• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

...............

کاربر فوق‌فعال
پاسخ : بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

بالاخره موفق شدم!!!
جونم!!!!!!!!!!! >:D<
یه آهنگ فرستادم واسه شبکه ی ترکیه,الان اومدن واسه فیلم برداری!!
اگه بتونم بدون لهجه و درست بخونم, میرم همایشای بین المللی!!
واسم دعا کنین!!
بالاخره باید از یه جایی شروع میکردم!!!!

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نظر من مشکلی نداره نمیدونم نظر منه دیگه

ASSSAL

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
صنایع

از لحاظ اسلام ایراد داره داره اما کدوم کارمون ایراد نداره؟؟؟؟؟؟؟؟ :-" :-"

alirezah_1377

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب ١ شیراز

ما قبل انقلاب خواننده هاي بزرگ زني داشتيم مانند بانوان دلكش -مرضيه- الهه -قمر الملوك وزيري و.... كه تمامشان امروز از بين ما رفتن وحتي شايد فيلمايي كه ازشون هست صد تا هم نريه ولي بازم روحانيون صداشونو بدون هيچ منطقي حرام ميدونن
بانو قمر تنها خواننده ايراني تو تاريخ بودن كه خودشون يك گروه اركستر پنجاه نفره داشتن اما با اين وجود در آخر عمر ايشون در فقر بسيار درگذشتند چون تمام ثروتشونو وقف كرده بودن
در مورد صداي جادويي بانو قمر گفته هاي حيرت آوري است!!!!!!

l e i l a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان
شهر
گیلان

به نقل از ⚜ Fireball.II ⚜ :
بستگي ب ديدتون داره ديه اگه بخاين از دید اسلام نگاه کنید كلا موسیقی هم خیلی گير داره ديه چه برسه به اینکه خانوم باشه خواننده اش
بعد اینکه مراجع ک این فتوا ها رو میدن هم از منابع اسلام ور ميدارن اینا رو ديه :-??
ولی خوب. از لحاظ منطقی درست نیست ک بیایم بگيم خانما كلا نباید خواننده باشن :/
طرف اگه استعداد داشته باشه چرا نباید اجرا کنه؟
شاید ما تو یه خیلی زمینه های دیگه هم استعداد داشته باشیم به عنوان مثال فرض کنید یکی تویه دزدی استعداد داشته باشه دلیل می شه بره دزدی کنه؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

الان لیلا به نظرت خانومی استعداد خوانندگی داره،نره سراغش؟!
:|

nobodyAtall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
Re: پاسخ : بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

به نقل از l e i l a :
شاید ما تو یه خیلی زمینه های دیگه هم استعداد داشته باشیم به عنوان مثال فرض کنید یکی تویه دزدی استعداد داشته باشه دلیل می شه بره دزدی کنه؟
موسیقی رو با دزدی مقایسه میکنی؟؟
استعداد موسیقی به نظرت با استعداد از دیوار بالا رفتن قابل مقایسه است؟؟؟

Sent from my LT26w using Tapatalk 2

mohaddese.p

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجینیا
مدال المپیاد
ریاضی
رشته دانشگاه
معماری داخلی

به نظر من اگه یه مردی بخواد با صدای زن خواننده از خود بیخود بشه با صدای مردم از خود بیخود میشه و متحول و جذب صدای یه مرد شدن از جذب یه صدای زن شدن برای مرد بدتره(منظور مسایل هم جنسی و..)پس نتیجه میگیریم اشکال نداره
البته فقط نظر خودمه

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

حالاازنظردینی غلط هست که هیچی ولی درکل صدایه رنایه ایرانی خیلی مزخرفه به خصوص وقتی جوگیرمیشن،خیلی جیغه(البته میدونم امتیازمنفی زیادمیگیرم ولی نظرمه وحقیقت)
صدایه دخترایه کره ای یابعععععضی اروپاییامثه سلناام بدک نیس یاتاتوولی درکل لزومی نداره یه زن بخونه مگراینکه باسازش باشه
ولی خودتون ببینید(دخترا)وقتی یه مردی خوانندس چقدقربون صدقش میرید،اسلام اینوحرام کرده چون جایگاه زن بالاترازاینه که بخاطرصداش تحسینش کنند

• شروع کننده موضوع

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از جوجه سمپادی :
حالاازنظردینی غلط هست که هیچی ولی درکل صدایه رنایه ایرانی خیلی مزخرفه به خصوص وقتی جوگیرمیشن،خیلی جیغه(البته میدونم امتیازمنفی زیادمیگیرم ولی نظرمه وحقیقت)
صدایه دخترایه کره ای یابعععععضی اروپاییامثه سلناام بدک نیس یاتاتوولی درکل لزومی نداره یه زن بخونه مگراینکه باسازش باشه
ولی خودتون ببینید(دخترا)وقتی یه مردی خوانندس چقدقربون صدقش میرید،اسلام اینوحرام کرده چون جایگاه زن بالاترازاینه که بخاطرصداش تحسینش کنند
دختر چیزی از موسیقی سرت نمیشه مجبور نیستی همه جا نظر بدی !

میخوای وجود آدمایی مثه هایده ، مهستی ، لیلا فروهر ، گوگوش و .... رو نفی کنی شما !؟

توی هر قومیتی یه سری آدم خوش صدا هس که اونا خواننده میشن .

شما یه روز یرو کره ببین چه صداهای جیغ مزخرفی دارن همشون بعد بیا صحبت کن .

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

من نظرخودموگفتم خیلیم مودبانه شمامجبورنیسی هرجامخالفی ادب خودتوبه رخ بکشی
بایدبگم همه اینایی که نام بردیوگوش دادم به نظرم اوناام :-&
به هرحال اینجاازنظردرستی یاغلطی بیشتربحثه نه سلیقه های شخصی واگرادامه صحبتامومیخوندیدمیفهمیدیدکه زیادم اشتباه نمیگم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظرم منعی نیست براش
استعداد های خوبی هم در این زمینه داشتیم بین خواننده های زن
عرف اتفاقا اینجا زیاد مانع نیست چون اگر نگاه کنیم می بینیم
که تقریبا همه ی اقشار جامعه آهنگ های حواننده های زن قدیمی یا جدید رو گوش میدن
یعنی نه اینکه همه ی افراد اقشار ولی هیچ قشری تقریبا نیست که کلا مخالفت داشته باشن با خواننده های خانم

اینکه بیایم بگیم خواننده های یه کشور همشون صداشون جیغه یا بده خیلی غیر منطقیه اصلا غیر ممکنه :D
به خصوص خواننده های کشور ما یه کسایی مثل هایده و مهستی اصلا قابل مقایسه نیستن با یکی مثل سلنا
واقعا صدای سلنا در حدی نیست که با صدایی مثل هایده و مهستی مقایسه بشه سلیقه یه طرفه ولی کیفیت صدا جداست اصلا :D
تحسین کردن صدای یه نفر اصلا توهین یا تحقیر نیست :-? چه زن باشه چه مرد

• شروع کننده موضوع

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از جوجه سمپادی :
من نظرخودموگفتم خیلیم مودبانه شمامجبورنیسی هرجامخالفی ادب خودتوبه رخ بکشی
بایدبگم همه اینایی که نام بردیوگوش دادم به نظرم اوناام :-&
به هرحال اینجاازنظردرستی یاغلطی بیشتربحثه نه سلیقه های شخصی واگرادامه صحبتامومیخوندیدمیفهمیدیدکه زیادم اشتباه نمیگم
قبلاً هم گفتم بازم میگم .
یه بحث سلیقه داریم یه بحث خوب بودن برای هر آهنگ .
من خودم وقتی نشستم تو خونه هایده گوش نمیدم . ولی اگه کسی هایده بذاره هیچ وقت نمیگم صداش بده . چون واقعاً خوبه !

هایده و امثالش قدرتصداشون و توانایی خوانندگیشون بینظیر بوده و هست . حالا شاید سبکش به ما نخوره ولی در جای خودش بهترینه .

...............

کاربر فوق‌فعال

یادش به خیر!! برو بیایی داشتیم اینجا!! :-"

به نقل از جوجه سمپادی :

ببخشید!! ولی به خاطر طرز فکر کوتاه و بستت متآسفم واست!! صدای خانومای ایرانی جیغه؟؟؟؟
واقعا متآسفم واست!! خیلی راحت توهین مستقیم کردی!! ببین اگه کسی واقعا موسیقی کار کرده باشه و بتونه درست بخونه,اصلا صداش جیغ نیست!! من خودم که 6 ساله کار کردم,الان کلا صدام فرق کرده!!

+یه سؤال!! تو چرا لباسات و اینقدر خوشگل میخری؟؟ واسه اینکه تحسینت کنن؟؟ من و هیچکدوم از کسایی که دوست دارن بخونن,برای تحسین کردن نیست! دورو برم کم نیستن کسایی که تحسینم میکنن! منم عقده ندارم!! خب؟؟
بحث جایگاه و ایناهم نیست!! بحث اینه که شما و کسایی که مثل شما فکر میکنن متآسفانه اونقدر زیاد هستن که جلوی خیلی از استعدادارو بگیرن!!

+واسه اطلاعات بیشتر بهت میگم,اگه خواستی بگو یکی,دوتا اسم آهنگای محشر شکیلا رو بهت بدم,برو دانلود کن,بعد بگو کی جیغ میزنه؟!

+البته من به د لیلی دیگه نمیخونم!! هیچوقت!! ولی متآسفم واست با این طرز فکر محدودت!!

به نقل از Pдгзд :
قبلاً هم گفتم بازم میگم .
یه بحث سلیقه داریم یه بحث خوب بودن برای هر آهنگ .
من خودم وقتی نشستم تو خونه هایده گوش نمیدم . ولی اگه کسی هایده بذاره هیچ وقت نمیگم صداش بده . چون واقعاً خوبه !

هایده و امثالش قدرتصداشون و توانایی خوانندگیشون بینظیر بوده و هست . حالا شاید سبکش به ما نخوره ولی در جای خودش بهترینه .

بله!! حرف ایشون بسیار صحیح و منطقی ست!!!

من خودم نمیشینم هایده و اینا گوش کنم! ولی هیچوقت نمیگم مسخرست و اینا!!

پس لطفا بحث سلیقه و بد خوندن و از هم جدا کنین!!!

gogory-8

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۱
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خوب بچه ها منم همینومیگم چه اشکالی داره خانوما بخونن به قول یکی از دوستان خیلی هم خوب :))ولی دوستانی که به این کار علاقه دارین الان تقریبا همه ی خواننده های زیر زمینی زن به خصوص پاپ صداهاشون مثل همه من نمیدونم چرا ولی توی این همه خواننده ی زن من از نسیم خوشم میاد چون صداش واقعا با بقیه فرق میکنه!و توی رپر هام جاستینا خوب وباحال میخونه ودر ذمن صداشم مثل بقیه نیست
اینوبه خصوص شما فاطمه خانوم که میخای بری دنبالش توجه کن چون وقتی گه صدات با بقیه فرق داشته باشه بهت گوش میدن /m\
میشه درباره ی خوانندگان زن مورد علاقه تونم حرف بزنین البته اونایی که الان میخونن چون اونایی که درگذشتن دیگه مشخصن! /m\

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

بنظر من زنا ميتونن خوانندگي هم بكنن و اينكه يك مرد با صداشون چميدونم ....تحريك بشه ديگ به خودش مرتبط ميشه! :-?خوانندگي بد نيس و از نظر من اگر قرآن يا پيامبر و يا امامي گفته كه نه لابد واقعا يعني نه!ولي اگر آدماي ديگه باشن كه من كه همچين اعتماد نمي تونم بكنم(قصد توهين ندارما! :-[)...ولي زنا هم حق دارن...چرا فقط مردا ميتونن همه كارا رو انجام بدن؟!بله خودم جواب اين سوالو ميدونم ولي بازم من همچين تفكراتي دارم! B-)

ermia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HnschII
شهر
mashad
مدال المپیاد
ادبیات
دانشگاه
سوال خوبیه‏!‏
رشته دانشگاه
اینم سوال خوبیه‏!‏

همونطور که دوستمون گفتن قبل از انقلاب خواننده های زیادی بودند از جمله قمر الملوک وزیری مرضیه دلکش پریسا و ....

ک بعضیاشون مث مرضیه یا سیمابینا تا همین چند سال پیش اجراهایی در خارج از کشور داشتند

اما خب اسلام این طوری داره برخورد میکنه و کاریش نمیشه کرد................

اگر بخوایم از این دید نگاه نکنیم

میتونیم ب حرف استاد آواز ایران

محمدرضا شجریان توجه کنیم ک در مصاحبه با بی بی سی گفت:

چطور صدای زن مرد رو تحریک میکنه اما صدای مرد زن رو نه ؟؟؟

ب هر حال حرف در این باره زیاده

اما باید ب تاریخ نگاه کنیم ............

و با نگاه کردن ب تاریخ میبینیم

همین خواننده های قبل از انقلاب هم جز عده معدودی

مث قمر

بقیه بلااستثناء سر از کاباره ها و .... در آوردند

.....................

و ماجراهای عجیبی رو رقم زدند............

این نشون میده ک احتمال کشیده شدن بانوان ب راه های ........... در این عرصه هنری زیاده ...........

ب هر حال این درست یا غلط بودن رو باید مشخص کنید ک از چ دیدی بررسی میخواین بکنین اسلام یا نه؟؟؟

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
باید پذیرفت ایرادی نمیشه بهش گرفت؛ جدای از مسئله ی دین، نمیشه استعداد های بی‌نظیری مثل قمر‌الملوک وزیری، ملوک ضرابی، مرضیه، دلکش، هایده، حمیرا، پوران، مهستی، پریسا و امثال این بانوان هنرمند رو گوشه ی خونه حبس کرد که خوندن تو در دین حرامه، چرا که دین اسلام حتی ساز زدن رو هم مکروه دونسته، میشه سه‌تار استاد علیزاده رو شکست چون اسلام گفته خوب نیست ساز بزنی؟

این هنرستیزی خودش از عیوب دین اسلامه، چون کسی که با صدای زن تحریک بشه خودش بیماره نه خواننده!
در صورتی که تحریک کننده باشه حرام است ها :-"
والا خود عربا کارشون شاعری و موسیقیه! ینی طبع‌ش رو داشتن و دارن

آخرین ویرایش:

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من فکر میکنم اینکه اسلام مخالف این موضوع هست که صدای زن توسط نامحرم شنیده شه دلیلش این هست که ممکنه مرد صدای اون زنه رو با زن خودش مقایسه کنه و علاقش به زن خودش کم شه. اگه با این دید نگاه کنیم مسئله ی خوانندگی برای زن شاید درست نباشه چون قدیما زن تحت سلطه ی مرد بوده و اینکه یه زن دیگه با صداش باعث مقایسه و مخدوش شدن روابط این خانواده عبشه تو هیچ زمانی پسندیده نیست.
ولی جامعه ی امروزی خیلی تفاوت داره و همونطوری که مرد حق مقایسه داره زن هم این حق رو داره. همونطوری که ممکنه مرد تحریک بشه، خب چرا زن نشه؟ در نتیجه اگه خوانندگی برای مرد درسته قطعا برای زن هم درسته.
توی بحث تساوی زن و مرد، یه عده میگن کلا یه سری کارا مردونه هستند. مثلا راننده کامیون بودن به روحیه لطیف زنانه نمیخوره. هرچند این خودش بحث جداگانه ای داره و منم خیلی باهاش موافق نیستم، ولی به نظرم خوانندگی کار خشنی هم نیست، به نیروی بدنی خاصی احتیاج نداره و وقتی یک نفر میتونه اونو خوب انجام بده خب چرا انجام نده؟
وقتی میگیم خدا به هرکس یه استعداد داده و یکی استعدادش تو صداشه قطعا باید از این استعداد استفاده شه.
جوامع سراسر دنیا همیشه یه سری محدودیت ها قائل شدن که بسته به شرایط جامعه میتونه قابل توجیه باشه ولی عصر ما یکی از شعارهاش گسستن حصارها و زنجیرهای محدودیت -چقد ادبی:-"- هست. اینکه به ترس هامون غلبه کنیم، کاری رو که فکر میکنیم نمیتونیم انجام بدیم رو امتحان کنیم و غیره. در نتیجه خوانندگی بانوان سی سال پیش ایران با یه سری تفکرات چیز غلطی بوده و توی ایران الان با تفکرات فعلی به نظرم کاملا درسته و حتی باید تشویق بشه.

بالا