• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404

- من با اون بخش "اگر صرف آواز و موسیقی باشه..." مشکل دارم. یعنی اگه رقصیدن(حرکات موزون) کنارش باشه مشکل داره؟
- خوانندگی و مهندسی چه تفاوت‌هایی دارن که باعث می‌شه بحثشون متفاوت باشه؟ (حالا من نمی‌خوام زیاد به اون اصطلاح "مغالطه‌ی فمینیستی" که استفاده کردی گیر بدم. ولی خب به نظرم هیچ ربطی نداشت و اصطلاح اشتباهی رو به کار بردی. چه ربطی به فمینیسم داره اصلاً؟ :)) در ضمن، اون پست حتی مغالطه هم محسوب نمی‌شه. مغلطه کردن شکلی از یک استدلاله که مثلاً طرف با گزاره‌های اشتباه به یک نتیجه‌ی اشتباه می‌رسه. اون پست استدلال نبود؛ بارِ کنایی داشت.)
به شخصه با دیدن تیلور سویفت تحریک میشم :-" :D

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
- من با اون بخش "اگر صرف آواز و موسیقی باشه..." مشکل دارم. یعنی اگه رقصیدن(حرکات موزون) کنارش باشه مشکل داره؟
- خوانندگی و مهندسی چه تفاوت‌هایی دارن که باعث می‌شه بحثشون متفاوت باشه؟ (حالا من نمی‌خوام زیاد به اون اصطلاح "مغالطه‌ی فمینیستی" که استفاده کردی گیر بدم. ولی خب به نظرم هیچ ربطی نداشت و اصطلاح اشتباهی رو به کار بردی. چه ربطی به فمینیسم داره اصلاً؟ :)) در ضمن، اون پست حتی مغالطه هم محسوب نمی‌شه. مغلطه کردن شکلی از یک استدلاله که مثلاً طرف با گزاره‌های اشتباه به یک نتیجه‌ی اشتباه می‌رسه. اون پست استدلال نبود؛ بارِ کنایی داشت.)
ربطش به فمينيسم مشخصه.
اينكه رقصيدن مشكل داره يا نه يه بحث جداگانه ميخواد.من گفتم اگر بحث موضوع تاپيك باشه اواز و موسيقى مشكلى نداره.اون ديگه لحثش جداست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اهان اون وقت یه عده مثلا با خوانندگی زین ملک تحریک شن ، یعنی خوانندگی زین ملک کار اشتباهیه؟یا یکی رو جانی دپ کراشه ، و با دیدن فیلم هاش تحریک میشه یعنی اون نباید بازیگری رو ادامه بده؟
اصلا چرا نباید ما به فکر خودمون باشیم؟چرا میخوایم این حق رو از جنس مونث بگیریم که همچین احساسی هم نداشته باشیم؟

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
اهان اون وقت یه عده مثلا با خوانندگی زین ملک تحریک شن ، یعنی خوانندگی زین ملک کار اشتباهیه؟یا یکی رو جانی دپ کراشه ، و با دیدن فیلم هاش تحریک میشه یعنی اون نباید بازیگری رو ادامه بده؟
اصلا چرا نباید ما به فکر خودمون باشیم؟چرا میخوایم این حق رو از جنس مونث بگیریم که همچین احساسی هم نداشته باشیم؟
کجا گفتم نباید ادامه بده؟ :/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب بِشو :)) اشکال نداره که.
ربطش به فمينيسم مشخصه.
اينكه رقصيدن مشكل داره يا نه يه بحث جداگانه ميخواد.من گفتم اگر بحث موضوع تاپيك باشه اواز و موسيقى مشكلى نداره.اون ديگه لحثش جداست.
من 3 تا پست دادم و جوابِ هیچ کدوم رو واضح ندادی. کجاش مشخصه؟ اگه مشخصه پس من چرا نمی‌فهمم؟ باز هم سؤالم رو تکرار می‌کنم: خوانندگی و مهندسی چه تفاوت‌هایی دارن که باعث می‌شه بحثشون متفاوت باشه؟ اگه متفاوت هستن، به چند تا از تفاوت‌ها اشاره کن بدون این که بگی "واضحه". اگه تفاوتی ندارن، پس کجاش مغالطه‌ست؟
شما که انقدر مخالف مغالطه‌ای و به ملت گیر می‌دی که "مغالطه‌ی فمینیستی" کردن و فلان و بیسار، یه نگاهی به این بنداز:
مغالطهٔ اتهام نادانی یا مغالطه «هر بچهٔ مدرسه‌ای می‌داند» از مغالطه‌های «ادعای بدون استدلال» است و زمانی رخ می‌دهد که فرد به جای اثبات و استدلال، مسئله را بدیهی و واضح در نظر بگیرد و با ایجاد شرم و احساس ترس که هرکس قبول ندارد نادان است، راه مخالفت را برای مخاطب می‌بندد.

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
در کنار خوندن اینکه یک زن از جذبه جنسیش استفاده کنه بنظرم چیز بدی نیست و اتفاقا این حق رو هم داره که از ویژگی های ظاهری که داره استفاده کنه
برای مثال کی میره کنسرت یه خواننده با چادر :))
ولی نباید جذبه جنسی باعث بشه ضعف هاش در خوانندگی پوشش داده بشن...

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
خب بِشو :)) اشکال نداره که.

من 3 تا پست دادم و جوابِ هیچ کدوم رو واضح ندادی. کجاش مشخصه؟ اگه مشخصه پس من چرا نمی‌فهمم؟ باز هم سؤالم رو تکرار می‌کنم: خوانندگی و مهندسی چه تفاوت‌هایی دارن که باعث می‌شه بحثشون متفاوت باشه؟ اگه متفاوت هستن، به چند تا از تفاوت‌ها اشاره کن بدون این که بگی "واضحه". اگه تفاوتی ندارن، پس کجاش مغالطه‌ست؟
شما که انقدر مخالف مغالطه‌ای و به ملت گیر می‌دی که "مغالطه‌ی فمینیستی" کردن و فلان و بیسار، یه نگاهی به این بنداز:
منظورم اينه كه در خوانندگى بحثى مثل تحريك و ازين حرفا هم مطرح ميشه كه ابدا ربطى به مشاغل ديگه نداره هرچند كه باهاش موافق نيستم.مرد اگر درست باشه با صداى زن و اينها تحريك نميشه.

Naghmeh08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1405
به نظر من مشکلی نداره
من توی گوگل راجعبش سرچ کرده بودم ک تو اسلام چطوریه
اون چیزی ک برداشت کردم اینه ک مثلا یه جوری اهنگ نخونن ک مناسب نباشه و گرنه اگه اهنگش قشنگ باشه چرا که نه خیلی هم عالیه
در کل این برای زن و مرد مناسبه
اگه چیزی بخونن ک عیب نباشه و جامعه باهاش موافق باشن مشکلی نداره
بالاخره آهنگ داریم تا آهنگ!
من خودم خوندنو دوست دارم و به نظرم خوانندگی یه هنره.وقتی یه زن صداش خوبه و استعدادشو داره انقد بهش گیر ندیم و ازش ایراد نگیریم
خوانندگی ام شغله دیگه
اینهمه خواننده زن ایرانی از قدیم تا الان بوده که واقعا صداشون به دل میشینه
مثل گوگوش و هایده:)واقعا از صداشون لذت نمیبرید؟
یا نازین که خواننده جدیده صداشم قشنگه:)
سعی کنیم به نظر همه احترام بزاریم و اینو بفهمیم ک همه اعتقاداتشون یکسان نیست
این نظر من بود

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ولی اره واقعا بحث مذهب نیست.من خودم با اینکه اعتقاد زیادی به دین دارم اما هنوزم صدای افرادی مثل مرحوم دلکش برام بی اندازه زیباست.
و خب در مورد بعضی غناها شاید صدق کنه،اما مردی که کلا با صدای هر زنی در هر قالب اوازی تحریک میشه مفسد واقعی خودشه نه اون خواننده زن.

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
من خودمو در حدی نمیدونم که بگم 50 درصد جامعه حق دارن یه کاریو بکنن یا نه
اونایی که خودشونو در این حد میدونن رو هم درک نمیکنم

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
من خودمو در حدی نمیدونم که بگم 50 درصد جامعه حق دارن یه کاریو بکنن یا نه
اونایی که خودشونو در این حد میدونن رو هم درک نمیکنم
حرف قشنگیه ولی فسادزا.
به قول شهید بهشتی، «هر آزادی ای باید محدود به حدودی شود، نه بخاطر اینکه ما ضد آزادی ایم، اتفاقا بخاطر اینکه طرفدار آزادی و حفظ آن هستیم.»
«مجرد صوت زن نامحرم حرام نیست و استماع صدای زن فی نفسه منعی ندارد ولی اگر به ملاحظه وضع خاص خواننده در حال خواندن، یا وضع خاص مجلس و محل خوانندگی، یا به ملاحظه مضامین موضوعی كه خوانده می شود، از مصادیق خوانندگی مطرب لهوی به حساب آید و یا مستلزم مفاسدی باشد،‌جایز نیست.»

wisteria.

the val
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1403
به نظرم بحث از ریشه اشتباست .
مگه زن و مرد چه تفاوتی دارن؟!
بعد خواننده با خواننده فرق داره خب. لیریکا متفاوتن. خوانندگی الان با هزار و چارصد سال پیش مسلما فرق داره! پس نمی‌تونید بگید اسلام کلا قدغن کرده برای زنان اینکارو، اون زمان فرهنگشون تفاوت داشته با این زمان!
یسری قوانین زندگی با گذشت زمان تغییر میکنن.

wisteria.

the val
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1403
به نظرم بحث از ریشه اشتباست .
مگه زن و مرد چه تفاوتی دارن؟!
بعد خواننده با خواننده فرق داره خب. لیریکا متفاوتن. خوانندگی الان با هزار و چارصد سال پیش مسلما فرق داره! پس نمی‌تونید بگید اسلام کلا قدغن کرده برای زنان اینکارو، اون زمان فرهنگشون تفاوت داشته با این زمان!
یسری قوانین زندگی با گذشت زمان تغییر میکنن.
منظور از لیریک متفاوت، محتوایی هست که میخونن.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
از دید اسلام این اواز زن در صورتی که با طرب و لهو همراه باشه و یا در حضور نامحرم باشه حرومه اما در غیر این صورت نه.البته بحث اینکه ایا و در چه شرایطی حرام نیست هنوز در جریانه و مشخص نیست اما این رو میدونیم که فرمانی که دقیقا اشاره بکنه که صدای زن حرومه نداریم.
در فقه یه سری حرامات هست که قطعیه مثلا شرب خمر.یه سری حرامات هم هست که مبهمه یا مشروطه یا بین فقها در رابطش اختلاف نظر هست.و همین که حکم قطعی نداریم در رابطش یعنی نمیشه در موردش نظر چندانی داد.خصوصا که ما ایه یا حدیث محکمی که بگه صدای زن (حالا در هر قالبی،با لهو یا بدون اون)حرومه نداریم.و گفته شده اگر با لهو همراه باشه و در مورد کلیت حرمت صدای زن چیزی گفته نشده.پس نمیشه راحت در موردش نظر بدیم و بگیم حرومه یا نه.
اما نظر عمده فقها و تنیجه نزدیکی که از احادیث کمیتونیم بگیریم اینه که اگه با لهو همراه نباشه حرام نیست.یعنی اواز و موسیقی زن به خودی خود حرام نیست.

"Amirreza"

Amirreza
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
واقعا خنده داره که عده ای ادم تو قرن بیست و یکم هنوز فکر می کنن یه فرده مونث نمیتونه خیلی کارا رو انجام بده ، البته بهتره بگیم گریه داره

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
واقعا جای تاسف هست که انقدر قوانین و جامعه عقب مانده ای داریم که برای کوچکترین حق هامون مثل خوانندگی هم باید سوال مطرح کرد که “خوانندگی بانوان درست یا غلط”

hadiso

این اکانت خاموش شد.
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1403
دوستان یکم کمتر فشار بخورید، تاپیک برای هشت سال پیشه.

بالا