• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب مشاور کنکور

از کسی برای مشاوره در سال کنکور استفاده میکنین؟

• رای‌دهندگان
    25
  • شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من امسال اولین بار کنکور دادم
رتبم شد 2200منطقه دو رشته ریاضی
هر سوالی داشتین بگین
تا جایی که بتونم راهنماییتون میکنم
.
.
.
هیچ وقت
هیچ وقت
هیچ وقت
از این مشاورا که هی تبلیغ میکنن راهنمایی نگیرین0_0 اینجور افراد فقط پول میگیرن و فایده ای هم براتون نداره.جدی میگم:-?:-?:-?
فقط کسانی که سال های جدید کنکور دادن می تونن راهنماییتون کنن
و بچه های کنکوری مدرستون و معلم هایی که با بچه های کنکوری در ارتباطن.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نمیشه اینقدر کلی مشاورهارو زیر سوال برد. اتفاقا اونها شاید به نوعی تجربشون بیشتره. اینجا خیلیا رتبشون زیر ۵ هزاره. بعد یکی بیاد واسه رتبه ۱۵هزار مشورت بخواد نمیتونیم خوب نظر بدیم.
کلا تو زندگی خیلی قطعی و شدید نتیجه گیری نکنید.

• شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نمیشه اینقدر کلی مشاورهارو زیر سوال برد. اتفاقا اونها شاید به نوعی تجربشون بیشتره. اینجا خیلیا رتبشون زیر ۵ هزاره. بعد یکی بیاد واسه رتبه ۱۵هزار مشورت بخواد نمیتونیم خوب نظر بدیم.
کلا تو زندگی خیلی قطعی و شدید نتیجه گیری نکنید.
اکثر مشاورا همینطورن اونا به پولی که میخوان ازتون بگیرن فکر میکنن چی کار دارن تو موفق میشی یا نه.
ولی کسی که خودش تو این سال های اخیر کنکور داده و تو فاز پول گرفتن و اینا نیست بهتر راهنمایی میکنه چون فقط میخواد موفق بشی پول نمیخواد

ماهایی که اینجا هستیم و کنکور دادیم میتونیم به اونایی که هنوز کنکور ندادن کمک کنیم
موافق نیستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم جای خالیه یک نفر که واقعا از ته دل راهنماییم کنه رو تو سال کنکور حس کردم
برای همین میخوام تا جایی که بتونم به بقیه کمک کنم
تا تجربه هایی که اصلا خوب نبودن و من تجربه کردم رو بقیه حس نکنن

آخرین ویرایش:

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
مشاور خیلی بستگی داره که آدم درستی باشه یا نه. یه سری ها هستن که فقط به فکر پولن و برنامه میدن به طرف و حتی برنامه آماده میدن. یه کلی پکیج دارن و مسخره بازی. ولی واقعا فکر میکنم اگه مشاور خوبی داشته باشی، میتونه هر قدمی که برمیداری رو به بهترین نحو جهت بده و راهی که باید بری رو خیلی کوتاهتر کنه.

• شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مشاورای خوب کمن
انقد سال کنکور به حرف معلما و مشاورا گوش دادم به اینجا رسیدم :)
مجبورم کردن ورزشو ول کنم و این خیلی داغونم کرد. آدمایی ک انرژی زیاد دارن باید ی جور تخلیش کنن.
وقت تلف کردنام سال کنکور خیلی بیشتر از ساعتایی بود ک میتونستم ورزش کنم
سه روز در هفته یک و نیم ساعت ورزش :)
مشاور باید طرفشو خوب بشناسه
ن اینکه بیاد ی حرفو به همه بزنه .
منم همینومیگم
اکثرا یه نسخه آماده به همه میدن
و این خیلی بده@:@:@:

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ارسال چند پست متوالی خلاف قوانین انجمن است. باید همه ارسال هاتون رو یکجا بفرستید.

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
نظر سنجیتون جهت گیری داره،مشاور های تبلیغاتی؟!
صرف نظر اینکه یه عده هستن ک هدفشون فقط پول درآوردن عه،باید مشاورای تحصیلی که تو این رشته درس خوندن،میدونن کجا چه طور باید برنامه بریزن،کجا انگیزه تزریق کنن و مراجعه کننده های زیادی دارن و بالطبع تجربه ی بیشتری هم نسبت به کسی که فقط یه بار کنکور داده دارن رو هم دید.

×بخوام تخصصی تر نظر بدم،عدم پیشرفت تحصیلی یک نفر ممکنه به علت عدم تمرکز،افسردگی،مشکلات روحی،استرس و اضطراب و ... باشه که قبل از برنامه ریزی که روزی فلان قدر بخونه باید این مشکلات حل شه،که تشخیص و درمانش در حیطه ی کاری روانشناسا و مشاوراست پس خیلی با قطعیت در مورد اینکه کنکوریای سالای قبل میتونن مفید تر از مشاور باشن نظر ندید.
با تشکر

• شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نظر سنجیتون جهت گیری داره،مشاور های تبلیغاتی؟!
صرف نظر اینکه یه عده هستن ک هدفشون فقط پول درآوردن عه،باید مشاورای تحصیلی که تو این رشته درس خوندن،میدونن کجا چه طور باید برنامه بریزن،کجا انگیزه تزریق کنن و مراجعه کننده های زیادی دارن و بالطبع تجربه ی بیشتری هم نسبت به کسی که فقط یه بار کنکور داده دارن رو هم دید.

×بخوام تخصصی تر نظر بدم،عدم پیشرفت تحصیلی یک نفر ممکنه به علت عدم تمرکز،افسردگی،مشکلات روحی،استرس و اضطراب و ... باشه که قبل از برنامه ریزی که روزی فلان قدر بخونه باید این مشکلات حل شه،که تشخیص و درمانش در حیطه ی کاری روانشناسا و مشاوراست پس خیلی با قطعیت در مورد اینکه کنکوریای سالای قبل میتونن مفید تر از مشاور باشن نظر ندید.
با تشکر
منم منظورم بعضیاشونه
بعضی از مشاورا خوب نیستن نه همه

nfsi

در چشم هاى من دقيق نگاه كن هيچ چيزى نيست جز تو
نام مرکز سمپاد
farzngn 1
شهر
:/
سال فارغ التحصیلی
99
چرا مشاورا انقد زیاد هزینه میگیرن اخه
بخدا خیلی زیاده
تصمیم گرفتم خودم به خودم مشاوره بدم دیگه:eek:

• شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
بخدا خیلی زیاده
منم همین رو میگم
برای برنامه ریزی فقط خود آدم میتونه برنامه ریزی کنه برا خودش
ولی مشاوره از افراد دیگه مشورت بگیره خوبه

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پشتیبان هایی که کانون میده خوبن؟ قضیه پشتیبان ویژه و اینا چیه؟:-/

من میخوام از اول مهر قلم چی برم اما نمیدونم پشتیبانی که میده خوبه یا کلا یه رتبه برتر سال قبل رو پیدا کنم برا خودم؟؟
کلا موندم:-/:-?:-?

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بخدا خیلی زیاده
مشاور هایی که دیدم اکثرا یه نسخه آماده دارن با حرف های تکراری از نظر من پول به مشاور دادن اشتباهه از کنکوری های سال های قبل کمک بگیرین ، واسه من که جواب داد
مشاور نمیتونه شمارو نفر اول کنکور کنه تلاش و پایه درسی خودتونه که اینکارو میکنه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من میخوام از اول مهر قلم چی برم اما نمیدونم پشتیبانی که میده خوبه یا کلا یه رتبه برتر سال قبل رو پیدا کنم برا خودم؟؟
من یه جلسه رفتم پشتیبان شم، گفتن باید بیای جلسات هفتگی ما رو بشینی. یه جلسه رفتم ببینم چی میگن. جدا از یه سری حرفا که درست بود مثل مراحل یادگیری، یه بحثایی میکرد که فهمیدم یه چیز تو مایه های بازاریاب میخوان از پشتیبان ها. یعنی اول به تعداد بچه هایی که اینا متقاعد کنن برن کلاس های آموزشگاه قلمچی، بهشون پورسانت میدن. به تعداد کتاب و فلش کارت و دفتر برنامه ریزی هم باز پول میدن. یعنی باید خیلی حواست جمع باشه تو دام نیفتی. و الکی کتاب و کلاس نندازن بهت. وگرنه شاید اون جلساتی که میشینه باهات صحبت میکنه خوب باشه. اگه طرف خودش آدم موفق بوده باشه. خیلی هاشون از دانشگاه های درپیت میان اونجا(چون گزینش نداره) و اگه بخوای پشتیبان ویژه بشی آزمون میگیرن ازت.

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
من یه جلسه رفتم پشتیبان شم، گفتن باید بیای جلسات هفتگی ما رو بشینی. یه جلسه رفتم ببینم چی میگن. جدا از یه سری حرفا که درست بود مثل مراحل یادگیری، یه بحثایی میکرد که فهمیدم یه چیز تو مایه های بازاریاب میخوان از پشتیبان ها. یعنی اول به تعداد بچه هایی که اینا متقاعد کنن برن کلاس های آموزشگاه قلمچی، بهشون پورسانت میدن. به تعداد کتاب و فلش کارت و دفتر برنامه ریزی هم باز پول میدن. یعنی باید خیلی حواست جمع باشه تو دام نیفتی. و الکی کتاب و کلاس نندازن بهت. وگرنه شاید اون جلساتی که میشینه باهات صحبت میکنه خوب باشه. اگه طرف خودش آدم موفق بوده باشه. خیلی هاشون از دانشگاه های درپیت میان اونجا(چون گزینش نداره) و اگه بخوای پشتیبان ویژه بشی آزمون میگیرن ازت.

پس خودم یه رتبه برتر پیدا کنم الان بهتره دیگه؟:-?

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ببین رتبه برتر فقط یه مشکلی داره اونم اینه که چون خودش خوب بوده، شاید نتونه با کسی که مثلا ترازش زیر 6000 هست کار کنه. یعنی میتونه کسی که درصدش 60 هست رو بکنه 70 80 . ولی کسی که 30 40 میزنه رو نمیتونه کمک کنه. اگه خوب هستی خودت، و یا میدونی میتونی خوب باشی و ساعت مطالعت بالا باشه و هدف درست و حسابی داری، یه رتبه برتر میتونه کمکت کنه. وگرنه شاید مشاور یا معلمی که با همه جور آدمی میتونه صحبت کنه بهتر باشه برات

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
من یک دوره ای به عنوان پشتیبان توی موسسه ای کار کردم (اسمش رو نمیبرم به دلایلی!) ، اول از همه بهتون بگم که حقوقش واقعا ارزش وقتی که میذارید رو نداره!‌ دوم برای ما یک دوره ی حدودا ۱۵ روزه برای آموزش نکات اصلی گذاشتند که خب بد نیست یک سری هاش رو بدونید. البته تجربیات خودم رو هم میکس میکنم در این بین!‌

اول از همه ما دو نوع مشاوره داریم مشاوره انگیزشی و مشاوره تحصیلی

مشاوره انگیزشی شاید به اندازه ی مشاوره ی تحصیلی یا حتی بیشتر اهمیت داشته باشه، چون بعد از یکی دو ماه خیلی از افراد واقعا میدونند چطور باید بخونند یا چطور درصد خوبی رو کسب کنند ولی انگیزه رو از دست میدن و شک میکنند که آیا منابعشون خوبه یا نه یا اینکه با دیدن باقی افراد استرس میگیرن و فکر میکنند که خیلی دیره، خیلی عقبن و ...!

مشاوره ی تحصیلی یعنی اینکه چه منابعی رو باید خوند یا چطور باید خوند که بسته به فرد میتونه متفاوت باشه! اما خیلی راحت میشه اصول کلی رو از سایت ها و کتاب های مشاوره ای پیدا کرد !

ببنید دوستان عزیزم من با یکی از حدود شهریور کار کردم تا بهمن - اسفند! ایشون از شهریور میپرسید برای شروع دیر نیست گفتم نه و بعد دوباره چند هفته بعد پرسید دیر نیست دوباره بهش گفتم نه دوست عزیز دیر نیست!!!! و همین برنامه ادامه پیدا کرد تا بهمن!!! بعدش فکر کردم شاید مشکل از منه که نمیتونم مشاور خوبی باشم و یا شاید نمیتونه با من ارتباط برقرار کنه گفتم که مشاورش رو عوض کنند و حتی با مشاور جدید هم خیلی وضعیت خوبی نداشت! و در کل رتبه خوبی هم نیاورد!

حالا میخوام بهتون بگم که شروع کردن خیلی مهمه...
با هر منبعی که دوست دارید و به هر سبکی که دوست دارید شروع کنید و کم کم سعی کنید نحوه مطالعتون رو اصلاح کنید و خودتون رو بهبود بدید دنبال یک شروع طوفانی و بهترین ها توی کتاب، مشاور و کلاس نباشید! دنبال بهترین بودن توی هر چیزی یعنی نرسیدن ... چون اولا منابع خیلی زیادن و بی نهایت راه هم برای موفقیت وجود داره.

ولی خب یک چیزی هست که دوستان اشاره کردند! خیلی از موسسات صرفا میخوان کتاب هاشون رو بفروشن و یا جمعیت کلاس هاشون رو زیاد کنند اما به هر حال!‌ بیشتر کتاب های مشهور در یک سطح هستند (حالا شمشیر هاتون رو غلاف کنید ) منظورم اینه که مثلا شاید یک کتابی یکم بهتر توضیح داده باشه یا یکی دیگه یک سری نکات رو بیشتر گفته باشه یا سوالات بهتری داشته باشه اما در نهایت چیزی که خیلی تاثیر داره تلاش و پشتکار شما هست! و خیلی ها با کتاب های معمولی و کمتر شنیده شده هم موفق شدند!

افرادی هستند که تا یک ماه قبل کنکور میان میگن چه منابعی خوبه!!! این افراد اگر به جای اینکه طی ۹ ماهی که تا کنکور فاصله دارند (از مهر حساب کردم) و کلکسیونی از انواع کتاب رو دور خودشون جمع کردند ۹ بار کتاب های درسی خودشون رو درست و حسابی میخوندن باور بفرمایید رتبه ی بهتری میاوردن!

یا اینکه میان میگن ما با زمانی که تا کنکور فاصله داریم روزی چند ساعت باید بخونیم که فلان رتبه رو بیاریم! قشنگ تنها کاری که از یک مشاور کنکور انتظار ندارند کف بینی و غیب گوییه!‌ .ـ.

یک سری موارد رو هم باید راجع به برنامه ریزی بگم که خیلی کمک میکنه ولی دیگه خسته شدم از تایپ کردن بعدا میگم! ‍~_~

در نهایت اگر نیاز به مشاور انگیزشی/تحصیلی داشتید بهم پیام بدید فکر کنم بتونم به یکی یا دو نفر کمک کنم. (رشته های ریاضی و تجربی)

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظرم برای اینکه قلم چی ثبت نام کنی باید ببینی در چه حدی هستی اگه تجربی هستی ترازت حدود 6800یا7000شد بمون قلمچی
اگه ریاضی هستی ترازت حدود 6300به بالا شد بمون قلم چی
اگه ترازت زیر اینا شد کلا قلم چی رو بزار کنار چون داغونت میکنه
انگیزت رو صفر میکنه
استرست رو زیاد
.
.
.
پشتیباناش که کلا همشون افتضاحه سعی کن هی از زیر جلساتش در بری
آخه شهر ما به اجبار پشتیبان بهمون میداد
اگه میتونی نگیر کلا
اگه اجباره از جلساتش در برو
من خودم یه جلسه هم نرفتم
.
.
.
رتبه برتر هم اگه درصدات در حد60اینا هست باهاش صحبت کن وگرنه اون در سطح خودش باهات حرف میزنه و باز به نفع تو نخواهد بود
اگه حدود30 یا 40هستی سعی کن از بچه های سال های قبل مدرستون که رتبشون تقریبا1000 تا 3000 شده کمک بگیری خیلی مفیدن برات

• شروع کننده موضوع

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مشاور هایی که دیدم اکثرا یه نسخه آماده دارن با حرف های تکراری از نظر من پول به مشاور دادن اشتباهه از کنکوری های سال های قبل کمک بگیرین ، واسه من که جواب داد
مشاور نمیتونه شمارو نفر اول کنکور کنه تلاش و پایه درسی خودتونه که اینکارو میکنه
احسنت
این فقط تلاش خودتونه که میتونه شما رو نفر اول کنکور کنه
آره نفر اول چرا که نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
باید رویای نفر اول شدن رو تو سرتون پرورش بدین و تبدیل به یقین کنید تا بتونید نتیجه ی راضی کننده ای بیارین
.
.
.
اینو فراموش نکنین
همیشه برای 22 بخونین تا 20 بگیرین

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
من یه تجربه دیگه از سمت دیگه مشاوره کنکور بهتون بدم:
اگر می خواهید با رتبه برتر مشاوره بگیرید سعی کنید کسی باشه که حداقل چند سالی مشاوره داده باشه و طیف های مختلف دانش آموز ها رو دیده باشه بزرگترین پشیمانی من بابت نا امیدکردن یه دانش آموز ضعیف بود که چند سال پیش که من هیچ تجربه ای نداشتم از من تقریبا ۴ الی ۵ ماه به کنکور کمک خواست و گفت تا الان هیچی نخوندم و تو آزمونی که ازش گرفتم تقریبا تمام درس ها رو زیر ۱۰ درصد زد من چون تجربه نداشتم بهش گفتم تلاشتو بکن نیم نگاهی هم به سال بعد داشته باش چون تصور من این بود که برای کنکور حتما باید یک سال خوند واقعا برای خود من کار سنگینی بود بالا بردن اون درصدها تو ۴ ماه
ولی بعد کنکور همون دانش آموز موقع اعلام نتایج انتخاب رشته قبولی سراسری فیزیوتراپی خودشو برام فرستاد و گفت حرف تو باعث درس خوندنم شد من واقعا اطلاعاتی نداشتم ولی الان هیچ کس و حتی یک ماه مونده به کنکور نا امید نمی کنم حواستون باشه اگه مشاوری شما رو نا امید کرد اون با توجه به توانایی ها و تجربه های خودش حرف می زنه شما راهتون و هر طوری شده ادامه بدید

بالا