• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهندسی پزشکی

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
چند تا نکته درباره مهندسی پزشکی ( قبلا خیلی علاقه مند بودم بهش)

1_ دانشگاه تهران و امیرکبیر بهترینش بودن که تهران دیگه نداره

2_ بازارکارش تو ایران بطور کلی وارد کردن تجهیزات پزشکیه

3_اپلای فوق العاده عالی و آینده خوبی داره

4_ اگه با برق و مکانیک ترکیبی کار شه میتونید تو بخش اعضای بدن مصنوعی کار کنید که فوق العاده ست

5_ تو ایران کار مرتبط با رشته ش ناچیزه

Aynz._nb

Itisme
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Shz
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان
من امسال انتخاب رشته دارم (نهم به دهم)
و میخواستم اگه کسی راجب رشته های مهندسی برای خانوما خصوصا مهندسی پزشکی و it اطلاعی داره (توی ایران )بهم بگه چون اکثرا میگن مهندسی پزشکی بازار کار نداره
من مشهدم

سلام
واسه دخترا كامپيوتر و عمران و هوافضا تا حدودي واقعا خوبه
ولي به نظرم از الان نشين رشته ات و انتخاب كن
هنوز كلي راه داري
كلي مونده كه نظرت عوض شه
كه شك كني به علاقت
چون شايد اومدي دبيرستان و ديدي واو من چقدر به ترموديناميك علاقه دارم و نظرت عوض شه(:

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
به این توجه نکن که رتبه های چی میرن
یا مشاورا چی میگن
سیل عظیمی که میرن کامپیوتر من معتقدم بعد چندسال میفهمن که اون چیزی نیست که می خواستن و اگه هم جذب بازارکار شن چیزی جز یه کارمند عادی شدن حاصلی ندارن
همون رتبه 1 سال 96 که رفت کامپیوتر شریف
وقتی ازش هدفش رو پرسیدن گفت که میخوام "ماکروسافت ایرانی " رو تاسیس کنم
این خنده دار ترین و احمقانه ترین هدفی که برای انتخاب رشته تحصیلی اینده ت میتونی بگی

به هرچی علاقه داری و استعدادش رو داری تمرکز کن
میخواد برق باشه کامپیوتر باشه ، فیزیک باشه....
الآن بعضی از معلمای ما به تجربی ها هم همین رو می گن می گن شما خیلی زور بزنین پزشکی هم که قبول بشین کل جونیتون رو باید بزارین پای تحصیل که بتونین بعدش دکتر شین بعدشم کلی باید کار کنین که اون درامدی که آرزوتون بوده رو بدست بیارین حالا 40 سال از عمرتون گذشته و کلی سختی کشیدین میرزه؟(همین قضیه سیل عظیم رو تأیید می کنم وقتی بی هدف بری همین می شه دیگه)

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
یه سوال واسه علوم کامپیوتر کسی اطلاعات مفیدی داره؟
علوم کامپیوتر اصولا تو دانشکده ریاضیات تدریس و پژوهش میشه
کلا دانشکده علوم ریاضی به این بخش ها تقسیم میشه
۱-ریاضیات محض
۲-ریاضیات کاربردی (یا ریاضیات و کاربرد های آن )
۳-آمار
۴-علوم کامپیوتر
علوم کامپیوتر بیشتر بخش ارتباط ماشین های (کامپیوتر ها) و زبان ماشین ها الگوریتم ها بحث های مثل نظریه محاسبات رمز نگاری و بخش خیلی فعالش محاسبات عددی
اگر از من بپرسی ماحصل یه پروژه علوم کامپیوتری چی هست اون بخش محاسباتی که مثلا برای یه نرم افزار مثل متلب یا متمتیکا و ... انجام میشه
من حتی میتونم بگم به نوعی علوم کامپیوتر یک زیر مجموعه از ریاضیات کاربردی هست
خوب حالا ارتباطش با مهندسی کامپیوتر چی هست خیلی ساده است ساختن ریاضیات مورد نیاز بچه های مهندسی کامیپوتر همونطور که بچه های ریاضیات کاربردی گرایش مثلا فیزیک نسبیت عام ریاضیات بچه های فیزیک بهتر فرمول بندی میکنن یا بچه های ریاضیات کاربردی گرایش مکانیک محاسباتی ریاضیات مورد استفاده بچه های مهندسی مکانیک سیالات یا حتی جامدات مرتب میکنن یا میسازن حتی
پس علوم کامپیوتر یه رشته علوم پایه است هدفش ساختن ریاضیات هست که در کامپیوتر و به طور کلی ماشین ها استفاده میشه
خیلی ها متاسفانه اشتباه اون با مهندسی کامپیوتر اشتباه میگیرن ‌و از سختی این رشته با خبر نیستند

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اگه منظورت از اطلاعات مفید تعریف علوم کامپیوتر و تعداد واحد و دانشگاه های معتبر و ایناست فکر کنم تو گوگل بتونی پیدا کنی مطمئن باش اگه کسی هم بخواد به این سوال شما جواب بده به احتمال 99 درصد یه متن از گوگل پیدا میکنه میاد اینجا کپی پیست میکنه و تو هم میخونی و از اطلاعات بالای اون فرد لذت میبری اما اگر سوال خاصی تو این زمینه داری که بیشتر به تجربه فردی افراد مربوطه میتونی دقیق تر سوالتو بپرسی تا توسط کسی که تجربه اش گرده جواب داده بشه
بیشتر منظورم اینه که به درد چه کسایی میخوره؟ بازار کارش چجوریه؟

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
چند تا نکته درباره مهندسی پزشکی ( قبلا خیلی علاقه مند بودم بهش)

1_ دانشگاه تهران و امیرکبیر بهترینش بودن که تهران دیگه نداره

2_ بازارکارش تو ایران بطور کلی وارد کردن تجهیزات پزشکیه

3_اپلای فوق العاده عالی و آینده خوبی داره

4_ اگه با برق و مکانیک ترکیبی کار شه میتونید تو بخش اعضای بدن مصنوعی کار کنید که فوق العاده ست

5_ تو ایران کار مرتبط با رشته ش ناچیزه
ینی دراین حدتو ایران بازار کارش ضعیفه؟!پس نگهداری و تعمیر لوازم پزشکی رو مگ انجام نمیدن؟

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
بیشتر منظورم اینه که به درد چه کسایی میخوره؟ بازار کارش چجوریه؟
توضیحاتش رو بالا گفتن اما تو دانشگا های معتبر جهان قبلنا دیدم بیشتر بهاشون رو علوم کامپیوتره من چیزی به اسم مهندسی کامپیوتر یا نرم افزار و یا ... ندیدم . بیشتر به ریاضیات کامپیوتر میپردازه که ماهیت گسسته دارن وتحت عنوان ریاضیات گسسته یا ریاضیات جدید مطرحه . اگه کارای تحقیقاتی دوست داری و میخوایی جهان کامپیوتری رو به یه جای بهتری تبدیل کنی قطعا گزینه خوبیه . در رابطه با بازار کار هم باید بگم تو ایران کار تحقیقاتی تو این زمینه خیلی کمه ( فکرکنم اصلا نیست خخخخ ) واسه همین خاطر دانشجویایی که از این رشته فارغ التحصیل میشن تو همون زمینه های معمول مثه برنامه نویسی و این چیزا وارد بازار کار میشن . اگه بخوایی بری اونور هم کارت راحته چون جزو تاپ ترین ها تو دنیاست

تاپیک و داریم منحرف میکنیم الانه بریزن سرمون ...

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
از رشته ات نا امید نباش، سعی کن معدلت بالا نگهداری حداقل بالا ۱۷ خوبه زبانت خوب باشه از سال ۳ ام به بعد مقاله ای بنویس اقدام کن برای اپلای سوئد اطریش هلند گزینه های خوبی هستن از اون آسون‌تر المان
سخت هست مهندسی پزشکی بالاخره مهندسی همه رشته ها سخت هست
شاید ورود به دانشگاهش این روز ها سخت نباشه و کنکور پزشکی سخت باشه اما همه این اشتباه برداشت میکنن خوب حتما دلیل این هست مهندسی رشته ای ساده است در صورتی که اصلا اینطور نیست

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سوال، ارشد مهندسی پزشکی تو دانشگاه‌های علوم پزشکی بهتره یا تو دانشگاه‌های وزارت علوم؟ اساساً چه فرقی دارن با هم؟

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ینی دراین حدتو ایران بازار کارش ضعیفه؟!پس نگهداری و تعمیر لوازم پزشکی رو مگ انجام نمیدن؟
من فعلا وسطای راهم از یکی که کارش اینه بپرسی شاید بهتر باشه
ولی چیزایی که تو دانشگاه میخونی تقریبا هیچ ربطی ب تجهیزات نداره
یک سری دوره هست(ناظر فنی)که بامدرکش احتمال داره کار پیدا کنی
درکل اگر هدفت موندن تو ایرانه نیاز بازارو ببین(به اینده هم حواست باشه که ممکنه چ حوزه ای پرمتقاضی شه
ظاهرا تاچند سال دیگه هوش مصنوعی تو ایران جز مشاغل موردنیاز شرکتا میشه)

s.zhr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
رویاشو داشتم ولی عملی نشد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
سلام دوستان
من امسال انتخاب رشته دارم (نهم به دهم)
و میخواستم اگه کسی راجب رشته های مهندسی برای خانوما خصوصا مهندسی پزشکی و it اطلاعی داره (توی ایران )بهم بگه چون اکثرا میگن مهندسی پزشکی بازار کار نداره
من مشهدم
من خودم کنکوری ام و اولویتم مهندسی پزشکی چون ب نظرم دخترونه تره .یکی از بچه هایی مدرسه مون موقعی که ریاضی طرفدار بیشتر داشت ۵۰۰ اورده بود مهندسی پزشکی امیر کبیر خوند ولی امسال داره میخونه واسه تجربی.میگفت که اپلای نشدم که برم و کارم تو بیمارستان داشتم حقوقش اونقدر خوب نبود گفتم فوق بگیرم دیدم تو ایران اونقدر پیشرفت نکرده پس ترجیح دادم کنکور تجربی بدم یه رشته خوب قبول شم و شرایط کار و حقوق بهتر.یه حقیقت تلخ درباره این رشته هس متاسفانه.

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دخترونه چه رشته ایه:-?
من خودم کنکوری ام و اولویتم مهندسی پزشکی چون ب نظرم دخترونه تره .یکی از بچه هایی مدرسه مون موقعی که ریاضی طرفدار بیشتر داشت ۵۰۰ اورده بود مهندسی پزشکی امیر کبیر خوند ولی امسال داره میخونه واسه تجربی.میگفت که اپلای نشدم که برم و کارم تو بیمارستان داشتم حقوقش خوب نبود گفتم فوق بگیرم دیدم تو ایران اونقدر پیشرفت نکرده پس ترجیح دادم کنکور تجربی بدم یه رشته خوب قبول شم و شرایط کار و حقوق بهتر.

s.zhr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
رویاشو داشتم ولی عملی نشد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
رشته دخترونه چه رشته ایه:-?
وقتی درباره مهندسی صحبت میکنی طرح واره ادما یه مرد هس حداقل تو کشور ما خیلی زیاده.من خودم از رشته های مهندسی خوشم میاد ب خصوص مکانیک ولی فصای کاری مکانیک طوری هس خانم خییییلی کم جذب میشه پس واسم مهمه فضا و رشته یه جور باشه که یه خانم بتونه کار کنه که عامیانه میگم رشته دخترونه

بالا