• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بعد عید

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
سلام.خوبین؟
بعد عید چه کارایی کنیم که نتایج کنکورمون بهتر شه؟
اگه کنکور دادین بگین که برگردین عقب چه کارایی رو انجام میدین؟
+
ماز مدرسه مجازی گذاشته..باید بریم سایتش ودانلود کنیم..برای ریاضی وفیزیک وشیمی...ثبت نام کنیم؟
اگه میخواین ثبت نام کنین....اطلاع بدین..چند نفری ثبت نام کنیم که هزینه اش کمتر در بیاد..

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام.خوبین؟
بعد عید چه کارایی کنیم که نتایج کنکورمون بهتر شه؟
اگه کنکور دادین بگین که برگردین عقب چه کارایی رو انجام میدین؟
+
ماز مدرسه مجازی گذاشته..باید بریم سایتش ودانلود کنیم..برای ریاضی وفیزیک وشیمی...ثبت نام کنیم؟
اگه میخواین ثبت نام کنین....اطلاع بدین..چند نفری ثبت نام کنیم که هزینه اش کمتر در بیاد..

هرچند فکر کنم در همون مشکلات و سوالات کنکوری هم میشد مطرح کرد اما چند مورد که بنظرم مفیده میگم:

*قبل از هرچیزی،بعد از عید نمیشه یه روش کلی گفت که با عمل بهش ، بهترین نتیجه رو گرفت. هرکس متناسب با وضعیت خودش باید کارهای مخصوص به خودش رو انجام بده.

1. اول از همه اینکه منطبق بودن با برنامه های آزمونهای مبحثی کانون یک اصل ضروری هستش. اما چیزای دیگه ای که کانون برای ازمون های جامعش میگه الزامی نیست.(مواردی مثل اینکه هرچند روز یکبار، از زردعمومی (یا دوردنیای گاج) کنکورهای سال قبل رو بی هدف ازمون داد.در صورتی که میشه با برنامه هدفمندتری مباحث رو مرور کرد و بصورت مبحثی برای ازمون های جامع خودمون رو اماده کنیم)

2. برای جمعبندی :
الف) اگه میخوای با حل تست و مطالعه درسنامه خلاصه ، جمعبندی کنی: تقریبا کتاب های موج آزمون نشرالگو خوبن. ( در مورد زیست، اصلا لازم نیست پولی بابت DVDیش بدی، فقط کتابش کافیه.)
ب) اگه میخوای با مطالعه درسنامه مختصر و مفید و کاربردی و حل تست محدود ، جمعبندی کنی: قطعا کتاب های خط ویژه بهترین نتیجه رو داره.

3. تدریس های ماز (برخلاف آزمون زیستش) اصلا کیفیت مناسبی نداره.بنظرم لازم نیست بابتش پولی بدی.اگه خیلی طالبش بودی ( بهم بگو چند جلسه اول ازهر درس برات توی تلگرام میفرستم.ولی باز هم میگم واقعا چرت هستش!)

4. اینکه حرف از ماز زدی یعنی قاعدتا باید تجربی باشی، اگر هدف رو رتبه زیر 500 منطقه 1 در نظر بگیریم من موارد مورد نیاز در هر درس برای رسیدن به رتبه زیر 500 + بهترین منابعی که بنظرم هست رو میگم.

ادبیات: کل لغات + تاریخ ادب + قرابت + آرایه + مبحث ویرایش و انواع جمله (زبان فارسی)
1. لغات و تاریخ از هر منبعی که داری با همون بیا جلو.
2. قرابت از ادبیات موضوعی گاج (حتما یه خلاصه نویسی از تمام تیپ های مفاهیم ادبیات دوم و سوم و پیش بر اساس گفته های این کتاب درست کن. سعی کن هر 2 هفته یکبار اون رو مرور کنی.)
3. زبان فارسی از DVD قدیمی عبدالمحمدی {موسسه رایان} (جدیدش در مقایسه با قدیمیش خوب نیست). لازم هم نیست پولی بابتش بدی.توی تلگرام یه سرچی کنی کلی کانال هستش که فایلهاشو آپ کردند.

دینی: پیش + 20 درس منتخب از 32 درس پایه
اگه حالت ازش بهم میخوره: DVD یوسفیان پور {موسسه حرف آخر} (توی تلگرام فایلش رایگان هست)
اگه حالت بهم نمیخوره ازش اما هنوز هیچی ازش نخوندی و حوصله هم نداری خیلی مفصل بخونی: خط ویژه گاج
اگه کلا راحتی باهاش: گاج جامع
دو نکته:
1. بنظر "من" کتاب سفیرخرد بیان خیلی سنگینی داره و بدرد نمیخوره.
کتاب زیپ دینی نشرفایق (دکتر کریمی) بیش از اندازه خلاصه است.
2. حتما از آیات دینی خلاصه داشته باشید. خلاصه!!!! نه اینکه از کتاب آیات انتشارات مختلف استفاده کنید.خلاصه ایات یعنی: خود آیه + دایره کشیدن دور کلیدواژه هاش + مفهوم کلی آیه (در کتاب گاج جامع، مفهوم کلی هر آیه در یک لاین قرمز زیر هر آیه مشخص شده)

زبان: کل لغات (از هر کتابی) + گرامر تکنیکی ( فیل زبان مبتکران) + ریدینیگ و کلوز روزانه ( ونترسیم از متن شبقره)

عربی: همایش عربی جدید ناصح زاده در سایت آلا + جزوه جدیدش: http://takhtekhak.com/product/183
ضمنا رایگانه.

ریاضی: پیش 1 + مشتق و حد + انتخاب یک موضوع از بین مقاطع یا انتگرال
با منبع خواندنی راحتی: بهترین منبع خط ویژه گاج
با منبع دیدنی راحتی: تدریسهای جدید منتظری
از این لینک میتونی دانلودشون کنی ( نمیدونم تا کی رایگان باشه و ایا بقیه مباحث رو هم اپلود میکنه یا نه اما خب به هرحال از هیچی بهتره) http://best-dvds.upera.co/

زیست: کسی که قصدش رتبه زیر 500 منطقه 1 هست واقعا از زیست جایی رو نمیشه حذف کنه
شاید صرفا بحثهای گیاهی رو بشه گفت حذف کنه، چون حتی ژنتیک و مسائلش هم چند وقتی هست که واقعا ساده و قابل حل مطرح میشه.
اما اگه کسی میخواد گیاهی رو حذف کنه حتما اون چند صفحه مربوط به هورمون های گیاهی رو بخونه
چون واقعا ساده است و همیشه هم یک تست قطعی و ساده داره.
غیر از این بستگی به خود فرد داره که در چه شرایطی هست و نسبت به اون شرایط باید گفت چه فصلهایی رو حذف کنه یا هر فصل رو چطور بخونه.
اما در مورد منابع:
*خط ویژه زیست اصلا خوب نیست.
*منبع آموزشی که بصورت جمع بندی باشه برای زیست فعلا وجود نداره.
*موج آزمون زیست فقط برای کسی که میخواد با تست زدن جمع‌بندی کنه،مناسبه.
*کتاب همایش عمارلو قبلاً خوب بود. ویرایش و چاپ جدیدش ابدا مناسب نیست.
*فعلا بهترین منبع جزوه جدید عمارلو هستش.
*اگه کسی نیاز به تدریس داره از تدریس رایگان کانال تلگرامی @vipzist استفاده کنه.

فیزیک: پیش 2 + نوسان + سوم
* برخلاف تصور فصلهای فیزیک دوم مثل فشار با اینکه خواندنش آسونه اما معمولا تست های کنکوریش دشوار هستند.
*فصلهای حرکت شناسی و دینامیک واقعا آسونه،تست کنکورش هم راحته.اگه دست از زدن تست های تالیفی و قلمچی بردارید بچسبید به تیپ تستهای کنکور واقعا میشه توی کنکور بهش پاسخ داد.

حتما حتما حتما از جزوات بهادر کامران استفاده کنید
غالبا نتیجه بخش بوده
البته بعضی ها هم باهاش راحت نیستن
اما از نظر من بهترین منبع و تدریس فعلی فیزیک هستش.

شیمی: هیچ منبعی (تاکید میکنم هیچ منبعی) برای جمع بندی (حتی بعضی وقتها برای مطالعه‌) شیمی بجز فیل‌شیمی مبتکران نیست.
*فقط وقتی برید سمت موج آزمون که تمام مباحث رو مسلط باشید
*موج آزمون یا فار ، تماما تست های تالیفی نیستند، بخش عمده ای از اونها تستهای سنجش و گزینه ۲ هستش.
میتونید برید سمت زدن یکبار دیگه آزمونهای قلمچی یا هر آزمونی که تا به حال می دادی.

آخرین ویرایش:

Anisam

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
زبان فارسی از DVD قدیمی عبدالمحمدی {موسسه رایان} (جدیدش در مقایسه با قدیمیش خوب نیست). لازم هم نیست پولی بابتش بدی.توی تلگرام یه سرچی کنی کلی کانال هستش که فایلهاشو آپ کردند.
مرسی مرسی ... میشه فقط یه چند تا کانالم معرفی کنین ک داشته باشه اینو ، آخه چنتایی ک من پیدا کردم پولی ن .

xSHiFTx

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
صدوقي
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
این چیزایی که گفتید رو ن از کجای تلگرام در بیارم؟
دین و زندگی برای من مثل کابوسه و براش وقت هم ندارم !

پ.ن
جعبه خیلی سرعتش کمه!

آخرین ویرایش:

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
مرسی مرسی ... میشه فقط یه چند تا کانالم معرفی کنین ک داشته باشه اینو ، آخه چنتایی ک من پیدا کردم پولی ن .

ی لینکی در همون پست هستش. نگاه کنید میتونید دانلود کنید.
سلام
این چیزایی که گفتید رو ن از کجای تلگرام در بیارم؟
دین و زندگی برای من مثل کابوسه و براش وقت هم ندارم !

پ.ن
جعبه خیلی سرعتش کمه!

سرعت دانلود منظورته؟
راستش در مورد سرعت من اطلاعی ندارم. فکر کنم میتونی اکانت ویژه اون سایت رو بخری و سرعت دانلودش بیشتر بشه.

ضمنا مجموعه فیلم های جعبه سیاه گاج، صرفا حل تستهای کنکور هستش و تدریس خاصی نداره.
اگر در مورد دینی دنبال راه حل هستی:

1. اگه واقعا دینی برات اینقدر سخت هستش،بچسب به آیات فقط. مطمعن باش «صرفا» باحفظِ مفهومِ آیات و «تسلط» روی اون، بدون مطالعه مفاهیم حفظی به راحتی میتونی بالای 50 بزنی.
2. کتاب خط ویژه دینی گاج رو بخر. فقط آیات رو بخون + مفهوم خلاصه ای که براش گفته رو حفظ کن.تاکید میکنم حفظ کن.
3. فقط تست های خط ویژه رو بزن.
4. میتونی بالای 50 بزنی در کنکور ^_^

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان
فکر کنم یکی از مهم ترین موضوعات بعد عید حفظ آرامش هست
شما وقتی استرس میگیرین چکار میکنین آروم شین ؟
کلا چقدر آروم هستین ؟

بالا