• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وظیفه‌ی مرد در خانه

آقا پسرای گل کدوما حاضرن در آینده به زناشون کمک کنن تو کار خونه ؟

• بله

رای‌ها: 79 61.7%
  • خیر

رای‌ها: 11 8.6%
  • اثن زن نمی گیرم :))

رای‌ها: 38 29.7%

• رای‌دهندگان
    128

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : وظیفه ی مرد در خانه

شما فرض کنین مادر شاغلی ساعت هشت شب میرسه خونه این بدبخت باید غذا درست بکنه خونه زندگیش رو جمع بکنه و به درس و مدرسه بچه ها هم برسه.
ولی یه مرد وقتی اون ساعت میاد خونه میگیره میشینه جلو تلویزیون هی کانال بالا پایین میکنه و عایا این عدالته؟ :-"
پس وقتی زن مثل یه مرد تو بیرون خونه داره کار میکنه و به خرج و مخارج کمک میکنه پس مرد هم وظیفه داره تو خونه مث یه زن کار بکنه و تو کارای خونه کمک بکنه.
در مورد زنای خونه دار ، مرد فقط گاهی یه تشکر هم بکنه بسه. :D

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Nadiye :
در مورد زنای خونه دار ، مرد فقط گاهی یه تشکر هم بکنه بسه. :D
من با بقیه حرفات کاری ندارم :-"
ولی اون چیزی که بیشتر زنا نمیدونن و اگر میدونستن اکثره مردا پیشبند بسته اماده باش تحته امره خانوم بودن اینه که زن برا کار کردن در خونه میتونه از همسرش حقوق طلب و دریافت کنه و چیزه قانونیم هست :-" حتی اگه خانه دار باشه ... طبق قانونه اجرت المثل ایام زندگی یا یه همچین چیزی :-" این جدا از نفقه و این صحبتاس

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از [Ali] :
من با بقیه حرفات کاری ندارم
ولی اون چیزی که بیشتر زنا نمیدونن و اگر میدونستن اکثره مردا پیشبند بسته اماده باش تحته امره خانوم بودن اینه که زن برا کار کردن در خونه میتونه از همسرش حقوق طلب و دریافت کنه و چیزه قانونیم هست حتی اگه خانه دار باشه ... طبق قانونه اجرت المثل ایام زندگی یا یه همچین چیزی این جدا از نفقه و این صحبتاس

مثل مهریه میمونه ، مهریه حق زن ـه و هروقت بخواد میتونه بگیره ولی عایا همه مردا وقتی زنشون مهریه ـش رو میخواد بهش میدن؟ قانونا باید مهریه رو بدن ، ولی خب نمیدن یا ندارن که بدن ، و بعدش چی میشه؟ یه زندگی میریزه بهم
اینم همونه حالا زن ـه این حقش رو بخواد مرده که سریع دست تو جیبش نمیکنه بگه بفرما هوم؟
پس بهتره زن و مرد مثل دو تا انسان بالغ در کنار هم زندگیشون رو بچرخونن.

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Nadiye :
مثل مهریه میمونه ، مهریه حق زن ـه و هروقت بخواد میتونه بگیره ولی عایا همه مردا وقتی زنشون مهریه ـش رو میخواد بهش میدن؟ قانونا باید مهریه رو بدن ، ولی خب نمیدن یا ندارن که بدن ، و بعدش چی میشه؟ یه زندگی میریزه بهم
اینم همونه حالا زن ـه این حقش رو بخواد مرده که سریع دست تو جیبش نمیکنه بگه بفرما هوم؟
پس بهتره زن و مرد مثل دو تا انسان بالغ در کنار هم زندگیشون رو بچرخونن.
البته من منظورم از حرفم این بود که همچینم الکی نیست بانوان تو خونه کار کنن و مرد لم بده تلویزیون ببینه و تو قانون برای این کار زن که تو خونه انجام میشه حقوقی تعیین شده (البته انگار یه سری شرایطم باید زن داشته باشه) حالا یه زن نمیگیره اونو باعثه تحکیم خانواده میشه یه زن میگیرتش اونم فقط حقشو گرفته ... حالا اگه زندگی فقط به این موضوع که یه خورده از پوله تو جیبه مرد در بیاد بره تو جیبه زنش بنده اون زندگی فاتحشو باید خوند
در هر دو صورت در قانون برا زن این حق قائل شده و حرف شما کاملا متینه ولی :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

لم میدن دیگع :))
بزرگ‌کردن بچه خودشم پرسه ایه .
وقتی زن و مرد قبول میکنن که با هم زندگی کنن یه سری وظایف و نقش ها هم کنارش پذیرفتن،حالا گاهی مرد به زن کمک میکنه گاهی زن به مرد.
وظیفشون کمک کردن به همدیگست حالا به هر اندازه و شکلی

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

وظیفه مرد داخل خونه کاملا مساوی با وظیفه زن داخل خونس اگر و تنها اگر جفتشون وظایف خارج از خونه یکسانی داشته باشن ! ( نه اینکه مرد یا زن به تنهایی هم خارج و هم داخل خونه کار کنه ! )

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از [<Ali>] :
البته من منظورم از حرفم این بود که همچینم الکی نیست بانوان تو خونه کار کنن و مرد لم بده تلویزیون ببینه و تو قانون برای این کار زن که تو خونه انجام میشه حقوقی تعیین شده (البته انگار یه سری شرایطم باید زن داشته باشه) حالا یه زن نمیگیره اونو باعثه تحکیم خانواده میشه یه زن میگیرتش اونم فقط حقشو گرفته ... حالا اگه زندگی فقط به این موضوع که یه خورده از پوله تو جیبه مرد در بیاد بره تو جیبه زنش بنده اون زندگی فاتحشو باید خوند
در هر دو صورت در قانون برا زن این حق قائل شده و حرف شما کاملا متینه ولی :-"
زن وقتی حق گرفتن مزد داره که کار در خانه مطابق شانش نباشه، مثلا خانومی که در خانه پدریش خدمتکار داشته، حق داره بعدا هم طلب خدمتکار کنه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از بره ناقلا :
زن وقتی حق گرفتن مزد داره که کار در خانه مطابق شانش نباشه، مثلا خانومی که در خانه پدریش خدمتکار داشته، حق داره بعدا هم طلب خدمتکار کنه.

ببینید کمی واقع نگر باشیم.

خدمتکار گرفتن یک مساله هست زندگی کردن مساله ی دیگه.
ما تو قرن ۱۷ انگلستان زندگی نمیکنیم که هر خونه ای خدمتکار داشت و هر ادمی درشکه ران!

ما نهایتن بتونیم هزینه ی خورد و خوراک خودمون و خرید یه مسکن و ماشین و هزینه ی تحصیلمون رو بدیم باید خوشحال باشیم!
هر دو نفر باید خارج از خونه کار کنن ولی در عوض کاره خونه هم کمتر شده.

صبحونه که محدود میشه به یک کاکايو و نون که هر کسی ماله خودشو میگیره.

ناهار هم که هر دو بیروننن.

شام هم اگه تازه بخوان بخورن یکی در میون می تونن بذارن.

لباس شستن هم که هر کس می تونه لباسا خودشو بندازه تو ماشین.

خیلی از این مواردی که میگین واقعن دغدغه نیستن

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از بره ناقلا :
اینی که میگین فکر میکنم با "اجرت المثل" فرق داشته باشه ، اجرت المثل فقط بنا به شرایطی مقدارش کم میشه.

به نقل از مازیمون :
ببینید کمی واقع نگر باشیم.

خدمتکار گرفتن یک مساله هست زندگی کردن مساله ی دیگه.
ما تو قرن ۱۷ انگلستان زندگی نمیکنیم که هر خونه ای خدمتکار داشت و هر ادمی درشکه ران!

ما نهایتن بتونیم هزینه ی خورد و خوراک خودمون و خرید یه مسکن و ماشین و هزینه ی تحصیلمون رو بدیم باید خوشحال باشیم!
هر دو نفر باید خارج از خونه کار کنن ولی در عوض کاره خونه هم کمتر شده.

صبحونه که محدود میشه به یک کاکايو و نون که هر کسی ماله خودشو میگیره.

ناهار هم که هر دو بیروننن.

شام هم اگه تازه بخوان بخورن یکی در میون می تونن بذارن.

لباس شستن هم که هر کس می تونه لباسا خودشو بندازه تو ماشین.

خیلی از این مواردی که میگین واقعن دغدغه نیستن
تا وقتی که زن و شوهر بچه دار نشدن ، حرفتون درسته ولی با وجود بچه شرایط خیلی فرق میکنه.

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

شونصدسال پیش نیست که ، زن فقط بشوره و بسابه و مرد از بیرون بیاد داد بزنه ضعیفـــــــــه ؟! کجا موند این چاییت ;;) #-o

الان خانوما هم شاغلن ، و خب سرکار میرن ، ضمن اینکه زندگی مشترک بخشی از معنیش تو همکاری و همیاری خلاصه میشه

یجوری باید باشه که هیچکدومشون خسته نشن ؛ برای مثال :

وقتی ظهر هردو از سرکار برمیگردن و خستن ، یکیشون باید ناهار درست کنه طبیعتا و یکی هم ظرفارو بشوره ;;)

Roy@ 188

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395

الآن دیگه داریم تو قرن21 زندگی میکنیم.مرد و زن هردو باهم برابرن.خانوما اکثرا تحصیل کرده هستن و بیرون مشغول به کار هستن.به نظر من قبل از بچه شاید بشه کارای خونه رو تقسیم کرد اما بعد از بچه سخت میشه.چون من کمتر مردیو دیدم که پوشک عوض کنه،بچه وقتی خرابکاری کرد بشورتش،حموم ببرتش،دست شویی ببرتش و....و یک مادر بیاد این کارارو بکنه.خوب عدالت نیست.چرا گاهی اوقات خانوما این کارو نمیکنن و گاهی مردا؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Roy@ 188 :
الآن دیگه داریم تو قرن21 زندگی میکنیم.مرد و زن هردو باهم برابرن.خانوما اکثرا تحصیل کرده هستن و بیرون مشغول به کار هستن.به نظر من قبل از بچه شاید بشه کارای خونه رو تقسیم کرد اما بعد از بچه سخت میشه.چون من کمتر مردیو دیدم که پوشک عوض کنه،بچه وقتی خرابکاری کرد بشورتش،حموم ببرتش،دست شویی ببرتش و....و یک مادر بیاد این کارارو بکنه.خوب عدالت نیست.چرا گاهی اوقات خانوما این کارو نمیکنن و گاهی مردا؟
بچه زیر دوسال اصلا از مادرش جدا نمیشه چون شیر میخواد. قبل این که بخوابه شیر میخواد پس خوابوندنشم با مادره،
کلا حیفه بچه رو به خاطر شغل ول کنی ..شخصیت بچه تو 5سال اول زندگیش ساخته میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اگه بحث سر بچس بدین من نگهش میدارم شما به کارتون برسین :D
یکم حالت چرند بودن داره توی خونه وظیفه ی سنگینی نباشه.همه ی ما یه وقتایی صورت خسته ی مامانامونو دیدیم و برای این که کمک نکردیم سرزنش شدیم.
تربیت فرزند و خانه داری وظیفه ی سنگینیه که یه زن به تنهایی شاید نتونه انجامش بده البته داریم خانمایی که انجامش دادن

sampad+i

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سمنان

در درجه اول که کلااااااااااا زن نمیگیرم! :D والا!داریم خوش و خرم زندگی میکنیم!چی از این بهتر؟! :-" (شایدم قبول مسئولیته که...! :-?? )
ولی میخوام بدونم کی میتونه تو خونش بشینه و کار کردن همسرش و به تنهایی ببینه! :|
نومدونم!!ولی اصصصصصصلا موافق نیستم که کارهای خونه به تنهایی به عهده ی خانوما باشه. 8->
ولی هرچند تو زندگی مشترک این حرفا نیس که کی چقد تو خونه کار انجام بده.دو طرف باید درک داشته باشن و کار درست و انجام بدن.حالا اگه یه موقه خانومه یه موقه هم آقاهه بیشتر کار انجام میدن.اتفاق خاصی نمیوفته!(با توجه به شرایط.مثلا ممکنه یه موقه یکیشون سرمابخوره...!) :-"

×علی[میم] : در حیطه بحث پست بدید ، پست های این چنینی پاک میشن از این به بعد .

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

شما ها به مهد کودک اعتقاد دارید؟‌

مهد کودک یک موسسه ای هست که افرادش تعلیم دیدن با به طور بهتر و دقیق تر یک بچه رو بزرگ کنن. این شامل مواده غذایی ای که به بچه میدن. تفریحاته کودک، وسایل بازی خاص و سایر چیزا میشه.

یعنی همونطوری که ما تو خونه به یک بچه ۷ ساله دیگه درس مدرسه رو نمیدیم و این وظیفه رو به مدرسه که خیلی بهتر از خودمون انجام میده محول می کنیم. بچه رو هم باید به مهد کودک سپرد. بله بچه به پدر و مادر هم نیاز داره ولی خوب اون بمونه برای وقته بعده اداری.

پدر مادر غیر از این دو نقش پدر و مادری دو نقش زن و شوهری یو نقش دو انسان رو دارن و خودشون هم نیاز هایی دارن.

من نمی دونم شما چرا یک دختر رو از اول یک مادر میبینید!
شاید اون دختر نخواد اصلن ازدواج کنه. یا اصلن نخواد بچه به دنیا بیاره.

یک زن یک موجوده مستقل هست از هر نظر از نظره مالی، عاطفی و اجتماعی. لزومی نداره حتمن به یک بچه ببندینش و همیشه به عنوان مادر خطابش کنید.

مهد کودک هم به شدت کمک می کنه به نگهداری بچه. یعنی همین که شما روزی چند ساعت کمتر بچه رو میبینید خودش خیلی مهمه!و بچه وقتی برمیگرده خونه اونقد بازی کرده که میگیری می خوابه و سرو صدای کمتری داره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

مهدکودک راه حل خوبی نیس
بچه توی اون سن از لحاظ عاطفی خیلی به مادر وابستگی داره و این کار جالبی نیس. اکثرا بچه ی معلما مهدکودک میرن و اگه ازشون بپرسی دوس دارن خانه دار بشن چون مادرشون وقتی باید باشه نبوده،نمیگم همه اما بیش تر
مهدکودک هم رسیدگیش خوب نیس مامان من که تعریف میکرد این طور نبوده،نه تغذیه و نه رسیدگی
خارج از ایران بهتر رسیدگی میکنن اما داخل ایران مربی های معتبر نیستن
بازم این یه شرط کلی نیس
این که یه دختر نخواد ازداج کنه ربطی نداره.نقش هایی که یه زن میتونه بپذیره یکیش مادر بودنه همینطور یه مرد پدر بودن ....

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
مهدکودک راه حل خوبی نیس
بچه توی اون سن از لحاظ عاطفی خیلی به مادر وابستگی داره و این کار جالبی نیس. اکثرا بچه ی معلما مهدکودک میرن و اگه ازشون بپرسی دوس دارن خانه دار بشن چون مادرشون وقتی باید باشه نبوده،نمیگم همه اما بیش تر
مهدکودک هم رسیدگیش خوب نیس مامان من که تعریف میکرد این طور نبوده،نه تغذیه و نه رسیدگی
خارج از ایران بهتر رسیدگی میکنن اما داخل ایران مربی های معتبر نیستن
بازم این یه شرط کلی نیس
این که یه دختر نخواد ازداج کنه ربطی نداره.نقش هایی که یه زن میتونه بپذیره یکیش مادر بودنه همینطور یه مرد پدر بودن ....

ببینید اینکه مهد کودک ایران خوب نیست بستگی به مهد کودکی که میفرستید دارن.
تو مدارس دولتی خیلی ها معتاد میشن و به خیلی ها تو دستشویی مدارس تجاوز!

خوب پس مدرسه نفرستیم بچه تو خونه درس بخونه ؟ نه!
برعکس کیفیت مدارس و کیفیت مهد کودک رو باید بهتر کرد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

یه وقتایی شرایط یارا نیس مهدکودک راه حل خوبیه
اما در کل خوب نیس
بله درسته باید کیفیت رو برد بالا.کسی مخالفش نیس
مهدکودک مگه دولتیم هس؟
منظور من غیر دولتی بود

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

شاید یکم بهتر پیدا شه :د

اما همه جاش مث همه تقریبن :د

ظاهرشون خوبن ولی بچه ها کوچیکن اتفاقی هم افتاد نمیتونن بگن . خواهر منم مهد بود مربیش ترسونده بودش کک به مامانت نگو . اونم نمیگفت تا اینه خود مامانم سر زده رفت دید تنبیهش کردنو اینا . اما ظاهرن خیلی خوب بود . جلو اولیا مهربون و اینا .

خلاصه درشو تخته کردیم :د

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

در تایید حرف مازیار باید بگم که واقعا بستگی داره که کدوم مهد کودک بذارید بچه رو . مهد کودک هم صرفا این که یه مشت اسباب بازی بریزیم جلو بچه خودمون فقط حواسمون باشه که مثلا چیزی نکنه دهنش نیست! توی مهد کودک خیلی از مهارت های اجتماعی بچه ها شکل می گیره و حتی مهد کودک های خوب برنامه هایی دارن مثل برنامه های "مادران و بچه ها" (نه هر روز طبیعتا) که خیلی از ضعف های بچه ها و حتی ضعف های تربیتی اولیا هم تو این جلسات مشخص می شه.
=======
من به شخصه از مهد کودکم شدیدا راضی بودم :D حتی در این حد که حاضرم الان به همون دوران برگردم .

بالا