• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روسپی گری

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
سلام ...
خیلی از افراد وقتی یه سری دخترها رو در کنار خیابون ها میبینن که منتظر یک ماشین ایستادند که یک نفر اون ها رو سوار کنه ، فورا هر چی بد و بیراه و سرزنش هست روانه این افراد ‌می‌کنند ... اما خب واقعیت این هست ، ما همه چیز زندگی اون افراد رو نمیبینیم شاید اگر خودمون هم جای اون افراد میبودیم ، بد تر ازین هم برای ما اتفاق میفتاد .... البته من نمیگم این کار خوبه . همه میدونند بده... ولی احساس میکنم ما با دیدن هر موضوعی در اطرافمون حق نداریم انواع و اقسام سرزنش ها و نصیحت ها رو روانه این افراد کنیم ....
خب خیلی ازین مسائل ریشه ای تر ازین هستند که ادم بخواد با یک نگاه سرسری دیگران رو متهم به فاحشگی و فلان کنه .... مثلا خیلی ازین مسائل
ریشه اش به خانواده طرف برمیگرده . فرض کنید شخصی پدر و مادرش طلاق گرفتن ( در کودکی) یا یکی از والدین یا هر دو بدلیل فوت کردن غائب بوده
( نمیدونم اسمش روسپی گری میشه با چیز دیگر )
نظر شما چیه ؟ هر کسیو ببینید فورا شروع به برداشت های شخصی میکنید ؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اولا خوبه كه حداقل شما به دليل جسارت بالاتون توان مطرح كردن اين بحثا رو در فروم داريد كه واقعا خوبه مطرح شن.

نكته اول:هيچ زنى مگر تحت فشار مالى شديدى باشه دست به اينكار نخواهد زد. اينكه شما عواملى مثل طلاق و خانواده رو مطرح مى كنيد،شايد كمى قضيه رو تسهيل كنن اما هرگز عامل اصلى نخواهند بود.هيچ زنى مگر تحت فشار شديد دست به اينكار نميزنه و حالا مقاومت پذيرى افراد در برابرش بستگى به شدت فقر مالى و عقايدشون داره اما در هر حال كسى جز تحت فشار وحشتناك دست به اينكار نخواهد زد.

و اما در مورد سوالتون.من زمانى كه چنين چيزى رو ميبينم خصوصا در كشور خودم قلبم واقعا به درد مياد از ديدن چنين فاجعه اجتماعى.و نه قضاوت نمى كنم چون كاملا درك مى كنم زنى كه بخاطر مشكلات مالى وادار به اين كار شده زير چه بار وحشتناكى بوده و هست.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
اولا خوبه كه حداقل شما به دليل جسارت بالاتون توان مطرح كردن اين بحثا رو در فروم داريد كه واقعا خوبه مطرح شن.

نكته اول:هيچ زنى مگر تحت فشار مالى شديدى باشه دست به اينكار نخواهد زد. اينكه شما عواملى مثل طلاق و خانواده رو مطرح مى كنيد،شايد كمى قضيه رو تسهيل كنن اما هرگز عامل اصلى نخواهند بود.هيچ زنى مگر تحت فشار شديد دست به اينكار نميزنه و حالا مقاومت پذيرى افراد در برابرش بستگى به شدت فقر مالى و عقايدشون داره اما در هر حال كسى جز تحت فشار وحشتناك دست به اينكار نخواهد زد.

و اما در مورد سوالتون.من زمانى كه چنين چيزى رو ميبينم خصوصا در كشور خودم قلبم واقعا به درد مياد از ديدن چنين فاجعه اجتماعى.و نه قضاوت نمى كنم چون كاملا درك مى كنم زنى كه بخاطر مشكلات مالى وادار به اين كار شده زير چه بار وحشتناكى بوده و هست.
ممنون... درسته مسئله مالی هم تاثیرگذارهست . اما من کسانی رو دیدم که وضع خانوادگیشون هم تاثیر میگذاشت . خیلیا هستند وضع مالی بدی دارند اما خانواده پایدار و امنی دارند در نتیجه به اینکارها روی نمیارند

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ممنون... درسته مسئله مالی هم تاثیرگذارهست . اما من کسانی رو دیدم که وضع خانوادگیشون هم تاثیر میگذاشت . خیلیا هستند وضع مالی بدی دارند اما خانواده پایدار و امنی دارند در نتیجه به اینکارها روی نمیارند
بله خب اعتقادات موثره در مقاومت نسبت به رفتن سمت اينكارا.اما عامل اصلى هرگز اين نيست.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
بله خب اعتقادات موثره در مقاومت نسبت به رفتن سمت اينكارا.اما عامل اصلى هرگز اين نيست.
درسته اما ممکنه خیلی ازین افراد بخاطر شرایط مالی یا هر چیزی از علم و اگاهی دور باشن و مثلا از اعتقادات و این ها چیزی ندونند... یعنی دانشی ندارند که بخواد درست و غلط رو تشخیص بدهند . چون در واقع ادمها تا وقتی دانش و اگاهی نداشته باشن درست و غلط رو نمیتونن از هم تشخیص بدن. شما فرض کنید که یک نفر تمام اطرافیانش اعتیاد دارند ... خب این مسئله رو طبیعتا یک عمل منفی نمیدونه. چون از محیط یاد گرفته اینطوری بودن رو و حتی ممکنه به این عمل تشویق شده.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
درسته اما ممکنه خیلی ازین افراد بخاطر شرایط مالی یا هر چیزی از علم و اگاهی دور باشن و مثلا از اعتقادات و این ها چیزی ندونند... یعنی دانشی ندارند که بخواد درست و غلط رو تشخیص بدهند . چون در واقع ادمها تا وقتی دانش و اگاهی نداشته باشن درست و غلط رو نمیتونن از هم تشخیص بدن. شما فرض کنید که یک نفر تمام اطرافیانش اعتیاد دارند ... خب این مسئله رو طبیعتا یک عمل منفی نمیدونه. چون از محیط یاد گرفته اینطوری بودن رو و حتی ممکنه به این عمل تشویق شده.
بله اما اين يك امر ذاتى براى زن هاست كه نخوان وارد چنين اعمالى بشن.خانواده و اينها كمك مى كنن به اين مسئله اما هرگز بدون مشكل مالى وارد اين كار نخواهند شد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اهان یعنی مرد ها وارد این کارا نمیشن؟مرد هایی که سوارشون میکنند چی؟
بله اما اين يك امر ذاتى براى زن هاست كه نخوان وارد چنين اعمالى بشن.خانواده و اينها كمك مى كنن به اين مسئله اما هرگز بدون مشكل مالى وارد اين كار نخواهند شد.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام ...
خیلی از افراد وقتی یه سری دخترها رو در کنار خیابون ها میبینن که منتظر یک ماشین ایستادند که یک نفر اون ها رو سوار کنه ، فورا هر چی بد و بیراه و سرزنش هست روانه این افراد ‌می‌کنند ... اما خب واقعیت این هست ، ما همه چیز زندگی اون افراد رو نمیبینیم شاید اگر خودمون هم جای اون افراد میبودیم ، بد تر ازین هم برای ما اتفاق میفتاد .... البته من نمیگم این کار خوبه . همه میدونند بده... ولی احساس میکنم ما با دیدن هر موضوعی در اطرافمون حق نداریم انواع و اقسام سرزنش ها و نصیحت ها رو روانه این افراد کنیم ....
خب خیلی ازین مسائل ریشه ای تر ازین هستند که ادم بخواد با یک نگاه سرسری دیگران رو متهم به فاحشگی و فلان کنه .... مثلا خیلی ازین مسائل
ریشه اش به خانواده طرف برمیگرده . فرض کنید شخصی پدر و مادرش طلاق گرفتن ( در کودکی) یا یکی از والدین یا هر دو بدلیل فوت کردن غائب بوده
( نمیدونم اسمش روسپی گری میشه با چیز دیگر )
نظر شما چیه ؟ هر کسیو ببینید فورا شروع به برداشت های شخصی میکنید ؟
خب اینکه هرکسی رو ببینیم شروع به برداشت های شخصی بکنیم که کلا غلطه،نه صرفا توی این فاز ها بلکه کلی.
یه مدت چند تا مستند در این مورد می دیدم و طبق برخورد های اجتماعی ای که داشتم این افراد اغلب؛
1-درخوانواده های نامتعادل از نظر اقتصادی و روانی بودند.
2-دعوا ها یا ازدواج های قومی قبیله ای زوری داشتند که برای فرار از اون ها روی به این شرایط اوردن.
3-دوستی هایی داشتن که منجر به از بین رفتن بکارت شون شده و از طرف خوانواده و اقوام پس زده شدند.
4-با فردی فرار کردن و اون فرد ادم درستی از آب در نیومده.
5-مدام در حال تحقیر شدن بودن و برای فرار از این تحقیر به روابط جنسی پولی روی اوردند تا به نحوی اعلام برتری کنند.
6-بارداری ها ناخواسته و بدون ازدواج داشتن که از جامعه ای که توش بودن طرد شدن.
7-نیاز های عاطفی و روانی و جنسی شون با شریک شون برطرف نمیشده که به طور پنهانی و سپس عمده و اشکار به این کار روی اوردند.
8-این افراد از کودکی توسط پدر و مادر به افرادی فروخته شدن جهت تربیت این امر.
9-به عنوان برده به کار گرفته میشدن.
10-تمایل درونی داشتن و هیچ مشکلی مالی،روانی جنسی و... ای نداشتن و با رضایت کامل این کارو انجام میدن و انجامم خواهند داد.
____
اعتقادات و اگاهی دو بحث کاملا جدا هستند،فلذا هی هرچی میشه بسط شون بهم ندید.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
مرد هايى كه سوارشون مى كنن بعيد ميدونم مشكل مالى داشته باشن.
بحث سر مشکل مالی نیست سر تن فروشی و هم خوابگیه که خود این موضوع یه دلیلش میتونه مشکل مالی باشه دلایل زیادی هست که زیاد سر در نمیارم از همش یکیش مثلا نرسیدن به اون رضایتی که لازمه از همسرشون بدست بیارن

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
مرد هايى كه سوارشون مى كنن بعيد ميدونم مشكل مالى داشته باشن.
فکر میکنم بحث اساسی مشکل مالی نیست
و فکر میکنم‌اگر بخوایم ریشه ای بررسی کنیم به موازات زنانی که روسپی گری میکنن باید مردانی که متقاضی روسپی ها هستن‌ هم بررسی شن

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
و فکر میکنم‌اگر بخوایم ریشه ای بررسی کنیم به موازات زنانی که روسپی گری میکنن باید مردانی که متقاضی روسپی ها هستن‌ هم بررسی شن
نكته مهميه.مردى كه ميره سراغ اين زنها شايد در فرهنگ ما به دليل اعتقادات محكم اكثر مرداست اما بهر حال هست.اما اين مرد ها در جاهايى مثل روسيه تزارى بسيار زياد بودند(و در واقع اكثر زنها اگاه بودند ازين مسئله شوهرانشون) و اكثر مرد ها اهلش بودند چنانچه حتى در رمان هاى روسى هم كاملا مشهوده.و خب دليلش رو ميشه اينطور گفت:

مردى كه به اصول اخلاقى و شرافت مردانه چندان پايبند نيست و حس تنوع طلبى مرد. تنوع طلبى كه خب واضحه و اصول اخلاقى هم به اينصورت كه اكثر مردان اينكارو براى خودشون بى اخلاقى ميدونن خصوصا اگه متاهل باشن اما تعداد زيادى هم نيستن.

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
نكته مهميه.مردى كه ميره سراغ اين زنها شايد در فرهنگ ما به دليل اعتقادات محكم اكثر مرداست اما بهر حال هست.اما اين مرد ها در جاهايى مثل روسيه تزارى بسيار زياد بودند(و در واقع اكثر زنها اگاه بودند ازين مسئله شوهرانشون) و اكثر مرد ها اهلش بودند چنانچه حتى در رمان هاى روسى هم كاملا مشهوده.و خب دليلش رو ميشه اينطور گفت:

مردى كه به اصول اخلاقى و شرافت مردانه چندان پايبند نيست و حس تنوع طلبى مرد. تنوع طلبى كه خب واضحه و اصول اخلاقى هم به اينصورت كه اكثر مردان اينكارو براى خودشون بى اخلاقى ميدونن خصوصا اگه متاهل باشن اما تعداد زيادى هم نيستن.
مشکل جامعه ما میدونی چیه؟
اینکه هنوز در قرن ۲۱ فکر میکنیم این حس تنوع طلبی فقط در اقایون وجود داره در حالی که خیر!
زن ها بسیار نکته سنج تر هستن و تنوع بیشتری رومیطلبن منتهی مطلب به علت نظام مردسالاری که از ابتدای خلفت وجود داشته این احساس در زن خفه شده و به این باور رسیده که مردش نیاز به تنوع جنسی داره.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
حالا در کشور ما فکر کنم بخاطر مسائل اعتقادی چندان بحث روسپی ها اون طوری که در خارج از ایران هست وجود نداره .( حالا باز هر شهری فرق داره ) در بعضی کشورها شاید کارگران جنسی وجود داشته باشن و این رو یک مسئله بد ندونن چون اگر براشون بد بود اون رو به عنوان یک شغل محسوب نمیکردن .... اما وقتی زمینه این طور چیزها فراهم باشه، ممکنه مردها تمایل داشته باشن امتحان کنند( حالا ممکنه اونها هم از مشکلاتی رنج ببرن ) ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
اول یکی برای من توجیه کنه این شغل چه تفاوتی با شغل یک آشپز داره؟

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
اول یکی برای من توجیح کنه این شغل چه تفاوتی با شغل یک آشپز داره؟
فرقش در ارزش‌های اخلاقی افراد و جامعه‌ای هست که درش زندگی می‌کنن.
اگر از نظر شما شما ۱) افراد برای داشتن ارتباط جنسی نیاز به وابستگی عاطفی ندارن و ۲) روی این کار میشه ارزش مالی تعیین کرد و ۳) اثر منفی روی سلامت روانی/جسمی افراد اون جامعه نمی‌ذاره، در اون صورت تفاوتی نداره.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
اول یکی برای من توجیح کنه این شغل چه تفاوتی با شغل یک آشپز داره؟
خب یک فرقی هست بین کسی که به خاطر شرایط زندگیش این جوری شده یا کسی که اون رو به عنوان شغل انتخاب میکنه
خب در حالت اولی خیلی وقتا ادمها به خاطر شرایط ناهموار زندگیشون مثلا دوست دارن خودزنی کنن یا دیگه از لحاظ روانی فکر میکنن جایگاه و ارزشی ندارن یا مثلا از لحاظ مالی مشکل دارند. به خاطر همینم به این مسائل روی میارن...کسی که شغلش این هست ، این سبک زندگیش رو دوست داره ... و دوست داره از این راهها درامد داشته باشه ...

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
خیلی بهتر از مفتی دادنه!
بعدشم شما ها خودتون در نظر بگیرین یه نفر با اینکار تو این جامعه میتونه ماشین بخره و مستقل شه
بدون اینکه هیچ مهارتی داشته باشه با یه زیبایی خدادادی
دیگه واقعا معیشت یه جوری شده ک هر کسی برای داشتن زندگی بهتر و بالای خط فقر ممکنه همچی کاری بکنه
حالا شما زنی رو در نظر بگیرین ک نیاز جنسی هم داره و چشم و گوش بسته نیست
خب این ادم باید چجوری نیازشو برطرف کنه
یا باید مفتی بده به یه پسری ک هیچوقت نمیگیرش
اول و اخرش میبینیم ک ریدیم با این مملکتمون
خب همه زیر خط فقر ان همه تن فروشی میکنن حالا یکی میچسبه به یه بچه پولدار دو تا رستوران میره بعد خودشو میفروشه
یکی پول میگیره
یکیم مثل احمقا عاشق یه پا پتی هیچی ندارم میشه

نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
تا حالا قاچاق غیرقانونی آشپز توسط قاچاقچیان انسان شنیدی؟ ((:
روسپی گری میتونه یه شغل باشه.. از نظر من البته.ولی باید ببینی شرایط کسی که این حرفه رو انتخاب کرده چی بوده. تصورتون از روسپی گری نباید به فیلمای هالیوودی محدود باشه یا بازارای کار با بیمه که تو بعضی از کشورا هست. خیلیا هستن بخاطر فقر تن فروشی میکنن..چون چیزی بیشتر از اون ندارن! یا شاید چیز بیشتری به ذهنشون نمیرسه..آها یه چیز دیگه ام هست؛ من یه مطلبی میخوندم در این مورد بعدا اگه تونستم تلگرام سر بزنم لینکشو پیدا میکنم میزارم اینجا.خانومه میگفت دلایل متفاوتی برای روسپی گری هست؛ یکی واسه اینکه پول لباسای برندشو تامین کنه و اون یکی واسه در آوردن پول مواد!!میگفت خودش مجبور به این کار شده و اگه راه دیگه ای داشت و زندگیش یه جور دیگه پیش میرفت این کارو انتخاب نمیکرد. ایشون تو یه منطقه ی حاشیه‌ای زندگی میکرد و خوب شرایطش خیلی مساعد نبود.حتی از خطرات جانی که پیش اومده بود براش یا تحقیرشدن و اینکه کتکش زدن و اینا هم گفت. بنظرم روسپی گری رو میشه شغل در نظر گرفت ولی باید به کسایی مثل این خانم هم توجه کرد.خیلیا نیاز به کمک دارن.
+قوانین متاسفانه به هیچ عنوان از کارگرای جنسی حمایت نمیکنه(بیمه و امثالهم) و عرف و نگاه جامعه به این افرادم اصلا خوب نیست.
پ.ن: چقد پراکنده و درهم برهم نوشتم ((: ببخشید خودتون تو ذهنتون سرهم کنیدش..((:
وقتی از نگاه جامعه و فرهنگ اون محیط چنین چیزی پذیرفته نیست چطور حمایت بشه؟ اینکه توضیح دادید از سر اجبار رو به اینکار آورده، حمایت در جهت خارج شدن از این شرایط بهتر نیست تا اینکه بخوایم مشکلات این افراد رو صرفا با بیمه و... کمتر کنیم؟
حالا یه ان قلت هم به بحث وارده که اگه بخواهیم تو فضای جامعه خودمون در این مورد صحبت کنیم ناچار بحث ازدواج موقت هم پیش میاد مثلا، فرق اینکار و ازدواج موقت چیه...چه حمایت های قانونی تو این زمینه وجود داره و... و حتی مسائلی مثل نگاه حاکمیتی به این مسئله و اینکه بعضا شنیده میشه این مسئله رو پذیرفته و اندک حمایت هایی کرده

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
خیلی بهتر از مفتی دادنه!
بعدشم شما ها خودتون در نظر بگیرین یه نفر با اینکار تو این جامعه میتونه ماشین بخره و مستقل شه
بدون اینکه هیچ مهارتی داشته باشه با یه زیبایی خدادادی
دیگه واقعا معیشت یه جوری شده ک هر کسی برای داشتن زندگی بهتر و بالای خط فقر ممکنه همچی کاری بکنه
حالا شما زنی رو در نظر بگیرین ک نیاز جنسی هم داره و چشم و گوش بسته نیست
خب این ادم باید چجوری نیازشو برطرف کنه
یا باید مفتی بده به یه پسری ک هیچوقت نمیگیرش
اول و اخرش میبینیم ک ریدیم با این مملکتمون
خب همه زیر خط فقر ان همه تن فروشی میکنن حالا یکی میچسبه به یه بچه پولدار دو تا رستوران میره بعد خودشو میفروشه
یکی پول میگیره
یکیم مثل احمقا عاشق یه پا پتی هیچی ندارم میشه
چرا این جوری حرف میزنید =))
این امر شاید در بین کسایی که وضع زندگی خوبی ندارن رایج باشه نه خیلی از آدمای تحصیل کرده ... یعنی شما موافقید یک نفر دانشگاه رفته یا حتی اگر نرفته باشه ( اما خوب عادی باشه وضع زندگیشون) به این کارا روی بیاره؟

بالا