• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وظیفه‌ی مرد در خانه

آقا پسرای گل کدوما حاضرن در آینده به زناشون کمک کنن تو کار خونه ؟

• بله

رای‌ها: 79 61.7%
  • خیر

رای‌ها: 11 8.6%
  • اثن زن نمی گیرم :))

رای‌ها: 38 29.7%

• رای‌دهندگان
    128

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی
پاسخ : وظیفه ی مرد در خانه

مرد كه تو كارهاي خونه ،ونگهداري ازبچه رو بعضي وقتا به عهده بگير ه نميشه كه فقط مادر خانواده كار كنه ،ومرد هم تو بيرون خونه ،اصن منطقي نيس ،زن وشوهر بايد به هم كمك كنن

بچه رو هم مهد كودك برد ولي من تا با بچه ها ديگه اشنا شن ،وپدر خانواده هم بايد تو رفت وامد به مهد كودك كمك كنه .

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

در مویرد این مسائل مربوط به بچه و تربیتشونو اینا میتونین از این به بعد تو این تاپیک بحث کنین :
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,106673.0.html

Roy@ 188

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از مازیمون :
من نمی دونم شما چرا یک دختر رو از اول یک مادر میبینید!
شاید اون دختر نخواد اصلن ازدواج کنه. یا اصلن نخواد بچه به دنیا بیاره.

یک زن یک موجوده مستقل هست از هر نظر از نظره مالی، عاطفی و اجتماعی. لزومی نداره حتمن به یک بچه ببندینش و همیشه به عنوان مادر خطابش کنید.

مهد کودک هم به شدت کمک می کنه به نگهداری بچه. یعنی همین که شما روزی چند ساعت کمتر بچه رو میبینید خودش خیلی مهمه!و بچه وقتی برمیگرده خونه اونقد بازی کرده که میگیری می خوابه و سرو صدای کمتری داره.
وقتی اینجا قراره درمورد وظیفه ی مرد تو خونه بحث بشه پس دختری هست که ازدواج کرده.درمورد اونایی که نمیخان ازدواج کنن حرف زده نمیشه.بالاخره 10سال بعد از ازدواجش که میخاد بچه دار بشه......

وقتیم بچه دار شد مادره.مادر در کنار تمام چیزا......

بچه که همیشه توی مهدکودک نیست.توی خونه هم هست.کارایی که باید توی خونه واسش انجام داد چی؟؟؟؟؟؟تقریبا همش با خانوماست.توی مهمونی چی؟؟؟؟؟؟یه مرد غذا نمیتونه تو دهن بچه بذاره.حاضرم نیست وسط بحثای اقتصادیو سیاسیش بلندبشه بچه رو ببره دست شویی و.......حالا مسئله فقط دست شوییو غذا نیست.فقط برای مثال گفتم.کلی کاردیگه هست که خانوما باید انجام بدن....

کاواک

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95

تو اسلام زن وظیفه نداره که توی خونه شوهرش کار کنه یا بچه شیر بده یا بچه بزرگ کنه و اگر این کارو انجام میده میتونه در برابرش پول بگیره(نمی دونم چرا نرخ این چیزا رو تعیین نکردن روحانیون.شایدم کردن من خبر ندارم)پس رسما زن وظیفه ای توی خونه ی شوهرش نداره و همه ی مسئولیتا دایوِرت میشه روی شونه ی شوهر :Dعالیه اسلام!عالیه! :))ولی خب زنا به خاطر عواطف و احساساتشون این کارو نمیکنن دیگه:/
ولی من میکنم :))

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب این بستگی به مدل تقسیم کار توی خانواده داره.
مثلا زن و مردی که هر دو شاغلن و هر دو دارن درآمد خانواده رو تامین می کنن طبیعتا نسبت به کارای خونه و بچه شون هم یه اندازه وظیفه دارن.
ولی اگر یکیشون کار نکنه (که بیشتر زن ها هستن) نمیشه که توی خانواده فقط خدمات دریافت کنه، بنابراین باید کارای بیشتری رو توی خونه به عهده بگیره.

Roy@ 188

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395

اگه یه خانومی کارای خونشو انجام نده و همش بیفته روی شونه ی شوهرش که نمیشه.یه دختر و پسر که با هم ازدواج میکنن قراره با هم زندگی کنن و با هم پیش برن.نه اینکه مسئولیتا فقط واسه یه نفر باشه.قراره به عنوان یک انسان ولی با هدفای والاتری زندگی کنن.نمیخان از هم انتقام بگیرن.اگه خانومه خونه داره که هیچ...اما اگه نباشه،شوهرش هم باید یه سری مسئولیتای خونه رو قبول کنه...

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : وظیفه‌ی مرد در خانه

سلام
مرد باید زیرساخت هارو فراهم کنه (خوراک-پوشاک-مسکن- جاده ! راه ! و ....!) ولی در کنارش نقش یک استاد مشاور کاربلد رو هم بازی کنه!
متاسفانه خیلی مردها فقط قسمت اول رو انجام میدن(در نقش عابر بانک خانواده) و دیگه به بقیه مسائل کاری ندارن و این خیلی بده! مرد باید هم راستا و جهت کلی خانواده رو مدیریت کنه و هم نقش استاد و مشاور به اعضای خانواده داشته باشه و در نهایت حامی تمامی اونها باشه!

یکم رویایی به نظر میرسه ولی وظیفه مرده و شدنیه!

• لایک
امتیازات: mhdl

qk

مهمان

به نظرم تقسیم کار باید منطقی باشه ، دیده سنتی اینه که بیشتر کارهای خونه با زن هست ، دلیلشم اینه که اغلب اوقات مرد بیرون از خونه کار میکنه ، خرج و مخارج زندگی با مرد هست ، این رویه تقریباً منطقی ـه ، اما زمانی که دو نفر شاغل باشن ، باید در کارها هم همکاری بیشتری بین طرفین ایجاد بشه و دیدگاه سنتی برای زنان شاغل فقط ظلم بهشون هست !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من رفته بودم مشاوره ی تحصیلی،بعد آقاعه گفت فکر میکنی مامانت همه غذایی رو بلده درست کنه؟به خوشمزگی مادربزرگت؟نه؟
من و خانومم پونزده ساله باهم ازدواج کردیم همیشه من غذا درست کردم. چون هم بلد نبود هم اگه درست میکرد کارمون به بیمارستان کشیده میشد. ;;)
همه چی خیلی فرق میکنه من اینو نمی دونستم.
و فکر کنم بهتره کارای خونه رو به عنوان یه اجبار بپذیریم ولی یه وظیفه رو دوش یک نفر نباشه.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

فقط خواستم بگم که من این گزینه رو انتخاب کردم.

اثن زن نمی گیرم :))

نمیخوام تو نظر سنجی اختلال ایجاد شه واسه همین گفتم :))
.

سین سا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
دیار کریمان

محبت به همسر و تربیت فرزندانی مفید برای اجتماع

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

سلام
مرد وظیفه اش اینه به زنش روحیه بده تا کارای خونه رو بهتر انجام بده و خصوصا غذاهای خوشمزه تری بپذه

!L@

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
عــــــــــــــلامه
شهر
نا کجا آباد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

باید حتما تو کارهای خونه کمک کرد :)
به امور بچه ها هم رسیدگی کرد :)

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

مدیونین فک کنین اونایی ک زدن بله همه دخترن :))
واسه دخترا ببندینش خب :))
من ب شخصه زدم ک نتایجو ببینم :-"
البته مردی ک کار نکنه مرد نیس دسته بیله

emperor701

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین

با کار کردن زن توی خونه مخالفم :| :|
البته این تقصیر ما خانوما ست که مردا توی خونه کار نمیکنن...چون از اولش خودمون همه ی کارا رو کردیم و اونا اینجوری بار اومدن...
مردا باید یه بخش از کارای خونه رو انجام بدن تا همه ی فشارا رو خانوم شون نباشه
به نظرم حتما باید یه کاری به مرد بدی تا انجام بده وگرنه یه جا لم میده!!! [-(

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

میخواستم بگم داداچه من پنج سال از من کوچیک تره.تو کارای خونه کمک میکنه ;;)
حتی ازین فازا داره ک تراس،خونه شه! هر چن وقت یبار میره کاملا زمین و درو دیوارشو برق میندازه
کاملا خود جوش
تازه!اگه مامانم خونه نباشه.داداشم واسم غذا نیاره من از گشنگی میمیرم
مورد داشتیم واسم لقمه هم گرفته
نچ نچ نچ!یاد بگیرید!نصفه شماس!

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

بزرگترین جهاد زن ؟ شوهر داری در بهترین شکل
وظیفه دوم هم مدریریت خانه ( اسم مدیر هم الکی زدن :D :D همون خر حمالی های خونه هست )
حرف دیگه هم نداریم :D
و من الله توفیق :)

heyto

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حـــلــــی
شهر
همین دور و بر

ببینید خب بستگی داره ... اگه زن آدم شاغل باشه واقعا براش سخته که همه کارای خونه رو خودش انجام بده ...
اگه زن من شاغل بود من ز.ز خواهم بود و بهش کمک میکنم :D فقط پسرا لطفا کمتر دیس کنن :))
اگه زنم خانه دار بود که خب بیرون من کار میکنم داخل هم اون کار کنه دیگه :D اینجا دخترا کمتر دیس کنن :)

Antonio

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Nn
شهر
Nn
سال فارغ التحصیلی
93

بله.تا جایی که بتونم.و فکر میکنم دیگه زمونه ی این حرف ها گذشته که مردانگی رو در دست به سیاه و سفید نزدن در خونه تعریف کنیم. یا اینکه بگیم از ابهتش کم میشه و این حرفا . البته شرایط نقش مهمی رو این وسط بازی میکنن اما فکر نمیکنم اونقدر سر ما ها شلوغ باشه که رخت های خودمون رو نتونیم بشور(ی!)یم یا اینکه ظرفای شامو واسه شستن آماده کنیم .
میزان فهم و درک متقابل و درک درستی داشتن از مردونگی این وسط خیلی مهمه...گرچه خانم ها هم باید شرایط آقایون رو درک کنن...درک متقابل نباشه کارها خیلی پیچیده میشن ...

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

از نظر اسلامی که بخوایم برسی کنیم همونطور که توی توضیح تاپیک ذکر شده هیچ کدوم وظیفه ی زن نیست و مردی که عهده داره خانواده میشه و مسئولیتشو میپذیره باید خانه و امکاناتش اعم از فراهم کردن و نگهداریشو بعهده داره...
اما از نظر جامعه ی امروز و اینا بنظرم وقتی زن و مرد به یک اندازه در بیرون کار میکنن توی خانه هم باهم باید همکاری کنن و از توانایی شون برای هم مایه بذارن...کلا اصلا این خوب نیست که در هر عملی صرفا یکی منحصرا فعالیت کنن.در هردو وجهش اشتراکی باشه فک کنم بهتره...

بالا