• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انگیزه بده

• شروع کننده موضوع

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سلام قبلا یه تاپیک بود اسمش بود سختی های پزشکی وقتی از سر درس ها پامیشدی میرفتی توش انگار کلا حس می کردی هر چی امید انگیزس پر میزد می پرید داغون می شدی البته اون تاپیک هم ملزومات خودش داشت اما حس کردم جای این تاپیک خالیه به کسایی که در حال تلاش کردن برای هر چیزی هستند که شما بهش رسیدد انگیزه بدید که خوب کنکور معمول ترینشه اما اگه استقبال بشه میشه واسه همه چیز گسترش داد لذت های رشته هاتون بگید خیلی خاص نه حتی خاطره وار یه عکس کوچیک یه حس خوب همشون خوبند

آخرین ویرایش:

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
در خصوص انگیزه در مسیر‌های مختلف این‌ صحبت‌ها رو داشتم که به کنکور هم می‎خونه بنظرم اینجا نوشتن مناسب اومد. در خصوص رشته‌ام نیست کلی نوشته‌ام ولی بهتر از اینه که توی ح ب گم بشه. :D
هیچ وقت خودتون رو از جایزه محروم نکنید!
آدم وقتی که یه مسیر طولانی مدت برای رسیدن به هدفش در پیش داره احتمالاً بین راه خسته می‎شه، حس درجا زدن رو داره و و شوق و شعفش برای ادامه دادن رو به زوال می‎‎ره. خودخوری‌ها شروع می‎شه و فکر می‎کنه توانایی کافی رو نداره. با این افکار جاده رو شبیه مرداب می‎کنه که هرچی ادامه حس فرو رفتگی بیشتری داره.
تجربه‌ام نشون داده که باید این سراشیبی انگیزه رو به جایزه دادن یه سرسره بازی تبدیل کرد. در واقع خیلی وقت‌ها می‎شه که آدم جایزه‌هاش رو از غیرمنتظره دریافت می‎کنه مثل یه موفقیت در بخش کوچکی از مسیر. (مثل کنکوری که در یکی از آزمون‌های آزمایشی پیشرفت قابل توجهی رو مشاهده می‎کنه)
امّا شرایط پیرامون آدم‌ها همیشه اینطور نیست که در زمان که به جایزه نیاز داره اون رو بهش هدیه کنه. پس پیشنهاد می‎شه آدم خودش این سراشیبی انگیزه رو به سرسره‌بازی‌ تبدیل کنه و شاد باشه.
در قبال هدف‌های کوتاه مدت هرچند هفته می‎شه برای خود جایزه‌ای تعریف کرد. جایزه غیر منتظره هم سرجای خودش پیش میاد انشاء الله ^__^
باور به خود، موفقیت قابل دسترس، مثل لباسی‌ می‎مونه که هرچند وقت یک‌بار باید از انرژی‌های منفی محیط پیرامون شسته بشه.
با فکر سالم و انرژی مثبت آدم بازده خودش و احتمال رسیدن به هدفش را می‎تواند افزایش دهد.
هدف از جایزه دادن افزایش بازده خود است نه فتح قله‌های خیال که به هدف رسیده‌ایم پس تعداد جایزه‌ها رو خیلی نباید زیاد کرد که جذابیتشون کاهش پیدا کنه یا اثر عکس روی تلاش آدم بذاره.

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
آخه آدم باید یه حرکتی بکنه که به خودش جایزه بده دیگه! نه اینکه نیم ساعت درس بخونه خسته شه پاشه نیم ساعت استراحت کنه
البته خسته نمیشما ی جورایی حوصلم سرمیره
درهرصورت آدم به اندازه تلاشش نتیجه میبینه من دارم بیشتر از تلاشم نتیجه میبینم ولی سر عقل نمیام که به اندازه کافی تلاش کنم، شاید به خاطر اینه که علاقه چندانی به رشته‌م ندارم، نه که نداشته باشما، ولی چیزای دیگه‌ای بود که بیشتر دوسشون داشتم
درکل نه انگیزه کافی، نه اراده کافی، نه شور و شوق کافی، نه حمایت اطرافیان
اعتماد به نفسم عملا داره نابود میشه:)

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اتفاقی دستم خورد رو این لینک ولی حالا که باز شد مختصر نظری بنویسم
خالی از لطف نیست که بگم روی مبادله هاتون با هستی مسلط بشید
یعنی هرچی خودتون مثبت تر باشید و صفاتتون قوی تر اتفاقات ایده ال تر ، این طوری توضیح بدم شما صفت بی نظمی دارید تصمیم میگیرید منظم تر باشید برای این که این صفت در شما تقویت بشه هستی حمله های مختلف علیه این تصمیم شما شکل میده که شما صفت نظمتون قوی کنید بعد از این که موفق شدید به بی نظمی خودتون غلبه کنید حمله های هستی فروکش میکنه و دیگه شما یک ادم منظم خواهید بود
مبادله هاتون رعایت کنید وبا افرادی نشست و برخاست کنید که انرژی مثبت ازشون همین طور ساطع میشه و بار روانی مثبت دارن اون موقع موفق تر خواهید بود

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
یکی یه انگیزه ای بده به یکی که هر چی بیشتر میخونه کمتر نتیجه میگیره ...........
نمونش تو همین آزمون سمپاد @:@:|-@|-@|-@
یکی یه انگیزه ای بده به یه نفر که تا حدی بی دقته که 3+5 را مینویسه 2 !!!!!!!!!( دیگه ما اینیم !!!!>:D<>:D<) |-@|-@

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
یکی یه انگیزه ای بده به یه نفر که تا حدی بی دقته که 3+5 را مینویسه 2 !!!!!!!!!( دیگه ما اینیم !!!!>:D<>:D<) |-@|-@
همین حرفی که خودت در وصف خودت نوشتی رو یک نفر باید 17 بار خلافش رو بهت بگه تا اثر منفیش روت از بین ببره
این که داری ی جای کار اشتباه میکنی یا تو نحوه مطالعه ات یا تو عملکردت توی ازمون ها نباید باعث بشه خود تخریبی کنی

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
ممنون از راهنماییتون اما هر جور روش مطالعه ای ک ه بودو من امتحان کردم این روشی که دارم خوبه نمیدونمئ اشکالم کجاست
:-??:-??
خودتخریبی که کلا تو وجودمه !!!!!:)):))

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
خب انگیزه بلد نیستم ولی شدیدا ابراز همدردی میکنم و دقیقا شرایط منم همینطوره
اگه راهی پیدا کردی خیلی خوشحال میشم به منم بگی:)

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام اینجا میون سمپادیا کسی بوده که چند سال پشت کنکور مونده باشه اگه هست یکی بیاد انگیزه بده بهم :((امسال سومین سالیه که کنکور میدم البته اگه انتخاب رشته می کردم پیرا پزشکیا رو قبول می شدم اما من خوشم نمیاد ازشون . فکر می کنم خیلی خجالت آوره که سمپادی باشی اما پشت کنکور بمونی:((
شما اولین سمپادی نیستی که می‌‎بینم توی کنکور در ابتدا موفق نبوده در واقع سمپاد فقط یک بستر پیشرفته و بستگی به خود فرد داره که چطور بخواد توی این بستر و در چه راستایی پیشرفت کنه. کنکور یه آزمون رقابتی سراسری هست و فرمولش مشخصه و افراد در مدرسه‌های دیگه هم شانس برتری یافتن خوبی رو داشته باشند. خیلی‎ها بوده که نتونستند همون سال اول نتیجه دلخواه رو بگیرند و بعدش که دانشگاه قبول شدند مسیر موفقیت رو همچنان ادامه دادند پشت کنکور موندن رو به عنوان یه برهه کوتاه از زندگی کنار گذاشتن.
اگه می‎خواید شانس خودتون رو بالا ببرید نیاز به تلاش بیشتر و انتخاب مسیر‌های بهتر برای مطالعه و آماده شدن برای کنکور هستش. تو این سایت افرادی که از پس کنکور به خوبی براومده باشند کم نیستند می‎تونید سوالاتتون رو توی سایت بپرسید و از تجربیاتشون استفاده کنید.
آخه آدم باید یه حرکتی بکنه که به خودش جایزه بده دیگه! نه اینکه نیم ساعت درس بخونه خسته شه پاشه نیم ساعت استراحت کنه
البته خسته نمیشما ی جورایی حوصلم سرمیره
درهرصورت آدم به اندازه تلاشش نتیجه میبینه من دارم بیشتر از تلاشم نتیجه میبینم ولی سر عقل نمیام که به اندازه کافی تلاش کنم، شاید به خاطر اینه که علاقه چندانی به رشته‌م ندارم، نه که نداشته باشما، ولی چیزای دیگه‌ای بود که بیشتر دوسشون داشتم
درکل نه انگیزه کافی، نه اراده کافی، نه شور و شوق کافی، نه حمایت اطرافیان
اعتماد به نفسم عملا داره نابود میشه:)

منم نگفتم که حرکتی نزده جایزه بدید گفتم که قبل از اینکه این حالت پیش بیاد که آدم یه ذره درس می‎خونه ولی نمی‎تونه ادامه بده، آدم خودش رو شارژ روحی کنه چون بهش نیاز داره.
در کل آدم انتخابش رو تنها بر مبنای صرف علاقه نمی‎ذاره مثلاً من همسن شما بودم به شدت به ادبیات و تاریخ علاقه داشتم. ولی مسیر زندگیم رو در راستاشون قرار ندادم چون آینده شغلیم هم برام مهم بود. حالت ایده‎آلش اینه که آدم کاری رو انجام بده که دوست داره. اینطوریه که می‎تونه موفق بشه شما هم سعی کن در کنار رشته‎ات در خصوص چیزهایی که داری در بعدها دیگه‌ای هم که دوست داری فعالیت کنی اینم یه جور جایزه هست. اگه هم حس می‎کنی تصمیم اشتباهی گرفتی و نمی‎تونی ادامه بده قبل از اینکه دیر بشه تغییرش بده.
من دانش‌آموزی بودم که سر یه 1-=1-2 نوشتن سه نمره از امتحان پایان‎ترم ترم اولش پرید. ولی در نهایت سر حل سوالای مبتکران سوالایی حل می‎کرد که معلم از حلشون عاجز بود. بی‌دقتی رو خیلیا دارند دلیل به سرکوفت زدن نداره باید کنترل استرس و حفظ عملکرد مثبت رو در آزمون‌ها بالا برد. من فقط با تمرین‌های خیلی زیاد و صبر اوضاع رو تونستم بهتر کنم. امیدوارم شما راه‌حل بهتری پیدا کنی. :)

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
ممنون از راهنماییتون حتما درنظر میگیرم بش عمل کنم منم دقیقا یه وقتایی یه سوالایی رو حل میکنم ه بقیه تعجب میکنن ولی این بی ذقتیا همه ی تلاشارم خراب میکنه

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
شما اولین سمپادی نیستی که می‌‎بینم توی کنکور در ابتدا موفق نبوده در واقع سمپاد فقط یک بستر پیشرفته و بستگی به خود فرد داره که چطور بخواد توی این بستر و در چه راستایی پیشرفت کنه. کنکور یه آزمون رقابتی سراسری هست و فرمولش مشخصه و افراد در مدرسه‌های دیگه هم شانس برتری یافتن خوبی رو داشته باشند. خیلی‎ها بوده که نتونستند همون سال اول نتیجه دلخواه رو بگیرند و بعدش که دانشگاه قبول شدند مسیر موفقیت رو همچنان ادامه دادند پشت کنکور موندن رو به عنوان یه برهه کوتاه از زندگی کنار گذاشتن.
اگه می‎خواید شانس خودتون رو بالا ببرید نیاز به تلاش بیشتر و انتخاب مسیر‌های بهتر برای مطالعه و آماده شدن برای کنکور هستش. تو این سایت افرادی که از پس کنکور به خوبی براومده باشند کم نیستند می‎تونید سوالاتتون رو توی سایت بپرسید و از تجربیاتشون استفاده کنید.

منم نگفتم که حرکتی نزده جایزه بدید گفتم که قبل از اینکه این حالت پیش بیاد که آدم یه ذره درس می‎خونه ولی نمی‎تونه ادامه بده، آدم خودش رو شارژ روحی کنه چون بهش نیاز داره.
در کل آدم انتخابش رو تنها بر مبنای صرف علاقه نمی‎ذاره مثلاً من همسن شما بودم به شدت به ادبیات و تاریخ علاقه داشتم. ولی مسیر زندگیم رو در راستاشون قرار ندادم چون آینده شغلیم هم برام مهم بود. حالت ایده‎آلش اینه که آدم کاری رو انجام بده که دوست داره. اینطوریه که می‎تونه موفق بشه شما هم سعی کن در کنار رشته‎ات در خصوص چیزهایی که داری در بعدها دیگه‌ای هم که دوست داری فعالیت کنی اینم یه جور جایزه هست. اگه هم حس می‎کنی تصمیم اشتباهی گرفتی و نمی‎تونی ادامه بده قبل از اینکه دیر بشه تغییرش بده.

من دانش‌آموزی بودم که سر یه 1-=1-2 نوشتن سه نمره از امتحان پایان‎ترم ترم اولش پرید. ولی در نهایت سر حل سوالای مبتکران سوالایی حل می‎کرد که معلم از حلشون عاجز بود. بی‌دقتی رو خیلیا دارند دلیل به سرکوفت زدن نداره باید کنترل استرس و حفظ عملکرد مثبت رو در آزمون‌ها بالا برد. من فقط با تمرین‌های خیلی زیاد و صبر اوضاع رو تونستم بهتر کنم. امیدوارم شما راه‌حل بهتری پیدا کنی. :)
ممنون از راهنماییتون، سعیمو میکنم:)

• شروع کننده موضوع

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
ممنون از راهنماییتون اما هر جور روش مطالعه ای ک ه بودو من امتحان کردم این روشی که دارم خوبه نمیدونمئ اشکالم کجاست
:-??:-??
خودتخریبی که کلا تو وجودمه !!!!!:)):))
بابا من همسن تو بودم اصن بریده بودم نکن این کارا باخودت همینکه تلاش می کنی از الان عالیههههه خیلیییی داری به خودت کمک می کنی

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
بابا من همسن تو بودم اصن بریده بودم نکن این کارا باخودت همینکه تلاش می کنی از الان عالیههههه خیلیییی داری به خودت کمک می کنی
:)):)):)):))
مرسی
امیدوارم واقعا همین طور باشه

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من یه چیز بگم؟
کنکور اصلا اونطور که همه میگن نیست
اصلا استرس و ترس معنا نداره
منم همش میترسیدم چطور میخوام 4 ساعت بشینم سر جلسه
چطور میخواد بگذره این 4ساعت
ولی وقتی رفتم سر جلسه عین خیالم نبود
خیلی آروم بودم خداروشکر
سمپادیایی که کنکور ندادین اصلا نترسین
مردم بزرگ میکنن همه چیز رو
یه جوری کنکور بدین که براتون بشه خاطره
اصلا نترسین
آرامشتون رو حفظ کنین
این مهمترین چیزه
آرامش
آرامش
آرامش

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
میشه یکی به منِ المپیادی که مدال هم گرفته سال اولش ولی برای سال دوم انگیزه هیچی نداره کمک کنه ؟
و برای اینکه دقیق تر باشم بگم که الان تنها چیزی که باعث میشه درس بخونم ترس از طلا نگرفته ... درس میخونم که مبادا طلا نشم ... درس نمیخونم که طلا بشم (فکر کنم فهمیدید چی گفتم)
ممنون میشم یکی کمکم کنه ...

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
میشه یکی به منِ المپیادی که مدال هم گرفته سال اولش ولی برای سال دوم انگیزه هیچی نداره کمک کنه ؟
و برای اینکه دقیق تر باشم بگم که الان تنها چیزی که باعث میشه درس بخونم ترس از طلا نگرفته ... درس میخونم که مبادا طلا نشم ... درس نمیخونم که طلا بشم (فکر کنم فهمیدید چی گفتم)
داداش تو که دهم هم مدال گرفتی خوش به حالته که. تجربه دوره هم داری قشنگ میتونی طلا رو بگیری امسال.
بعدشم مگه به نجوم علاقه نداری؟ حالا نظر شخصیمه ها ولی تمرکزت رو از روی "فقط طلا شدن و معافیت از کنکور" برداری و بذاری روی "خدا شدن در نجوم"، بهتره. اینطوری با ذهن ازاد تری درس میخونی تازه بیشتر هم لذت میبری.
کلاسای وزارتی هم نپیچون!🤨

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
واییی منم دقیقا همینمممم
میرم پای جزوه‌م میگم نکنه طلا نشم؟ بعد هرچی انگیزه‌ست میپرههه
راه حلی هم ندارم :(

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
واییی منم دقیقا همینمممم
میرم پای جزوه‌م میگم نکنه طلا نشم؟ بعد هرچی انگیزه‌ست میپرههه
راه حلی هم ندارم :(
همین المپیادی که میخونی خیلی ها جرئتش رو ندارن ریسکش رو بکنن. بعد هم همه چیز به که طلا نیس. اگه بری رتبه برتر های نقره ها رو نگاه کنی میبینی اون رشته واقعا عالی رو قبول شدن . تو به رنگ مدالت اصلا فک نکن ف. فقط باید نهایت تلاشت رو بکنی . اگه واقعا نهایت تلاشت رو بکنی به اون چیزی که میخوای میرسی.

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
همین المپیادی که میخونی خیلی ها جرئتش رو ندارن ریسکش رو بکنن. بعد هم همه چیز به که طلا نیس. اگه بری رتبه برتر های نقره ها رو نگاه کنی میبینی اون رشته واقعا عالی رو قبول شدن . تو به رنگ مدالت اصلا فک نکن ف. فقط باید نهایت تلاشت رو بکنی . اگه واقعا نهایت تلاشت رو بکنی به اون چیزی که میخوای میرسی.

هق، مرسی 🥲🥲

بالا