• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از عــــــــلی :
همین الان یک قانونی خواندم در حل مسائل که کنکور یکی از مصداق هاشه؛ فکر کنم بد نباشه اینجا شـِـر کنم:
10 درصد اول سوال 90 درصد وقت را می گیره و 90 درصد باقی مونده ی سوال 10 درصد وقت را :D طرد و عکس ادبی هم داره!
پ.ن خارجکی اش هم میشه این:
the first 10 percent of the task takes 90 percent of the time and the remaining 90 percent takes the remaining 10 percent
یک جمله دیگه:
the least your will settle for is the most you can expect to get
پس از الان انقدر استرس رتبه کنکور نداشته باشین بشینین درس بخونین ذهنتون ارضا شه! :-سه ممیز چهارده :-" :D
عارف شيرين سخن! يه چند خطي هم در مورد منابعم ميگفتي عالي ميشدااا!:)

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی

به نقل از k93 :
عارف شيرين سخن! يه چند خطي هم در مورد منابعم ميگفتي عالي ميشدااا!:)

منبعش این کتابس (فکر کنم فقط همین بخشی که نوشتم؛ الان به دردتون می خوره :)) )
Basic principle and calculations in chemical engineering
Written by Himmelblau

پ.ن: ربطی به تاپیک نداره ولی منظورت از منابعم کدومه: منابع هم (منابع جملاتی که گفتم) ؛ منابع من (واسه خوندن هندسه تحلیلی)
اگر دومی مد نظره که من اون کتابایی که گفتی را ندیدم؛ فقط نشر الگوی تحلیلی را داشتم که درسنامه و تمرین و تست های خیلی خوبی داشت

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از عــــــــلی :
منبعش این کتابس (فکر کنم فقط همین بخشی که نوشتم؛ الان به دردتون می خوره :)) )
Basic principle and calculations in chemical engineering
Written by Himmelblau

پ.ن: ربطی به تاپیک نداره ولی منظورت از منابعم کدومه: منابع هم (منابع جملاتی که گفتم) ؛ منابع من (واسه خوندن هندسه تحلیلی)
اگر دومی مد نظره که من اون کتابایی که گفتی را ندیدم؛ فقط نشر الگوی تحلیلی را داشتم که درسنامه و تمرین و تست های خیلی خوبی داشت
:-?? :D ممنونم! منتهي اين مقاطع مخروطي چرا انقدر فرمول داره؟! :-" چطوري بخونيم كه اضافي نخونيم؟! :-/

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از k93 :
:-?? :D ممنونم! منتهي اين مقاطع مخروطي چرا انقدر فرمول داره؟! :-" چطوري بخونيم كه اضافي نخونيم؟! :-/
فك كنم بحث در خصوص اينا مربوط ب يه تاپيك ديگس ولي يادمه خودم كانون داشم؛چون كانون جم و جور گفته بود و خلاصه بود راحت حفظ ميكردم.
البته گاجم شرح و بسطش داده...
ولي شخصا فك ميكنم اگه همشون رو باهم خودت مثلن هر فصلي خلاصه كني خيلي راحت تري...!ب درد دوران جمع بنديتم ميخوره! (;

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از k93 :
داخل خود کتاب درسی فرمول های لازم رو تو یه قسمت جمعبندی یا شاید هم خلاصه (اسمش رو نمیدونم!) آورده!
باید سعی کنی با همون فرمولا سوالا رو حل کنی! اینطوری هر سوالی بهت بدن میتونی با کمترین اطلاعات سوال رو حل کنی!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

من با اين ديدگاه كه با باز كردن كتاب مي دونم گير كارم كدوم قسمت خلاصه نويسي نكردم! اصلا موندم غير شيمي كدوم درس نت برداري ميخواد!؟
يا هركس شيوه اي داره اون رو ول نكنه بهتره مگه نه؟! وگرنه من الان بشينم خلاصه بنويسم تا شب 13 بدر طول ميكشه البته خلاصه نويسي كردم
هااا! نه كه اصلا لب بهش نزده باشم(!) منتهي فرضا شيمي 2 خلاصه نويسيم گنگ تر و هرزتر است از خود كتاب و كتاب مبتكران!

يا هندسه چند صدتا فرمول به درد نخور يا حتي گسسته عين خود كتاب يا حتي قواعد عربي صرف فعل ماضي رو از صيغه ذهب رديف كردم:))))

كه چي مثلا!؟ يه بارم به دردم نخورد همين طور با مرور مكرر و تست بسيار جا بيافته بس است!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

تا يادم نرفته يه سوالم در مورد زبان انگليسي داشتم يعني اين چقدر ما بايد دامنه لغت داشته باشيم؟! اصلا تو دامنه تعريف ميشه اين لغات با

احتساب كلهم اجمعين كلمات كتاب به عنوان اعضاي دامنه! تستاي لغت ميزدم از گاج سبز لغاتي كه اصلا تو كتاب نيست تو گزينه ها آورده! كنكور

كه ديگه انقدرام ازدستش كه درنميره؟! :-/

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

درباره‌ی خل‍اصه‌نویسی؛ من خودم این‌جوری م که فقط چیزهایی که بلد نیستم رو روی یه کاغذ می‌نویسم -با مداد که راحت پاک بشه و ده-بیست رنگ خودکار و روان‌نویس استفاده نکرده‌باشم- ؛ خیلی سریع. بعد می‌ذارم‌ش کنار؛ شروع می‌کنم به تست زدن؛ هروقت که یه سوال رو بلد نیستم یا اشتباه دارم -حتّی اشتباه محاسباتی- برمی‌گردم دوباره اون چیزهایی که بلد نیستم یا یادم می‌ره رو می‌خونم -اشتباه داشتن صرفاً بهانه‌س برای مرورِ چیزهایی که یادداشت کرده‌م- ؛ دوباره تست می‌زنم. :-? بعد مثل‍اً چیزهایی که خیلی یادم می‌ره رو های‌ل‍ایت می‌کنم و اینا. :-?
مثل‍اً صرف فعل ماضی ذهب رو بلد نیستی که توی خل‍اصه‌ت می‌یاری‌ش؟! اگه واقعاً بلد نیستی یه سری چیزهای پایه‌ای رو، که کل‍اً تست زدن رو بی‌خیال شو اون پایه‌ای‌ها رو بخون وقتی یاد گرفتی‌شون تست بزن. اگه هم بلدی که خب دیگه چه کاری ه نوشتن‌ش؟!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از ارغـوان اس. :
درباره‌ی خل‍اصه‌نویسی؛ من خودم این‌جوری م که فقط چیزهایی که بلد نیستم رو روی یه کاغذ می‌نویسم -با مداد که راحت پاک بشه و ده-بیست رنگ خودکار و روان‌نویس استفاده نکرده‌باشم- ؛ خیلی سریع. بعد می‌ذارم‌ش کنار؛ شروع می‌کنم به تست زدن؛ هروقت که یه سوال رو بلد نیستم یا اشتباه دارم -حتّی اشتباه محاسباتی- برمی‌گردم دوباره اون چیزهایی که بلد نیستم یا یادم می‌ره رو می‌خونم -اشتباه داشتن صرفاً بهانه‌س برای مرورِ چیزهایی که یادداشت کرده‌م- ؛ دوباره تست می‌زنم. :-? بعد مثل‍اً چیزهایی که خیلی یادم می‌ره رو های‌ل‍ایت می‌کنم و اینا. :-?
مثل‍اً صرف فعل ماضی ذهب رو بلد نیستی که توی خل‍اصه‌ت می‌یاری‌ش؟! اگه واقعاً بلد نیستی یه سری چیزهای پایه‌ای رو، که کل‍اً تست زدن رو بی‌خیال شو اون پایه‌ای‌ها رو بخون وقتی یاد گرفتی‌شون تست بزن. اگه هم بلدی که خب دیگه چه کاری ه نوشتن‌ش؟!
:)) چي بگم! البته ذهب رو شوخي كردم! هاي لايت خوبه تو فكرشم! البته تستايي كه نكاتي داره يا اشتباه ميكنم علامت گذاري كردم تا فقط اونا

رو بزنم. وقتي تستي رو هم استباه حل ميكنم بر ميگردم اون قسمت رو دوباره ميخونم و در حالت كلي اينه شيوم! به جاي وقت تلف كردن رو نوشتن
فرمولا رو كاغذ!(البته به دليل عدم درك كافي از مفهوم خلاصه نويسي!)

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

سلام دوستان
ممنون میشم اگه یه توضیح کامل و جامع درباره این پروتئین های غشا بدید! خیلی گیج کنندس من بالاخره نفهمیدم چی به چیه! مخصوصا یه تست ازش تو کنکور 92 اومده بود... کلا درباره کانال، ناقل و ...!!!

فرق دقیق بین درشت مولکول و پلی مر چیه؟!

فرق بین غشای پلاسمایی با غشای سیتوپلاسمی چیه؟!

با تشکر! >:D<

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از new2n :
شبیه سازی کنکور که میگن مال دوران جمع بندیه یعنی تستای شبیه به کنکور یا تستای کنکور سالهای اخیرو آزمون میدیم؟

تستای کنکور سالهای اخیرو کی باید بزنیم؟عید یا دوران جمع بندی؟

کتاب زرد عمومی و اختصاصی کانون چطوره؟
شبیه سازی کنکور فقط ازمون دادن و صرفا زدن تستای کنکور نیس....شامل مکان و زمان هم میشه....

یعنی ساعت 8 و یه جا شبیه حوزه آزمون(مدرسه بهترین مکانه)..سوالای کنکور.سالای گذشته رو امتحان بدی....با زمان بندی و...

زرد عمومی ..پیشنهاد من اینه که سعی کنید عمومی غیر رشته خودتونو از عید بزنید...یعنی الان شما بر فرض اگه ریاضی هسی....عمومی تجربی و انسانی و زبان و هنر رو بزنی...

بعدن نزدیک یه ماه به کنکور شروع میکنی کنکور سالا قبل رو از رو زرد اختصاصی یا دور دنیا بدی سوالا عمومی خودت رو حفظ نباشی یوخ...

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

توی سایت سنجش بعد که کد سوابق تحصیلیتو گرفتی باید چی کار کنی؟

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه‌ها کسی جایی رو سراغ داره بشه ازش فایل صوتی کتاب درسیا رو دانلود کرد؟

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

راستي من كمي بيشتر توجه نكردم كه لغات درس آخر هم ميتونه در فصل اول مورد سوال قرار بگيره:) (زبان انگليسي!) جواب سوالم رو پيدا كردم نتيجتا!

Danny

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرهنگ
شهر
زرند-کرمان

وقتی رفتم تو سایت سنجش واسه ویرایش اطلاعات کنکور 93 نوشته بود:ثبت نام شما هنوز تکمیل نشده
شما هم به این مشکل برخوردید یا فقط واسه من اینجوریه!!!!!!!

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی

به نقل از new2n :
شبیه سازی کنکور که میگن مال دوران جمع بندیه یعنی تستای شبیه به کنکور یا تستای کنکور سالهای اخیرو آزمون میدیم؟

تستای کنکور سالهای اخیرو کی باید بزنیم؟عید یا دوران جمع بندی؟

کتاب زرد عمومی و اختصاصی کانون چطوره؟

به نظرم بهترین روش برای شبیه سازی کنکور این می تونه باشه که:
1. مثلن اگه رشته ریاضی هستی؛ کتابای شیمی و فیزیک و ریاضی و عربی سازمان سنجش را بخر؛ کتاب ها حتما باید برای سازمان سنجش باشه چون خود طراح های کنکور پاسخنامه هاش را نوشتن و کمک خوبی بهت میکنه که بدونی یک طراح سوال چطوری خودش به سوال ها جواب میده... وقتی کتابا رو تهیه کردی از 15 اردییبهشت تا 15 خرداد کارت اینه که از خودت آزمون های تک درس بگیری؛ (بهترین راه آزمون دادنی که میشناسم اینه: یک بار آزمون را تو وقتش از خودت بگیری؛ بعد درصدت را محاسبه کنی بعد دوباره آزمون را از خودت بگیری و سوالایی که حل کردی یا حل نکردی را جواب بدهی آخر سر هم با پاسخنامه چک کنی و اگه به نکته جدیدی برخورد کردی اون را یک جا یادداشت کنی)
2. بعد از اینکه آزمونای سنجش را از خودت گرفتی از 15 خرداد تا دو روز مونده به کنکور کتاب دور دنیا در 4 ساعت را می گیری و میشینی از ساعت 8 صبح از خودت آزمون می گیری؛ تو آزمون گرفتن هم حتمنِ حتمن باید شرایط مثل شرایط کنکور باشه؛ به اطرافیان بگی باهات صحبت نکنن؛ برای هر درس به اندازه وقتش وقت بزاری؛ از پاسخنامه تستی استفاده کنی؛ هر 5 تا سوال یه بار شماره ی سوال را با شماره برگه پاسخنامه چک کنی و قص علی هذا! :D

• لایک
امتیازات: F2014

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی

به نقل از new2n :
این کتابای سازمان سنجش که میگینو از کجا بگیرم؟ دبیر عربیمون میخواست برامون عربیشو بگیره .میگف هنوز مشهد نیومده !
تهران هم فکر نکنم هنو اومده باشه چون معمولن اواخر فروردین میآد تو بازار؛ در ضمن این کتابا حکم طلا جواهراتی را دارن که زن ها میزارن زیر بالششون شب روش می خوابن :D به هیچ وجه الان نباید ازشون استفاده کرد

یه سوال ! ینی از 15 خرداد تا 4 تیر کتابو جزوه و خلاصه هارو نخونیم فقط آزمون بدیم ؟مرور اینایی که گفتم مال 15 اردیبهشت تا 15 خرداده؟ اگه همه درسارو تا اون موقع تموم نکریم چی؟ :rolleyes:
نه شما قرار نیست فقط آزمون بدین؛ یک صبح تا ظهر نهایتا آزمون وقت ازتون میگیره بقیه اش را باید عمومی پایه بخوانید و تستای دروس اختصاصی که خوندین بزنین؛ به هیچ وجه هم زمان خوندن نخونده ها نیست؛

• لایک
امتیازات: F2014

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

سلام دوستان! یه سوال :
رابطه ی R روی مجموعه {a,b,c,d} طوری تعریف شده است که از بین خواص چهارگانه (بازتابی، تقارنی،پادتقارنی و ترایایی)تنها خاصیت ترایایی دارد. این رابطه حداقل چند عضو دارد؟
خب من میگم مثلا یه(a,b)و (b,a) رو داشته باشیم که برای ترایایی بودن(a,a) و (b,b) رو هم میخوایم که میشه چهار عضو، ولی پاسخنامه گفته عضوی مثل (c,d) رو هم در نظر میگیریم تا بازتابی هم نباشه و گفته حداقل پنج عضو! ولی خب به نظر من نیازی به این عضو آخریه نیس! خب همینجوری هم بازتابی نیست رابطمون!
ممنون میشم اگه جواب بدین!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از رعنا. :
سلام دوستان! یه سوال :
رابطه ی R روی مجموعه {a,b,c,d} طوری تعریف شده است که از بین خواص چهارگانه (بازتابی، تقارنی،پادتقارنی و ترایایی)تنها خاصیت ترایایی دارد. این رابطه حداقل چند عضو دارد؟
خب من میگم مثلا یه(a,b)و (b,a) رو داشته باشیم که برای ترایایی بودن(a,a) و (b,b) رو هم میخوایم که میشه چهار عضو، ولی پاسخنامه گفته عضوی مثل (c,d) رو هم در نظر میگیریم تا بازتابی هم نباشه و گفته حداقل پنج عضو! ولی خب به نظر من نیازی به این عضو آخریه نیس! خب همینجوری هم بازتابی نیست رابطمون!
اگه c,d رو در نظر نگیری خاصیت متقارن هم داره!
این سوال رو برای n=3 و n=5 حل کنید نتیجه های جالبی داره ! :-"

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از رعنا. :
سلام دوستان! یه سوال :
خب اگه c,d نباشن مشخصاً رابطه بازتابی میشه، این که واضحه، مشکلش کجاست الان؟

اصلاً اگه c,d نباشه رابطه تقارنی هم میشه

به هر حال اگه جایی ناواضح بود بگید بیشتر توضیح بدم

بالا