• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مسائل غیردرسی کنکور ۹۹

• شروع کننده موضوع

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
شروع از خودم:
سوال اول:
چجوری خوابو تنظیم کنیم؟ من شبا خوابم نمی‌بره بعد روزا یهویی حین درس خوندن خوابم می‌بره.

سوال دوم:
یه سری مشکلا هست تحت عنوان بی‌دقتی. چپ رو راست می‌خونی. گزینه جوابو اشتباه وارد می‌کنی. یه کلمه ساده یه لحظه تو ذهنت معنیش عوض می‌شه (مثلا سوال گفته بطن بعد تو داری ناخودآگاه مواردو با دهلیز چک می‌کنی!!!) اینا منشاش چیه و چجوری باید حلش کرد؟ (من سر آزمونا مشکل ندارم فقط تو خونه خیلی از این مشکلا دارم. شاید به همون خواب‌آلودگی مرتبط باشه)

سوال سوم:
چجوری باید ذهنتو کنترل کنی؟ مثلا خودم خاطرات گذشته خیلی میان تو ذهنم. یا مثلا مسائل فلسفی و علمی و ... کلا باید چی کار کرد که به هیچی فکر نکنی و ذهنت خالی باشه؟! یا حداقل باید به چی فکر کنی؟

سوال چهارم:
من دقت کردم وقتی به خودم استرس می‌دم بیشتر درس می‌خونم. اصلا موردی داره استرس داشته باشی؟ حداقل تا یکی دو آزمون اول که اعتماد به نفست رفت بالا و قلقش افتاد دستت که فک نکنم مشکل خاصی ایجاد کنه. نه؟

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
واس خوابت خب صبح زود بیدار شو ظهر هم یه خواب مختصر مثلن 45 دقیقه ای برو که شب خب زود خوابت ببره
اگ هم باز ته شب انرزی داشتی بازم و خواستی نخوابی
چمیدونم برو یکم بدو یکم شنا برو یکم طناب بزن خسته شی:D
با تست زیاد موارد بعدی فک کنم حل بشه
پرش ذهنتم دیگ باید سعی کنی کم کنی
اونو منم مشکل دارم

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
حسش نبود(:
برای بالا بردن تمرکز می گن اگه قبل خواب از آخرین عددی که یادت می یاد بشمری تا خوابت بره مفیده
درمورد استرسم مقداریش که باعث بشه که به سمت درس خوندن بری مفیده ولی اگه مقدارش زیاد بشه که آرامش بهم بزنه مضر میشه اگر فکری باعث استرست شد و اذیت کرد مثلا من عربی کنکور خراب میکنم بنویسش روی کاغذ خط بزن بعد مچاله کن بنداز دور میگن خیلی تاثیر داره
در مورد خوابم چند روز که خیلی خوابت می یاد جلوی خودتو بگیر توی روز نخواب شب زود خوابت می بره مال من که جواب داد ولی در کل یه سری شب خونن توی شب درس بهتر یاد می گیرن
موفق باشین :T4

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
برای بالا بردن تمرکز می گن اگه قبل خواب از آخرین عددی که یادت می یاد بشمری تا خوابت بره مفیده
درمورد استرسم مقداریش که باعث بشه که به سمت درس خوندن بری مفیده ولی اگه مقدارش زیاد بشه که آرامش بهم بزنه مضر میشه اگر فکری باعث استرست شد و اذیت کرد مثلا من عربی کنکور خراب میکنم بنویسش روی کاغذ خط بزن بعد مچاله کن بنداز دور میگن خیلی تاثیر داره
در مورد خوابم چند روز که خیلی خوابت می یاد جلوی خودتو بگیر توی روز نخواب شب زود خوابت می بره مال من که جواب داد ولی در کل یه سری شب خونن توی شب درس بهتر یاد می گیرن
موفق باشین :T4
منظورت چیه از اخرین عدد شمردن

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
حسش نبود(:

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
شروع از خودم:
سوال اول:
چجوری خوابو تنظیم کنیم؟ من شبا خوابم نمی‌بره بعد روزا یهویی حین درس خوندن خوابم می‌بره.

سوال دوم:
یه سری مشکلا هست تحت عنوان بی‌دقتی. چپ رو راست می‌خونی. گزینه جوابو اشتباه وارد می‌کنی. یه کلمه ساده یه لحظه تو ذهنت معنیش عوض می‌شه (مثلا سوال گفته بطن بعد تو داری ناخودآگاه مواردو با دهلیز چک می‌کنی!!!) اینا منشاش چیه و چجوری باید حلش کرد؟ (من سر آزمونا مشکل ندارم فقط تو خونه خیلی از این مشکلا دارم. شاید به همون خواب‌آلودگی مرتبط باشه)

سوال سوم:
چجوری باید ذهنتو کنترل کنی؟ مثلا خودم خاطرات گذشته خیلی میان تو ذهنم. یا مثلا مسائل فلسفی و علمی و ... کلا باید چی کار کرد که به هیچی فکر نکنی و ذهنت خالی باشه؟! یا حداقل باید به چی فکر کنی؟

سوال چهارم:
من دقت کردم وقتی به خودم استرس می‌دم بیشتر درس می‌خونم. اصلا موردی داره استرس داشته باشی؟ حداقل تا یکی دو آزمون اول که اعتماد به نفست رفت بالا و قلقش افتاد دستت که فک نکنم مشکل خاصی ایجاد کنه. نه؟

مشکل دومتو منم داشتم مثلا تو مساعل ریاضی یا فیزیک خیلی عجله میکردم تا تو اون تایم مشخص سوالو بتونم جواب بدم ولی خب بخاطر همین عجله و عدم تمرکز جمعو اشتباها ضرب میکردم یا برعکس! بعدش روشمو عوض کردم الان تایم بیشتری وقت میزارم و روی سوالو با دقت میخونم و کامل میفهممش بعد حل میکنم تو تستای قرابتم همین مشکلو داشتم وقتی ی بیتییو میخوندم ناخودآگاه مغزم شیفت میشد سمت بیتای دیگه یا مثلا بخاطر عجله کردنه جواب اشتباه میدادم در کل مشکل من ریشش تو عجله و عدم تمرکز بود که دارم کنترلش میکنم تو هم به نظرم بشین ریشه یابی کن! و حلش کن...

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
منم سوال داشتم
واس خوندن بقیه درسا غیر زیست کاملن اوکیم
و درسمم تو اونا خوبه
ولی کلا زیستو یه طوریم
نمیتونم بخونمش به طوری میلم هم کمتر شده خب به خوندنش و تو ازمونا هم کم میزنمش
مشکل دیگمم اینه که وقتی هم میشینم بخونمش کلا فکرم جای دیگه میره :|
شما چطوری زیست میخونین

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
منم سوال داشتم
واس خوندن بقیه درسا غیر زیست کاملن اوکیم
و درسمم تو اونا خوبه
ولی کلا زیستو یه طوریم
نمیتونم بخونمش به طوری میلم هم کمتر شده خب به خوندنش و تو ازمونا هم کم میزنمش
مشکل دیگمم اینه که وقتی هم میشینم بخونمش کلا فکرم جای دیگه میره :|
شما چطوری زیست میخونین
سلام. اگر خیلی روی زیست وسواسی دقیق باشی و روی هر صفحه 10 مین وقت بذاری ، معمولا این جوری میشی. پیشنهاد میکنم «سرعت مطالعه» و «دفعات مطالعه» و «تعداد تست» رو زیاد کنی.

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام. اگر خیلی روی زیست وسواسی دقیق باشی و روی هر صفحه 10 مین وقت بذاری ، معمولا این جوری میشی. پیشنهاد میکنم «سرعت مطالعه» و «دفعات مطالعه» و «تعداد تست» رو زیاد کنی.
درسته. من واس هرصفحه ده یا بیشتر میزارم حتی بعضی صفحه ها نزدیک بیست و پنج دقیقه
خب اگ من مثلن یه صفحه رو سریع بخونم رد بشم یا کمتر از 5 مین بشه خب از خیلی نکته ها گذر میکنم

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
واسه پرش ذهن
اون چیزی که بهش فک میکنین رو بنویسین رو کاغذ بگین بعدا بهش فک میکنم
و پایبند باشین
آخر شب بشینین اون کاغذو دستتون بگیرین یا میارزه فک کنید یا از خنده روده بر میشین

زیستو برخلاف دوستان دیگه من میگم چون کم میخونی اینجوری شده
زیست رو باید تمام زوایای کتاب تک تک عکسا رو بلد باشی
یه صفحه سختای کتابت زیستتونو بفرست برام بگم چیجوری باید بخونیش

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

Mo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
یه مشاوری تو مدرسه یبار یچی گفت که شما نباید شبا دیرتر از ساعت ۱ بخوابید و از ساعت یک به بعد بازدهی ندارید
اما من در کل ادمیم که ده شب به بعد که میگذره تازه هوشیاریم رو بدست میاریم و میخوام که شبا بخونم و از یه طرف هم ازینکه صبا دیر بیدار بشم خیلی بدم میاد و این رو متوجه شدم که بازدهی صبم نهایتن تا ساعت 12.5 یا 1 ظهر هست
پیشنهادتون چیه واسه بازه‌های مطالعم؟

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی

Mo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
یه مشاوری تو مدرسه یبار یچی گفت که شما نباید شبا دیرتر از ساعت ۱ بخوابید و از ساعت یک به بعد بازدهی ندارید
اما من در کل ادمیم که ده شب به بعد که میگذره تازه هوشیاریم رو بدست میاریم و میخوام که شبا بخونم و از یه طرف هم ازینکه صبا دیر بیدار بشم خیلی بدم میاد و این رو متوجه شدم که بازدهی صبم نهایتن تا ساعت 12.5 یا 1 ظهر هست
پیشنهادتون چیه واسه بازه‌های مطالعم؟
اینکه بعد از ظهر دو سه ساعت بخوابم و شبا کمتر میتونه راهکار مناسبی باشه؟

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
ببینین خواب شب غیرقابل جایگزینیه با هرچیز دیگه ای
یکم باید ب نظرم فشار بیارین که ریتمتون بشه ۱۲ ۱ خوابیدن و ۶و۷ بیدار شدن

Mo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
مسئله اینه که من وقتی شب ساعت از 12 بگذره حداقل تا دو ساعت خوابم نمیبره

• لایک
امتیازات: Arm4n
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
واکنش رو باید بلد باشین.
خیلی ممنون بسیار کمک‌کننده بود :| دوست عزیز هر واکنشی که توی کتاب درسی باشه حفظ میکنم ولی خب منظور من اونایی هستن که برای اولین بار توی تست بهش بر میخوریم اونم نه توی تست بلکه توی پاسخنامش... مثلا من از کجا واکنش تجزیه هیدروژن سدیم کربنات رو حفظ باشم؟ :-??~X(

• لایک
امتیازات: Arm4n

Mo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
یکی اینکه خودتو خیلی خسته کنی در طول روز که شبش واقعا خسته باشی.حداقل سه چهار روز صبا به زورم که شده زود بیدار شو و تا شبش نخواب.بعد از ساعت 6 غروب قهوه و چیزای کافئین دار نخور
بعد اینکه قبل از خواب اگه میتونی مدیتیشن کن خیلی تاثیر داره |:
یچیز دیگه عم که هست من یه جا قبلا خوندم اگه چشاتون خسته نیست ولی مجبورین بخوابین وقتی دراز کشیدین به مدت چهل پنجاه ثانیه پشت سر هم و بدون وقفه پلک بزنید.اینجوری پلکات خسته میشه و خوابت میبره اگرم چهل پنجاه ثانیه کم بود میتونی بیشتر این کارو ادامه بدی. من امتحان کردم جواب داد|: هنوزم انجامش میدم حتی -____-
ممنون، فک کنم بدخوابی اخیرمم بخاطر مصرف زیاد کافئینه

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
اون نظام قدیم بود که باید انواع واکنش نویسی ها رو بلد میبودین. به ما گفتن از این به بعد توی کنکور نظام جدید موظفن واکنش ها رو بهتون بدن.
نمیدونم دیگه قضیه از چه قراره و تا چه حد درسته.
امیدوارم اینطوری باشه... توی کتابای تست سوالات نظام قدیم رو قرار دادن و بعضا بر اساس اونها سوال طرح کردند که واقعا منو اذیت میکنه این سبک سوالات..!

بالا