضافه میاری؟

1375shahrzad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
sabzevar

به نقل از امــیـــررضـــا :
تو اختصاصیات وقت اضافه میاری؟

بعضی وقتا آره اضافه میارم وقت اما بعضی وقتا نه :(

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام[nb] جواب سلام واجبه.....بعدا نگید نگفتی.......اصن جواب سلام ندید تا صواب نکنید :-"[/nb]

پیرو اون پست قبلیه که نظرتونو در مورد تناسب پرسیدم :-" رفتم یاد گرفتم.....خدایی خوبه....... /m\

حالا نظرتون در مورد هم ارزی چیه؟؟ می ارزه اون همه فرمولو حفظ کنیم؟؟؟

کلا بدرد میخوره؟؟

-----------------
یه چیز دیگه
عایا بازرگانی(مولف شیمی مبتکران) بعضی وقتا شورشو در نیاورده؟؟ عایا بعضی تستاش برای شما هم نفس گیره؟؟ مثلا قانون هس یا نه برای من اینجوریه فقط؟؟؟

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از 1375shahrzad :
بعضی وقتا آره اضافه میارم وقت اما بعضی وقتا نه :(
خب وقتی وقت اضافه میاری یعنی سرعتت بالاست..یه ذره بیش از حد بالا یعنی
همین باعث میشه بدون دقت سوالا رو بخونی و چون تست زیاد میزنی و اکثر تیپ تستهارو یه بار زدی
سوال رو تا نصفخ میخونی و نصفه ی دیگه شو خودت میسازی ... همین میشه که جوابت اشتباه به دست میاد

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

به نقل از HotMe :
سلام
یه چیز دیگه
عایا بازرگانی(مولف شیمی مبتکران) بعضی وقتا شورشو در نیاورده؟؟ عایا بعضی تستاش برای شما هم نفس گیره؟؟ مثلا قانون هس یا نه برای من اینجوریه فقط؟؟؟

علیک سلام :D
من سوالای هس یادم نیس ولی ی پیشنهاد دارم همه تست تالیفیارو هرچند ک سخت باشن حل کن ... کنکور قابل پیش بینی نیس خودتو ب سوال سخت حل کردن عادت بده ک سرجلسه اینجوری :| نشی
+ بازرگانی معمولا خوبن سوالاش ینی از استاندارد زیاد دور نیستن

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از HotMe :
سلام[nb] جواب سلام واجبه.....بعدا نگید نگفتی.......اصن جواب سلام ندید تا صواب نکنید :-"[/nb]

پیرو اون پست قبلیه که نظرتونو در مورد تناسب پرسیدم :-" رفتم یاد گرفتم.....خدایی خوبه....... /m\

کلا بدرد میخوره؟؟
بله می ارزه ولی یه سری قلق هم داره که اگه بلد نباشی جواب اشتباه بدست میاری!
مثلا داخل مثلثاتی ها باید از هم ارزی های درجه یکسان استفاده کرد!
علیک! :D

purya21

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خلخال

به نقل از HotMe :

کلا بدرد میخوره؟؟

-----------------
یه چیز دیگه

اگه همه ی هم ارزی ها (مرتبه بالا و ... ) رو حفظ باشی تو آزمونا خیلی وقت ذخیره میکنی!
مبتکرانم اگه همه ی سوالاشو بخونی 90% کنکور رو تضمینی!2تا از رفیقام امسال شیمیو با مبتکران 90 زدن!

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از khadijeh1998 :
سلام به همه

بعد از آرزوی موفقیت و ... برای همه کنکوری های عزیز

میخواستم بپرسم شما به دبیر ریاضی نیاز ندارین که بتونین سوالایی رو که همتون به مشکل بر میخورین رو جواب بده؟؟؟

میدونم خودتون ماشاالله می تونین سوالای همدیگه رو جواب بدین اما خب گاهی هم فکر میکنم نیاز هست که یه دبیر ریاضی خوب و باتجربه

بیاد و راهنماییتون کنه ( حداقل مواقعی که به دبیرای ریاضی خودتون دسترسی ندارین :))

اگه دوست داشتین بگین من یه دبیر خوب رو دعوت کنم :>
کیو میخوای دعوت کنی؟ :-"
من خودم دبیری ریاضیو بالا ها زدم. خودم بعدن اگه قبول شدم اونو میام سوالاتونو ج میدم غصه نخورید :-"

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از khadijeh1998 :
سلام به همه

بعد از آرزوی موفقیت و ... برای همه کنکوری های عزیز

میخواستم بپرسم شما به دبیر ریاضی نیاز ندارین که بتونین سوالایی رو که همتون به مشکل بر میخورین رو جواب بده؟؟؟

میدونم خودتون ماشاالله می تونین سوالای همدیگه رو جواب بدین اما خب گاهی هم فکر میکنم نیاز هست که یه دبیر ریاضی خوب و باتجربه

بیاد و راهنماییتون کنه ( حداقل مواقعی که به دبیرای ریاضی خودتون دسترسی ندارین :))

اگه دوست داشتین بگین من یه دبیر خوب رو دعوت کنم :>
علیک سلام.......
ممنون

(با لحن ندا تو منو تو بخونید) چرا که نه

دوس داریم......

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بچه ها من ميخوام از امروز عربي رو شروع كنم.
به نظر شما از سال اول دبيرستان شروع كنم سال به سال جلو برم يا از روي كتاب عربي به زبان ساده به صورت مبحثي برم جلو ؟

بالا