• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
بچه ها کسی میدونه من اگه بخوام شهر دیگه پزشکی یا دارو بزنم (ساری رشت کرمان کلا هر جای ایران)امکانش هست بتونم انتقالی بگیرم بیام مشهد؟؟؟
اگر هزینه داره کسی از هزینش خبر داره؟؟تجربشو داشته؟؟
اقا خداوکیلی یکم بیاین راهنمایی کنین دیگه اگه اطلاع دارین..
چیزی که من میدونم اینه که برای انتقالی گرفتن اول باید دوترم مهمان شد که تو زمان مهمانی شهریه شبانه رو میدن بعد از دوترم تازه درباره انتقالی تصمیم گرفته میشه کلا به نطرم اگر پارتی نداشته باشید کار سخت و زمان بر و استرس زایی عه بهتره تو انتخاب رشته بهترین انتخاب خودتونو داشته باشید .

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,282

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه ها کسی میدونه من اگه بخوام شهر دیگه پزشکی یا دارو بزنم (ساری رشت کرمان کلا هر جای ایران)امکانش هست بتونم انتقالی بگیرم بیام مشهد؟؟؟
اگر هزینه داره کسی از هزینش خبر داره؟؟تجربشو داشته؟؟
اقا خداوکیلی یکم بیاین راهنمایی کنین دیگه اگه اطلاع دارین..
مشهد شیوه نوینه؟ باید جایی رو بزنی که سیستم آموزشیش یکی باشه که بتونی قبل علوم پایه اقدام کنی واسه مهمان و انتقالی. وگرنه دچار دردسر عدم تطبیق واحد اینا میشی.
راستش یکم داستان داره انتقالی و مهمان اینا. بستگی به خصلت اون دانشگاه ها داره. بستگی به معدل داره. بستگی به پارتی داره و ... موافقت مبدا و مقصد میخواد.
من یک مورد که از نزدیک دیدم مهمان از ارومیه به دانشگاه ایران بود که برای دو ترم ۶ و ۷ فکر کنم فکر کنم حدود ۱۴ میلیون پول گرفتند. ترم های بعدش که واحدها عملی تر بشه هزینه ها بالاترم میره.
بعدش جالبه که دیوان عدالت اداری یه حکم داده که حق گرفتن شهریه مهمان ندارند دانشگاه های علوم پزشکی. بعدش اینا با یک کلک دیگه پول میگیرن و الان حالا سرش دعوا هست.

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
مشهد شیوه نوینه؟ باید جایی رو بزنی که سیستم آموزشیش یکی باشه که بتونی قبل علوم پایه اقدام کنی واسه مهمان و انتقالی. وگرنه دچار دردسر عدم تطبیق واحد اینا میشی.
راستش یکم داستان داره انتقالی و مهمان اینا. بستگی به خصلت اون دانشگاه ها داره. بستگی به معدل داره. بستگی به پارتی داره و ... موافقت مبدا و مقصد میخواد.
من یک مورد که از نزدیک دیدم مهمان از ارومیه به دانشگاه ایران بود که برای دو ترم ۶ و ۷ فکر کنم فکر کنم حدود ۱۴ میلیون پول گرفتند. ترم های بعدش که واحدها عملی تر بشه هزینه ها بالاترم میره.
بعدش جالبه که دیوان عدالت اداری یه حکم داده که حق گرفتن شهریه مهمان ندارند دانشگاه های علوم پزشکی. بعدش اینا با یک کلک دیگه پول میگیرن و الان حالا سرش دعوا هست.
یعنی باید ترمی ۱۴ میلیون هزینه کنم تا آخر تحصیلم اگر مثلا بتونم انتقالی بگیرم و بیام مشهد؟؟
اگر این طوری باشه که منطقی تره که همین بین الملل مشهد برم:/
کدومش منطقی تره؟بین الملل مشهدو اول بزنم تو انتخابام یا دولتی شهر دیگرو تا بعدا انتقالی بگیرم؟؟
من هیچ پارتی هم ندارم متاسفانه:/

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه‌ها واقعا نمیشه با این قاطعیت گفت تبریز نزنید.
اینا همش تجارب آدماست، همونطور که مثلای توی تبریز به صدف بد گذشته و انتقالی گرفت، در عین حال برادر من که ساری/تهران/تبریز دانشجو بود، تبریز رو به عنوان بهترین تجربه دانشگاهیش میدونست. یا از دوستای دبیرستانم که اونجا درس میخونن واقعا راضین.
دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم‌پزشکیش هر دو دانشگاهای خیلی خوبی ان. به نظرم انقدر با قاطعیت نمیشه گفت تبریز نزنید! تجارب متفاوته
دوست عزیز میشه راجب دانشگاه همدان توضیح بدی؟

بچه ها رو انتخاب رشته گزینه دو چقدر میشه حساب کرد؟؟ اونایی که احتمال قبولی رو زده کم میشه بهش امید داشت یا نه؟؟؟
امسال رو هیچ نرم افزاری نمیشه حساب کرد مث تخمین کنکور !!!

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کدوم رشته‌ش رو میخوای بگم؟
جوش دانشکده به دانشکده فرق داره.
parastar@

من دیگه پیر شدم سیستم نقل قول سایت یادم رفته :-"

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,287

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یعنی باید ترمی ۱۴ میلیون هزینه کنم تا آخر تحصیلم اگر مثلا بتونم انتقالی بگیرم و بیام مشهد؟؟
این هزینه ها دانشگاه به دانشگاه فرق داره. تو دانشگاه ایران فکر کنم پردیس هزینش دو برابر اینه. یعنی مهمان نصف پردیس پول میده.
ترتیب انتخاب حقیقتا بستگی به شرایط خودت داره و فاصله اون شهرها از مشهد و ...
من نگفتم پارتی همه چیزه. باید حقیقتا از بچه های علوم پزشکی مشهد بپرسی که دوستان مهمان و انتقالیشون چجوری اومدند و از کجا اومدند و ...

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
ا
این هزینه ها دانشگاه به دانشگاه فرق داره. تو دانشگاه ایران فکر کنم پردیس هزینش دو برابر اینه. یعنی مهمان نصف پردیس پول میده.
ترتیب انتخاب حقیقتا بستگی به شرایط خودت داره و فاصله اون شهرها از مشهد و ...
من نگفتم پارتی همه چیزه. باید حقیقتا از بچه های علوم پزشکی مشهد بپرسی که دوستان مهمان و انتقالیشون چجوری اومدند و از کجا اومدند و ...
واقعا هزینه پردیس هم دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه؟؟
چرا انقد خر تو خریه وضعیت..یک هزینه ثابت بزارن دیگه بابا...

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
ببین من خیلی از دوستام بهداشت خوندن ! درسای جالبی نداره و آینده هم نداره ، من که باشم نمیرم بهداشت

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه‌ها واقعا نمیشه با این قاطعیت گفت تبریز نزنید.
اینا همش تجارب آدماست، همونطور که مثلای توی تبریز به صدف بد گذشته و انتقالی گرفت، در عین حال برادر من که ساری/تهران/تبریز دانشجو بود، تبریز رو به عنوان بهترین تجربه دانشگاهیش میدونست. یا از دوستای دبیرستانم که اونجا درس میخونن واقعا راضین.
دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم‌پزشکیش هر دو دانشگاهای خیلی خوبی ان. به نظرم انقدر با قاطعیت نمیشه گفت تبریز نزنید! تجارب متفاوته
من با این کامنت موافق ترم. :D
تبریزیا نگاه بالا به پایین دارند و خودشون رو خیلی می‌پسندند و قبول دارند! اما این موضوع در دانشگاه مشکل ایجاد نمیکنه که. فقط احتمالا با تبریزیا دوست نشید. من خیلی اوقات فارسی حرف میزنم در محیط تبریز و مشکلی نداشتم تا به حال [چون متوجه نمیشدند ترکم یا فارس!] دانشگاه های تبریز هم، حتی اگه فارسی زبان کم داشته باشه، انقدر دانشجوی کرد زبان داره که فکر نکنید خیلی در اقلیت اید و در عین حال، آموزشها رسمی و کاملا فارسی ه. مگر استادی که ضعف در تکلم داشته باشه و فقط خاطرات شخصی و شوخیهاش رو ترکی بگه!! تو خوابگاه ها هم که، بچه ها باز فارسی حرف میزنند. [لااقل دخترا!] مگر اینکه دعوا بکنید و لج و لج بازی و اینا!! :D تجربه نشون داده پسرا دو ترم بعد ترکی رو کاملا متوجه میشن، دخترا هم دوستانشون فارسی حرف میزنند باهاشون. :D مگر اینکه مثل بعضیا، ترکی حرف زدن و ترکی یاد گرفتن رو کسر شان بدونید. (;

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,292

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ا
واقعا هزینه پردیس هم دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه؟؟
چرا انقد خر تو خریه وضعیت..یک هزینه ثابت بزارن دیگه بابا...
حقیقتا کل کشور که خر تو خر هست اما خب تعیین هزینه ها با هیئت امنای دانشگاه هاست. مشکل در متفاوت بودن هزینه ها نیست مشکل در سلیقه ای بودن و عدم اطلاع رسانی شفافه.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
اگر این طوری باشه که منطقی تره که همین بین الملل مشهد برم:/
کدومش منطقی تره؟بین الملل مشهدو اول بزنم تو انتخابام یا دولتی شهر دیگرو تا بعدا انتقالی بگیرم؟؟
من هیچ پارتی هم ندارم متاسفانه:/
شهریه پزشکی اینا اینطوری ه:
شهریه ثابت به دانشگاه مبدا
هزینه شهریه متغیر [و احتمالا دوباره ثابت] (با احتساب واحد و ...) به دانشگاه مقصد
هزینه پردیس.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
چیزی که من و دوستام تجربه کردیم اینه:
مردمش شدیدا متعصبن‌‌ اینو من که خودم ترکم با تمام وجودم درک کردم ((:
امنیت شهر بالاس.
ولی نگاه بالا به پایین دارند.
دانشکده ما از نظر من هیییچ مشکلی نداره و از نظر اموزشی هم عالیه ولی همه چی دانشگاه نیست ما تو اون شهر باید زندگی کنیم
شهری که جای تفریحی خیلی کم داره و انقد جو سنگین هست که تو تمام مدت تحصیلتون چه ۴ سال چه ۷ سال احساس غریبی میکنید
جو دانشگاه تبریز بشدت امنیتی ولی خب علوم پزشکی وضعش بهتره باز
و بنظرم هیچکس نمیتونه به اندازه کسایی که تو اون شهر دانشجو بودن کمکتون کنه از دانشجوهای غیربومیش بپرسید و با اگاهی بیایید و گرنه خب من شاید تبریز درس نمیخوندم حس میکردم اینا جو الکیه ولی حتما با دانشجوهای غیربومیش حرف بزنید

صدف هم انتقالی نگرفته دوستان درسش تموم شده ((:
این امنیت شهر خیلی خوبه! من شده در تاریکی تو خیابون قدم بزنم و حتی تیکه نشنوم، یا همیشه گوشیم تو دستم ه تو خیابون. ولی جدی جای تفریح نداره خیلی!
من اهل تفریح و گردش نبودم، مشکلی پیش نیومده خیلی. اما نبود فضای سبز [روحیه باغ داشتم!] اذیتم کرد. کتابفروشیاش خوبن. کافه هم خیلی زیاد میشه هر روز. ولی از نظر بافت شهری، خوشگل ه. :D

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,295

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
واقعا پزشکی ودندان پزشکی بدون آزمون وجود داره ؟
مامانم تو چند تا سایت تبلیغ پزشکی و دندان پزشکی بدون آزمون دیده حالا مامان و بابام گیر دادن که هر طور شده یکی از این دو رشته رو بدون آزمون بخونم
به نظر خودم همشون کلاه برداریه اما اونا باور کردن که واقعیت داره
میترسم اون چندرغاز پولی که برا دانشگاه ام کنار کذاشتن رو از دست بدن
احتمالا منظورشون ایناست که میفرستن خارج و بعدش انتقال به داخل میگیرن. وگرنه داخل ایران بدون آزمون نداریم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,296

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
منم همینو به مامانم میگم اما اون قبول نمیکنه
http://moshaverenovin.com/رشته-پزشکی-بدون-کنکور/
یه نگاهی به این سایت بندازین
کنکور اونقدر موضوع حساس و تو چشمیه که همه کلی اطلاعات ازش دارند. اگر راهی برای این کار وجود داشت مطمئن باش نصف بچه های اینجا بلد بودند. اینم یه ادعایی کرده معلوم نیست زنگ بزنی بهش چجوری بپیچونه. خرجشم با تلفن دقیقه ۳هزار تومن درمیاره. ۵ دقیقه بهت توضیح بده مفت ۱۵ هزارتومن میگیره!

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
کنکور اونقدر موضوع حساس و تو چشمیه که همه کلی اطلاعات ازش دارند. اگر راهی برای این کار وجود داشت مطمئن باش نصف بچه های اینجا بلد بودند. اینم یه ادعایی کرده معلوم نیست زنگ بزنی بهش چجوری بپیچونه. خرجشم با تلفن دقیقه ۳هزار تومن درمیاره. ۵ دقیقه بهت توضیح بده مفت ۱۵ هزارتومن میگیره!
بذارید بگم زنگ بزنید چی میگن((:چون دوستم جلو چشم خودم زنگ زد
برای پزشکی بدون کنکور تماس گرفت دوستم و اوشون پشت خط گفت:
"دو راه داری.۱-میری خارج ۷۲-۷۴واحد پاس می‌کنی میای ایران بقیه‌شو میخونی((:[که خب کسی که انقدر هزینه کرده رفته اون‌طرف مگه مغزش معیوبه برگرده؟:/]۲-با"کنکور"((:پرستاری قبول میشی سپس"لیسانس"پزشکی[و نه دکترا!]می‌گیری و اون‌موقع تازه می‌تونی ازمون بدی برای "دکترای"پزشکی((:اینجا خودتون حساب کنید در ازای "یه"سال پشت کنکور موندن چند سال از عمرتون تلف میشه/:
خب ۱۵تومن منو بدین مرسی((:
کلا هرچی تو نت سرچ نکنید برای انتخاب رشته هم اعصاب راحت‌تری دارید همم زندگی این ماهُ به دهن خودتون تلخ نکردین^.^

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,298

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بذارید بگم زنگ بزنید چی میگن((:چون دوستم جلو چشم خودم زنگ زد
۲راه میذارن پیش پات برای پزشکی بدون کنکور تماس گرفت دوستم و اوشون پشت خط گفت:
"دو راه داری.۱-میری خارج ۷۲-۷۴واحد پاس می‌کنی میای ایران بقیه‌شو میخونی((:[که خب کسی که انقدر هزینه کرده رفته اون‌طرف مگه مغزش معیوبه برگرده؟:/]۲-با"کنکور"((:پرستاری قبول میشی سپس"لیسانس"پزشکی[و نه دکترا!]می‌گیری و اون‌موقع تازه می‌تونی ازمون بدی برای "دکترای"پزشکی((:اینجا خودتون حساب کنید در ازای "یه"سال پشت کنکور موندن چند سال از عمرتون تلف میشه/:
خب ۱۵تومن منو بدین مرسی((:
کلا هرچی تو نت سرچ نکنید برای انتخاب رشته هم اعصاب راحت‌تری دارید همم زندگی این ماهُ به دهن خودتون تلخ نکردین^.^
خب دقیقا همون چیزهایی که حدس میزدیم. کنکور لیسانس پزشکی هم کمتر از کنکور سراسری نیست :))
بیا یه لایک ویژه بهت میدم دیگه در توانمون همینه :))

paran

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قائمشهر
شهر
قائمشهر
سال فارغ التحصیلی
1392
سلام.ببخشید من یه سوال داشتم تو رشته های پیراپزشکی و دام پزشکی بازار کار چطوریه؟ میشه یه ترتیب حدودی بهم بدین؟؟؟؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.ببخشید من یه سوال داشتم تو رشته های پیراپزشکی و دام پزشکی بازار کار چطوریه؟ میشه یه ترتیب حدودی بهم بدین؟؟؟؟
در حال حاضر اگه سرمایه نداشته باشی و پارتی نداشته باشی بازار کار به این صورته
پرستاری
فوریت پزشکی برای پسران
اتاق عمل
هوشبری
البته هوشبری و اتاق عمل الان معمولا بچه هاش کار پرستاری رو انجام میدن
رادیولوژی
اگه اشنا داشته باشی که دندونپزشک باشه پروتز دندان خوبه
پول داشته باشی فیزیو خوبه

ببین دام پرشکی نرو من دوست دامپزشک بیکار زیاد دارم بعضا پولدارم هستن ! اگه پولشو داری تو بهترین منطقه یه شهر بررگ پت شاپ بزنی و مجوز بگیری برو دام که بعید میدونم اینقد پارتی داشته باشی !
اینا رو همه تجربه کردم و دیدم از طریق دوستان ! رو شنیده ها حرف نمیزنم

بالا