• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

ببینید یکی که اسلام اورده به شرطاش هم عمل میکنه بماند که ما خودمون تومون کم همچین ادمایی پیدا میشه که واقن رعایت کنن در کل هر کی نظر شخصی خودشو داره
یه سری از اهنگا به صورت کاملا ناخوداگاه تاثیر بدی میذارن اپن تر بگم شهوت انگیزن ی همچین حالتی بخونه هر کسی مرد یا زن خوب اکی نیس دیگه گناه دارد
و اینکه خوب بابا تو حرف زدن عادی هم یه سریا انقد ادا دارن کلن مورد دارن وای به حال اینکه به همچین ادمایی مجوز بدن

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از داروساز آینده :
عزیزان من آخه شما هی میان میگین که هر کی دوست داشت هر کار یدلش خواست انجام بده اونی که دوست نداره انجام نده
خب این چه استدلالیه ؟؟؟؟؟
جامعه اسلامی باید همه چیش اسلامی باشه ببینید اگه الان این فتواهای مراجع رو بخونید همشون میگن چون زمینه فساد به وجود میاره حرامه خب اگه با خیلی چیزا توی جامعه مبارزه نشه و جلوش گرفته نشه همین زمینه فساد به وجود میاد دیگه....افرادی که توی یه جامعه زندگی میکنن همه از هم تاثیر میگیرن
الان اینهمه خواننده زن خارجی داریم چه فسادی ایجاد شده؟
نمیدونم چجور مسلمونيه ک با تقي ب توق خوردن ادم ب فساد کشیده میشه :/
شما هم اگه ميترسي ب مفسده بیفتی دستو نگرفتن با زور ببرن گه بیای کنسرت فلان خواننده زن و اینا
گرچه اصلا نمیفهمم ب چه نحوی مفسده داره
به نقل از Fateme Rahmati :
شما دارید آزادی رو بد معنا میکنین!
اگه خوانندگی یک خانوم در حیطه ای باشه که واقعا شآنش و بتونه حفظ کنه,اصلا اشکال نداره!ولی اگه غیر این باشه خیلی خیلیم اشکال داره!
به نظر من انسانی که داره هنرش و نشون میده نباید از راه هایی وارد بشه که رو مغز طرف مقابلش بتونه کار کنه!دقیقا مثل موسیقی های متال!
ولی اگه صرفا جهت نشون دادن هنرش و اینکه چقدر میتونه باجنبه باشه بخونه اصلا اشکال نداره!
متآسفانه 90 درصد خانوما این جنبه رو ندارن! و ما 10 درصدم باید به پای اونا بسوزیم!
هیچکسم نیست بیاد ببینه که واقعا خیلی ها هستن که جزء اون 90 درصد نیستن! من به این میگم محدودیت!
شما ازادی رو چي معنا میکنید؟اونطور ک عمام معنی کرد؟ ازادی تو قفس اسلام؟
مشکل اینه ک اسلام ميگه كلا نمیشه و این شرط شان و ايناهم نمیاد
لطفا لطفا در مورد چيزي ک نميدونيد اظهار نظر نکنید
متال رو مغز کار میکنه ینی چي این خو؟:/
هنر یه چيز بیهوده نیس ک فقد زیبایی نیس ک هنر اومده تا مفهوم انتقال بده
حالا اگه شما ب انتقال یه سری مطالب ميگي رو مغز کار کردن با شما بحثی ندارم
و من هم براتون متاسفم ک ب همین راحتی ب 90 درصد همجنساتون توهین میکنید :)
و باز هم اگه دینی کامل باشه و حرف شما درست باشه راحت 10 درصد زنا رو بیخیال نمیشه ؛)

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از ⚜ Fireball.II ⚜ :
الان اینهمه خواننده زن خارجی داریم چه فسادی ایجاد شده؟
شما نمی بینید یا نمی خواید ببنید این حرفتون نشون داد هیچ از وضع کشورای غربی نمی دونید پس بحث با شما کاملا بی فایده ست بک اپسیلون هم نمی دونید چه خبره دور و برتون
الان بیام حرف بزنم ملت میگن شعار میدی
همین بس که: اکثر زنها توی کشورای غربی تبدیل شدن به ابزار واسه لذت مردا .... اون همه روابط نامشروع رو نمی بینید توی غرب....
فساد و بی یند باری که از مسئوالای کشوراشون درگیرشن تا اون فقیر بیچاره هاشون...اینا رو ببینید تو روخدا...مگه اینکه از نظر شما این چیزا فساد نباشه؟؟؟؟
لطف کنید برید وقتی بزرگ شدین بیاید بحث کنیم

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از fantasy :
داروساز آینده:
عقاید ما با هم دیگه متفاوته و احتمالا نمیتونیم همدیگر رو قانع بکنیم. اصلا بحث دیگری رو میطلبه. ولی شما داری اعتقادات خودت رو زورکی به بقیه قالب میکنی. من به جامعه ای اعتقاد دارم که در اون شهروندان آزادند. همه این آزادی رو دارند و کسی نمیتونه این آزادی رو برای خودش بخواد و برای بقیه نخواد.
نمیخوام زیاد واردش بشم. ادامه نمیدم، اما امیدوارم که متوجه دیدگاه من نسبت به خیلی چیزها شده باشید.
ـــــــــــ
یک حرفی میزنم که شاید عواقب بدی داشته باشه و باعث بشه که بدجوری بهم نگاه بکنین و فکرهای بد بد بکنین در موردم...! خوب. من این عواقب احتمالی رو قبول میکنم. هرچند، شاید بعدا هم پشیمون شدم.
یک خانم خواننده جوری کار میکنه که شانش حفظ نمیشه. (اساسا این سوال هم مطرحه که حفظ شان یعنی چی؟ تعریفش چیه؟) خوب این شان اونه و دوست داره که حفظش نکنه. میخواد لخت بشه بره جلوی مردم آهنگهای انحرافی بخونه.
شما اگه دوست نداری این کار رو نکن. همون طوری که شما آزادی، اون هم آزاده.
البته، دلیل نمیشه که من حمایت بکنم، بگم خوبه. این کا رو بکنین. من ترجیه میدم نظری ندم. فقط میخوام بگم که ما حق مطلق نداریم تا آزادی بقیه رو ازشون بگیریم.
تعریف شما از آزادی چیه ؟ به چی میگید آزادی ؟

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از Fateme Rahmati :
من آزادی رو طوری معنی میکنم که هیچ جا نیست! یعنی آزادی کلام,آزادی واسه هر کاری,البته تا یه حدی! ولی چون همه جای دنیا این سیاست به ضررشونه اجرا نمیشه! در ضمن چرا شما بحث و به جاهای اعتقادی میکشونین؟
به نطر من واقعا جامعه ی ما یه جاهایی زیادی سخت گرفته!شما فک میکنی من دلم نمیخواد بخونم؟ ولی نمیشه!
من به هیچکسی توهین نکردم!واقعا 90 درصد خانومای ملت ما جنبه ی آزادی رو ندارن!چون بهشون سخت گرفته شده!اگه مثل بقیه کشورا از همون اول بعضی از آزادی هارو داشتن اینطور نبود!
ولی به طور کل خوندن خانوما هیچ اشکالی نداره!چون غیر از یه مورد دلیلی واسه ممنوعیتش وجود نداره!و این موردم ربطی به ما نداره! واقعا اگه بعضی از آقایون اینقدر بی جنبه باشن,به ما هیچ ربطی نخواهد داشت!اونا جنبشون و ببرن بالا!
به قول یکی از دوستان نمیشه گفت که تو نخون که من تحریک نشم!
یه جاهایی از این قوانین عیب داره که ربطی به اسلام و این حرفا نداره!من خودم آدم مذهبی ای نیستم!ولی واقعا ربطی نداره!
تجاوز بده ؟ فکر کنم فهمیدید چی میخوام بگم ، درسته ؟

منتقد

مهمان

تقریبا تو اکثر پست ها بحث از آزادی بود
اما نمیدونم چرا کسی که حتی تعریف آزادی رو نمیدونه به خوش اجازه میده بیاد و از آزادی دم بزنه
دوست عزیز بلدی آزادی رو تعریف کنی؟ معلومه که نه وگرنه اینجوری پست نمیدادی
من اول آزادی رو تعریف میکنم بعد هم یک ادامه با محوریت اصلی بحث
آزادی در یک کشور به معنای فراهم شدن تمام شرایط برای استفاده از تمامی امکانات برای همه مردم هست در چارچوب تعیین شده فرهنگ اصلی و هویت فرهنگی اون جامعه
میفهمید یعنی چی؟
یعنی اگر در کشور سکولار هستیم کسی بیاد و بگه آقا دین میگه فلان و بهمان باید دهنش رو بست و اجازه نداد حرف بزنه چون فرهنگ محور سکولار و بی دینی هست ولی تو همون کشور سکولار میشه اومد هر کاری که دوست داشت و خارج از محوریت دین بود انجام داد
ولی در کشور اسلامی آزادی یعنی انجام هر کاری دوست داری تو چارچوب اسلام
این اسمش آزادیه
فکر کنم دو تا جامعه دینی و غیر دینی رو مقایسه کردم
حالا اگر کسی میگه اسلام آزادی رو منع کرده بیاد توی تاپیک مزبور در انجمن اعتقادی بحث کنیم
.........
و اما موضوع اصلی یعنی خوانندگی زنان
من اول شرح ما وقع کنم راجع به خوانندگی:
همونطور که همتون مستحضرید و نمیتونید رد هم بکنید موسیقی انسان رو یا به هیجان میاره یا غمگین میکنه یا یا یا ... در هر صورت از حال اولیه خودش اونو منقلب میکنه و دگرگون
پس موسیقی باعث میشه انسان از خود بی خود بشه حالا چه در راستای شادی و چه در راستای ناراحتی
به نظر من و عقل من هر چیزی که عقل رو از کارکرد اصلیش یعنی درست اندیشیدن دور کنه حماقته حالا هر چی میخواد باشه چه مداحی باشه چه آهنگ فلان خواننده
حالا اگر زنی بیاد و بخونه اتفاق اول یعنی از خود بی خود شدن که طبیعتا میفته
و اما آثار مخرب بعدی:
با استناد به حرف روانشناسان غربی میگم که دارن روی بحث مسائل جـنس‍‌‍ی کار میکنن
ببینید در تمام فیلم های رمانتیک و همچنین پورن(استناد به حرف استاد عباسی محقق بزرگ ایرانی) یکی از عوامل جذابیت صدای زن هست
کسی واقعا میتونه انکارش کنه؟
حالا شاید کسی بیاد و اظهار کنه که بنده به خودم تسلط دارم و تحریک نمیشم
میتونم صریح بگم سکوت کن
طبیعت بدن دست تو نیست
برخی اعمال ارادی و برخی غیر ارادی هستن
عوامل بر انگیزنده توجه غیر ارادی(در نا خودآگاه تاثیر میذاره و فراموش نمیشه):1 فاصله صدا 2- آشنا بودن محتوای بیان 3- جنس صدا 4- جـنس‍‌‍یت صاحب صدا
مورد سه و چهار در کتب روانشناسی دانشگاهی موجوده...هر چقدر جنس صدا با کسی که میخواد توجه کنه فرق داشته باشه توجه غیر ارادی زودتر برانگیخته میشه
پس نتیجه میگیریم کسی نمیتونه جلوی خودشو بگیره که تحریک نشه...شاید به نظر خودش نیاز شهوانی پیدا نکرده باشه اما تحریک شده دلیلش هم عرایض بالا
خب همینقدر کافیه فعلا
سوالی بود در خدمتم

منتقد

مهمان

به نقل از fantasy :
یک مشکلی که اینجور بحثا دارن، اینه که باید درباره مباحث مختلفی بحث کرد. اون موقع ما وارد یه بحث دیگه میشیم و این همین طور ادامه داره. که آیا تعریف من از آزادی درسته؟ نیست؟ چرا؟
خوب. به هر حال. همه آزادند، تا حدی که آزادی بقیه رو ازشون سلب (صلب؟ املام هیچ وقت قوی نبوده!) نکنن.
و این جای بحث داره قطعا. من تعریفم رو ارائه کردم تا دید روشن تری به وجود بیاد؛ نه این که روش بحث بکنیم.
ــــــــــ
توی یک کشور سکولار باید دهن دیندارها و معتقدین به حکومت دینی رو سرویس کرد و توی یک کشور با اکثریت دین دار، دهن سکولارها و افراد بیدین رو.
تعریفتون خیلی قشنگه. حقیقتا که زیبا بیان کردین. واقعا در مقابل استدلال قدرتمند شما، حرفی هم میشه زد؟
بیشتر شبیه گرو کشیه. البته اگه واقعا به این تعریف اعتقاد داشته باشین، دودش تو چشم خودتون میره اگر که یک همچین تعاریفی ملاک قرار بگیره.
شما بدون استثنا هر کتاب جامعه شناسی رو دست بگیری راجع به فرهنگ ها و نحوه برخورد با فرهنگ مخالف بخونی این حرف من رو میبینید
من فقط انتقال دادم
از نظر عقلی هم منطقیه
هیچ فرهنگی نمیذاره فرهنگ مخالفش رشد کنه

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

نمیدونم چرا حس میکنم بحث رفت روی اعتقادی ُ جامعه شناسی خیلی 8->

منتقد

مهمان

جناب ناطق,شما احتمالا اصلا کتاب تاریخ نخوندین! اگه بخوایم با توجه به هویت ملیمون حرف بزنیم,هویت اصیل ایرانی,اسلامی نیست!
حالا هم که جامعه ی ما اسلامیه,باید یه استثنائی قائل بشه برای کسایی که دینشون اسلام نیست و در این کشور زندگی میکنن! یا حد اقل اجازه بده که بعضی ها بتونن هنرشون و به نمایش بزارن! و اینکه انسانیت یعنی دور بودن از حیوانیت و رفتار های حیوانی! اگه یک انسان نتونه خودش و نگه داره واقعا با عرض عذرخواهی باید بگم که با حیوان هیچ تفاوتی نداره! در آفرینش ما قدرت انتخاب و اختیار گذاشته شده! و هر کسی میتونه آزادانه برای خودش تصمیم بگیره!شاید بچه ای که در یک کشور مسلمان به دنیا میاد نخواد مسلمان باشه و...!
در ضمن یک انسان باید به خودش بفهمونه که از رفتار های حیوانی به دور باشه! و تحریک شهوانی هم از اون دسته رفتارهایی هست که قابل کنترله!البته اگه از ریشه فرهنگ سازی بشه! این و من نمیگم,بیشتر پزشک ها میگن!
میدونید مشکل ما نوجوونا چیه؟ اینه که فکر میکنیم خیلی روشن فکریم و به خودمون اجازه میدیم درباره ی هرچی که مطالعه نداریمم اظهار نظر کنیم!من خودم حدود 100 تا کتاب سیاسی و اعتقادی و
خوندم!و هیچ چیزی رو بدون مطالعه و اطلاعات رد نمیکنم!! به طور مثال بعد از خوندن تمام کتاب های دکتر شریعتی تمام نوشته هاشونو زیر سؤال بردم!
بحث خوندن خانوم ها ربطی به اسلام نداره! ومن در هیچ جا ندیدم که این کارو ممنوع کرده باشن! ولی مراجع معاصر اون و رد کردن!
به نظر من اشکالی نداره,چون یک انسان باید یاد بگیره تا بتونه به رفتارهای غیر انسانیش مسلط باشه!
خوندن خانوم ها واقعا نیاز به حمایت داره! لطفا عقاید لاییک خودتون و واسه خودتون نگه دارین! چون هرکسی میتونه واسه خودش تصمیم بگیره!
[/quote]
من فقط به توصیه چند تا از دوستان که پ.خ دادن و خواستن که بیام اومدم و نظر دادم
رو حرفام هم بهتره بگم حداقل ساعت ها مطالعه کردم و به جرئت میگم بیش از صد ساعت سخنرانی از اساتید مختلف گوش دادم
من تند نوشتم چون تند و بی منطق همه حرف زدن
این پست آخرتون هم نشنانه ای از درستی توش ندیدم که بخوام پیزی راجع بهش بگم
فقط یک جاش بدجوری قلقلکم داد که دلیلشو میگم
مراجع معاصر نه...اسلام ممنوع کرده
نشان این حرف هم احادیث ائمه و روایت معروفی از امام صادق راجع به این قضیه که یک سرچ ساده بکنید چیدا میشه
و ان الله مع المظلومین
...........
من کلا چند وقتی هست دیگه تو سایت بحث نمیکنم چون کلا تریپ روشن فکری زیاد شده :| :| :| البته فکر کنم این نوع روشن فکری ها با لامپه...چون بعد ها به پوچ بودنش خواهند رسید
ادامه بحث هم به نظرم صلاح نیست
...........
موفق باشید

...............

کاربر فوق‌فعال

هه!من فقط نظر خودم و گفتم! من از همون اولم موافق بودم و هستم! نظرمم نسبت به این موضوع عوض نمیشه!چون به باور قلبی رسیدم!
من نمیگم که اسلام بده یا اینکه مراجع غلط میگن,حرف حساب من اینه که:
مرجع میتونه با توجه به وضعیت کنونی جامعه یک سری قوانین رو اصلاح کنه!و فکر کنم همه ی شما این مطلب و تو کتاب دین و زندگیتون خونده باشین!
من خودم مسلمان هستم وبه عقایدم در ضمینه ی اسلام معتقدم و اجازه هم نمیدم کسی بهشون توهین کنه! ولی با این یک مورد کاملا مخالفم!چون واقعا به دور از عقله!قول میدم هرکس بتونه من و در این زمینه قانع کنه,هم رویای خوندن و فراموش کنم هم این که تا آخر عمرم از این قضیه دفاع کنم!

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

شما نمی بینید یا نمی خواید ببنید این حرفتون نشون داد هیچ از وضع کشورای غربی نمی دونید پس بحث با شما کاملا بی فایده ست بک اپسیلون هم نمی دونید چه خبره دور و برتون
همین بس که: اکثر زنها توی کشورای غربی تبدیل شدن به ابزار واسه لذت مردا .... اون همه روابط نامشروع رو نمی بینید توی غرب....
فساد و بی یند باری که از مسئوالای کشوراشون درگیرشن تا اون فقیر بیچاره هاشون...اینا رو ببینید تو روخدا...مگه اینکه از نظر شما این چیزا فساد نباشه؟؟؟؟
الان. با این منطق شما ک نگا کنیم ینی ميفرماييد اگه خواننده های زن نميخوندن این وضع تو غرب برقرار نبود؟
اکثر زنها؟الان سندتون کجاست جنابعالی؟
فساد و بي بندوباری به چي ميگين شما؟:-? مثن روابط bf/gf رو ميزاريد جز این دسته؟
+ بحث کاملا منحرف شد :/

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ببین یه سری چیزا رو داری ازش میگذری این وسط.
ب قول احمد اول که باید یه سندی داشته باشی برای حرفت ... دوم اینکه با قوانینی که اینجا حاکم هست تو اصلا فساد رو نمیتونی ببینی آمارش رو ، از کجا میدونی تو ایران فساد کمتر نیس؟؟؟(یادمه یکی اینو قبلا گفته بود یه جایی :-")
...
بحث یکم داره منحرف میشه
ولی در حد یکم مشکلی نداره
یه سری بحثا رو نمیشه از هم جدا کرد ... مثلا تو این مورد نمیشه اعتقادات رو نادیده گرفت چون واقعا حرفی برای گفتن نیس!
ولی بیشتر به پست اول تاپیک توجه کنین لطفا ... موضوع اصلی بحث اونجا هس (;

aida_hn

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
kerman
رشته دانشگاه
عمران

دوست عزیز شما گفتین اسلام گفته کلا موسیقی مورد داره حالا چ برسه ب صدای زن !برای رفع ابهام تاکید میکنم هیچ جای قرآن نیومده ک خواندن زن حرام است و دیگر موارد همچین صدای ساز ها و نواختن اونها نیز شرعا مورد نداره چرا ک اگ در روایات محافل بزرگان دین دقت کنیم میفهمیم ک ب این موضوع اشاره شده ک در عروسی ها دف نواخته شده پس ساز هم نباید موردی داشته باشه البته این برداشت شخصی منه
چرا ک میگن صدای زن مرد رو مجذوب میکنه پس گناهه رو نمیشه ملاک قرار داد از اونجا ک صدای بعضی از مردا بقیه رو بیشتر جذب میکنه .طبق فتوای بنده خواندن زن ن تنها ایراد نداره بلکه صواب هم داره برین حالشو ببرین :D

...............

کاربر فوق‌فعال

دیگه واسم هیچی مهم نیست!! تموم سازام و انداختم پایین!! دیروز خبر رسید که همایش به کلی لغو شده!! خیلی زحمت کشیده بودم!! فقط یک ماه تمرین کردم که لهجه نداشته باشم!!
دیگه خسته شدم!! باید یک فکر اساسی کرد!! خیلیا هنر ندارن ولی دارن آزادانه میخونن!خیلیا هم مثل من باید اینجوری بسوزن!!
من دروغ نمیگم!دلتون خواست از نیلوفر بنی هاشم بپرسین چیجوری میخونم؟؟!!
یکی به من بگه چیکار کنم؟؟؟ دیگه دارم میبرم!!

DaughterOfDeath

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

یعنی اگر در کشور سکولار هستیم کسی بیاد و بگه آقا دین میگه فلان و بهمان باید دهنش رو بست و اجازه نداد حرف بزنه چون فرهنگ محور سکولار و بی دینی هست

آقاي ناطق شما اصولا تعريف سكولاريزم رو ميدونين؟
A secular state is a concept of secularism, whereby a state or country purports to be officially neutral in matters of religion, supporting neither religion nor irreligion.[1] A secular state also claims to treat all its citizens equally regardless of religion, and claims to avoid preferential treatment for a citizen from a particular religion/nonreligion over other religions/nonreligion. Secular states do not have a state religion or equivalent, although the absence of a state religion does not guarantee that a state is secular.
جدا شدن نهاد دین و دولت در طی سکولاریزاسیون بدین معناست که مؤسسات خاص سیاسی – که به درجات مختلف تحت کنترل دولت هستند- از سیطره مستقیم یا غیر مستقیم دین رها می‌شوند. این بدان معنا نیست که پس از سکولاریزاسیون نهادهای دینی دیگر نمی‌توانند در مورد مسائل عمومی و سیاسی حرفی بزنند، بلکه بدین معناست که دیدگاه‌های نهادهای دینی دیگر نباید بر جامعه تحمیل شوند، و یا مبنای سیاست‌گذاری‌های عمومی قرار گیرند. در عمل، دولت باید تا حد امکان نسبت به عقاید گوناگون و متفاوت دینی بی‌طرف بماند؛ نه مانع آنها باشد و نه مجری خواسته‌هایشان.

اين يعني چي؟ يعني تو يه كشوري كه بر مبناي سكولاريزم اداره ميشه، دولت نه بي ديني رو ساپورت ميكنه نه دين رو. يعني شماي مسلمون ميتوني مسجد داشته باشي، سخنراني هاي مذهبي داشته باشي، دينتو تبليغ كني بدون اين كه كسي بگه داري توطئه ميكني.
تو همين آمريكا كه اكثريت جمعيتش مسيحي هستن، اونايي كه معتقد هستن، ميتونن با خيال راحت به كليسا برن و آزادانه از دينشون پيروي كنن، بچه هاشونو اگه دلشن بخواد ميتونن بفرستن مدارس مسيحي (كه خصوصي هستن) كه اون جا از آموزش هاي مذهبي استفاده كنن. شبكه هاي تلويزيوني و اينترنتي و راديويي هم تا دلت بخواد دارن.
كشور سكولار آزادي هيچكس رو از هيچ نظر سلب نميكنه. فقط بر مبناي دين اداره نميشه.
حالا بيا اين آزادي رو با كشور هاي اسلامي مقايسه كن. :|

پس نتیجه میگیریم کسی نمیتونه جلوی خودشو بگیره که تحریک نشه...شاید به نظر خودش نیاز شهوانی پیدا نکرده باشه اما تحریک شده دلیلش هم عرایض بالا
ببخشيد به نظر ميرسه شما هيچ مرزي بين لذت بردن و شهوت قائل نيستين.
من ممكنه يه ساختمون ببينم بگم عه چقدر قشنگه. ولي معنيش اين نيست كه من ميخوام با اون ساختمون رابطه جنسي برقرار كنم. :|
اين كه يه نفر به شنيدن آهنگي كه حرفي درباره مسائل جنسي نميزنه و خواننده ش هم صداهاي تحريك آميز از خودش درنياره تحريك بشه مثل همين مثال بالاست.
خود شما هم خيلي شك دارم با شنيدن يه آهنگ زيبا با صداي زن كه مورد جنسي توش نداشته باشه تحريك شين كه اين جوري مياين حرفشو ميزنين.

كلن اون مردي كه ذهنش اون قدر منحرف باشه كه بخواد با چنين چيزي تحريك بشه رو با عرض معذرت بايد راس ساعت نه گذاشت دم در! (منظورم هم شما نيستين چون اين طور كه پيداست به آهنگهاي خانوما كلن گوش نميديد كه بخواين به حرف من برسين)

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

چه ساده
پيوند ميزنند
ادامه هاي زني را
به مرگ مغزي اين شهر
كه با هزار پرنده پشت حنجره اش
در انتظار لحظه ي خواندن بود...

خيلي وقت پيش حتي زن اجازه ي حضور در جامعه رو نداشت.الان ميبينيم خيلي جاها حضور دارن و خيلي هم موفق عمل ميكنن.خوانندگي يه استعداده و واقعا دليلي نداره كه يه زن نخونه چون اين استعداد در يه زن هم ميتونه باشه.
خيلي چيزا باگذشت زمان حل ميشه فقط به اين دليل كه جامعه توانايي قبول كردنشو داشته باشه به يه مدت زماني نياز داره كه بگذره و جا بيفته.

...............

کاربر فوق‌فعال

دیگه خسته شدم از این افکار تعصبی و این زیاده روی ها!! وقتی پدر یک دختر بهش این اجازرو میده,دیگران چیکارن؟؟
من از حقم نمیگذرم!! خدا هم ازشون نگذره!! الآن یک هفتست افسرده شدم!! کی پاسخگوی این همه زحمتاییه که من کشیدم؟؟ ها؟؟
واقعا باید بیان کلاس موسیقی مارو تخته کنن که چه میدونم گناهه یه دختر خوانندگی کنه!! بعد کلاس بغل دستمون دخترا و پسرا قاطی باهم برن کلاس گیتار و سر کلاسم یه کارایی بکنن گناه نیست!! انگار کل دنیا با من لجه!! دیگه خسته شدم!!

DaughterOfDeath

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از @@sin :
به نظر من زن ها می تونن بخونن ولی نه هر آهنگی رو مثلا به نظر من خوندن اهنگ های سنتی خیلی مشکلی نداره ولی خوندن اهنگ های پاپ و این جور چیز هاو....... خوب، بده دیگه!!!!!!!!!!! :> :> :>

براي چي آهنگ پاپ بده؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از aida_hn :
دوست عزیز شما گفتین اسلام گفته کلا موسیقی مورد داره حالا چ برسه ب صدای زن !برای رفع ابهام تاکید میکنم هیچ جای قرآن نیومده ک خواندن زن حرام است و دیگر موارد همچین صدای ساز ها و نواختن اونها نیز شرعا مورد نداره چرا ک اگ در روایات محافل بزرگان دین دقت کنیم میفهمیم ک ب این موضوع اشاره شده ک در عروسی ها دف نواخته شده پس ساز هم نباید موردی داشته باشه البته این برداشت شخصی منه
چرا ک میگن صدای زن مرد رو مجذوب میکنه پس گناهه رو نمیشه ملاک قرار داد از اونجا ک صدای بعضی از مردا بقیه رو بیشتر جذب میکنه .طبق فتوای بنده خواندن زن ن تنها ایراد نداره بلکه صواب هم داره برین حالشو ببرین :D
بچه ها ببخشید ولی یه سوال برام پیش اومده چرا تا هرچی میشه میگین قرآن گفته/نگفته مگه قراره قرآن همه چیزو بگه؟
مثلا قرآن گفته نماز بخونین دیگه نگفته نماز رو چجوری بخونین یا نگفته چجوری وضو بگیرین که اینایی که شما میگین یه جور احکامه که طبق قواعدی پیامبر وضع کرده
بعد این دف ی که شما میگین اونطوری که من اطلاع دارم یه ساز عرفانی محسوب میشه و من تو هر مجلسی که دیدم داره دف نواخته میشه اجازه رقص داده نمیشه دیگر سازها هم ایرادی اصلا نواختنشون نداره ولی مثلا تو مجالس عروسی یکجور لهو و لعب(؟) تلقی میشه ( سازهایی که تو ارکستر نواخته میشه )که گفته میشه انسان را از حالت اصلی خودش بیرون میکنه و.......... که خودم خیلی اعتقاد ندارم و همیشه مجالس عروسیمون آهنگ های مختلف میذاریم و بزن برقص و این حرفا
بعد صدای مرد درسته جذب میکنه ولی خانوما بهتر میتونن خودشون رو کنترل کنن نه اینکه آقایون نتونن اونا هم میتونن ولی این تو ذات خانوم ها هست که میشه گف حیا ست
ببخشید ربطی نداشت ولی احساس کردم باید گفته بشه

• لایک
امتیازات: panah
بالا