ماه: ژانویه 2010

آن چه برای سمپاد نوشته شده است – 1

دوباره سمپاد و خوب و بدش
پ.ن : کتمان نمی کنم که این سمپادی بودن گوشه ای از هویتم است( این گوشه خیلی خیلی ناچیز است شاید اندازه یک اپسیلون، اما بالاخره هست) اما فکر می کنم همه ما اگر مدرسه مان را دوست داشته باشیم این هویت را کم یا بیشتر با خودمان داریم.

عاقلانه – سمپاد
چند وقت پیش از برادرم که خودش یکی از مجربین ( دانش آموخته و معلم ) آنجاست پرسیدم : ” شنیدم قراره سمپاد منحل بشه ؟” برق خوشحالی در چشمانش موج زد و گفت :” امیدوارم ! ”

سمپادی و شریفی بودن
دانشگاه پرینستون هرسال یه مراسم گردهمایی برای همه فارغ‌التحصیلان دارن که قبلا مفصل راجع بهش نوشته‌ام. هرسال جمع می‌شن و کلی خوش‌گذرونی می‌کنن. کلی از ساختمون‌های دانشگاه، سالن‌ها، شهریه بعضی دانشجوها، وسایل‌ آزمایش‌گاه‌ها یا حتی مجسمه تو محوطه دانشگاه هدیه همین فارغ‌التحصیلاست. تو فاصله یک ‌ربع بیست دقیقه‌ای اینجا دانشگاه راتگرز هم هست که دانشگاه ایالتیه. شاید بشه گفت اسم و رسمی که پرینستون داره اونجا نداره ولی خیلی رشته‌های خوب داره. دانشجوهای اونجا هم بهش افتخار می‌کنن. لباس‌های با آرم دانشگاهشون رو می‌پوشند و آرم دانشگاه رو می‌زنن به ماشینشون. مطمئنم هر دو دانشگاه بهم متلک‌های زیادی می‌گن ولی اینو هم مطمئنم که فارغ‌التحصیلای هیچ‌ کدوم آرزوی تعطیل شدن دانشگاه خودشون یا رقیبشون رو ندارند.

امروز که باران ببارد 18 ساله می شوم…
ولی‌ حالا که مدرسه‌ام کم کم مثل همه چیز دیگر کشورم در غبار این دولت بعد ازنهم از بین میرود و خواهرم شاید آخرین فارغ التحصیل مدرسه باشد آن جور که من میشناختمش، دلم می‌خواهد بگویم که چقدر همه چیز ۷ سال زندگی‌ در آن ساختمان و آن حیاط را دوست دارم. و دلم می‌خواهد بگویم ته ته دلم، بزرگترین کاری که دلم می‌خواهد با این مدرک دکترای آموزش بکنم اینست که مدرسه‌هایی بسازم که بچه‌هایش همانقدر که من فرزانگان را دوست داشتم دوستش داشته باشند و همانقدر که من از داشتن تجربه آن ۷ سال خوشحالم خوشحال باشند.

نفرین بر سمپاد
آقای امیرخانی که برای فرهنگ این مملکت چند سال رفتی آمریکا تا یک «بیوتن» بنویسی. قربان شکل ماهت، برای آموزش و پروش چه کرده‌ای؟ همان فارغ‌التحصیلان مؤمن اندر مؤمن – که در خارج هم مؤمن اند – که برگشته‌اند و مدرسه حلی را پربارتر کرده‌اند – و این لابد یعنی بالاترین خدمت به مملکت! – برای نظام زهوار دررفته‌ی آموزش و پرورش که از دختر هفت ساله‌ی پیران‌شهری تا پسربچه‌ی دبستانیِ بندرگناوه‌ای به جبر تاریخ، محکومند در آن درس بخوانند چه کرده‌اند؟ بحث اردوی جهادی نیست! می‌دانم «بشاگردپیما» هستید: بحث ایزوله بودن شما «نوابغ» از مشکلات جامعه است! بحث همان حجره‌ی سالم مانده است! بحث «دامن من که پاک ماند، گور پدر دختر همسایه‌» است. بله! بحث این است که چرا از این نجاست «خنگ‌ و خل‌های دولتی» به ساحل امن «روشنفکران ِ ایرانی ِ معاصر ِ بسیار باهوش» پناه می‌برید؟ معنای «ناخن‌گیر» ندانستن بهتر است از این تبختر!

بله! عین نابرابری است!
حتی اگر این پیش فرض را بپذیرم كه ” باید به آدم ها متناسب با استعدادهاشان امكانات داد”، می رسیم به استعدادها. چی این استعداد را تعیین می كند؟ اصلا یك آزمون صلاحیت تشخیص هوش آدم ها را دارد؟ اصلا هوش چیست؟ یعنی هركه باهوش است، با استعداد هم هست؟ آزمون های مدارس سمپاد چقدر می تواند این استعدادها را پیدا كند؟ بعد هم هوش چقدر اكتسابی و چقدر انتصابی است؟ بچه ای كه در كودكی اش كتاب در خانواده ندیده، پازل حل نكرده، جدول به چشمم نخورده است،‌ یا نمونه های آزمون های هوشی را انجام نداده چقدر شانس برای قبولی دارد و بچه ای كه پدر و مادرش اینها را دربست در اختیارش گذاشته اند، چقدر؟ در حالیكه استعداد و هوش هردو یكی باشد آیا بچه ی دومی حق بیشتری برای استفاده از امكانات دارد؟ آیا این نابرابری نیست؟

چند سي سي مجله

بد معرفي چند گرم كتابفروش.چندثانيه تي وي….
سلام.خوبين؟
در راستاي اينكه حلوا حلوا كردن و نق زدن چيزي درست نمي شه(؟!) و فرهنگ مملكت ، فرهنگ بشريت ساكن در اين كشور چند ميليون ساله ، تركيده از تمدن ، آلكاتراز هنر و بس ، قشون چرچيل صفت و مخزن و ناقل تگ گير اي كي يو عالم….بسه!بر شيطون لعنت.آقا ببينيد در راستاي ايجاد بستر كار فرهنگي در اين خرابآباد…لعنت ديگه!….كماكان توليد محتوا رقيقي مي خواهيم بكنم!براي افزايش مصرف كاغذ و سرگرمي مردم شكم سير و عشق مغتشش و جووناي كله اناناسي و ذرت گو. با هدف متعالي افزايش ساعت مطالعه بشريت كشور و با با هدف غير قابل تصور و فوق دركي به نام افزايش سوات ، فكر ، شعور و فرهنگ .صد البت كه بنده نه ته پيازم نه سر سيب زميني .لذا زور ما قد همين آسمون ريسماناس.و دو صد البت كه بر خود من مينيممم وارد است. بگذليم.افسار كلام را ز ليمبيك و تالاموس برگرفته به كورتس داده تا كمي جلزولزي كند من باب معرفي چند نشريه وزين. اوت پوتش پيشكش شما :

گروه نشريات همشهري: كلاس كاري اين گروه به شدت در حد تيم ملي است!به وضوح شعور و سواد كاري در اين گروه ديده مي شود. استفاده از فرمول بهترين شدن با استفاده از بهترينها يعني كادري مجرب ، جوان ، روشن و با سوات. (چه از حيث مهارت و سوات علمي و هنري چه از نظر اصول مخاطب شناسي و جامعه شناسي بومي) با كامل شدن گروه اين نشريات در حوضه هاي مختلف از جمله دانش و فناوري،ادبيات(همشهري داستان) ورزش(تماشاگر) و سينما در كنار تغييراتي در همشهري ماه و ساير ماهنامه ها در كنار نشريه نفيس ايرا شناسي اين گروه (سرزمين من)كه در كلاس كاري نشنال جغرافي بسته و ارايه مييشه به تنهايي ارايه دهنده استاداردهاي جديدي و بروزي در عرصه مطبوعات كشور چه از نظر كيفيت و چه از نظر محتواست. كه ساير نشريات جهت رقابت مجبور به ارتقا كار خود مي كنن.پرداخت ها ، گفتگوها و گزارهاش هايي متعادل مبتني بر اصول و روش ژورناليستي است و فارغ از سليقه و افراط و تفريط هاي منتج از جوهاي متغير حوزه هاي مربوطه است.
گفتم تا جشنواره زمستاني دارن و تخفيف بيست تا نصف قيمت در اينجا مي دن از لنگ كفشهاي اين موسسه در اين بيابان فرهنگي فراخ و برهوت غنيمتي برد.

سپيده دانايي:عالي ميشه كه بقيه اساتيد خبره و درداشنا و دلسوز مانند دكتر گلزاري استاد داشگاه علامه طباطبايي دست به انتشار نشريه براي آسيبشناسي مشكلات اجتماعي و فرهگي كشور كنند. موضوعات اين نشريه تا كنون تا سر حد بيان عنوان و تيتر هم دلگرمييه و معرف اينكه حداقل هنوز كسايي هستن كه چشم خودشونو بروي آسيبهاي ريز و درشت كرور كرور جووناي اين كشور نبستن. اگر واقعن سوادي تو دانشگاه خابيده بويژه علوم انساني و ميتونه حل و فصل معضلات اجتماعي كشورم انجام بده پس چه خوب حداقل از اين طريق اساتيد و كارشناسا وارد بشن و حرفاشونو به گوش مردم برسونن و پخش كنن تا حداقل از يه بعد حجت تموم بشه و كشور و مردم و جوونا چوب جهالتشونو نخورن.

مهرنو: نشريه سازمان بهزيستي كه در رنگ و لعابي مناسب ، سعي بر معرفي آسيبهاي اجتماعي كشور داره .آمارها و خبرها وطيف وسيعي از موضوعاتي كه بخش عمدش در حوزه كاري اين نهاده و متولي شناسايي و حل و فصلشون هم خودشه لذا مطالبش در كمتر نشريه اي به اين شكل مستند طرح و برسي ميشه.

سوره: نشريه كه زموني شهيد آويني سردبيرش بود و اونايي كه دغدغه فرهنگ وهنر اسلامي كشورو دارن و پيگير جريانات و چالش ها تو اين زمينه هستن مي تون از مقالات به نسبت مفصل اين نشريه ي وابسته به حوزه هنري كه ناشر پرفروش ترين كتاباي ايران مث “دا “و “بابانظر” و آثاري از اميرخاني(“ارميا “و “من او”) هستش،استفاده كنن.همچنين
كلن سر زدن به سايت انتشارات حوزه هنري خالي از فايده نيست.

بی-نه-ایت !

سرکشی در فایل های قدیمی بسیار لذت بخش است، مثلاً چندی پیش یک سری عکس قدیمی که مربوط می شد به سال 82 رو پیدا کردم که کلی ملت اینجا حال کرده بودن !

اما در این بین یک فایل MS-WORD پیدا کردم که مال 2 سال پیش هستش(یعنی وقتی اول دبیرستان بودم)؛ وقتی این مقاله رو مرور می کردم، به این نتیجه رسیدم که واقعاً خوب نوشتمش(:D حمل بر خودستایی نشود البته!)

بخونید، ببینید جان کلام را می گیرید یا نه

Infinity

تورنمنت گروهی سمپادیا – شماره یک

اولین دوره ی مسابقات سمپادیا در تاریخ 88/11/9 برگزار می شود. شرکت در این مسابقه ، برای تمامی کاربران سایت آزاد بوده و کاربران می توانند در گروه های 3 تا 5 نفره در این مسابقه شرکت کنند. تمرکز سوالات این مسابقه بر علوم پايه، هوش و خلاقیت در حل سوالات می باشد.

ثبت نام از همین حالا شروع می شود و تا 4 بهمن ادامه دارد. برای ثبت نام ، نام گروه و اعضای گروه را پس از توافق به یکی از ناظم ها یا مدیران ارشد فروم پيغام خصوصي بزنيد.برای اطمینان از ثبت نام خود در قسمت تیم های سمپادی بعد از دو روز برای شما یک انجمن گفت گو خصوصی درست می شود که با وجود این انجمن از ثبت نام خود مطمئن می شوید.

تيم ها براي شركت در اين مسابقه مي توانند از 3 تا 5 نفر باشند. هزینه ي شرکت برای هر تیم 3 نفره 5 هزار تومن هست و به ازای هر نفر اضافه، 2 تومن به وجه پرداختي افزوده مي شود.هر تیم می تواند از لوگویی استفاده نماید که عکس لوگو را نیز به همراه نام تیم برای مدیران پیغام خصوصی می کنید.

هزينه ي ثبت نام را تا تاريخ 88/11/6 به شماره حسابی به نام آقاي محمد بذركار که پس از ثبت تیم به شما ارسال می گردد واريز كرده و براي تاييد تيم، شماره ي رهگيري آن را به آقای بذرکار پيغام خصوصي بزنيد.

جوایز نيز بدین ترتیب است که نصف کل پول دریافتی ، جایزه تیم اول، و نصف مقدار جایزه تیم اول، جایزه تیم دوم خواهد بود و به همین ترتیب، تا تیم شش ام (به شرط کسب مینیمم نمره)که جایزه بهشان تعلق می گیرد ،  هر تیم نصف تیم قبلی.
به هر یک از تیم ها فضایي خصوصی داده می شود که می توانند در آن جا با ديگر اعضاي گروه خود مشورت كرده و سوالات را حل كنند.
مسابقه به صورت آنلاین برگزار می شود و محدودیتی به نسبت سن و دانش ندارد.

برای ثبت نام و پرسیدن سوالات خود از تاپیک مربوطه و فروم استفاده کنید. در این پست به سوالات پاسخ داده نمی شود و ثبت نام صورت نمی گیرد.

فقط برای ایران!

اول سلام…!

تو این مطلب بحث از ایران! لطفا سیاسیش نکنید! هر کی ایران رو دوس داره این کار رو بکنه! همه! چه سبز چه غیر سبز!

سازمان ملل متحد نظر سنجی بزرگی را در ارتباط با ثبت جهانی نوروز انجام داده است مبنی بر این که اگر یک میلیون نفر از ایران به سازمان ملل ایمیل بفرستند این روز به نام ایران ثبت خواهد شد اما اگر به اندازه کافی ایمل زده نشود این روز به نام افغانستان ثبت خواهد شد.از حق کشورتان دفاع کنید. لطفا اطلاع رسانی کنید.

http://www.PetitionOnline.com/Norouz

تا الان نزدیک 500.000 نفر فرستادن . یعنی من که فرستادم دقیقا 500648 نفر فرستاده بودن!

حالا تصمیم با خودتون! اگه می خواید میراث ملی ما به سرقت بره، نرید! اگه به میراثی که گذشتگان برای ما دارن احترام می ذارید برید!
لطفا به همه اطلاع بدید! اگه می تونید پرینت بگیرید و تو مدرستون نصب کنید! واقعا الانه که ایران به کمک من و تو نیاز داره!

رو به فردا

سلام

هی من میخوام ننویسم چیکا کنم که دل و جیگرم از همه بیشتره و فحش خورم از همه ملس تر
بنابر بار دیگر حاجی وارد میشود.

در این پست میخوایم راجع به برنامه وزین روبه فردا بحث کنیم
خواهشم از عزیزان اینه که به دور از هرگونه غرض ورزی و پرهیز از فحاشی ها و انحراف به چپ یا راست نظر بدن.
خواهشا فقط اونایی که برنامه رو میبینن بیان نظر بدن که شرمنده عزیزان نشیم.
با تشکر