• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مقصر کی ه؟

مقصر کی ه؟

• رای‌دهندگان
    93

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
مقصر مردمن.من اصلا حرف اينهايى كه ميگن فقط حكومت مقصره رو نميفهمم.اين رو بايد قبول كنيم كه اين حكومت از مريخ كه نيومده!برخاسته از همين ملته.حكومت از دل ملت بيرون اومده و ريشه مشكل رو بايد در مردم پيدا كرد.
خب امروز داشتیم با چند تن از دوستان بحث میکردیم در باره ی اینکه چجوری جامعه اصلاح میشه و ریشه ی این مشکلات کجاست و راهکارتون به عنوان نسل بعد برای رفع این مشکلات چیه ؟
یه سریا مثل ....بر این باور بودن که راه حلش دست ما نیست و از ما کاری بر نمیاد و بهتره به جای فکر به اینا به چیزای دیگه فکر کنیم
که خب من موافق این نیستم
وقت ما فکر نکنیم دقیقا کیا باید فکر کنن
شونه ی خیلیا داره زیر این اقتصاد خم میشه و خب ما یه سریا رو میبینیم که هنوز استوار ایستادن و با لبخند ملیح دست تکون میدم و لایو میزارن از اب هوا و زیبا یی های دنیا
یه سری به نظرشون مشکل فقط از فرهنگ خودمونه و راه حلشم تغییر خودمونه و نیازی به قیام کردن نیست
چون قیام قبلی فقط کشته ی زیاد داده و دیگه گفتن نداره وضعیت جامعه واسه ی همه مون قابل مشاهدس
یه سریا موافق دوباره نشون دادن اعتراضن
می خواستم یه تاپیک جدا بزنم ولی خب
از اونجایی که تاپیک مشابهش رو داشتیم
و به پیشنهاد یکی از دوستان به این نتیجه رسیدم این تاپیکو بیارم بالا تا الان که دوباره مشکلات اقتصادی داره بیداد میکنه نظراتتونو بخونیم و سوالای اصلی
ریشه ی مشکلات رو به صورت جزئی بگین
به نظرتون راه حلش چیه ؟
و ایا اصلا ما باید دخالتی بکنیم یا نه بشینیم شیر و کیکمونو که دیگه با این قیمتا قابل خریداری نیستو بوخوریم
نظام عزیز چرا هیچ تکونی نمیخوره
ایا اجاره ی جزایر و .....برای ایران سوی داشته یا خیر ؟
قرارداد بین چین و ایرانو در رابطه با موضوع بالا مطالعه کنید تا راحت تر بحثو دنبال کنین (پیشنهاد خودمه ...من خلاصشو خونده بودم اذیت شدم )

فک کنم دعوت لازمه
@ra-na
@m_s578
@..Mehrab..
@uwu
...

.......
اينكه ميگى بشينيم و شير كاكائومونو بخوريم بايستى دو نكته رو ياد اورى كنم:
اول قيمت شير كاكائو:)
و دوم اينكه حتى اگه برامون مهم نباشه چه بلايى سر هموطن و همشهريمون مياد،خودمون هم بيشترين ضربه رو داريم ميخوريم.اين ديگه خودخواهانه ترين شكلشه وگرنه همين كه ببينى هموطنت تو بدبختى غلط ميزنه دليل محكمى بر اغاز كاره.
این باور بودن که راه حلش دست ما نیست و از ما کاری بر نمیاد و بهتره به جای فکر به اینا به چیزای دیگه فکر کنیم
پس از دست چه كسى كارى بر مياد؟هيچ كس توان مقابله با اراده ملت رو براى خودش نداره.مثالشو تو تاريخ خودمونم زياد ديديم.اگه دست رو دست بزاريم عملا به حاكميت گفتيم اره رفيق ما چارتا گوسفنديم هرچى بخوريم باز ساكتيم!
سری به نظرشون مشکل فقط از فرهنگ خودمونه و راه حلشم تغییر خودمونه و نیازی به قیام کردن نیست
اين كه فرهنگ مشكل داره كه كاملا درسته.اما بدون قيام كردن هيچ تغييرى ميسر نيست.اما بعد از اون بايد به فكر اصلاح مردم بود.چون اگه اين كارو نكنيم دوباره روز از نو و روزى از نو...
چون قیام قبلی فقط کشته ی زیاد داده
قيام هاى قبلى متمركز نبود و بيشتر حالت اعتصابات درون قشرى داشت.البته اگر متمركز هم باشه بازم كشته ميديم.اما حداقل من ترجيح ميدم اينجورى بميرم تا اينكه بخاطر گرسنگى كه اينا بهم دادن بميرم.اينطورى حداقل به قول اون يارو:ازاد ميميريم.البته اين حرفم رو به عنوان توجيهى از كشته دادن استنباط نكنيد.
نظام عزیز چرا هیچ تکونی نمیخوره
نظام عزيز براى مردم تكون نخواهد خورد.زمانى كه قدرت هدف شد مردم مهم نيستن.
ایا اجاره ی جزایر و .....برای ایران سوی داشته یا خیر ؟
ما هيچ جاى دنيا چنين چيزى نداريم كه جزيره اى رو انقدر خوب به كسى اجاره بدن و همه امكانات در اختيارش باشه!و بعد از اون،مگه خاك كشور سرقفلى ارث باباشونه كه اجاره ميدن؟خاك كشور متعلق به ملته.اصلا زمان امضاى اون قرارداد ها كسى از به اصطلاح مجلس پرسيد موافقه يا نه؟(هرچند فقط براى مشروع كردن كارشون؟)
قرارداد بین چین و ایرانو در رابطه با موضوع بالا مطالعه کنید تا راحت تر بحثو دنبال کنین (پیشنهاد خودمه ...من خلاصشو خونده بودم اذیت شدم )
من يه خلاصه اى ازش خوندم و در كل خيلى خوش به حال چينياس!پروژه ها اعم از عمرانى،نفتى،توليدى،مترو ها،همه و همه داده شده به چين تا چين بياد اينجا برامون بسازه!فرض هم بگيريم كه چين كاملا قابل اعتماد باشه(!)چرا بايد اينهمه امكانات ملى رو به يه كشور خارجى بسپريم و تازه نفت ارزون قيمتم بهش بديم؟جواب مشخصه.چون اصلا تنها چيزى كه نظام از چين بابت اين قرارداد از چين گرفته اينه كه خيال مى كنه فردا چين در قدرت نظام رو ابقا خواهد كرد،كه ابدا چنين نخواهد شد.چين فقط يه موقعيت خوب گير اورده كه تا ميتونه از اينا بگيره و ببره.فرداى حكومت هم اصلا براش مهم نيست.
خلاصه كه قرارداد سراپا ننگ بود و بس،نيازى به گفتن من هم نبود.

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
هر حرکتی ک من انجام میدم از کجا نشئت میگیره؟
از تربیت و فرهنگی ک توش بزرگ شدم..
مقصر همه ی مشکلات جامعه ی ما و کشورمون فرهنگمونه فرهنگ بد ادمای بدی رو تربیت میکنه..
من ی سوال میپرسم شما با انصاف خودتون جواب بدین..
عایا سردسته ی عده ادم صالح ی ادم خلافکار میتونه باشه؟
یا سردسته ی عده ادم خلافکار ی ادم خوب و صالح میتونه باشه؟
...
وقتی راننده تاکسی ی بجا 600 تومن 1000 تومن میگیره و ب حکومت فحش میده.. اگ ب جای یکی از این اختلاسگرا باشه اندازه اون و شاید بیشتر دزدی میکنه چون اون راننده تاکسی همون 400 تومن رو میتونه بدزده ولی اون مسئول چند هزار میلیارد..
چرا چنین ادمایی تربیت میشن؟
بخاطر فرهنگ بد..
....
خیلیا میگن راه حلش تو خیابون ریختن و شورش و غیره و غیره است
اما این راهی ک شما میگید یبار سال 57 امتحان شده..
شاید سال های اول ب خاطر تب شورش وانقلاب موفقیت داشته ولی وقتی کم کم تبش خوابیده دوباره همون ادمای قبلی و همون داستان از اول شروع شده..
پس شورش و تظاهرات راه کار درستی نیست..
راهکار اصلی اینه ک فرهنگ رو اصلاح کنیم.. واینکار چطوری انجام میشه؟
وقتی کتاب بخونیم..وقتی روی خودمون کار کنیم.. وقتی یاد بگیریم انسان باشیم جدای هر جنسیت و مذهب و رنگ پوست وغیره و غیره..
شاید اصلاح فرهنگ 50 سال طول بکشه یا بیشتر..
ولی شورش و تظاهرات تا ابد ی سیکل معیوبه..
چون ادما همونن فقط وفقط اسما عوض میشه..

آخرین ویرایش:

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
این گزینه سه یجوریه حس میکنم جواب تست مطالعاته و هرچی کامل تر باشه همون گزینه درسته!

رفع اسپم:
هر دو با هم مقصریم دیگه. حکومت که ازاسمون نیفتاد زمین از همین مردم انتخاب شد رفت بالا

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
پستهای قبلی رو بخون تا متوجه شی.
خوندم از جمله پست خودتو.ببين حكومت چرا از بين مردم نيست؟از فضا اومده؟بايستى اين رو بپذيريم كه حكومت از بين ما اومده.تك تك افرادى كه الان در مناصب خيلى بالا هم هستن از بين همين مردمن.حكومت مقصره اما اصل ريشه مردمن.مردمى كه اولا خود حكومت از بين خودشون در اومده و ثانيا اكثر اين مردم اصلا عاقبت كشور براشون مهم نيست.اگر در ايجادش مقصر نباشن(كه هستن)در ابقاش مقصرن.

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
خوندم از جمله پست خودتو.ببين حكومت چرا از بين مردم نيست؟از فضا اومده؟بايستى اين رو بپذيريم كه حكومت از بين ما اومده.تك تك افرادى كه الان در مناصب خيلى بالا هم هستن از بين همين مردمن.حكومت مقصره اما اصل ريشه مردمن.مردمى كه اولا خود حكومت از بين خودشون در اومده و ثانيا اكثر اين مردم اصلا عاقبت كشور براشون مهم نيست.اگر در ايجادش مقصر نباشن(كه هستن)در ابقاش مقصرن.
خوشحال میشم فرضیات و استدلالت رو بشنوم.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
خوشحال میشم فرضیات و استدلالت رو بشنوم.
در ابتدا اينكه از لحاظ منطقى كه بهش نگاه كنيد از بين مردمن.بزاريد يه مثال بزنم:مثلا شخص مصباح يزدى.اون تو يكى از دهات اصفهان به دنيا اومده و به توصيه پدرش طلبه شده بود.زمان انقلاب در بين انقلابيون اومد و از اونجايى كه ميدونست خوب فرصتى گيرش اومده شروع كرد به استفاده كردن از فرصت.مثل خيلياى ديگه.اره اون تهش شد يه دزد گنده با هزار جور كار تاييد نشده.اما در واقعيت از كجا اومده بود؟هيچى از يكى از دهات اصفهان در يك خانواده نسبتا ضعيف.نه از فضا اومده بود نه از جاى ديگه.از همين مردم بود.
و به همين دليله كه من ميگم اصلاح مردم مهم ترين بخش كاره.اينها هم از بين مردم در اومدن.هرقدر هم كه با وضعيت الانشون برامون عحيب به نظر بياد.

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
وظیفه این اصلاح بر عهده کیه؟
سوال خوبيه.در نگاه اول خب ميگيم حكومت اما يكى ميخواد خود حكومتو اصلاح كنه.در اين مورد شايد اظهار نظر من انچنان درست نباشه اما چند راه مطرح ميشه:
اول اينكه اين نظام نباشد و ما يك نظام شايسته سالارانه ايجاد كنيم كه از راه اموزش اين اصلاحات رو انجام بده.
عده از اين اصلاح طلب هاى چپ هم ميگن نيازى به رفتن نظام نيست و ما ميتونيم مردم رو با اصلاح نظام اموزشى اصلاح كنيم،كه من چندان موافق نيستم.
به هر حال،بار اين مسئوليت باز هم بر عهده نهاد اموزشه.در ضمن خيلى مايلم نظر خودتم در اين مورد بدونم.

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
سوال خوبيه.در نگاه اول خب ميگيم حكومت اما يكى ميخواد خود حكومتو اصلاح كنه.در اين مورد شايد اظهار نظر من انچنان درست نباشه اما چند راه مطرح ميشه:
اول اينكه اين نظام نباشد و ما يك نظام شايسته سالارانه ايجاد كنيم كه از راه اموزش اين اصلاحات رو انجام بده.
عده از اين اصلاح طلب هاى چپ هم ميگن نيازى به رفتن نظام نيست و ما ميتونيم مردم رو با اصلاح نظام اموزشى اصلاح كنيم،كه من چندان موافق نيستم.
به هر حال،بار اين مسئوليت باز هم بر عهده نهاد اموزشه.در ضمن خيلى مايلم نظر خودتم در اين مورد بدونم.
من نظرمو بالاتر گفتم، یه بار دیگه بخون اگه سختت نیست :D

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
وظیفه این اصلاح بر عهده کیه؟
وظیفه این اصلاح ب دوش مردمه
ب قول معروف فساد از بالا ایجاد میشه اصلاح از پایین
حکومت هیچوقت برای اصلاح جامعه تلاش نمیکنه چون اونوقت دیگه نمیتونه کارایی ک میخواد رو بکنه مث دزدی اختلاس و... پس ما باید خودمون خودمونو اصلاح کنیم
(ی جنبش مردمی)

آخرین ویرایش:

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
حکومت هیچوقت برای اصلاح جامعه تلاش نمیکنه چون اونوقت دیگه نمیتونه کارایی ک میخواد رو بکنه مث دزدی اختلاس و...
درود بر تو. احسنت. دقیقا همینه. حکومت فاسد تمامیت‌خواه هیچ وقت برای اصلاح جامعه تلاش نمیکنه و همین یعنی حکومت مقصره.
تو مسئولیت رو رو دوش مردم میذاری، چون ناخودآگاه از حکومت مسئول ناامید شدی و دنبال راه جایگزینی.

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
درود بر تو. احسنت. دقیقا همینه. حکومت فاسد تمامیت‌خواه هیچ وقت برای اصلاح جامعه تلاش نمیکنه و همین یعنی حکومت مقصره.
تو مسئولیت رو رو دوش مردم میذاری، چون ناخودآگاه از حکومت مسئول ناامید شدی و دنبال راه جایگزینی.
بله حکومت مقصره
ولی مردم بیشتر مقصرن چون برای اصلاح خودشون و وضع حاکم تلاش نمیکنن
برای همین میگم مردم مقصرن

بالا