• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وظیفه‌ی مرد در خانه

آقا پسرای گل کدوما حاضرن در آینده به زناشون کمک کنن تو کار خونه ؟

• بله

رای‌ها: 79 61.7%
  • خیر

رای‌ها: 11 8.6%
  • اثن زن نمی گیرم :))

رای‌ها: 38 29.7%

• رای‌دهندگان
    128
  • شروع کننده موضوع

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظرتون مردها تو خونه باید چی کار کنن ؟؟؟؟
رخت بشورن جاروبرقی بکشن اتو بکشن شیشه تمیز کنن غذا بپزن :))
خب من فک می کنم حداکثر مردا فک می کنن این وظیفه ی زن هس که این کارارو انجام بده و شاید انجام این کار ها رو عار بدونن
ولی از نظر قانونی و شرعی این ها وظیفه ی زن نیست و انجام دادن این ها توسط یه زن نشونه ی لطف اون زن هست میشه گفت حتی شیر دادن به بچه هم جزو وظیفه ی زن نیست در واقع لطف یه زنه
خب پس این مردا که از سر کار میان و لم می دن جلو تلوزیون یا کامپیوتر و هی غر می زنن ما از سرکار اومدیم خسته ایم چرا بیایم کمک کنیم به خونه تمیز کردن و .... وظیفشون چیه تو خونه فقط لم دادن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی بعضی از زنا هم که شاغلن هم تو خونه کار می کنن هم تو بیرون از خونه بعد آقایون یه دونه بیرون از خونه کار کردنو علم می کنن !!خب باید اونا هم کار کنن
چرا کار نمی کنن ؟؟
چرا لیرون از خونه کار کردن و علم می کنن ؟
چرا به تعادل کار تو خونه فک نمی کنن ؟
چرا بعضیا حتی اتو کردنم بلد نیستن ؟
واقعن جای تاسف !!!!

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : وظیفه ی مرد در خانه

خب حداقل وظیفه ی مرد تو خونه به قول خودت اینه که همه کارا رو "وظیــــفه" زنش ندونه.. :-"
اینجوری حتی اگه هیـــچ کمکیم نکنه چون فکر میکنه همسرش داره لطف میکنه با انجام دادن اینکارا حداقل هواشو از نظر روحی داره..این خودش خیلی مفیده؛مفید تر از کمک فیزیکی حتا!
+این تصورم تقصیر مردا نیس البته همین که خودت میگی قدیم مردا میرفتن فقط سرکار و خوب طبیعی بودش که واسه تقسیم کار تقریبا همه کار خونه رو دوش خانوما باشه؛ولی الان خیلی وضع متفاوت شده..تو بالای 60% خانواده ها خانوما هم پای شوهراشون کار میکنن..از نظر اقتصادی و درآمدی هم که حساب کنی کم نیستن خانواده هایی که بیشتر بار اقتصادی خونه رو شونشونه! :-"
+بهــرحال همون که گفتم:همین تغییر فرهنگ و عقیده خیلی به آرامش خونه کمک میکنه،شاید زنا-حتا زنای شاغل- بیشتریاشون بتونن هم پای کار بیرون کار خونه رم انجام بدن اما همین که اینو وظیفه تلقی نمیکنن همه واسشون و یه جورایی حالت تشــکری دارن خودش واسشون خیلی خوبه..

• شروع کننده موضوع

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

حس می کنم یه قسمت تقصیر زناس چون کار کردن تو خونه رو یه وظیفه برا خودشون می دونن و این باعث میشه مردا پرو تر شن

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

آره حالا یه چیــز خنده دار هم اشاره کنم! :))
ازون لحاظی که تو میگی خب آره تقصیر زناس..ولی تقصیرشون به همین ختم نمیشه فقد! :D
یکی از معضـــلات سر راه یه سری زنان که اصولن "مــادر شوهر" و "خــواهر شوهر" و "جــــاری" و الخ خطاب میشن! :))
مشکــل اینه که تو اکثر مواقع حتا اگه یه مردم با کار کردن تو خونه کنار بیاد..این سری زنا سعی نمیکنن زنه رو قبل از " عــروس" و "زن داداش" و "جاری: به عنوان یه هم جنس درک کنن و باهاش همدردی کنن که!
البته فرهنگ و ارف(نمیدونم اینجوریه املاش؟ :D) هم موثره..مثلن این واژه فخیمه "زن ذلیــل" :-" :))
مشکل مردا یا یه خانواده نیس فقد..هرجور حساب کنی مشکل فرهنگ جامعس که باید عوض شه..یهو هم این اتفاق نمیفته مسلمن..تــدریجیه!
+البته اگــــه بخان و بزارن که تدریـــج ی هم باشه!
(رسوندم منظورمو آیا؟ :-")

• شروع کننده موضوع

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

درسته
زنا به جای کمک به هم و پشتیبانی سعی می کنن به جون هم بیوفتن مثلن چرا باید عروس ما خوش به حالش باشه چرا باید شوهرش بهش کمک کنه در صورتی که شوهرای ما این جوری نیسن بعد می یوفتن به جون مغز شوهره که این چه زنیه که داری !!

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

ما نميگيم كه مرد ها هم مثل زن ها بشورن و بپزن و اين حرفا...!چون واقعا اكثرا بلد نيستن و اونقدرا هم تو اين كارا سليقه ندارن و همش شلفته كاريو كثيف بازيه ! :D

اما مرد وظيفه داره حداقل تو كاري كه فك ميكنه ميتونه،همكاري كنه مثل گردگيري يا جارو برقي كشيدن يا در كارهايي كه زنش به هر دليلي يه كمك كوچيك ازش ميخواد .

بايد توجه داشت خستگي و كار بيرون از خونه براي كسب درامد دلايل كافي براي همكاري نكردن در كار هاي داخلي خونه نيستن چون همونطور كه بچه ها هم اشاره كردند الان ديگه اكثره زنا هم مثله مردا بيرون از خونه كار ميكنن و با اين حال كار داخل خونه هم بر عهده اون هاست .

ما از مردا فقط همكاري" ميخوايم !

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

تو خونه اي ك زن و مرد هر دو كار ميكنن وظايف خونه بايد ب طور مساوي تقسيم بشه
البته اگر هم زن كار نكنه ولي 5 تا بچه داشته باشن مثلن :D مردا بايد خيلي كاراكنن :))
…………..................
اونايي ك ميگن پسرا كار بلد نيستن بايد بگم سخت در اشتباهيد ! :D از ماها بهتر كار ميكنن
ظرف ميشورن لبوان ميشه عين الماس :))

calm ocean

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
kerman
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی

من میدونم اون قدیما یعنی زمان مادربزرگم،مادربزرگم مرغ میذاشته جلو داییم که پاک کنه! :Dحتی به پسراش بافتنی یاد میداده :D حالا هم تو خونه هم به اندازه خودشون کمک میکنن :Dولی حالا چرا پسرا عادت نمیکنن نمیدونم :-??

کاربر حذف شده 8031

مهمان

خوب ببینید کار کردن تو خونه وظیفه ی مشترکیه بین اعضای خونواده. به طوری که نباید مادر خانواده همه ی کارا رو انجام بده.حالا اگر تو خونه ای اینجوری نیست. پس مردای اون خونه تو انجام وظایفشون کوتاهی کردن!
حالا سوال اینجاست که چرا مخصوصاً تو این زمونه این وظایف انجام نمیشه!
شاید یه بهونه این باشه قبلاً زنا خودشون همه کارارو میکردن مثلا: لباس میشتن با دستای خودشون و ... . ولی الانه دیگه تکنولوژی خیلی از کارای زنای خونه رو راحت کرده. پس دیگه لزومی به کمک نیست!
هر چند باز هم به نظر من دلیل نمیشه که این کار نباید صورت بگیره چون کمک مرد خانواده تو کارای خونه باعث یه جور اتحاد بین خانواد و همچنین دلگرمی بقیه اعضای خانواده وخیلی خوبی های دیگه. پس این کمک کردن واجبه باید باشه چون در اصل علاوه بر کمک کردن زن خونه یه اهداف دیگه هم داره.

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

تو جامعه ی کنونی ما این تصور وجود داره که وظیفه ی مردا فقط کارِ بیرونو تامین مخارجِ زندگیه
در صورتیکه بخش زیادی از تربیتِ بچه ها بخصوص پسرا بر عهده ی پدره
این نه تنها از نظر روانشناسی ثابت شده بلکه تو اصولِ اسلام هم هست
یه مادر فقط میتونه تا یه زمانِ مشخص فرزندِ پسرُ تربیت کنه...اما اگه این رَوند ادامه پیدا کنه و تربیت کاملا زیرِ نظر مادر باشه، ناخودآگاه اخلاقِ زنانه بهش منتقل میشه!
در کل همه ی کارا باید دوتایی انجام بشه ...همونطور که حالا دیگه مخارج هم یه بخشیش توسط زن فراهم میشه

paramore

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيــرـــــتان فرزانــگان يـــك
شهر
تهران

طبيعتاً كار ها بايد بين زن و مرد تقسيم بشه و نميشه انتظار داشت يك نفر همه ى كار ها رو بكنه.
ولى وقتى مرد بيرون كار ميكنه و زن شغلى نداره، عاقلانست كه زن وقتى توى خونست كار هارو هم انجام بده، ولى وقتى هردو بيرون خونه كار ميكنن،
بايد كار هاى خونه رو بين خودشون تقسيم كنن و اونوقت ديگه وظيفه ى زن نيست كه همه ى كار هارو انجام بده

oranus

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
..........................
شهر
........

قبلنا خانوما یخ حوض میشکستن و ظرف یا کهنه بچه میشستن.اما الان واسه ظرفا ماشین ظرف شوی اومده.واسه بچه هم مای بیبی و مولفیکس و دستمال مرطوب!!
قبلنا خانوما با جارو دستی خونه جارو و تمیز میکردن.اما الان جاروبرقی و بخار شوی اومده.
قبلنا خانوما غذا رو آتش با سختی درست میکردن.اما الان یه مایکروویو هست.
قبلنا خانوما صبح زود واسه شوهرشون و چای درست میکردن.اما الان چای ساز زمان دار اومده که همزمان با بیدار شدن صاحب خونه خودش چای دم میکنه.
و .............
وظایف خانومای قبلا رو با الان مقایسه کنید.حالا این حرفای من چه ربطی به وظایف مرد داشت؟
ربطش اینه که خیلی از وظایف زن ها کم شده.پس بهتره بیشتر کارا رو خودشون انجام بدن تا شوهرشون.شوهر به اندازه کافی بیرون از خانه زحمت میکشه.
ولی اگه زن هم بیرون کار میکنه،تمام کار ها باید به نسبت مساوی بین زن و مرد تقسیم بشه.
به نظر من تربیت فرزند از همه کار ها مهم تره.در این حد که مرد تمام کار های خونه رو انجام بده.و زن در مقابل فقط بچشو تربیت کنه.
لپ مطلب:زن هیچ وظیفه ای نداره.همه کارا به عهده مرد هستش.حتی تربیت فرزند.اینو من نمیگم.اسلام میگه.در این حد که زن واسه شیر دادن به بچش،میتونه از شوهرش پول بگیره.
این حرفا رو هم بی طرفانه زدم!!

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نظر من تقسیم وانجام وظایف توافقیه و زن و مرد باید خودشون با هم توافق و تقسیم وظیفه کنن ;;)

DaRtH S1DiOuS

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلي ٢
شهر
طهرون
مدال المپیاد
همه رو امتحان كردم...
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

این پست اجباریه

به تطر من بستگی به 2طرف داره اگه 2 تا کار کنن مرد به اندازهی زن باید تو خونه کار کنه

اگر 1کیشون کار کنه بیشتر نه همه بلکه بیشتر کارا رو باید اون یکی انجام بده ..

اینا تو حالت معمولیه

فـ ـاطـ ـ يما!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

+ خب من خودم اصولا برام مهم نیس کی کار ِ خونهَ رو انجام میده...
چون دیگه کارای خونه با این همه تکنولوژی خیلی سبک شده...
ولی دلم می خواد اگه روزی خدا خواستُ منم ازدواج کردم همسرم تو هرجای خونه کنارم باشه...!
یعنی وختی دارم ظرف می شورمُ آشپزی می کنم " که عمرا اگه اینکارارُ بکنم :-" " بیادُ رو اپن بشینه ُ با من حرف بزنه...!
فک کنم وظیفش بیرون از خونه خیلی سنگین تره... واسه همین تو خونه فقط ازش همراهیُ می خوام!
و اینکه هردو کارشون تو بیرونُ داخل خونه دیگه تو این دوره یکیه... : )

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

اصولا کار مرد خارج از خونس ! تو خونه باید استراحت کنه تا اماده بشه واسه کارای بیرون از خونه !
حالا نهایتش اگه خریدی باشه بره انجام بده

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

تو جامعه امروز که ما که زنا مردا بیرون خونه1اندازه کار میکنن پس مردا هم باید تو خونه اندازه خانما کار کنن!

منتقد

مهمان

خداییش یک سری از کارا همچین به طبیعت ما مردا نمیخوره خداییش
اصلا نمیگنجه ولی چرا تو مرتب کردن خونه جارو زدن و کارای این تیپی باید و باید و باید که کمک کنن

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

وظیفه ی اصلیش که بیرون خونس
ازمردایی که همه ی کارای خونه رو انجام میدن خیلی بدم میاد!
ولی کمک کنه خیلی خوبه
اگه اخلاقش خوب باشه و بامحبت باشه و از خانوم خونه قدردانی کنه اصن شاید به کمک هم نیاز نباشه.

gallant_meysam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجند
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

کارهای تو خونه هم به اندازه ی بیرون مهمه پس باید انجامشون داد چه قد خوب میشه کارارو الکی تقسیم نکنیم یعنی هر کس انجام کاریو که فک میکنه انجام بده خوبه رو انجام بده چه مرد باشه چه زن
مخصوصا اگه زن بیرون کار کنه که اکثرا همین طوره خیلی خوبه تو تمام موارد برابری بین مرد و زن باشه ;))

بالا